poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?  (Przeczytany 24944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Gru 2012, 15:47:52 »
Radze zawsze ale to zawsze gugluj, bo tutaj jest tylko paru ekspertow, wielu szydercow i mnostwo "patriotow "ze slabym dunskim  ;D
Nie wiem jaki jest twoj tutejszy status ale jezeli jestes zarejestrowana w Statsfovaltningen to jazda na polskiej rejestracji moze byc bardzo kosztowna. Wesolych a zwlaszcza spokojnych swiat,zycze.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Gru 2012, 23:03:04 »
Odpowiedzialam na Twoje pytanie bardzo konkretnie, ale Ty dalej swoje.
W Danii sa trzy rodzaje tablic rejestracyjnych:
- zolte - sluzace tylko i wylacznie do celow sluzbowych.
- bialo-zolte - do celow sluzbowych i prywatnych, ale te samochody sa samochodami typu van i maja ograniczona liczbe miejsc.
- biale - do celow wszelkich

Powyzsze wynika z rodzaju umowy powiedzmy zawartej ze Skat. Po pierwsze wlasciciel pojazdu kupuje samochod taniej lub drozej (placi Vat, placi go czesciowo, lub nie placi wcale).
Uzytykownik pojazdu natomiast jest opodatkowany z tytulu uzytkowania pojazdu, z racji tego, ze "gratisowy" pojazd jedt dodatkowym dochodem.
I tak:
- na zoltych tablicach  - nie placisz podatku i NIE MOZESZ uzywac poza godzinami pracy;
- na bialo-zoltych - musisz prowadzic ksiazke przebiegu pojazdu i placisz podatek od czesci wynikajacej z prywatnego uzytkowania;
- na bialych tablicach - uzywasz do woli, ale placisz pelen podatek dochodowy od wartosci samochodu, ale nie mniejszej bodajze niz 170.000 koron.

Tak wiec Twoj pracodawca moze w Twojej umowie napisac nawet rozwymi kwiatkami, ze mozesz, w swietle prawa NIE MOZESZ. Podjerzewam, ze Twoim pracodwaca jest "polaczek", albo inny "hindus", taki sam jak jeden z tych co dziewczynie sprzatajacej hotele napisal umowe "funktionær", by uniknac placenia nadgodzin.

ps. "polaczek" - nie uzywam obrazliwie do nacji, a do malych ludzi, ktorzy korzystajac z nieznajomosci prawa przez rodakow nie wladajacych jezykiem, po prostu oszukuja na potege; byc moze sami tez tego prawa nie znaja, ale wtedy powinni korzystac z pomocy specjalistow.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Gru 2012, 23:05:50 »
Nie musisz wierzyć, chyba nie o to tu chodzi. Poza tym gdybym chciała guglować to nie wchodziłabym tutaj. Tłumaczenia są od du.... strony, a jesli powstała strona jak ta i forum jak to- to nie po to aby bawić się w guglowanie, gdzie odpowiedzi jest zapewne siedem razy więcej i trzynaście razy różnych niż te tutaj. Co do Duńczyka- nie on sam wystawił taki papier, tylko rzekł że takie zaświadczenie tkwi w dokumentach które załatwiał bym mogła do Polski jechać. Ot i wszystko. Może on sam nie wie o co chodzi, nie mam bladego pojęcia, chociaż powiedział, iż wie, że gdybym właśnie 'tego' dokumentu nie miała i gdyby mnie policja złapała to on miałby spore wydatki- dlatego sama nie wiem co o tym mysleć. Ale dzięki Waszemu 'szczeremu' ubawowi podjęłam ostateczną decyzję, że jadę do Polski swoim autem. Zdrowych :)
I jedyna sluszna decyzja.
Odradzam rowniez uzytkowania pojazdu poza godzinami pracy i droga (najkrotsza do domu), przewozenia dzieci, zon, mezow, zakupow itp. Kazda kontrola policji w takim "towarzystwie" skonczy sie mandatem.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Gru 2012, 02:35:47 »
biedna napisla24.12 ze jedzie swoim autem do POlski .MOGLA ZOSTAC JUZ TUNA Wigilje.A JA MYSLALAM ZE TO FACET DAL TAKI TEMAT.i nawet napisalam zeby wlasciciel auto zone mu dolozyl .NO DOBRA NIECH JEDZIE RAZEM Z WLASCICIELEM AUTA RAZEM DO NASZEGO POEKNEGO KRAJU.dawno takiego ubawu nie nieblo .WESOLYCH SWIAT .Powinna sobie wziasc do serca ze,,JAJ SZEF MOWI TO MOWI PRAWDE,, ;D

