poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?  (Przeczytany 4510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« dnia: 17 Sty 2013, 12:55:43 »
Za rok kończy mi się a-kasse. Czy ktoś z tu obecnych zużył a-kasse przez okres 3lat i wie jak jest z wyliczeniem kolejnej.


Czy godziny na nową a-kassę są zliczane z 3 lat?
czy opłacając cały etat ubezpieczenia można ubiegać się o a-kasse deltid w przypadku braku godzin do całej a-kassy ?
czy nowa a-kassa jest wyliczana również z ostatnich 12tygodni pracy czy są może jakieś inne reguły wyliczenia a-kassy po 3latach ?

Mam nadzieję,że jest 3 lata na zebranie godzin w trakcie trwania/pobierania a-kassy.

Będę wdzięczna jeśli ktoś coś wie i napisze bo niestety teraz nie mam okazji pojechać do innego miasteczka,do związku.Panie z 3f w moim mieście jakoś nie śpieszą się z udzielaniem informacji.




Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sty 2013, 17:13:33 »
Za rok kończy mi się a-kasse. Czy ktoś z tu obecnych zużył a-kasse przez okres 3lat i wie jak jest z wyliczeniem kolejnej.


Czy godziny na nową a-kassę są zliczane z 3 lat?
czy opłacając cały etat ubezpieczenia można ubiegać się o a-kasse deltid w przypadku braku godzin do całej a-kassy ?
czy nowa a-kassa jest wyliczana również z ostatnich 12tygodni pracy czy są może jakieś inne reguły wyliczenia a-kassy po 3latach ?

Mam nadzieję,że jest 3 lata na zebranie godzin w trakcie trwania/pobierania a-kassy.

Będę wdzięczna jeśli ktoś coś wie i napisze bo niestety teraz nie mam okazji pojechać do innego miasteczka,do związku.Panie z 3f w moim mieście jakoś nie śpieszą się z udzielaniem informacji.
Uwazam, ze bedac jeszcze rok czasu na Akasse, powinnas sie skupic na szukaniu pracy, a nie na obliczaniu jak dostac nowe dagpenge. Ubezpioeczysz sie na deltid, to dostaniesz deltid, musisz zebrac wystarczajaca ilosc godzin i nic nie mozna pokombinowac, coz, takie wstretne dunskie panstwo :P

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sty 2013, 18:03:31 »
ja nie siedzę na tyłku 2 lata i nic nie robię jeśli ktoś tak myśli :)
Dlatego pytam ...no ale jak zwykle na forum pojawiają się odpowiedzi ,które nie odpowiadają na zadane pytanie.

Mam pracę ale teraz jest 3miesięczny "przestój" w niej i "obowiązkowa" a-kassa.Ze znalezieniem innej pracy wcale nie jest łatwo bo jest sporo " obcokrajowców".Niestety, pełny etat i więcej niz 160h mam tylko przez okres" wakacyjny" a póżniej biorę supplerende.

Faja : " Uwazam, ze bedac jeszcze rok czasu na Akasse, powinnas sie skupic na szukaniu pracy "

Nie bardzo rozumię co ty rozumiesz pod pojęciem "skupić się na szukaniu pracy ".
Będąc na supple byłam na kursie z jobcenter ....totalna porażka, do szkoły nie chcą mnie wysłać bo moduł 3.3 jest wystarczający do szukaknia pracy .
W moim miasteczku ciężko mieć pracę całoroczną , no chybaże zniżyć się do stawek "rumuńkich" i najlepiej jeszcze nic nie wspominać,że ma się związki opłacane.Przeprowadzka odpada a w miescie oddalonym o ok.50km tez z pracą ciekawie w zimie nie jest.

Offline robert73

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +0/-0
Odp: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sty 2013, 16:46:00 »
witam,chciałbym ponowić pytanie Trici,ponieważ nikt nie udzielił odpowiedzi, a do żenującego wpisu Faji brak słów.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sty 2013, 18:51:46 »
to już na tym forum do tego sie trzeba przyzwyczaić,odniosę sie do swojego przykładu tez kilka razy poruszyłem wątek co mi sie nalezy a co nie i pare innych,to mało nie zjedli człowieka:) od razu myślą  ze ktos jak najwiecej chce wyciągnąć za nic ale niestety błędnie rozumują i wszystkich do jednego wora siup,ale nie tedy droga:)

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lut 2013, 13:58:52 »
Może komuś przyda się to info :

gdy wyrobi się godziny na nowe dagpenge -1924h- wcześniej niż 2-letni okres pobierania a-kasse to
 stare jest "kasowane" i zaczyna się nowe dagpenge.


Niestety :
- supplerende ze starego dagpenge nie jest kasowane . "Nowe" dagpenge nie jest równoznaczne z "nowym" supplerende

Trzeba zurzyć wszystkie 30tygodni supple i dopabuse po 26tyg/120h pracy przysługuje nowe supplerende.


Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam :)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lut 2013, 14:27:28 »
to już na tym forum do tego sie trzeba przyzwyczaić,odniosę sie do swojego przykładu tez kilka razy poruszyłem wątek co mi sie nalezy a co nie i pare innych,to mało nie zjedli człowieka:) od razu myślą  ze ktos jak najwiecej chce wyciągnąć za nic ale niestety błędnie rozumują i wszystkich do jednego wora siup,ale nie tedy droga:)
To nie tak. Chodzi  o to, ze niektorzy Polacy czesto "przeginaja" naciagajac przepisy na swoja korzysc, jak tylko sie da. A to potem odbija sie czkawka na tych, ktorzy "nie przeginaja". Idzie potem Bogu ducha winny czlowiek do SKAT-u lub kommune, pyta o cos uprzejmie i juz widzi, jak mina urzednika tezeje, bo powiedzialo mu sie, ze jest sie Polakiem. Nie jest to mile....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: a-kasse - ponownie po okresie 3letnim ?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lut 2013, 14:27:28 »

 

UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15571
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14287
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja
A-kasse - naliczanie godzin

Zaczęty przez kittyDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4709
Ostatnia wiadomość 11 Cze 2014, 20:40:49
wysłana przez kitty
A-kasse 2014

Zaczęty przez Polak WyjatkowyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6625
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2013, 23:43:15
wysłana przez Polak Wyjatkowy
Szkoła, A-kasse, wykształcenie, problemy

Zaczęty przez michal234Dział Edukacja

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11321
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 21:14:51
wysłana przez andyandy