poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: biały ser  (Przeczytany 23817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maryo1977

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: biały ser
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lut 2013, 20:21:24 »
No witam Pania.
Mam przeczucie, ze zanim sie znajdziesz w zasiegu lodowki to juz tylko zapach zostanie! Aczkolwiek proponuje ugode i  kostke 250 g za milczenie! :-X
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: biały ser
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lut 2013, 20:27:13 »
Jak masz taki wielki zapas sera, to proponuje go umiescic w pojemniku ze slona woda, tak aby woda zakrywala ser, mozna obciazyc jakim talerzykiem, zeby nie wyplywal, ilosc soli dowolna, mozna zrobic mniej lub bardziej slony, nie wiem co twoja dieta na sol, przechowuje sie naprawde dlugo, bo w lodowce i tak po jakims czasie bedzie oslizly, z zamrazarki sie kruszy.
 Gratulacje z powodu utraty wagi!.
A ja uwielbiam sernik nowojorski  ;D

Ja Wszyngtoński :) Tylko jeszcze przepis na niego musze wymyslec. Ale pomysl chyba niezly?
A tak serio to jaki jest Nowojorczyk sernik?

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: biały ser
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lut 2013, 20:28:51 »
No witam Pania.
Mam przeczucie, ze zanim sie znajdziesz w zasiegu lodowki to juz tylko zapach zostanie! Aczkolwiek proponuje ugode i  kostke 250 g za milczenie! :-X
Ja tez wiem gdzie lodowka!!! Ugoda za 250gr? Prosze! Dobra do ugody moge nieco doplacic.

Offline maryo1977

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: biały ser
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lut 2013, 20:30:01 »
Hej .
Dzieki Faja. Wlasnie zastanawialem sie jak ten ser zabezpieczyc przed intruzami i utrata walorow odzywczych i smakowych. Obecnie nie moge powiedziec gdzie go trzymam gdyz pojawily sie pewne przeslanki mowiace ze zawiazuje sie spisek ktorego  celem jest przechwycenie mojego sera. Podobno Mala Czarna stoi na czele. Moge powiedziec tylko tyle ze jak bedzie lezal w tym miejscu gdzie lezy to bedzie kruchy!!!
Pozdrawiam
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

MalaCzarna

  • Gość
Odp: biały ser
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lut 2013, 20:41:02 »
No witam Pania.
Mam przeczucie, ze zanim sie znajdziesz w zasiegu lodowki to juz tylko zapach zostanie! Aczkolwiek proponuje ugode i  kostke 250 g za milczenie! :-X
Maryo sam będziesz prosił, abym chciała twój serek zjeść  :) :D ;D Zrób mi  ;) serniczek z owocami i zalany galaretką!

Offline maryo1977

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: biały ser
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Lut 2013, 20:47:14 »
Znikam z forum bo za duzo chetnych do ugody. A serka tylko 10 kg! MC mam sernik w diecie. Bardzo dobry i szybki w robocie. 180 gr sera + 2 jajka. Wymieszac, upiec na zlcisty kolor. Jesc przed snem. Hmm czyzbys planowala kolacje ze sniadaniem? ;)
A na sniadanie 150 g sera i 30 platkow owsianych z mlekiem. Wypas co?
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

Offline solange

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
Odp: biały ser
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lut 2013, 21:08:12 »
opcja bardziej ekonomiczna, aczkolwiek wolniejsza. wymieszac litr A38 z 4 litrami mleka, odstawic w cieple miejsce na okolo 3 dni. pozniej postepowac jak juz napisano; podgrzac, na sitko, odsaczyc. gotowe  :)

w aldim ostatnio widzialam mleko z dodatkiem zywych kultur bakterii. takie mozna ukisic bez dodatkow i tez zrobic twarozek ;D

poloniainfo.dk

Odp: biały ser
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lut 2013, 21:08:12 »

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: biały ser
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lut 2013, 21:13:37 »
Ja Wszyngtoński :) Tylko jeszcze przepis na niego musze wymyslec. Ale pomysl chyba niezly?
A tak serio to jaki jest Nowojorczyk sernik?
Jest oczywiscie, podam przepis a w zamian oczekuje na twoj wszyngtonski  :D

Sernik Nowojorski
Rozpływa się w ustach, jest idealnie kremowy, o cytrynowym, ale nie zbyt intensywnym aromacie. Po prostu pyszny. Niewątpliwie kolejną jego zaletą jest krótki czas i łatwość wykonania.

Podaję składniki na tortownicę o średnicy 30 cm
Składniki na spód i boki:
- 300 g ciasteczek Digestive (słodko-słone ciasteczka, można je kupić w każdym supermarkecie)
- 150 g rozpuszczonego, przestudzonego masła

Składniki na masę serową:
- 1 kg kremowego, 3-krotnie zmielonego sera śmietankowego , ja uzywam kvarka
- 300 g cukru
- 4 łyżki gęstej, kwaśnej śmietany
- 4 jajka
- skórka otarta z dużej cytryny (ok 3 płaskich łyżeczek)
- 80 ml soku z cytryny

Ze względu na to, że masa serowa jest bardzo rzadka, należy koniecznie uszczelnić tortownicę. Jak to zrobić? Zdjąć obręcz z tortownicy. Na dno położyć duży arkusz folii aluminiowej (albo 2 arkusze na krzyż). Położyć obręcz na folii i zapiąć. Folię zawinąć do góry i od zewnętrznej strony zawinąć na boki tortownicy.
Ciasteczka należy rozdrobnić blenderem lub rozkruszyć. Wymieszać ze stopionym masłem. [Może się nam wydawać, że masła jest zbyt mało, ale to tylko wrażenie ;) (okruchy powinny wyglądać jak mokry piasek). Wyłożyć dno i boki tortownicy okruchami. Wstawić na pół godziny do lodówki. Włączyć piekarnik i ustawić temperaturę na 170 stopni.
Składniki masy serowej zmiksować. Doprawić do smaku. (Uwaga: masa jest bardzo rzadka). Wylać masę serową na schłodzony spód. Przykryć papierem, aby zachować jasny kolor. Piec dopóki ser się nie zetnie (zazwyczaj zajmuje to od 1h 30 do 1h 45 minut, po godzinie zmniejszam temp. na 150 stopni - należy zatem uzbroić się w cierpliwość). Przed podaniem sernik musi spędzić przynajmniej kilka godzin w lodówce (a najlepiej całą noc).
Ostatnio podalam go z kirsebærsous, pycha. Smacznego!

