poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pies -skradziony Arhus  (Przeczytany 32366 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Lut 2013, 18:10:22 »
Nutka : odpisała Ci coś  Anne Frost.Mi nie.

Jeśli ktoś ma fb i chce to może zapytać w komentarzach dlaczego pisze,że to "polacy " .


Mój duński nie jest na tyle dobry aby później wdawać się w wymianę zdań na ogólnym "podglądzie" gdy 6.500 osób udostępnia :( .

Może znajdzie się ktoś odważny :) i broniący normalnych Polaków :)

Oto link do fb ( nie wiem czy można :/  )
http://www.facebook.com/Emilyrask12

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Lut 2013, 18:15:17 »
Bardzo czesto skradzione rzeczy, w tym takze psy, "pojawiaja sie" po pewnym czasie na dba.dk.

Moja rada: uwaznie sledzic ogloszenia na dba.dk, nie tylko z regionu swojego zamieszkania ale calej Danii.

Sama w ten sposób odzyskalam czesc skradzionych rzeczy - sledzilam dba.dk, pojawily sie moje rzeczy, zawiadomiona policje - kto, kiedy, gdzie, podjechalam do "sprzedawcy" rozpoznalam rzeczy i zadzwonilam na policje. Mlody chlopak, byl tylko paserem ale czesc rzeczy wrócila.

Mopsy to modne teraz psy, bez papierów to okolo 1000-3000, a jesli zlodzieje "zrobia" rodowód to 5000-7000, o wiele bardziej oplacalne niz walki psów.

Mam nadzieje ze piesek mial chipa/tatuaz?

P:S Obronic polaków moze tylko nasze zachowanie, na dobra opinie trzeba zapracowac codziennym "byciem", pisanie listów czy fb nie pomoze gdy co chwile w mediach pojawia sie: polacy kradli tusz do kopiarek, polak zlapany z samochodem pelnym kradzionych rowerów, polska banda z 2 letnim dzieckiem okradala domy... itp itd.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Lut 2013, 18:16:35 »
Nutka : odpisała Ci coś  Anne Frost.Mi nie.

Jeśli ktoś ma fb i chce to może zapytać w komentarzach dlaczego pisze,że to "polacy " .


Mój duński nie jest na tyle dobry aby później wdawać się w wymianę zdań na ogólnym "podglądzie" gdy 6.500 osób udostępnia :( .

Może znajdzie się ktoś odważny :) i broniący normalnych Polaków :)

Oto link do fb ( nie wiem czy można :/  )
http://www.facebook.com/Emilyrask12
Niestety, ma zablokowane komentowanie.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Lut 2013, 18:32:33 »
Bardzo czesto skradzione rzeczy, w tym takze psy, "pojawiaja sie" po pewnym czasie na dba.dk.

Moja rada: uwaznie sledzic ogloszenia na dba.dk, nie tylko z regionu swojego zamieszkania ale calej Danii.

Sama w ten sposób odzyskalam czesc skradzionych rzeczy - sledzilam dba.dk, pojawily sie moje rzeczy, zawiadomiona policje - kto, kiedy, gdzie, podjechalam do "sprzedawcy" rozpoznalam rzeczy i zadzwonilam na policje. Mlody chlopak, byl tylko paserem ale czesc rzeczy wrócila.

Mopsy to modne teraz psy, bez papierów to okolo 1000-3000, a jesli zlodzieje "zrobia" rodowód to 5000-7000, o wiele bardziej oplacalne niz walki psów.

Mam nadzieje ze piesek mial chipa/tatuaz?

P:S Obronic polaków moze tylko nasze zachowanie, na dobra opinie trzeba zapracowac codziennym "byciem", pisanie listów czy fb nie pomoze gdy co chwile w mediach pojawia sie: polacy kradli tusz do kopiarek, polak zlapany z samochodem pelnym kradzionych rowerów, polska banda z 2 letnim dzieckiem okradala domy... itp itd.

