poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca  (Przeczytany 7297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wala93

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Praca
« dnia: 13 Mar 2013, 17:07:48 »
Witam wszystkich jest to mój pierwszy post więc najpierw chciałbym się przywitać. Mam pytanie odnośnie pracy w Danii jak wygląda tam sytuacja w zdobyciu pracy (nie jestem pewien czy to dobry wątek na tego typu pytanie).Aktualnie studiuje bezpieczeństwo narodowe mam świadomość że po tym kierunku za dużych perspektyw nie ma ale do danii przeprowadzam się z względów prywatnych mam tam dziewczynę. Mój angielski jest na poziomie komunikatywny nie ma żadnych problemów z dogadaniem się ale mam zamiar uczyć się duńskiego. Prosiłbym o szybką opwiedź

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Mar 2013, 19:19:35 »
Witaj!
Jeżeli chcesz pracować to wczesniej czy póżniej znajdziesz pracę,jezeli masz tu dziewczyne to na pewno wie jak wygląda sytuacja z pracą,wg mnie kto szuka ten znajdzie,wiadomo że nie zasiądziesz od razu na stanowisku kabusewniczym,ale jezeli chcesz uczyc sie duńskiego to szansa na znalezienie pracy jest wg mnie większa,

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Mar 2013, 19:22:42 »
Bezpieczenstwo narodowe?

Znaczy kabusewanie pociskami ziemia-powietrze??
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Praca
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Mar 2013, 19:29:53 »
Bezpieczenstwo narodowe?

Znaczy kabusewanie pociskami ziemia-powietrze??

Hahahah!
Pewnie nie wyszlo doradzanie w jakiejs partii lub Prezydentowi, Premabusewi lub fuszka w MSW lub MON.
Kurcze ale zawsze mozna zalapac sie do Starzy miejskich lub gminnych czy powiatowych, mozliwosci wiele. Drugi fakultecik dziennikarski i mozna pisac nawet w Rzeczpopspolitej. W ostatecznosci oddac sie pracy analityczno naukowej i pozostac jako nieoceniony pracownik naukowy na uczelni.
Po co ta Dania? milosc?

Co to juz w ABW miejsc niema? To do MSZ jako doradca.
Masz mozliwosci do GROM lub Formozy.
Bezpieczenstwo narodowe wazne jest rowniez w Ministerstwie Rolnictwa bo co jak plaga stonki? trzeba powolac sztab kryzysowy zanalizowac sytuacje i kabusewac dzialania oraz koordynowac. Kurcze roboty full i dobrze platnej szkoda marnowac wyksztalcenie.

Offline wala93

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Mar 2013, 20:26:04 »
Do dani chcę się przeprowadzić dla dziewczyny ona jest Dunką i nie za bardzo chce się przeprowadzić do Polski. Praca po tym kierunku w kraju by się znalazła ale bardzo mi zależy na Danii i z stąd moje pytanie czy jako tako można coś złapać czy ciężko :D

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Mar 2013, 16:49:34 »
bez języka, na początek to realne jest sprzątanie, tudzież praca w vikarach na magazynach, w produkcji, choć do tego też chcą ludzi z doświadczeniem. W zawodzie tylko i wyłącznie ze znajomością duńskiego. Ale ona jest darmowa jak już masz pobyt tutaj, więc do dzieła :)

myszka0807

  • Gość
Odp: Praca
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2013, 21:27:38 »
Jako tako jak masz mozliwosc pracy w Polsce to tam podejmij prace,a dziwczyna znajdzie sie sama .a co z miloscia wybrana ,,DUNKA,,jak  sie jej znudzisz?juz ciepodkopyto wziela bo ona nie chce mieszkac w Polsce :o

poloniainfo.dk

Odp: Praca
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2013, 21:27:38 »

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Mar 2013, 01:21:48 »
Nie rozumiem dlaczego sie dziwisz ze dunka nie chce mieszkac w polsce :o to ci pomoge,zastanow sie z jakich powodow ty tu jestes ;) a wracajac do watku masz chlopie dobry grunt pod nogami na start(kobita chyba ma jakies lokum) zaczyna sie sezon letni tzn pracy wiecej na rynku  ;) wiec na twoim miejscu nie zastanawialbym sie ,a szedl za glosem serca? czy co cie tam do niej ciagnie ;) ;) ;) z fartem pzdr.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Praca
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Mar 2013, 06:30:34 »
Do dani chcę się przeprowadzić dla dziewczyny ona jest Dunką i nie za bardzo chce się przeprowadzić do Polski. Praca po tym kierunku w kraju by się znalazła ale bardzo mi zależy na Danii i z stąd moje pytanie czy jako tako można coś złapać czy ciężko :D

Wiesz, co? Skoro panna jest Dunka to nie pomoze Ci zalatwic robote? jak Ty dla niej pielgrzymki odwalasz? Lepiej z nia powaznie pogadaj.

