poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: paszport duński dla dziecka  (Przeczytany 24672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monika S.

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
paszport duński dla dziecka
« dnia: 18 Lut 2013, 12:30:08 »
Witam, jestem po rozwodzie z mężem(z duńskim paszportem), mamy synka, synek na tą chwilę ma podwójne obywatelstwo, z racji tego, że jestem Polką. Dziecko mieszka ze mną w Polsce, posiada paszport duński na który się kiedyś zgodziłam i którego po pewnej wizycie mi już nie oddał. Problem a pytanie moje jest takie : niedługo kończy się ważność paszportu duńskiego dziecka i mój były mąż upiera się aby zgodzić się na wyrobienie następnego duńskiego. Ja nie chcę się zgodzić na duński, tylko na polski. Nie wierzę mu po prostu żeby czegoś nie wykombinował, zawsze chciał żeby zgodzić się na zameldowanie go w Danii, mimo, że on mieszka w Polsce, czasami jeździ tylko do Danii. Powiedzcie jak wiecie, czemu on tak się upiera, żeby ten dzieciak miał duński paszport a nie polski.Czy on w Danii może czerpać z tego tytułu jakieś profity?

varszafiak

  • Gość
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lut 2013, 13:50:36 »
Kocha swoje dziecko, i chce zapewnic swojemu potomkowi lepsza przyszlosc?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lut 2013, 14:12:47 »
Paszport jest tylko dokumentem.
Nie ma nic do przyszlosci dziecka. jest po prostu zwitkiem papierkow w okladce.

Dziecko jezeli ma dunskie obywatelstwo, to bedzie je mialo do 18 roku zycia. Dopabuse o 18 urodzinach bedzie moglo sie go zrzec.

Spytaj sama swojego ex. dlaczego chce by dziecko mialo dusnki paszport. Skad my tu na forum mamy to wiedziec?
Moze ex. chce wziac syna na wycieczke do Stanow?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lut 2013, 14:32:40 »
Paszport jest tylko dokumentem.
Nie ma nic do przyszlosci dziecka. jest po prostu zwitkiem papierkow w okladce.

Dziecko jezeli ma dunskie obywatelstwo, to bedzie je mialo do 18 roku zycia. Dopabuse o 18 urodzinach bedzie moglo sie go zrzec.

Spytaj sama swojego ex. dlaczego chce by dziecko mialo dusnki paszport. Skad my tu na forum mamy to wiedziec?
Moze ex. chce wziac syna na wycieczke do Stanow?

    ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lut 2013, 16:01:04 »
a moze ma ochote ci go odebrac.wiele o tym tez slyszalam jakie babki mialy z tego powodu problemu.upiera sie bo cos w tym jest

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lut 2013, 18:59:20 »
Jezzuuu ratujcie mnie!
Jezeli bedzie chcial odebrac to odbierze, porwie, nie odwiezie ... posiadanie paszportu nic nie bedzie mialo znaczenia.

I do licha! Skad to przeswiadczenie, ze MATCE dziecko sie nalezy???
Dziecko NIE nalezy sie nikomu! ANI matce ANI ojcu!

DZIECZKO M A  P R A W O MIEC M A T K E  I  O J C A

Kiedy WY kochajace matki w koncu to zrozumiecie????
DZIECKO NIE JEST WASZA WLASNOSCIA!!!! Jest istota ludzka, ktora ma swoje potrzeby i uczucia!

I prosze, naprawde prosze, nie brac tego jako jakikolwiek atak personalny, ale jako apel do WAS rodzicow, ktorzy z zapalczywoscia walacza miedzy soba o dziecko!

Dzieci potrzebuja WAS OBYDWOJE! MATKI I OJCA!
Dajcie prosze WASZYM dzieciom SZANSE NA TO!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lut 2013, 19:20:45 »
Może i tak ale za 100 lat, a na razie to takiego ....

poloniainfo.dk

Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lut 2013, 19:20:45 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lut 2013, 19:24:13 »
Może i tak ale za 100 lat, a na razie to takiego ....
Nieprawda, nie zgadzam sie....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Monika S.