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Gru 2012, 05:34:11 »
BAaaaaaaaaaaaardzo śmieszne, naprawdę :) Jadę, jadę i to nawet nie dzisiaj, a jutro. Boże, jakiż to naród polski jest wredoctwem nacechowany, jakaś masakra :)))))

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Gru 2012, 05:40:31 »
Strasznie sfrustrowany ów przyjaciel, że mi żonę tudzież właściciela auta wciska, sam pewnie jakąś by przygarnął, a może i jakiegoś ;)  Cieszę się, iż dostarczyłam Ci wesołości, wszak święta mamy i radować się trzeba :)
aaaaa...............i jeszcze jedno, tak dla ogółu i rozjaśnienia sytuacji pojazdowej- jadę moim, na duńskich blachach, więc strachu w tym temacie brak. Po prostu mam lekkie obawy, że samochod może odmówić posłuszeństwa po drodze, stąd pomysł pożyczenia żółtoblachowca. No ale to już insza inszość, mam nadzieję, że dojadę. Pozdrawiam bożonarodzeniowo :)

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Gru 2012, 11:38:54 »
Unosisz sie ale sama popychasz dyskusje .Jak Ci pisza ,,ludziki,, pisza,ze nie mozesz jechac takim autem Ty na drugi dzien piszesz ze ten ci daje jakies papiery i ,,mozesz jednak jechac,,10razy juz bys dojechala i wrocila nawet busem.KAZDYMS ROZUM i wie co ma robic

poloniainfo.dk

Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Gru 2012, 11:38:54 »

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Gru 2012, 12:39:57 »
Wesolych Swiat dla wszystkich: na zoltych, bialych i zoltobialych tablicach  :)

Jomir, - w twojej, dosc szczegolowej instrukcji brakuje jednak jeszcze jednego wariantu.
Ja mam samochod na zoltych tablicach - jednak po zaplaceniu momsu mam naklejony na szybie napis "samochod mozna uzywac prywatnie". I wtedy "hulaj dusza, piekla nie ma". Samochodem jechac mozna gdzie, kiedy sie chce i kto chce.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Gru 2012, 18:12:38 »
Martuchna, dzwonia jeno, w ktorym kosciele? Ten prywatnym uzytek , w swietle nowych przepisow OBOWIAZUJACY OD 1 STYCZNIA 2013 , to np. zakupy, odbieranie dzieci itp. Maksymalnie 1000 km rocznie.

Faktycznie hulaj dusza haha okolo 2,7 km dziennie (liczac na wszystkie dni kalendarzowe) ! Nie ma to nic wspolnego z zaplata moms.
« Ostatnia zmiana: 25 Gru 2012, 18:46:04 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Gru 2012, 19:51:58 »
Jomir - powiedzonko kosciele i dzwonach, mozna takze zastosowac co do twojej wypowiedzi.
 Ty mowisz o innej zasadzie i ja o innej. W moim przypadku place podatek za uzytkowanie prywatnie samochodu mojej firmy. A co innego jest mozliwosc uzytkowania przez pracownika samochodu, ktory normalnie sluzy mu do wykonywania jego codziennych zajec.
I wszystko rozbija sie o podatek - wiecej jezdzisz wiecej placisz. I nie ma zakazu jazdy ponad 1000 km rocznie. To moze tylko wiecej kosztowac. Jak wiadomo, na tym swiecie - nic za darmo.
Generalnie, przy tak wysokich cenach samochodow w Danii oczywistym jest, ze istnieje gaszcz przepisow, ktory ogranicza mozliwosc uzywania firmowego samochodu do celow prywatnych.
I te skomplikowane przepisy maja w pierwszym rzedzie odstraszyc od wykorzystywania firmowych samochodow do celow prywatnych.
Zawsze jednak mozna dopasowac do swich potrzeb te wersje przepisow, ktora bedzie nadal sie oplacac.
Dobry rewizor zawsze znajdzie dobre rozwiazanie - jezeli samemu nie ma sie czasu i ochoty na "literature piekna" kochanego "SKAT".



Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Gru 2012, 20:06:18 »
Nie ma znaczenia, czy samochod nalezy do Twojego pracodawcy, czy sama jestes pracodwaca.

Zolte tablice sa zoltymi tablicami. Reguly sa takie same dla wszystkich.
Owszem, ze mozna sobie wykupic dagsbeviser, ale tylko 20 w roku, tak wiec znow :) pelnia szalenstwa 20 dob w roku na maksa :)
Wtedy jedynie trzepnac 5.000 w ciagu doby i prosze :) na koszt innych podatnikow 50.000 km mozna zrobic :)

A kreatywni ksiegowi, od zawsze istnieli na tym swiecie. Trzeba tylko uwazac, bo granica kreatywnosci na granicy oszustwa przebiega.

Coz :) Tylko czekac, jak wrocic tu z postem "ratunku co robic" Skat rabnal mi kare!.

Powodzenia  ;D
A tu skat pisze, na jakich zasadach mozna uzywac aut z zoltymi tablicami dla celow prywatnych:

http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=2085788&vId=0
http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1817328&vId=0
« Ostatnia zmiana: 25 Gru 2012, 20:41:55 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Gru 2012, 20:37:57 »
A tu tak na zakonczenie tej niezwykle fascynujacej dyskusji  ;D

Ile bedzie kosztowalo "przylapanie" w autku na zoltych tablicach:

http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1844970&vId=0

Bawcie sie dobrze, jak przypadku dyskusji o jezdzie na polskich blachach :)


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Gru 2012, 11:03:07 »
Żeby taka jazda nie skończyla sie jak w przypadku gościa który byl kabusewcą busa firmowego i dowozil nim ludzi do pracy i pewnego razu przyjechala do niego rodzina na wakacje wiec kolo zapakowal rodzine do tego busa i pojechał nad może oczywiście w wekend,pech sprawił ze go jebli i zaczęła sie jazda z problemami oczywiście kara i przerąbane w robocie bo firmie(dunskiej) też sie oberwalo.Tak sie kończą historie związane z używaniem aut firmowych slużących tylko i wyłacznie w celach zarobkowych a nie prywatnych.

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Gru 2012, 01:06:06 »
A niech ułom taki jezdzi czym chce i gdzie chce.BAWI SIE  tym forum bo widocznie samotnosc ja doskwiera.PISZESZ JEJ ZE ,,N i e w o l n o,,A ta swoje to niech tankuje ,pedal w podłoge i w swiat .CO ZA DEBILIZM. :o

Offline thecabb

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 42
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bronchozaury nie wymarły !
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Gru 2012, 18:11:11 »
Spytałem księgową w firmie, w której pracuję.
Autem na żółtych blachach można jeździć poza granice Danii w tych przypadkach:
- jeżeli jestesmy właścicielami auta (nie jest ważne czy świadczymy usługi poza Danią czy nie, ale nie możemy przewozić osób, które nie są związane w jakikolwiek sposób z firmą, w której pracujemy),
- jeżeli auto jest zarejestrowane w firmie, w której pracujemy i wyjazd poza granice Danii wiąże się z wykonywaniem usług w związku z działalnością firmy,
- jeżeli uiścimy opłatę w skacie i zamienimy tablice na żółto białe
- jeżeli auto jest zarejestrowane w firmie wypożyczającej auta, a my jestesmy klientem tejże firmy
Uwaga: ubezpieczenie auta obejmuje tylko zdarzenia na terenie Danii. Zdarzenia poza Danią trzeba ubezpieczyć dodatkowym pakietem (standardowo auta firmowe są w pakiecie "domestic", czyli tak jak w Polsce - jakikolwiek wypadek z naszej winy to koszt dla nas - koszt naprawy auta, którym się poruszamy + koszt naprawy auta poszkodowanego). Jeżeli coś się stanie na terenie Polski to ubezpieczyciel nie ma obowiązku ściągnięcia auta. Niestety jezeli ubezpieczyciel dowie się, że SKAT nie wydał pozwolenia na poruszanie się autem to umywa ręce i nie wydaje odszkodowania.
Najlepiej spojrzeć w warunki ubezpieczenia.
To wszystko czego się dowiedziała.

poloniainfo.dk

Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Gru 2012, 18:11:11 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29319
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16742
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15949
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28332
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18606
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl