poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Noworodek  (Przeczytany 12658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Lut 2013, 21:00:45 »
Rybka ale ortografia do bani, mamą chyba jesteś fajną ale.... chyba Ci willy nie wytłumaczył kilku funkcji tego forum ...... sprawdź ortografię .... a to takie proste jak nie jesteś pewna. BTW Chyba, że należysz do tych co już języka ojczystego zapomnieli, bo takich też znam. Coraz więcej ich. Dają w językach obcych: yes, yes, ok,ok albo ja, ja  ;D ;D ;D.
Nie jestem złośliwy, po prostu razi jak się czyta. Pozdro dla Ciebie i maluchów.  :)
   Prosze... i po co te przytyki? Rozumiem, ze Ciebie razi, ale:  "Jestes bez grzechu, pierwszy rzuc kamien...". Wiesz pewnie, ze i Tobie mozna zarzucic pewne uchybienia, ale po co :)?
     Milego wieczoru zycze :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Lut 2013, 21:05:20 »
Rybko gratuluję i zazdraszczam takich grzecznych dzieciaczków :)
Moja do dziś ma "jazdy" w nocy ::)  :(, a niedługo 2,5 roku skończy...heh...
Nic to, damy radę :)
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Lut 2013, 21:11:53 »
Rybka ale ortografia do bani, mamą chyba jesteś fajną ale.... chyba Ci willy nie wytłumaczył kilku funkcji tego forum ...... sprawdź ortografię .... a to takie proste jak nie jesteś pewna. BTW Chyba, że należysz do tych co już języka ojczystego zapomnieli, bo takich też znam. Coraz więcej ich. Dają w językach obcych: yes, yes, ok,ok albo ja, ja  ;D ;D ;D.
Nie jestem złośliwy, po prostu razi jak się czyta. Pozdro dla Ciebie i maluchów.  :)

Gdybys podal mi dane, to bedzie mi znacznie latwiej, wpisac Cie w Poczet Polonistow Polskich.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Lut 2013, 21:52:24 »
Rybka ale ortografia do bani, mamą chyba jesteś fajną ale.... chyba Ci willy nie wytłumaczył kilku funkcji tego forum ...... sprawdź ortografię .... a to takie proste jak nie jesteś pewna. BTW Chyba, że należysz do tych co już języka ojczystego zapomnieli, bo takich też znam. Coraz więcej ich. Dają w językach obcych: yes, yes, ok,ok albo ja, ja  ;D ;D ;D.
Nie jestem złośliwy, po prostu razi jak się czyta. Pozdro dla Ciebie i maluchów.  :)

Liczy się treść i przesłanie, nie czepiaj się  :P Wolę poczytać coś z sensem i otrografią do bani niż durne wypociny z bezbłędną pisownią  8)

Z tego co zauważyłam, nie wiesz sam kiedy używa się w polskim języku poprawnej interpunkcji. Wiesz, przecinki i tym podobne  :). I co mnie powaliło ze śmiechu: piszesz o "tych, którzy języka ojczystego zapomnieli".

Sam używasz formy BTW, czyli by the way ;D Dla mnie to brzmi jak angielski, wtrącony w naszą ojczystą mowę  ;D  ;D  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Lut 2013, 22:00:35 »
Liczy się treść i przesłanie, nie czepiaj się  :P Wolę poczytać coś z sensem i otrografią do bani niż durne wypociny z bezbłędną pisownią  8)

Drogi Reksio, a jak nasz drogi forumowicz, byl korektorem w jakims powaznym polskim wydawnictwie np. literackim i nawet literowki robia na nim piorunujaco negatywne wrazenie, a wrecz posiada alergie? To co?

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Lut 2013, 23:42:28 »
Żadne poważne wydawnictwo nie zatrudniłoby osoby, która nie wie kiedy używa się przecinka  ;) A jak ma alergię, to odesłałabym do dermatologa albo psychologa bo to chyba na podłożu psychosomatycznym  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Lut 2013, 09:19:37 »
Rybko gratuluję i zazdraszczam takich grzecznych dzieciaczków :)
Moja do dziś ma "jazdy" w nocy ::)  :(, a niedługo 2,5 roku skończy...heh...
Nic to, damy radę :)

Przyłączam sie  :)
Moja już pierwszej nocy po porodzie nie spała i tak zostało. Zasypia 1-2 w nocy. Próbowałam już wiele i nie mogę tego zmienic. Marzę, żeby w końcu się wyspać  :)

A o karmieniu co 3 godz. napisałam, ponieważ od początku, zarówno wiele położnych w Danii, jak i położna i lekarz w Polsce, tłumaczyło mi że niemowlę powinno jeść 8 posiłków na dobę, czyli co 3 godz. I kładli nacisk zwłaszcza na budzenie w nocy, ponieważ jak mówili, takie maleństwo często zapomina,że powinno jeść i trzeba mu rytm wyregulować bo to jest okres intensywnego wzrostu. Poza tym nie zapominajmy o matce karmiącej. Jej piersi też dopabuse zaczynają pracować. Sama znam kilka przypadków, kiedy matka cieszyła się, że jej dzidzia przesypia całe noce a potem był krzyk bo problem z mlekiem. I miałam na myśli pierwszy okres po porodzie, później już samo się reguluje.
Ot i tyle

poloniainfo.dk

Odp: Noworodek
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Lut 2013, 09:19:37 »

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Lut 2013, 13:24:52 »
Żadne poważne wydawnictwo nie zatrudniłoby osoby, która nie wie kiedy używa się przecinka  ;) A jak ma alergię, to odesłałabym do dermatologa albo psychologa bo to chyba na podłożu psychosomatycznym  ;D

Oj, zdziwiłabyś się, jakie "kwiatki" swego rodzaju widziałam ;)  I mnie również potwornie razi czytanie takich "byków".

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Lut 2013, 15:57:23 »
Oj, zdziwiłabyś się, jakie "kwiatki" swego rodzaju widziałam ;)  I mnie również potwornie razi czytanie takich "byków".

Podaj dane, Poczet Polonistow Polskich jest jeszcze w trakcie tworzenia to i Ciebie tam zapiszemy.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Lut 2013, 17:19:10 »
Gdybys podal mi dane, to bedzie mi znacznie latwiej, wpisac Cie w Poczet Polonistow Polskich.
;D ;D ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Noworodek
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Lut 2013, 17:19:10 »