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lut 2013, 19:39:35 »
do Jomira
naprawdę nie wiem jak zrozumieć ta Twoją odpowiedż. Piszesz tam o jakiś licytacjach rodziców i dzieci, a Ja o to nie pytałam, nic nie pisałam że mi sie coś lub ktos należy, a ojcu nie. Pytałam tylko ludzi tu na forum a przebywającym w Danii, co posiadanie takiego paszportu i upieranie sie przy Nim może dawać. Skoro i tak jesteśmy wszyscy w Unii? to nie powinien sie upierać prawda, jesli nie ma złych zamiarów a jednak?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lut 2013, 19:45:19 »
do Jomira
naprawdę nie wiem jak zrozumieć ta Twoją odpowiedż. Piszesz tam o jakiś licytacjach rodziców i dzieci, a Ja o to nie pytałam, nic nie pisałam że mi sie coś lub ktos należy, a ojcu nie. Pytałam tylko ludzi tu na forum a przebywającym w Danii, co posiadanie takiego paszportu i upieranie sie przy Nim może dawać. Skoro i tak jesteśmy wszyscy w Unii? to nie powinien sie upierać prawda, jesli nie ma złych zamiarów a jednak?
Kurcze zlych zamiarow?  Monika, a sprobuj go potraktowac po prostu jak ojca Twojego dziecka. Sprobuj porozmawiac, odlozyc zale na bok. Uda sie na pewno, a i Ty bedziesz spokojniejsza :). Btw, tez jestem single mother ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lut 2013, 19:47:31 »
do Jomira
naprawdę nie wiem jak zrozumieć ta Twoją odpowiedż. Piszesz tam o jakiś licytacjach rodziców i dzieci, a Ja o to nie pytałam, nic nie pisałam że mi sie coś lub ktos należy, a ojcu nie. Pytałam tylko ludzi tu na forum a przebywającym w Danii, co posiadanie takiego paszportu i upieranie sie przy Nim może dawać. Skoro i tak jesteśmy wszyscy w Unii? to nie powinien sie upierać prawda, jesli nie ma złych zamiarów a jednak?
Odpisalam Ci dwukrotnie: paszport to tylko dokument. W zaden sposob nie zmieni sytuacji dziecka. Obywatelstwo zmienia i to bardzo, ale na myslenie o tym jest nieco za pozno, bo jak sama napisalas dziecko ma dunskie obywatelstwo. Tak wiec sama walka o paszport jest bez sensu.
DUnskie obywatelstwo czyni, ze jak bedzie sie ojciec bardzo upieral, to moze zaangazowac dusnki rzad w "walke" o malego DUnczyka. Duzo by o tym pisac, ale nie ma sensu, bo dziecko obywatelstwo ma i tego nigdy nie zmienisz.
Dziecko byc moze tak, ale dziecko, a raczej dorosle dziecko.

DUnczycy sa patriotami, dumni ze swojej narodowosci. Moze chce po prostu by dziecko mialo tez dunski paszport.
Moze chce dla porzadku - jest Dunczykiem, niech ma paszport.
Moze chce jak Vordinborg zapewnic przyszlosc - powoli jednak sie przejawiaja w tym kraju preferencje dla tubylcow.
Moze jak napisalam - chce malego zabrac do Stanow, gdzie Dunczycy nie musza miec wizy, a Polacy sa zdani na laske i nielaske amerykanskiej ambasady...
Moze, moze, moze....
Niezlosliwie Ci napsialam - zapytaj go!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lut 2013, 20:01:38 »
Jomir nie strasz mamuśki  ;) dzieciak ma podwójne obywatelstwo i pewnie wyrokiem sądu został  przy mamie. Jak tato cokolwiek wywinie to go zamkną za porwanie takie prawo obowiązuje w EU i USA też  :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lut 2013, 21:09:04 »
Obawiam sie, ze sie myslisz Vordi.
Znam przypadek, gdzie walka o polsko-dunskie dziecko odbywala sie praktycznie na stopie rzadowej.
Ale nie zamierzam straszyc.
Uwazam, ze dwoje doroslych powinno w tej sprawie sie dogadac. Dlatego nie bede tragicznych przykladow rozwijac i przytaczac.

Nie o to chodzi.
Dziewczyna pyta o konsekwencje lub ukryte zamiary. To odpowiadam. I chyba jednak przyznasz mi racje, ze ten paszport niewiele tu juz "zaszkodzi".
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Monika S.

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lut 2013, 18:26:07 »
dziekuję Wam wszystkim za nadesłane odpowiedzi, niektóre mnie bardzo zdziwiły, a zwłaszcza jak te które mówiły ,że mam odrzucić wszelkie żale jakie mam do ojca dziecka, naprawdę dziwne i zrozumieć go jako zwykłe postępowanie normalnego ojca a zwłaszcza troszczącego sie o jego przyszłość. Ręce mi opadły , fakt nie znacie szczegółów ale szkoda, że zwykła troska i obawy ( a wierzcie nie bez powodu) od razu skazuja matkę że ojcu chce zrobić się na złość, na przekór , nie wiem. Radziliście mi, żeby porozmawiać itd, a myslicie że tego nie robiłam? a jaki byłby sens szukania argumentów tutaj na forum. Jesli ja z dzieckiem mieszkam w Polsce, ojciec dziecka mimo obywatelstwa duńskiego obecnie mieszka też w Polsce, ale doskonale zna prawo, język itd i bez problemu może zasięgać informacji na rózne tematy, to moja pozycja jest o tyle gorsza. Stąd myśle po to są takie strony internetowe, jak i rózna tematyka na forach aby móc zasięgnąć pomocy w celu upewnienia. Miałam obawy, po ostatnim wyjeżdzie nie oddał mi paszportu dziecka, ma u siebie, wszystko jest mozliwe jesli ktos się zachowuje nie fer. Oskarża sie matki że sa wrogo nastawione do swoiich byłych mężów itd, czyli standart, ale czasami może nie koniecznie, nie wszystkich powinno sie mierzyć jedna miarą. Na tą chwilę, nie zgadzam się na paszport duński, bedzie miał polski, chce mieć chociaz teraz te 5 lat spokoju, bez straszenia.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lut 2013, 18:31:11 »
Paszport dunskie sie niedlugo "skonczy" ale obywatelstwo dunskie bedzie nadal.
Dania nie uznaje podwójnego obywatelstwa, dla Danii twój syn ma tylko obywatelstwo dunskie.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: paszport duński dla dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lut 2013, 18:31:11 »

 

FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19816
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 51487
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16201
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21239
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Obowiązkowa cyfrowa skrzynka pocztowa dla prowadzących działalność

Zaczęty przez waruinyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6490
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2013, 14:01:37
wysłana przez waruiny