poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polskie auto  (Przeczytany 12567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Polskie auto
« dnia: 18 Mar 2013, 09:38:50 »
Witam serdecznie,
Na forum jest kilka informacji odnośnie rejestracji auta i jest link do Ambasady. Wszystko świetnie fachowo opisane.
Ale interesuje mnie prosta odpowiedź na temat mojego pytania a mianowicie :
Ile mogę jeździć polskim autem? Gdzieś czytałam że do pół roku, gdzie indziej że dopóki znajdę pracę w pełnym wymiarze. Czy jest jakiś dodatkowy plus na to że mam też duńskie auto?
Proszę o sprawdzone informacje.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Mar 2013, 09:48:41 »
I jeszcze jedno :) Na stronie Ambasady polskiej pisze że mam czas 14 dni na rejestrację auta od dnia przyjazdu pl autem do Danii. To teraz pytanie jak mnie złapią np. dziś to jak im powiem że w sobotę przyjechałam do Dk i jeszcze mam czas na rejestrację to mi odpuszczą ? :D

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Mar 2013, 16:26:55 »
To, ze masz duńskie auto, żadnym plusem nie jest  ;)- wręcz przeciwnie, według mnie, bo świadczy to o tym, że nie jesteś tu "turystycznie".
Druga sprawa- kłamstwo, że w sobotę przyjechałaś.
Łatwo sprawdzić...
Jak najszybciej udaj się po formularz o pozwolenie poruszania się polskim samochodem.
Czasem to, że zgłosisz i "sprawa jest w toku" sprawia, że "przymkną oko" .
To, kiedy dostaniesz pozwolenie, i czy je w ogóle dostaniesz, to inna sprawa ;)...
" Polak gorszego sortu"

myszka0807

  • Gość
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Mar 2013, 19:04:40 »
I jeszcze jedno :) Na stronie Ambasady polskiej pisze że mam czas 14 dni na rejestrację auta od dnia przyjazdu pl autem do Danii. To teraz pytanie jak mnie złapią np. dziś to jak im powiem że w sobotę przyjechałam do Dk i jeszcze mam czas na rejestrację to mi odpuszczą ? :D
po co pod gore sobie robic?lepiej nie kombinowac i po co jezdzic pod strachem .my dzis bylismy z corka moja w skacie  po pozwolenie ktora tu przyjechala 28DNI TEMU.troche sie wystraszylam bo doczytalam sie ze jest 14 dni .wiec najpierw zadzwonilam do ambasady co zrobic ?bo te 14 dni wiec pan powiedzial zeby isc od razu do skata wypelnic wniosek i tak zrobilismy.zaplacila corka 400koron i juz mamy zalatwione .nie warto kombinowac bo jak ze skatem zacznie sie wojowac to skat jest w stanie udowodnic kiedy auto znalazlo sie w Danii .Pan z ambasady powiedzial zeby nie kombinowac ze autoprzyjechalo pozniej aniezeli corka podpisala kontrakt na prace bo sa monitoringi na promach na cpn .400koron nie jest duzo a spokoj jest .my wypelnilismy ze prosimy o pozwolenie na 2lata bo pracownik ktory pomagal nam ogarnac biurokracje papierkowa powiedzial ze mozemy starac sie o pozwolenie na 2 lata.tam pracuje polka ktora bardzo nam pomogla. ;D

Offline damianelk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Mar 2013, 22:14:19 »
Jest jeszcze przepis "185 dni"...jest uwarunkowany adresem zameldowania po za Danią i tymczasowym kontraktem...wystarczy wozić ze sobą kontrakt i w razie kontroli pokazać:)

myszka0807

  • Gość
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Mar 2013, 08:56:49 »
Natura Polaka byle wbrew przepisom,ale na forum w wypowiedziach jakie to uczciwe .zalosne naprawde .

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Mar 2013, 09:09:11 »
Witam serdecznie,
Na forum jest kilka informacji odnośnie rejestracji auta i jest link do Ambasady. Wszystko świetnie fachowo opisane.
Ale interesuje mnie prosta odpowiedź na temat mojego pytania a mianowicie :
Ile mogę jeździć polskim autem? Gdzieś czytałam że do pół roku, gdzie indziej że dopóki znajdę pracę w pełnym wymiarze. Czy jest jakiś dodatkowy plus na to że mam też duńskie auto?
Proszę o sprawdzone informacje.
Pozdrawiam serdecznie!

W przypadku gdy do Danii przyjezdzasz autem na pl, a w Danii uzytkujesz auto na dk, to po dotarciu na miejsce zamieszkania, zdejmujesz pl blachy i niesiesz do skat i one sobie tam lezakuja. Gdy chcesz skorzystac z bryczki na wyjazd do Polski skladasz wniosek do skat i odbierasz blachy na ten okres, a po powrocie znow do przechowalni. Ja znam wlasnie taki przypadek.
A spowodowane jest to zyciowa potrzeba, tu w Danii jezdzi sie szrotem ktory nie wytrzyma sciezki do Polski, wiec polskie krazowniki stoja i wykorzystywane sa wlasnie na takie okazje i w taki sposob.

poloniainfo.dk

Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Mar 2013, 09:09:11 »

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Mar 2013, 10:16:18 »
Natura Polaka byle wbrew przepisom,ale na forum w wypowiedziach jakie to uczciwe .zalosne naprawde .


