poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: BI$STAND$LAND  (Przeczytany 18095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Lut 2013, 17:03:16 »
silk: Ograniczenie kontanhjælp wedlug propozycji rzadu polega na tym, ze osoby ponizej 30 lat otrzymaja tylko 50% tej pomocy, tak jak obecnie mlodzi ponizej 25 lat. sytuacja podobna do ograniczen jakie maja A-kasse wobec mlodych ponizej 25 lat, gdzie rowniez stawka = 50%. Nalezy jednak pamietac ze to ograniczenie dotyczy tylko osob, ktore nie wyraza zgody na uczenie sie, doksztalcanie, podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, praktyke zawodowa. Tak jest i teraz na A-kasse. Te osoby mimo wieku ponizej 25 lat, maja pelna, albo prawie pelna stawke zapomogi dla bezrobotnych. A wiec kontahjælp zbliza sie do warunkow na A-kasse. Nastepnym pociagnieciem bedzie wymaganie, aby wszyscy zatrudnieni w Danii ubezpieczyli sie w A-kasse. Komuna, jak powiedzila jeden z politykow, nie powinna byc komunalna "jadlodajnia" dla zdrowych, mlodych osob, tylko dlatego ze utracili prace. 

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Lut 2013, 17:15:53 »
4 km ponad granice bledu.
Co oznacza, ze na ograniczeniu do 60 jechali 70, ale na ograniczeniu do 130 , pocinali 147.
Osobiscie widze roznice i nie widze przesady.

Kiedys zaplacilam mandat za 1 km.
Bylo ograniczenie do 50, jechalam 56. Coz, takie sa przepisy, trzeba sie do nich dostosowac.
Jezeli zaczniemy przesuwac granice o kilometr to w koncu dojdziemy do paranoi.
Bo dlaczego 56 a nie 57, przeciez tylko o kilometr itp.
Proponuje zaopatrzyć się w antyradar, całą tą ich technologię ukrytą w busach czy też kamery wystające za winkla wykrywają nawet najtańsze wykrywacze za 200 zł  :)
  W DK też już można kupić http://www.dba.dk/soeg/?soeg=radardetektor  i wiem że zabronione  ;D ale ja okradać się nie daje   ::) 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Lut 2013, 17:19:24 »
Okradac?
Rece mi opadly!
Wystarczy tylko dostoswac sie do przepisow.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Lut 2013, 17:25:24 »
Proponuje zaopatrzyć się w antyradar, całą tą ich technologię ukrytą w busach czy też kamery wystające za winkla wykrywają nawet najtańsze wykrywacze za 200 zł  :)
  W DK też już można kupić http://www.dba.dk/soeg/?soeg=radardetektor  i wiem że zabronione  ;D ale ja okradać się nie daje   ::)

Nikt cię nie okrada, co za debilna myśl, no sorry, ale chcesz kozaczyć na drogach to twoja sprawa, ale to normalne, że jak cię złapią to płacisz  :o Nie słyszałam o tym, żeby dawali mandaty za prawidłową jazdę  :o Boże, co za chore podejście...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Lut 2013, 17:26:29 »
ja okradać się nie daje   ::)
W przeciwienstwie do dunskich kommune ;) ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Lut 2013, 17:31:41 »
Chcecie płaćcie wolna wola  :) ja od kiedy mam detektor to żadnego mandatu nie zapłaciłem, a i zauważyłem że bardziej uważam na drogę niż na krzaki  :)
Mira a ile cię skroili za ten 1 km :P

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Lut 2013, 19:26:13 »
I to jest właśnie dobry przykład polskiego cwaniactwa. Potem jeden z drugim duńczyk się dowiaduje o takim typie i już idzie fama jacy są Polacy. Bo dla normalnych ludzi jest normą: przekroczenie prawa + przyłapanie = kara. Dla polskiego cwaniaka: przekroczenie prawa = wykręcanie się od kary. Smutne  ??? A że na drogę patrzysz? No to ci się chwali, że w końcu zacząłeś. Wow, pełny szacun... Następne będą przechwałki, jak to po pijaku zasuwasz i też cię nie złapią  :o
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Lut 2013, 19:26:13 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Lut 2013, 20:10:03 »
Chcecie płaćcie wolna wola  :) ja od kiedy mam detektor to żadnego mandatu nie zapłaciłem, a i zauważyłem że bardziej uważam na drogę niż na krzaki  :)
Mira a ile cię skroili za ten 1 km :P
To bylo z cztery-piec lat temu, wiec chyba "pincet" czy cos kolo tego.
Radar - zdjecie i do domciu listem przyszlo.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Lut 2013, 20:50:29 »
Chcecie płaćcie wolna wola  :) ja od kiedy mam detektor to żadnego mandatu nie zapłaciłem, a i zauważyłem że bardziej uważam na drogę niż na krzaki  :)
Mira a ile cię skroili za ten 1 km :P
Jak się patrzy na znaki,
Nie trzeba uważać na krzaki  ;) :P ;D

A jesli zasuwasz przez wioskę 130/h, nie bacząc, że jakies dziecko może ci rowerkiem nagle przed maskę wyjechac, to jesteś kretynem .Sorry, ale dla piratów drogowych, którzy jeszcze się tym szczycą, nie ma litości ! >:(
" Polak gorszego sortu"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Lut 2013, 05:51:12 »
...Proponuje zaopatrzyć się w antyradar, całą tą ich technologię ukrytą w busach czy też kamery wystające za winkla wykrywają nawet najtańsze wykrywacze za 200 zł  :)
  W DK też już można kupić http://www.dba.dk/soeg/?soeg=radardetektor  i wiem że zabronione  ;D ale ja okradać się nie daje   ::) 

Bardzo mnie ciekawi jak zareagujesz jesli to twoja zona/dziecko zostanie rozpackana na asfalcie przez innego idiote z antyradarem.
Tez go poklepiesz po pleckach, i z duma powiesz dobrze zrobiles stary, grunt to nie dac sie okradac  a ze moje dziecko bedzie kaleka do konca zycia tym sie nie przejmuj! Dobry antyradar miales...

