poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kasza jaglana  (Przeczytany 6774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline silent83

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
kasza jaglana
« dnia: 23 Lut 2013, 15:36:41 »
potrzebuje porady, mianowicie, moja niunia ma ponad 6  miesięcy daje jej między innymi taką kaszkę :  http://www.superbest.dk/produkt/semper-hirsegroed   , rozmawiałam z pielęgniarką środowiskową o tym i powiedziała że lepiej i taniej kupić zwykłą, nie dla dzieci, ugotować zblendować i gotowe i tu moje pytanie, czy to jest ta kaszka jaglana?   : http://www.superbest.dk/produkt/urtekram-hirseflager-oekologisk , kupiłam dziś , zrobiłam na próbę dla nas, wg mnie nie potrzeba blenderować. Nie chcę dać czegoś złego dziecku . Dzięki z góry za odp
"Jest taka chwila, w której zdani sami na siebie, ludzie przestają żyć, a starają się zaledwie przeżyć." S.King

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lut 2013, 17:44:52 »
potrzebuje porady, mianowicie, moja niunia ma ponad 6  miesięcy daje jej między innymi taką kaszkę :  http://www.superbest.dk/produkt/semper-hirsegroed   , rozmawiałam z pielęgniarką środowiskową o tym i powiedziała że lepiej i taniej kupić zwykłą, nie dla dzieci, ugotować zblendować i gotowe i tu moje pytanie, czy to jest ta kaszka jaglana?   : http://www.superbest.dk/produkt/urtekram-hirseflager-oekologisk , kupiłam dziś , zrobiłam na próbę dla nas, wg mnie nie potrzeba blenderować. Nie chcę dać czegoś złego dziecku . Dzięki z góry za odp
Kasza jaglana, bardzo zdrowa i smaczna. Rowiez dla doroslych. Mozna ja robic na mleku i na slodko z owocami, konfitura, itp. Albo jak inne kasze do sosow, zup itp. Poszukaj u Auntie Google - jest mnostwo stronek z przepisami, tu masz jedna na zachete ;):
http://www.sante.pl/m141/zdrowe-zycie/jedzenie-dla-zdrowia/kasza-jaglana/
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lut 2013, 18:12:55 »
Dodam jeszcze od siebie, że kasza jaglana jak najbardziej, zwłaszcza dla dziecka :).
Jest zdrowa, nie alergenna, "odkwasza" i "ogrzewa" organizm - naprawde same plusy, więc dawaj niuni bez zmrużenia oka  :).
PS.(ja tez nie blendowałam, wystarczy odpowiednio miękko ugotowana dla takiego dziecka  :) )

http://dziecisawazne.pl/kasza-jaglana/


" Polak gorszego sortu"

Offline silent83

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lut 2013, 20:22:18 »
Dzięki dziewczyny. Niunia coraz bardziej się smakuje w tej kaszce, więc jutro już zrobię normalną :) z owockami
"Jest taka chwila, w której zdani sami na siebie, ludzie przestają żyć, a starają się zaledwie przeżyć." S.King

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lut 2013, 00:21:50 »
Jaglana (czyli z prosa) rzeczywiście jest dobra, też polecam  :)

Bardzo zdrowa dla maluchów jest też orkiszowa, (z pszenicy) czyli spelt. Dostępna w sklepach ze zdrową żywnością.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lut 2013, 21:33:14 »
My podajemy naszemu też mannę, przywozimy z PL taką pyszną z młynów nadbużańskich (ale słowo kiler ortograficzny :-) ), o dziwo nikt z Duńczyków, z którymi o tym rozmawiałam, nie jadł kaszki manny.

Można też podawać amarantus, albo quinoa w płatkach, mamy też inne zbożowe płatki, też przywiezione z PL, bo tu widziałam takie tylko w mieszankach z owsianymi, ale nie są wielkim hitem ze względu na twardość, zamaczam je na wieczór, ale i tak są twardsze niż owsianka, która jest absolutnym hitem. 

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lut 2013, 22:36:27 »
A ja lubię zwykłą duńską kaszkę mannę, nie czuję specjalnie różnicy między polską a tą stąd  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lut 2013, 22:36:27 »

Offline silent83

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lut 2013, 07:29:31 »
z tym że kaszka manna jest glutenowa, a dopabuse będę wprowadzać powoli gluten, zakupiłam tu manne ale czekam. I w ogóle straciła mała apetyt, na wszytko co nie jest moją piersią.
« Ostatnia zmiana: 28 Lut 2013, 07:41:21 wysłana przez silent83 »
"Jest taka chwila, w której zdani sami na siebie, ludzie przestają żyć, a starają się zaledwie przeżyć." S.King

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lut 2013, 17:43:15 »
A ja lubię zwykłą duńską kaszkę mannę, nie czuję specjalnie różnicy między polską a tą stąd  :)
Wyszukaj w Polsce tą ekologiczną z młynów nadbużańskich, a gwarantuję Ci, że poczujesz różnicę, już nawet wygląda inaczej od pozostałych a jak smakuje!


z tym że kaszka manna jest glutenowa, a dopabuse będę wprowadzać powoli gluten, zakupiłam tu manne ale czekam. I w ogóle straciła mała apetyt, na wszytko co nie jest moją piersią.
Pisałam już o tym w innym wątku, ale to ważne więc skopiuję:  w polskim schemacie zaleca się podawanie niewielkiej ilości kaszki manny na zasadzie "szczepionki" przed celiakią. W duńskim schemacie glutenu na początku w ogóle nie ma, jednak przeprowadzone badania naukowe wskazują, że niewielkie ilości manny wprowadzone od razu na początku diety mogą zapobiegać późniejszej wrażliwości na gluten.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lut 2013, 19:30:09 »
Tak, ale by te niewielkie ilości glutenu podawane we wczesnym niemowlęctwie zadziałały jak "szczepionka", nalezy ściśle przestrzegać terminów i ilości.
Schematy różnią się nawet dla dzieci karmionych piersią i MM.
W innym przypadku zaleca się czekać do roku.
My właśnie tak musieliśmy zrobić, ze względu na alergię córeczki.Lekarz wolał nie ryzykowac i ekspozycję na gluten mieliśmy, jak mała skończyła roczek.
Jak ktoś zainteresowany, moge poszukac linków do schematu :)
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: kasza jaglana
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lut 2013, 19:30:09 »

 

Kasza jęczmienna

Zaczęty przez GajolDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9772
Ostatnia wiadomość 02 Paź 2010, 23:48:02
wysłana przez mala_z_Aarhus
kasza manna

Zaczęty przez kasZaDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4889
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2008, 18:24:02
wysłana przez kasZa
kasza kukurydziana

Zaczęty przez piotrus69Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3638
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2010, 22:15:20
wysłana przez Solvej
CIASTO Z KASZĄ!!!

Zaczęty przez martuchnamDział Przepisy Kuchni Polskiej

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6208
Ostatnia wiadomość 05 Gru 2009, 19:03:58
wysłana przez mawi
Kasza gryczana

Zaczęty przez MrozikDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 14558
Ostatnia wiadomość 02 Lut 2013, 10:34:03
wysłana przez Reksio