Jasne usiasc cichutko w kaciku i poplakac. A najlepiej ponarzekac na forum!

Zlo tryumfuje, gdzy dobrzy ludzie pozostaja bezczynni!!!

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Lut 2013, 19:34:11 »
O ile dobrze  zrozumiałem to dziś  na specjalnej konferencji prasowej dotyczącej porwania Emmy z ust premiera padło zapewnienie że nikt kto posiada dański paszport nie pozostanie bez pomocy, nie zapomnimy i nie przestaniemy szukać. Ten potworny gwałt który dokonano na kilkuletniej Emmie nie pozostanie bezkarny !!!  Zapewniała Hela 
Na tej samej konferencji zabrała głos również sama   Jaśnie Pani która  zaprotestowała , jednocześnie deklarując gotowość pertraktacji z tero znaczy uprowadzicielami ...

Niestety szef policji poinformował że jak dotąd nikt nie dzwonił  ???

Więc już pewnie sami rozumiecie że w obecnej sytuacji sprawa prześladowania homoseksualistów w Afganistanie  zeszła na plan dalszy, a o gospodarce już nawet nikt nie wspomni  :(

piotr1

  • Gość
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Lut 2013, 19:51:16 »
4 strony o jakims paskudnym kundlu...oj dzieje sie w danii, dzieje..

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Lut 2013, 20:04:12 »
4 strony o jakims paskudnym kundlu...oj dzieje sie w danii, dzieje..
Po co wlazisz i czytasz, nie kumam... :-\? Idz pyfko wypij, tv ogladnij, intelygenta zagraj ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Lut 2013, 20:04:12 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Lut 2013, 20:07:04 »
Rzad byl, Janie Pani tez, Politi tez, to ja czekam na jakas uchwale co najmniej Folketingu w tej sprawie oraz zwiazki zawodowe.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Lut 2013, 20:15:20 »
Rzad byl, Janie Pani tez, Politi tez, to ja czekam na jakas uchwale co najmniej Folketingu w tej sprawie oraz zwiazki zawodowe.
:o ::)...może lepiej juz niech nie uchwalają ::) :P ;D.

" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Lut 2013, 20:27:41 »
I teoria "AE" daje jednak podstawy do myslenia o tym, ze psa zwineli obcokrajowcy. Czy Polacy ? Trudno powiedziec.

Dlaczego?
W Danii jest obowiazek czipowania psow oraz rejestrowania w Hunderegister. Kazdy normalny, kto kupi psa, bedzie chcial psa zarejestrowac...
Ja na przyklad poinformowalam, ze pies zaginal i ze nigdy nie bedzie sprzedany lub oddany. Hunderegister wpisal w jego kartoteke, ze  nie mozna psa przerejestrowac bez zgody wlasciciela.
Tak wiec, jezeli ktokolwiek bedzie chcial psa przerejstrowac, albo pojsc z nim do lekarza, od razu wpadnie...

No i teraz, jezeli ktos nie wie o przepisie, to kradnie psa, by go sprzedac dalej... A kto nie wie? No... tutejsi raczej wiedza.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

nutka53

  • Gość
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Lut 2013, 21:18:01 »
Nutka : odpisała Ci coś  Anne Frost.Mi nie.

Jeśli ktoś ma fb i chce to może zapytać w komentarzach dlaczego pisze,że to "polacy " .


Mój duński nie jest na tyle dobry aby później wdawać się w wymianę zdań na ogólnym "podglądzie" gdy 6.500 osób udostępnia :( .