Offline wala93

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Mar 2013, 10:45:53 »
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w tym temacie  ;D. Ja się jej nie dziwie że nie zbyt chętnie chce się przeprowadzić do Polski  lepsze życie będziemy mieli tam w Dani dlatego chcę się do niej przeprowadzić. Jeśli chodzi o pracę to ona się rozejrzy tam , ale przede wszystkim najpierw muszę się nauczyć języka   :) Teraz okres letni to pojadę do niej i się czegoś zaczepie  ;).

inna

  • Gość
Odp: Praca
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Mar 2013, 11:32:46 »
Wiesz, co? Skoro panna jest Dunka to nie pomoze Ci zalatwic robote? jak Ty dla niej pielgrzymki odwalasz? Lepiej z nia powaznie pogadaj.


Lubie twoje romantyczne podejscie: Ty dla niej pielgrzymki odwalasz :-*

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Praca
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Mar 2013, 11:50:14 »

Lubie twoje romantyczne podejscie: Ty dla niej pielgrzymki odwalasz :-*

Romantyzm w obecnym swiecie zniszczyla ekonomia, sam zainteresowany o tym pisze, nie?
Ale ksiazki jeszcze sa i inne np. wytwory filmowe i mozna sobie zaspokoic romantyzm jak kto ma potrzebe.

Dla mnie z romatyzmu, juz tylko reumatyzm pozostal.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Mar 2013, 13:42:26 »
Mi znajomy powiedzial - z dunka to mozna byc tylko wtedy jak dobrze dupy daje :D Ogolnie bardzo sie smial kiedy pytalem o lokowanie uczuc w dunskich sercach. Im dluzej tu jestem i dluzej rozmawiam z Dunkami, to mam podobne zdanie . lepiej byloby byc juz np Arabem. Studiuj lepiej w Polsce kolego :P

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Mar 2013, 15:46:54 »
Hahahah!
Pewnie nie wyszlo doradzanie w jakiejs partii lub Prezydentowi, Premabusewi lub fuszka w MSW lub MON.
Kurcze ale zawsze mozna zalapac sie do Starzy miejskich lub gminnych czy powiatowych, mozliwosci wiele. Drugi fakultecik dziennikarski i mozna pisac nawet w Rzeczpopspolitej. W ostatecznosci oddac sie pracy analityczno naukowej i pozostac jako nieoceniony pracownik naukowy na uczelni.
Po co ta Dania? milosc?

Co to juz w ABW miejsc niema? To do MSZ jako doradca.
Masz mozliwosci do GROM lub Formozy.
Bezpieczenstwo narodowe wazne jest rowniez w Ministerstwie Rolnictwa bo co jak plaga stonki? trzeba powolac sztab kryzysowy zanalizowac sytuacje i kabusewac dzialania oraz koordynowac. Kurcze roboty full i dobrze platnej szkoda marnowac wyksztalcenie.
A myślisz, ze ABW, Grom czy Formoza to tak ludzi z łapanki biorą? Selekcja jest ogromna. Wiem bo mam znajomych, a nawet jak przejdziesz wszystkie etapy rekrutacji, musi sie znaleźć ktoś, kto położy Twoje papiery na biurku odpowiedniej osoby. Życie....

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Praca
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Mar 2013, 18:49:22 »
A myślisz, ze ABW, Grom czy Formoza to tak ludzi z łapanki biorą? Selekcja jest ogromna. Wiem bo mam znajomych, a nawet jak przejdziesz wszystkie etapy rekrutacji, musi sie znaleźć ktoś, kto położy Twoje papiery na biurku odpowiedniej osoby. Życie....


A Ty myslisz, ze swieci garnki lepia?

poloniainfo.dk

Odp: Praca
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Mar 2013, 18:49:22 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9558
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17682
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 27314
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21024
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15028
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja