poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wymiana Prawa Jazdy na duńskie- posiadam tylko potwierdzoną kopie polskiego  (Przeczytany 24220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TTS

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
hejka. czy możliwe jest uzyskanie duńskiego prawa jazdy na "B "w Kopenhadze. Wyjaśniam iż posiadam cpr itp .  Ale posiadam tylko  potwierdzoną kopie polskiego  prawa jazdy którą przekazywałem ubezpieczycielowi. Czy jest szansa na uzyskanie duńskiego dokumentu? Pracuje w Dani jako mechanik poj sam i jest mi to niezbędnie potrzebne.
Za ewentualną pomoc 1000dkk.

andretty@o2.pl
   

Offline Roxi903

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Hej jak najbardziej jest taka mozliwosc musisz miec tylko zaswiadczenie ze masz polskie prawo jazdy oczywiscie musi byc to przetlumaczone i wtedy musisz udac sie do komuny i tam wymieniaja placi sie okolo 500kr

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
A ja obawiam sie, ze nie bedzie to takie proste. Wymiana oznacza - jedno oddajesz, drugie dostajesz.
Sprawa bylaby absolutnie prosta, gdybys mial polskie prawo jazdy, z potwierdzona kopia, moze byc gorzej.

Polecam udanie sie do kommuny i zasiegniecie informacji "u zrodla", byc moze sprawe uda sie zalatwic od reki.

Tu na forum uslysz, ze wujek tez tak mial, a ciotka wujka prawie tak samo ale inaczej.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Niutek

  • Gość
Zaświadczenie z Wydz. Komunikacji tam gdzie masz teczkę kabusewcy o posiadaniu uprawnień i jakich i czy nie są ograniczone, oryginał, oczywiście, że z Polski. Z tym oryginalnym kwitkiem do Komuny gdzie masz meldunek, tłumaczenie tego tylko gdy w Komunie sobie tego zażyczą, koszty to takie jak już napisano wyżej, okres oczekiwania to w zależności jaki ma "przerób" Komuna ca. od 2 tyg do 4. Przy sobie żółta karta i ew. zaświadczenie o pobycie jakie uzyskałeś z forvaltning to tylko tak żeby jak co dwa razy nie latać. Po czym szerokiej drogi!!! Z tym kwitkiem który masz to tylko po węgiel, przepraszam!!!!

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odswiezam, gdyby ktos chcial uzyskac wiadomosci na temat wymiany prawa jazdy w Greve.

Zolta karta potrzebna, skladamy podpis i... czas oczekiwania do 3 miesiecy :-\. Na moje niesmiale pytanie dlaczego tak dlugo, uzyskalam odpowiedz: zostanie skabusewane zapytanie do dunskiej policji o potwierdzenie, czy moje prawo jazdy jest oryginalne. W tym celu dunska policja zwroci sie z takim samym zapytaniem do policji polskiej...

Potem tylko 250 kr i wszystko.

Co natomiast przez te 3 miesiace? Dostalam swistek zwyklego papieru, moge na nim jezdzic w Danii.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
COz, podziekowania nalezy slac do rodakow, ktorzy namietnie kupowali polskie falszywki, a pozniej w kommunie wymieniali na legalne dunskie.

Ja juz wiele razy pisalam - Dunczycy sa cierpliwi, ale nie glupi. A jak maja dosc, to nowe reguly wprowadzaja w dzialanie od razu, a nie po trzyletnim glosowaniu w sejmie.
Najwazniejsze, ze daja swistek, na podstawie ktorego mozna jezdzic.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Fałszywe polskie prawko to już historia. Teraz na topie jest legalne prawko ukraińskie.  :D

http://tylik.motogrono.pl/prawo-jazdy-na-ukrainie/

poloniainfo.dk


Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
COz, podziekowania nalezy slac do rodakow, ktorzy namietnie kupowali polskie falszywki, a pozniej w kommunie wymieniali na legalne dunskie.

Ja juz wiele razy pisalam - Dunczycy sa cierpliwi, ale nie glupi. A jak maja dosc, to nowe reguly wprowadzaja w dzialanie od razu, a nie po trzyletnim glosowaniu w sejmie.
Najwazniejsze, ze daja swistek, na podstawie ktorego mozna jezdzic.
Ale tylko w Danii...

Przy okazji, jak kobietka mi to powiedziala, to sie poczulam... no tak dziwnie, jakbym z falszywka przyszla.