Offline Mrozik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: +5/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: biały ser
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lut 2013, 21:14:41 »
Jak ser w Danii to tylko A 38 :)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: biały ser
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lut 2013, 21:18:57 »
Dzieki faja bardzo!
Natomiast ten waszyngtonski to taki moj wymysl, ale tylko nazwy!, nie mam pojecia nawet jak podejsc do wymyslenia przepisu!!!

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: biały ser
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Lut 2013, 21:40:41 »
A moja koleżanka tu radzi sobie mieszając "skyr" z mascarpone :D.I serniczek tez super wychodzi.
Ja z duńskiego materiału jeszcze nie piekłam- jak nie "zalatwiłam sobie" tego w wiaderkach z Polski, to...hm...nie było sernika :-[ :-\
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: biały ser
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Lut 2013, 22:08:06 »
Dzieki faja bardzo!
Natomiast ten waszyngtonski to taki moj wymysl, ale tylko nazwy!, nie mam pojecia nawet jak podejsc do wymyslenia przepisu!!!
No! Podupusciles Faje kolego!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: biały ser
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Lut 2013, 22:18:34 »
Nie calkiem, podam przepis choc nie wiem czy nie jest juz znany :Składniki

    Składniki (na tortownicę o średnicy 24cm) :
    -
    Spód :
    350 g herbatników czekoladowych [można je zastąpić maślanymi z dodatkiem 2 łyżek kakao]
    120 g masła
    -
    Karmelizowane gruszki :
    3 twarde gruszki
    2 łyżki masła
    2 łyżki cukru
    2 szczypty imbiru
    -
    Masa serowa :
    1 kg białego sera trzykrotnie mielonego
    200 g cukru pudru
    4 jajka
    3 łyżeczki ekstraktu waniliowego
    ziarenka z 1 laski wanilii
    2 łyżki gęstej śmietany
    2 łyżki soku z cytryny
    -
    Wierzch :
    3-4 łyżki masy kajmakowej
    płatki lub wiórki czekoladowe

Sposób przygotowania

    Gruszki obrać i wypestkować. Pokroić na ćwiartki, a następnie każdą z ćwiartek na 4 kawałki. Masło rozgrzać na patelni i wrzucić gruszki. Posypać je 1 łyżką cukru i szczyptą imbiru. Kilka minut smażyć, a następnie odwrócić. Drugą stronę również posypać cukrem i imbirem. Gruszki smażyć do momentu, aż staną się szkliste i lekko rumiane (uważać, aby ich nie przypalić !). Gotowe gruszki przełożyć na pergamin i ostudzić.

    Masło roztopić. Ciasteczka zmielić na pył (najlepiej blenderem), dodać roztopione masło, wymieszać. Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia, a następnie wylepić dno i boki masą ciasteczkową. Na czas przygotowywania masy serowej wstawić do lodówki.

    Ser utrzeć mikserem razem z cukrem. Następnie dodać sok z cytryny, jajka, śmietanę, ziarenka i ekstrakt z wanilii. Zmiksować. Do masy serowej dodać gruszki i delikatnie wymieszać. Masę przelać do przygotowanej tortownicy. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 170°C i piec przez ok.50-55 minut.

    Upieczony sernik wystudzić, a następnie wstawić do lodówki na całą noc. Następnego dnia posmarować wierzch sernika kajmakiem i posypać wiórkami czekolady.

Smacznego! Nie wiem jaka ma nazwe, ale czmu nie waszyngtonski?

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: biały ser
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Lut 2013, 23:26:40 »
Proponuje konkurs na nazwe  ;)
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: biały ser
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Lut 2013, 15:34:52 »
Znikam z forum bo za duzo chetnych do ugody. A serka tylko 10 kg! MC mam sernik w diecie. Bardzo dobry i szybki w robocie. 180 gr sera + 2 jajka. Wymieszac, upiec na zlcisty kolor. Jesc przed snem. Hmm czyzbys planowala kolacje ze sniadaniem? ;)
A na sniadanie 150 g sera i 30 platkow owsianych z mlekiem. Wypas co?
Dieta wysokobialkowa widze ;). Tez jestem jej zwolenniczka :). Akurat ja tak lubie.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: biały ser
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Lut 2013, 15:34:52 »

 

ser/ sernik w danii

Zaczęty przez madzialenaszDział Przepisy Kuchni Polskiej

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 65145
Ostatnia wiadomość 13 Wrz 2014, 04:44:27
wysłana przez happybeti
ser żółty

Zaczęty przez Emila83Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 111387
Ostatnia wiadomość 14 Sie 2011, 11:06:56
wysłana przez jamjurand
Gdzie rośnie ser ?

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2192
Ostatnia wiadomość 03 Cze 2013, 19:38:23
wysłana przez dania_d
biały ser... czyli Polak potrafi...

Zaczęty przez turboDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7470
Ostatnia wiadomość 26 Sie 2011, 23:55:54
wysłana przez mawi