Może znajdzie się ktoś odważny :) i broniący normalnych Polaków :)

Oto link do fb ( nie wiem czy można :/  )
http://www.facebook.com/Emilyrask12

Nie, jeszcze mi nie odpisala. Moglam jedynie wyslac do niej wiadomosc prywatna, i to tez zrobilam. Niestety nie moglam napisac tego w komentarzach na jej stronie bo aby to zrobic to musialabym nalezec do jej grona znajomych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby kazdy kto chce skopiowal moj i wyslal do niej ze swojego profilu na FB.


nutka53

  • Gość
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Lut 2013, 21:31:52 »

Jak sama sie dzisiaj przekonalam - ludzie zaczynaja miec dosc dyskryminujacego traktowania i sami zaczynaja cos z tym robic aby sie  bronic czego przykladem jest ten apel, ktory otrzymalam dzisiaj na FB

Ataf Khawaja
Kære bror, som om der ikke er nok der kører hetz på os, iskoldt og skamløst har det været helt legalt at 'brande' os som et uløseligt og farligt samfundsproblem - vi ved at mange køber løgnene, da de ik ved bedre og ikke personligt kender nogen mørke danskere som de ku danne deres egne indtryk med osv....
Så 'det fandme sørgeligt og det brænder i min sjæl at se vi ogs selv er begyndt at dræbe og skade hinanden på gaderne, som er delt op i post nr og territorier - vågn op min bror, vi alle fra den samme hood, den hedder Moder Jord og vi alle i den samme bande, den hedder Man Kind. Din egentlige fjender og modstandere er ikke de andre unge drenge fra andre byer, nej dine rigtige fjender er den der gnider sig hænderne over at du gør der nemmere for dem at få dig til at se ud som er utæmmet dyr, det er dem som er fuldstændig ligeglade med den ungdom som lader livet på gader og stræder, de bruger jeres død til at manifestere
Nie lubię ·  · Udostępnij · 238305 · 12 godz. temu ·

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Lut 2013, 11:43:40 »
Post o zaginięciu psa został usunięty z profilu Anne oraz z grup gdzie umieszcza się info o zaginionych psach.Może dziewczyna wystraszyła się o "posądzanie " o kradzież Polaków.
Nie wiem czy skasowała swoje konto na fb czy tylko ja jestem zablokowana .

Nutka widzisz jej profil ?

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Lut 2013, 21:21:10 »
4 strony o jakims paskudnym kundlu...oj dzieje sie w danii, dzieje..

I ty się człowiekiem nazywasz? Ludzie ponoć, co nie sprawdza się w rzeczywistości biorąc ciebie jako przykład, różnią się od zwierząt bo czują empatię. Ale zauważyłam, że często zwierzęta wykazują więcej uczuć od "tak zwanych" ludzi.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Lut 2013, 21:26:39 »
Jomir, nie do końca tak. Jeśli ktoś psa dla siebie wziął to weterynarz przy zwykłej kontroli nie będzie sprawdzał czipa. Miałam sytuację dwa lata temu z jedną babką, która wyprowadzając się z naszej ulicy, ukradła mi jednego z moich kotów. Puma miał tatuaż w uchu, wszędzie zgłosiłam i dostałam właśnie taką odpowiedź od mojego weterynarza. A tatuaż jest bardziej widoczny niż czip. Nowy właściciel może nawet poprosić o tatuaż w uchu psa, a weterynarz nie sprawdzi czy ma czip. Pamiętajmy, że w Danii bardzo dużo robi się "na słowo" i większość duńczyków nawet by nie wpadła na to że ktoś może robić jakiś przekręt, bo w ich mentalności jest to po prostu nienormalne.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: pies -skradziony Arhus
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Lut 2013, 21:26:39 »

 

Nowy tani sklep w Århus, Vejle, Bording

Zaczęty przez isurferDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 19186
Ostatnia wiadomość 16 Wrz 2010, 23:34:14
wysłana przez roga
sushi w århus

Zaczęty przez emilyroseDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5573
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2010, 21:56:51
wysłana przez jamjurand
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 21589
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
W szukam pokoju w Arhus c

Zaczęty przez extra500Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5291
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2008, 21:05:16
wysłana przez extra500
Pozdrowienia dla moich dawnych pacjetow z Arhus

Zaczęty przez marzena66Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8191
Ostatnia wiadomość 26 Gru 2010, 23:11:04
wysłana przez marzena66