No wiec dziekuje rodacy-Polacy (konkretni, nie wszyscy....) szczegolnie za to przejmujaco mile uczucie...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Wymiana Prawa Jazdy na duńskie
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Cze 2013, 20:07:00 »
Jesli ktos posiada polskie prawo jazdy ze znaczkiem unijnym, nie ma potrzeby go wymieniac.
Oplata za wymiane to 260kr, w Aarhus czekalam dwa tygodnie na wymiane.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wymiana Prawa Jazdy na duńskie
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Cze 2013, 20:10:05 »
Jesli ktos posiada polskie prawo jazdy ze znaczkiem unijnym, nie ma potrzeby go wymieniac.
Oplata za wymiane to 260kr, w Aarhus czekalam dwa tygodnie na wymiane.
Posiadalam takowez, wymieniam z innego powodu.

I zazdraszczam ;).
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wymiana Prawa Jazdy na duńskie
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Cze 2013, 20:32:35 »
Jesli ktos posiada polskie prawo jazdy ze znaczkiem unijnym, nie ma potrzeby go wymieniac.
Oplata za wymiane to 260kr, w Aarhus czekalam dwa tygodnie na wymiane.

Faja, 3 lata temu tez wymienilam w tydzien czy dwa.
Afera z falszywymi polskimi dokumentami jest swieza, bodajze 2011-2012.
Osobiscie raz tlumaczylam w takiej sprawie o ile mnie starcza pamiec nie myli w styczniu 2013.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline witiaw

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: +1/-0
Czy orientuje sie ktos jak wyglada sprawa z wymiana terminowego prawka ? ??
Jezeli dostane dunskie z taka sama data waznosci jak polskie to co potem ?? Przedluzam je w dk czy konieczny wyjazd do pl ?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Czy orientuje sie ktos jak wyglada sprawa z wymiana terminowego prawka ? ??
Jezeli dostane dunskie z taka sama data waznosci jak polskie to co potem ?? Przedluzam je w dk czy konieczny wyjazd do pl ?
No wlasnie ja teraz mialam taka sytuacje.

Wiec postepowanie , jak w moim poscie poprzednim + gdy przyjdzie potwierdzenie legalnosci dokumentu z Polski, kommune poprosi, by udac sie po zaswiadczenie do lekarza ogolnego. Dostarcza sie swistek od lekarza do kommune i otrzymuje sie dunskie prawo jazdy, od stycznia 2013 z limitem na 15 lat.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
No wlasnie ja teraz mialam taka sytuacje.

Wiec postepowanie , jak w moim poscie poprzednim + gdy przyjdzie potwierdzenie legalnosci dokumentu z Polski, kommune poprosi, by udac sie po zaswiadczenie do lekarza ogolnego. Dostarcza sie swistek od lekarza do kommune i otrzymuje sie dunskie prawo jazdy, od stycznia 2013 z limitem na 15 lat.

A jak juz sie dostanie na 15 lat, to moze ono tyle lezec w szufladzie??? daja jakas gwarancje na ten wyrob, czy trzeba uzytkowac? A na takim czasowym papierku ile mozna przejechac km. rocznie?

varszafiak

  • Gość
No wlasnie ja teraz mialam taka sytuacje.

Wiec postepowanie , jak w moim poscie poprzednim + gdy przyjdzie potwierdzenie legalnosci dokumentu z Polski, kommune poprosi, by udac sie po zaswiadczenie do lekarza ogolnego. Dostarcza sie swistek od lekarza do kommune i otrzymuje sie dunskie prawo jazdy, od stycznia 2013 z limitem na 15 lat.
To cos sie musiało pozmieniać, ponieważ moje jest ważne 30 lat

poloniainfo.dk


 

Duńskie providenty.

Zaczęty przez ThaBossDział Pomoc!

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 25188
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2014, 09:36:02
wysłana przez Avora
Przelew z PKO na dunskie konto

Zaczęty przez DomnikDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8122
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2012, 12:30:14
wysłana przez Artur67
Duńskie tablice a dowód rejestracyjny

Zaczęty przez giuseppe_RandersDział Pomoc!

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 27925
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2009, 15:22:37
wysłana przez Aalborg
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10624
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
Duńskie ciasteczka

Zaczęty przez GregorixDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19379
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2015, 14:17:17
wysłana przez milena84