Czy krzyku narobisz ze Dania wstretna i nic nie robi z kretynami co maja antyradary?

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline silk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Lut 2013, 10:45:23 »
Nalezy jednak pamietac ze to ograniczenie dotyczy tylko osob, ktore nie wyraza zgody na uczenie sie, doksztalcanie, podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, praktyke zawodowa. Tak jest i teraz na A-kasse. Te osoby mimo wieku ponizej 25 lat, maja pelna, albo prawie pelna stawke zapomogi dla bezrobotnych. A wiec kontahjælp zbliza sie do warunkow na A-kasse. Nastepnym pociagnieciem bedzie wymaganie, aby wszyscy zatrudnieni w Danii ubezpieczyli sie w A-kasse. Komuna, jak powiedzila jeden z politykow, nie powinna byc komunalna "jadlodajnia" dla zdrowych, mlodych osob, tylko dlatego ze utracili prace.
No nie tak do konca: "For at få folk i arbejde eller uddannelse vil regeringen reducere ydelserne markant til de 25-29-årige.
Unge kontanthjælpsmodtagere under 30 år, som er i stand til at tage en uddannelse, vil fremover få en uddannelsesydelse, der svarer til SU".
A oznacza to konkretnie, ze mlodzi ludzie do 30 roku zycia (nie posiadajacy wyksztalcenia) beda MUSIELI isc do szkoly aby otrzymac pomoc w wysokosci SU (okolo 5700 kr. brutto). Jesli nie wyraza takiej checi nie dostana nic. I moga szukac miejsca pod mostem.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Lut 2013, 16:16:08 »
Chcecie płaćcie wolna wola  :) ja od kiedy mam detektor to żadnego mandatu nie zapłaciłem, a i zauważyłem że bardziej uważam na drogę niż na krzaki  :)
Mira a ile cię skroili za ten 1 km :P
Vordingborg = samobojca :o ???!!!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Lut 2013, 16:54:24 »
Ględzicie niczym stare dewoty , jak ci wasi faceci z wami wytrzymują ? Filozofie to żeście taką dorobiły że można do uśmiech dnia wkleić  ;D  Lepiej chaty wysprzątajcie i chłopu obiad ugotujcie (jeśli jeszcze jest) to chociaż jakiś pożytek z was będzie   :)
ps. reksio tobie wybaczam (pewnie to przez szok poporodowy) ale na swojego faceta uważaj bo się następny katapultuję  ;)

happybeti  130/h to chyba twój mąż zapiernicza :o bo to musi być jakiś kamikadze skoro z tobą siedzi  ;D ;D ;D ;

asiak nie śmieć  :-*


Odniosłem wrażenie że znowu wypowiadacie się  o czymś o czym nie macie zielonego pojęcia  ::) byle co, byle jak, bo  która z was wie co to jest radardetektor  ?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Lut 2013, 17:18:15 »
To bylo z cztery-piec lat temu, wiec chyba "pincet" czy cos kolo tego.
Radar - zdjecie i do domciu listem przyszlo.
No to jedna wizyta w restauracji koło nosa brrrrrrum przejechała, teraz to już chyba z 1500kr
A gdybyś miała taki mały aparacik to może już 1km wcześniej byś zwolniła  :)
No chyba że kasy ci nie szkoda to pomyśl chociaż  o tych kurczakach  rozpackanych na asfalcie ;) ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Lut 2013, 17:39:04 wysłana przez vordingborg »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Lut 2013, 17:20:46 »
Ględzicie niczym stare dewoty , jak ci wasi faceci z wami wytrzymują ? Filozofie to żeście taką dorobiły że można do uśmiech dnia wkleić  ;D  Lepiej chaty wysprzątajcie i chłopu obiad ugotujcie (jeśli jeszcze jest) to chociaż jakiś pożytek z was będzie   :)
ps. reksio tobie wybaczam (pewnie to przez szok poporodowy) ale na swojego faceta uważaj bo się następny katapultuję  ;)

happybeti  130/h to chyba twój mąż zapiernicza :o bo to musi być jakiś kamikadze skoro z tobą siedzi  ;D ;D ;D ;

asiak nie śmieć  :-*


Odniosłem wrażenie że znowu wypowiadacie się  o czymś o czym nie macie zielonego pojęcia  ::) byle co, byle jak, bo  która z was wie co to jest radardetektor  ?
Auntie Google wie  ;):
     "A radar detector is an electronic device used by motorists to detect if their speed is being monitored by police or law enforcement using a radar gun. Most radar detectors are used so the driver can reduce the car's speed before being ticketed for speeding. Only doppler radar-based devices can be detected — other speed measuring devices including those using ANPR, piezo sensors, and VASCAR technology cannot be detected"

Btw: tez Cie kocham :-* ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: BI$STAND$LAND
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Lut 2013, 17:20:46 »

 

Bonbon Land Olstrup/Zelandia

Zaczęty przez andyandyDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1842
Ostatnia wiadomość 25 Sie 2010, 16:15:54
wysłana przez andyandy