Kto jest żałosny ten jest :) :) :)

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Mar 2013, 10:19:41 »
W przypadku gdy do Danii przyjezdzasz autem na pl, a w Danii uzytkujesz auto na dk, to po dotarciu na miejsce zamieszkania, zdejmujesz pl blachy i niesiesz do skat i one sobie tam lezakuja. Gdy chcesz skorzystac z bryczki na wyjazd do Polski skladasz wniosek do skat i odbierasz blachy na ten okres, a po powrocie znow do przechowalni. Ja znam wlasnie taki przypadek.
A spowodowane jest to zyciowa potrzeba, tu w Danii jezdzi sie szrotem ktory nie wytrzyma sciezki do Polski, wiec polskie krazowniki stoja i wykorzystywane sa wlasnie na takie okazje i w taki sposob.

O to ciekawostka :) Dobrze wiedzieć. To duńskie auto nie jest złe do PL jechać by się nadawało. Mam to polskie auto tu i nie bardzo wiedziałam co z nim zrobić ... Bo sprzedać nie bardzo bo jak sprzedam auto na odległość... pozwolenie to znowu tylko na jedną osobę jest. Ale już podjęłam decyzję :)
Pozdrawiam i dziękuję za informacje :)

myszka0807

  • Gość
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Mar 2013, 10:41:48 »

Kto jest żałosny ten jest :) :) :)
anka ty sobie daj na luz w ktoryms poscie probowalas mnie umoralniac .mnie ani rybka ani akwarium tylko czlowiek dobrze radzi zebys problemow sobie nie narobila .bo i po co? Ot cala filozofia

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Mar 2013, 11:08:35 »
po co pod gore sobie robic?lepiej nie kombinowac i po co jezdzic pod strachem .my dzis bylismy z corka moja w skacie  po pozwolenie ktora tu przyjechala 28DNI TEMU.troche sie wystraszylam bo doczytalam sie ze jest 14 dni .wiec najpierw zadzwonilam do ambasady co zrobic ?bo te 14 dni wiec pan powiedzial zeby isc od razu do skata wypelnic wniosek i tak zrobilismy.zaplacila corka 400koron i juz mamy zalatwione .nie warto kombinowac bo jak ze skatem zacznie sie wojowac to skat jest w stanie udowodnic kiedy auto znalazlo sie w Danii .Pan z ambasady powiedzial zeby nie kombinowac ze autoprzyjechalo pozniej aniezeli corka podpisala kontrakt na prace bo sa monitoringi na promach na cpn .400koron nie jest duzo a spokoj jest .my wypelnilismy ze prosimy o pozwolenie na 2lata bo pracownik ktory pomagal nam ogarnac biurokracje papierkowa powiedzial ze mozemy starac sie o pozwolenie na 2 lata.tam pracuje polka ktora bardzo nam pomogla. ;D

To jak corka, juz przyjechala do Danii, to co rozwod bedzie?

myszka0807

  • Gość
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Mar 2013, 12:43:17 »
Jestes beszczelnym gnojkiem nie KAZDA KOBIETA JEST KURWA byc moze ciebie skrzywdzila jakas kobieta ale trudno z takim gnojkiem inaczej sie obejsc .po teoich posrach widac jak traktujesz kobiety .ale to twoj biznes jaki ty jestes ,wiec nie zycze sobie bys moja corke porownywal do swojego otoczenia .Ty przyjechales do Danii i rozwodu zakosztowales ja w przeciwienstwie do ciebie od 13 lat jestem po rozwodzie wiec mi nie grozi juz chyba nic.dla twojej inforacji i zaspokojenia twoich mysli corka jest stanu wolnego

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Mar 2013, 13:02:14 »
Jestes beszczelnym gnojkiem nie KAZDA KOBIETA JEST KURWA byc moze ciebie skrzywdzila jakas kobieta ale trudno z takim gnojkiem inaczej sie obejsc .po teoich posrach widac jak traktujesz kobiety .ale to twoj biznes jaki ty jestes ,wiec nie zycze sobie bys moja corke porownywal do swojego otoczenia .Ty przyjechales do Danii i rozwodu zakosztowales ja w przeciwienstwie do ciebie od 13 lat jestem po rozwodzie wiec mi nie grozi juz chyba nic.dla twojej inforacji i zaspokojenia twoich mysli corka jest stanu wolnego

Nie pisz do mnie wiecej na priva, chodzilo mi o Ciebie nie corke.
A ja kawaler nie stanu bezwolnego, hahaha
I nie obrazaj bo Ciebie nikt epitetami nie obrzuca. Aczkolwiek odnosze sie z niezwyklym zrozumieniem do Twojej prostolinijnosci!

myszka0807

  • Gość
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Mar 2013, 13:25:23 »
To jak corka, juz przyjechala do Danii, to co rozwod bedzie?
tu chodzilo ci o mnie .czlowieku ja z nikim slubu nie mam wiec daj na luz,gdzie tu mowa o mnie .masz specyficzne podejscie ,ale to twoja sprawa.tez prosze nie pisac na privat do mnie .nawet jako ty i jako kondziu

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Mar 2013, 13:37:19 »
tu chodzilo ci o mnie .czlowieku ja z nikim slubu nie mam wiec daj na luz,gdzie tu mowa o mnie .masz specyficzne podejscie ,ale to twoja sprawa.tez prosze nie pisac na privat do mnie .nawet jako ty i jako kondziu

Sluchaj bo strace zaraz cierpliwosc, wez sie odfastryguj, bo nie jestem zaden kondziu.
Jak juz na oczy nie widzisz, to przestan juz i idz spac lub do okulisty. Pewnie na forum sam do siebie pisze nie? Komus sie jednak chyba z orbity zeszlo i to dobrze.

poloniainfo.dk

Odp: Polskie auto
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Mar 2013, 13:37:19 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13073
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
polskie szkoly

Zaczęty przez martuchnamDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 37010
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 22:40:11
wysłana przez Jomir
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 56029
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 47476
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15238
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy