poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?  (Przeczytany 44226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Mar 2013, 20:44:37 »
Ja nie reprezentuje zadnego obozu narodowego. Nie moge zniesc ciaglego zaklamywania polskiej historii i glupot, ktore serwuje sie Polakom od dluzszego czasu. I halo, ale to forum to miejsce gdzie ja mlody i glupi moge cos napisac, nie ? A tu przyjda starzy forumowicze, przylepia latke i swoja prawde (ta sluszna i obiektywna) podadza i dyskretnie powiedza: spadaj mlody :D

Naprawde to jest zalosne. Uwierzcie, ze znam polskie grzeszki, ale w sprawach podstawowywch zawsze bede krzyczal i gadal swoje "glupoty", chocby byly dla was najwieksza glupota. A tak w ogole to staram sie trzymac faktow i nie stosuje wycieczek personalnych, a tu on mnie pelno . mlody, glupi, narodowiec, czytelnik "gazetki" i takie te rozne. Te metody dobrze znamy.

A tak poza tym - lustracja i "polowanie na czarownice" dobrze by zrobilo w naszym kraju. Pilsudski tez byl zbrodniarzem - smial pogonic towarzystwo rozpierdalajace kraj od srodka i zapknac ich w obozach !! A to nieborak jeden ! Powinene demokratycznie z nimi rozmawiac i zrobic referendum czy mozna byc zdrajca albo rozpierdalac i macic !!

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Mar 2013, 20:46:09 »
Paradoksalnie, i to osmiesza caly ten ruch narodowy/nazi, ze oni robia porzadek narodowy poczynajac od swoich rodakow.
Wszystko dla narodu i ojczyzny, jaja jak berety.

Jakich Rodakow ?

Tych ktorzy zmienilki nazwiska po 44 (i splodzili kolejne pokolenia "staliniatek", ktore rzadza nami do dzis) ? Czy moze od tych, ktorzy ciagle palec slinia i sprawdzaja w ktora wieje ?

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Mar 2013, 20:52:56 »
Jakich Rodakow ?

Tych ktorzy zmienilki nazwiska po 44 ? Czy moze od tych, ktorzy ciagle palec slinia i sprawdzaja w ktora wieje ?

Jednak podtrzymuje co napisalem,
Jak dalej sie tak bedziesz ciskal w tym tonie to faktycznie pomysle, ze moze glupi? chociaz niczego takiego nigdzie nie sugerowalem. Raczej oczekuje cierpliwie, kiedy zorjetujesz sie, ze jestes partnerem w dyskusji a nie przemawiasz do grona sluchaczy ze swgo otoczenia ktorzy maja za zadanie Tobie przyklasnac.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Mar 2013, 20:53:37 »
Makar, JESTEŚ narodowcem, jakbyś się nie zwał.
Z resztą twoich wywodów nie dyskutuję, bo...ręce opadają ::)...
Co do "młodości", wyjaśniłam już poprzednio, ze nie sama "młodość" jest wadą, tylko zacietrzewienie i głupota.
Chcesz się dalej podniecać tym , co piszesz?{Prosze bardzo, ale raczej w gronie tobie podobnych młodych i łysych. Na mnie osobiście twoje "rewelacje" wrażenia nie robią 8)

Edit:

O, widzę, że 1941 to samo pomyślał :D
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Mar 2013, 20:54:55 »
A wy sobie nie przyklaskujecie ? Sluchaj, ja wiem, ze to co pisze nie jest popularne i nie przemawia do wielu, ale ja tez nie wierzylem kiedys w te sprawy o ktorych pisze i mnie pasjonuja. Potrafisz mi odpowiedziec na pytanie co stalo sie z Polska po II wojnei swiatowej ? Nie jest tak jak napisalem ? Polskie elity zostaly zamordowane i zastapione... No wlasnei kim ?

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Mar 2013, 21:05:42 »
A wy sobie nie przyklaskujecie ? Sluchaj, ja wiem, ze to co pisze nie jest popularne i nie przemawia do wielu, ale ja tez nie wierzylem kiedys w te sprawy o ktorych pisze i mnie pasjonuja. Potrafisz mi odpowiedziec na pytanie co stalo sie z Polska po II wojnei swiatowej ? Nie jest tak jak napisalem ? Polskie elity zostaly zamordowane i zastapione... No wlasnei kim ?

Stary, wybacz ale w dupie mam wszystkie elity, ktore jeb..... wlasny narod, zeby tylko im bylo dobrze.
Skoro tak Ci pasuje uklad sprzed wojny, to ciekawe gdybys urodzil sie w tamtym czasie w rodzinie chlopskiej i nie ziemianskiej przeciez? \pewnie jeb.... bys gnoj golymi rekami lub drewnianymi widlami i lykal wlasna sline zagryzajac brukwia jak "Panowie" wpieprzaja kurczaki i swinki ktore ty pasiesz.
Mozesz rozwinac sie bardziej na ten temat elito?
Szkole to moze w najlepszym przypadku widzial bys na obrazku, a o czytaniu i pisaniu to trzema krzyzykami.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Mar 2013, 21:06:35 »
Skoro polskie elity zamordowane i zastąpione, to...kogo słuchasz? Tych, którzy je zastąpili?Innej odpowiedzi nie ma. Bądź przynajmniej logiczny w swoich wypowiedziach.

A co do "przyklaskiwania sobie"- nie, nie zmawiamy się, nie "popieramy", tylko tak się składa, że mamy akurat podobne poglądy. To nie jest tak, że 1941 i ja sobie gwarzymy i zachwycamy się, jacy to mądrzy jkesteśmy.My USIŁUJEMY po ludzku z tobą rozmawiac, choć to ciężka sprawa  ;).

Poza tym zachowujesz się tak, jakbyś jakąś wiedzę tajemną, maluczkim niedostępną , posiadł i dumny jak paw z tego powodu chodzisz.Jeśli tak ci mówią ci, którzy ci to "sprzedają", to robią cię , jak zwykle, w balona  ;D.Ta "wiedza tajemna" dostępna jest powszechnie- dziś, w dobie internetu. A że nie każdy pada przed nią i jej głosicielami na kolana....a raczej niewielu pada...cóż...chyba jest coś na rzeczy, co?
Myślisz, że ja się nie spotkałam z tamtymi publikacjami, opiniami? Jasne, że tak. A że do mnie ta interpretacja faktów nie przemawia, moja sprawa, nie?
Że wolę Daviesa od jakiegoś pokątnego doktorka z Pcimia Dolnego - też mój wybór.
Mam do niego prawo. Tak, jak ty do swoich wyborów.
I wszystko jest ok., póki nie próbujemy siłą narzucić drugiej osobie swoich przekonań.
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Mar 2013, 21:06:35 »

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Mar 2013, 21:06:55 »
Nie jestem lysy i nie kultywuje (czy definiuje) patriotyzmu, tylko walcze o prawde historyczna, ktora sie zaklamuje. Wiem, ze wielu ludzi nie ma nawet pojecia co sie stalo w Polsce po 89 roku (nie wiedza co to lustracja i inne "bzdety), ale coz. Historia to moja pasja i bede dbal o dobre imie Polakow, ktore kazdy plami (takze na tym forum). A potem placz: NIE SZANUJA NAS, POLACY TO GLUPKI, itd. Jestescie dobrym przykladem ignorantow historycznych i pierwszych forumowych ekspertow. Ale ja sie nie dam i dalej bede przytaczal fakty :D

Bo z nimi sie nei dyskutuje.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Mar 2013, 21:11:08 »
A co do elit - slucham tych, ktorzy wzieli nogi za pas, uciekli, mieli szczescie itp. To pewnie jakies 5% z tych, ktorzy nie przezyli wojny. Polecam dalej Daviesa - tez go lubilem i czytalem, ale wtedy bylem mlody i glupi :D

Teraz jestem troche madrzejszy i starszy i nie sluchaj autoreytetow z TV i nie padam na kolana przed Bolkiem, Jaruzelem, Bartoszewskim i innymi. To takie dziwne, nie ? I nikomu nie narzucam swoich prawd tylko wypowiadam sie na forum w sprawach, w ktorych nei zgadzam sie z postujacymi i pisanymi przez nich postami. To mzoe w was jest problem, ze z wami ktos sie nei zgadza ?

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Mar 2013, 21:14:38 »
Ty myslisz, że te wasze marsze z pochodniami przysparzają nam , Polakom, szacunku ???Że dzięki nim uważają nas za "mądrych"??? ;D ;D ;D - buhaha ;D
Wiesz, za co szanuje się naród? Za cięzką pracę dla dobra kraju, za rozsądek, za pragmatyzm, za uczciwość.
Bądź uczciwy i kulturalny w pracy, w swoim srodowisku (nie twierdzę, że tak nie jest), daj się poznać z najlepszej strony, a zrobisz więcej dobra dla Polski, niż swoimi ulotkami czy manifestami.
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Mar 2013, 21:17:32 »
No, to niewiele już tych twoich "autorytetów " pozostało, skoro są to "patrioci", którzy jak szczury uciekli z tonącego okrętu  8)...Ile mieli wtedy lat? Mamy rok 2013 ...ciekawa sprawa...
To tak, jak dziś słucham różnych idiotów , młodzszych ode mnie, ktorzy wypowidają się i porównują dzisiejszą Polskę do tej w Stanie Wojennym.Noooo, doświadczenia to mieli....chyba w piaskownicy >:(
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Mar 2013, 21:19:03 »
Nie jestem lysy i nie kultywuje (czy definiuje) patriotyzmu, tylko walcze o prawde historyczna, ktora sie zaklamuje. Wiem, ze wielu ludzi nie ma nawet pojecia co sie stalo w Polsce po 89 roku (nie wiedza co to lustracja i inne "bzdety), ale coz. Historia to moja pasja i bede dbal o dobre imie Polakow, ktore kazdy plami (takze na tym forum). A potem placz: NIE SZANUJA NAS, POLACY TO GLUPKI, itd. Jestescie dobrym przykladem ignorantow historycznych i pierwszych forumowych ekspertow. Ale ja sie nie dam i dalej bede przytaczal fakty :D

Bo z nimi sie nei dyskutuje.

Sluchaj uwazam jednak ze jestes beznadziejny.
Ja ta cala historie o ktorej Ty czytales, przerabialem na wlasnej skorze i zylem w tych czasach poczawszy od 1979, wiec Twoje niedojeb..... wywody moze sa i dobre gdzies na tobie rownym poziomie popijawie, ale nie w powaznym towarzystwie ktore, ta historia dla ciebie, dla nich wspolczesnoscia zyli. Wiec jako nieco starszy kolega nie mowie zebys mi mowil na Pan, ale saznuj troszke pokolenie, bo te nastepne po Tobie, moze sie wlasnie na Tobie okrutnie zemscic.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Mar 2013, 21:24:02 »
Happybeti - dziekuje. Juz wiem z jakiego obozu jestes. Pochodnie i te sprawy. Gazeta Wyborcza i te sprawy. Przykro mi, ale z wychowankami autorytetow jak Michnik i Geremek nie dyskutuje. 1941 - nie ma szacunku dla nie szanujacych polskiej historii ? Capisci ?

Moje wywody moga byc dla ciebie niedojebane - dla mnie niedojebani sa ludzie, ktorzy powtarzaja slogany z TV i gazet typu GW. Wszystkie wasze zdania i posty to prawie kalka info z tych mediow.

Lemnigerne :)

Pozdrawiam

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Mar 2013, 21:49:49 »
Happybeti - dziekuje. Juz wiem z jakiego obozu jestes. Pochodnie i te sprawy. Gazeta Wyborcza i te sprawy. Przykro mi, ale z wychowankami autorytetow jak Michnik i Geremek nie dyskutuje. 1941 - nie ma szacunku dla nie szanujacych polskiej historii ? Capisci ?

Moje wywody moga byc dla ciebie niedojebane - dla mnie niedojebani sa ludzie, ktorzy powtarzaja slogany z TV i gazet typu GW. Wszystkie wasze zdania i posty to prawie kalka info z tych mediow.

Lemnigerne :)

Pozdrawiam


No widzisz ja mowie (bez epitetow i wycieczek ad. persona) ze wywod nedoje...... A Ty ze ja jestem niedoj........
Wiec sluchaj..................................................reszty sie domysl.

Panie makar Pan jest ZEREM.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Mar 2013, 03:27:47 »
Happybeti - dziekuje. Juz wiem z jakiego obozu jestes. Pochodnie i te sprawy. Gazeta Wyborcza i te sprawy. Przykro mi, ale z wychowankami autorytetow jak Michnik i Geremek nie dyskutuje. 1941 - nie ma szacunku dla nie szanujacych polskiej historii ? Capisci ?

Moje wywody moga byc dla ciebie niedojebane - dla mnie niedojebani sa ludzie, ktorzy powtarzaja slogany z TV i gazet typu GW. Wszystkie wasze zdania i posty to prawie kalka info z tych mediow.

Lemnigerne :)

Pozdrawiam
Oj, coś długo ci zajęło "rozpracowanie " nas  ;D ;D ;D.Widzisz, a ja na tobie od razu się poznałam, żeś faszysta  ;D, