poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pies -skradziony Arhus  (Przeczytany 32365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lut 2013, 21:17:48 »
matkobosko, jaki paskudny :D :D :D
powinna podziekowac polakom ze ukradli..

Nie zdarzylo mi sie spotkac paskudnych zwierzat, za to ludzi.....az za wielu  ::) 

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lut 2013, 21:29:49 »
Próbowałam dowiedzieć się od osoby,która udostępniła info skąd wiadomo ,że to "polacy".Odpowiedzi nie otrzymałam.
Osoby dopytywały się w komentarzach na fb czy pies ucieł czy został skradzony.Było info,że został skradziony.

Wydaje mi się,że to nie były dzieci bo co robiły dzieci pod faktą o 21.30 ??? raczej może nastolatkowie.
Chłopak został "zaatakowany "- zaczepiony przez "polaków" i pies został skradzony.


Tak czy inaczej 6.500tys. udostępnień i w eter poszło,że "polakker ".


Teraz strach zostawiać psy pod sklepem .Widziałam kolejne ogłoszenie ,że skradziono mopsa spod Fotexu w Sønderborgu.
I to kolejna suka.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lut 2013, 21:33:00 »

Nie zdarzylo mi sie spotkac paskudnych zwierzat, za to ludzi.....az za wielu  ::)

A kto byl pierwszy? moze pamietasz?

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lut 2013, 21:48:51 »
To że kradną psy spod sklepów, to niestety nic nowego. Kilka lat temu była cała fala kradzieży, ale było to zanim wytypowali psy, które są zabronione i od tego czasu jest w miarę spokój. Pamiętam nawet że w klubach DCH były plakaty ostrzegające przed zostawianiem psów samych. Ale jeśli był to pies rasowy to mogli go teraz ukraść dla rozrodu i handlu na lewo bez rodowodu. Mam nadzieję że się znajdzie  ??? Trzymam kciuki.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lut 2013, 22:07:01 »
Taka mała dygresja o psach.
Nie wiedziałam,że Dania ma takie restrykcyjne zasady odnośnie 13ras zakazanych.
Dopabuse gdy zrobiło się głośno o psie THOR,którego chciano uśpić i został wykradziony ...poczytałam o prawie i  "uśmiercaniu " psów groźnych ras i jak psy "mieszanki" bez papierów są usypiane.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lut 2013, 22:17:09 »
Nie do końca tak z tym "uśmiercaniem". W życie weszły nowe nakazy i zakazy dotyczące handlu, rozrodu i posiadania psów niektórych ras, ale nikt nie usypiał psów, które już żyły w momencie wejścia nowych zasad. Za to każdy, kto od tamtego momentu przekroczył te zasady, sam niestety ryzykował przykre konsekwencje. 
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

nutka53

  • Gość
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lut 2013, 22:28:58 »


Tak czy inaczej 6.500tys. udostępnień i w eter poszło,że "polakker ".


w zwiazku z tym wyslalam do Anne Frost wiadomosc:

Hej Anne.

Jeg har hørt om hunden Emma, det gør mig meget ondt og håber på hun snart bliver fundet igen. Dog må jeg gøre dig opmærksom på, at den måde du beskriver gerningsmændende på, er at hænge en nationalitet ud. Du beviser ikke på noget tidspunkt i din tekst, hvor du ved som et faktum, at det er polakkere, som har stjålet hunden. Om gerningsmændendes nationalitet er polsk eller ej, er irrelevant, men jeg vil bede dig om, i denne sørgens tid, at tænkte over, hvilket had du kan være med til at skabe, overfor herboende polakkere. Danmark er et svært land at være udlænding i, og os som har gjort sig umage og arbejdet hårdt og længe for at blive så accepteret i det danske samfund som muligt, føler at vi bliver hængt ud, hvor vi istedet for burde hjælpe hinanden, danskfødt eller ikke, med at få Emma tilbage.



poloniainfo.dk

Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lut 2013, 22:28:58 »

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Lut 2013, 22:43:44 »
Daj znać czy coś odpisze.

nutka53

  • Gość
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Lut 2013, 22:44:43 »
Obiecuje :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Lut 2013, 23:30:01 »
HAHAHAHAH  umieram  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  czyli  Mira ma psa  zagadka rozwiązana  ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Asiak  a jaka jest twoja wersja....
Ilu było polaków rozmawiających po duńsku z  ??? ;D

Nooo jeno nieco urosl :)
Ale jak sie goldena nieco opitoli i w pysk mu przylozy, to moze na spasionego buldozka bedzie wygladal.
A ten co "zwial" to byl jamnik. Mial sie "przechowac" u przyjaciol 5 godzin. No, ale bardzo mu sie do domu spieszylo i czmychnal... Do domu do dzis nie wrocil. 10 km mial.... Pewnie na "polakow" trafil.
 :(
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Lut 2013, 23:31:42 »
To że kradną psy spod sklepów, to niestety nic nowego. Kilka lat temu była cała fala kradzieży, ale było to zanim wytypowali psy, które są zabronione i od tego czasu jest w miarę spokój. Pamiętam nawet że w klubach DCH były plakaty ostrzegające przed zostawianiem psów samych. Ale jeśli był to pies rasowy to mogli go teraz ukraść dla rozrodu i handlu na lewo bez rodowodu. Mam nadzieję że się znajdzie  ??? Trzymam kciuki.
Bywa gorzej. Niektore psy kradna do walk psow :(
No, ale nie sadze by o buldozka chodzilo w tej kwestii.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Lut 2013, 23:57:29 »
No właśnie o to mi chodziło. Ale tak było kiedyś a teraz raczej giną z innych powodów. A do walk zazwyczaj potrzebne były psy małych ras, obojętne czy rasowe czy nie, bardzo młode albo już te starsze. Chodziło o to, żeby nie miały siły się bronić. Do walk raczej nie były wykorzystywane, ale do swoistego "treningu" przed walką. Walczą zazwyczaj psy tej samej rasy, np. pitbule albo amstaffy. Moja wiedza pochodzi z tego, że byłam aktywna w Dyrenes Beskyttelse i próbowaliśmy z tym naprawdę walczyć. Tutaj się udało, niestety w Polsce i Rosji to nadal smutny proceder, ale tam też są wyłapywane psy bezdomne, co czyni to jeszcze bardziej nieludzkim i bestialskim. Zwierzęta są przywoływane jedzeniem i ufając ludziom giną  :'(

A jak to Ktoś mądry kiedyś powiedział, miarą człowieczeństwa jest to jak traktuje się maluczkich...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Lut 2013, 09:01:33 »
Słyszeliście już pewnie o prowadzonej właśnie akcji usuwania z duńskich sklepów lazanii  ??? gdyż Duńczykom przestała smakować konina  :P .Jak powszechnie wiadomo  natura próżni nie lubi, więc pewnie szybko znalezli nowy wypełniacz  ;)

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Lut 2013, 09:36:34 »
Przypomniałam sobie, co miałam napisać wczoraj ale już przysypiałam  :)

Na pewno za to masowym uśmiercaniem można nazwać usypianie psów wszystkich ras praktycznie bez powodu. Kiedy np. pies się przestraszy bo ktoś mu nadepnie na ogon i piesek hapnie za nogawkę. Kiedyś, gdy taka sprawa trafiała na policję, pies był badany przez behawiorystę. Niestety prawo się zmieniło i los takiego psa leży w rękach policjanta, który nawet nie musi na danego psa ani jego przeszłość spojrzeć (!!!!!) jedynie na podstawie akt sprawy wydaje "wyrok". Są znane sprawy, gdzie ludzie odwoływali się do sądu i byli "ułaskawieni" - niestety dla psów było już za późno  :-[ W Danii zapomina się, że pies ma prawo do samoobrony, a kiedy się boi to ugryzie - to nie jest objaw agresji ale strachu. Niewiele osób stara się niestety poznać psią psychikę i zachowanie wynikające z pochodzenia, i dlatego tyle psów jest oddawane do schronisk (Polska) lub usypine (Dania). Na szczęście są organizacje, które walczą o zmianę prawa co do bezpodstawnego usypiania psów wa Danii i mam nadzieję, że niedługo im się uda  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Ewa123

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +0/-4
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Lut 2013, 09:45:40 »
Buldogi francuskie są bardzo spokojne i strasznie leniwe, wiec nie dziwie się, ze piesek tak łatwo dal się ukraść.
Sa tak słodkie, ze na pewno Ci ludzie nie zrobią mu nic złego!
Wiem, ze w  PL te pieski sa bardzo popularne i chodzą po ok. 3000zl
NA walki na pewno go nie wykorzystają, ponieważ buldog francuski woli oglądać , a nie uczestniczyć czynnie w  zdarzeniu ;)

Szkoda mi właścicielki psa wiadomo, lecz po przejrzeniu ilości ogłoszeń kotów na DBA jestem bardzo zażenowana podejściem dunczykow do zwierząt.

Widocznie tak miało być, nic nie dzieje się bez przyczyny.Czasami jak coś wygląda bardzo źle,  później okazuje  się znacznie lepsze.

A Polacy za granica robią z siebie "białych murzynów".
Potem niestety uczciwi ludzie maja same problemy !!



poloniainfo.dk

Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Lut 2013, 09:45:40 »

 

Nowy tani sklep w Århus, Vejle, Bording

Zaczęty przez isurferDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 19186
Ostatnia wiadomość 16 Wrz 2010, 23:34:14
wysłana przez roga
sushi w århus

Zaczęty przez emilyroseDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5573
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2010, 21:56:51
wysłana przez jamjurand
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 21589
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
W szukam pokoju w Arhus c

Zaczęty przez extra500Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5291
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2008, 21:05:16
wysłana przez extra500
Pozdrowienia dla moich dawnych pacjetow z Arhus

Zaczęty przez marzena66Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8191
Ostatnia wiadomość 26 Gru 2010, 23:11:04
wysłana przez marzena66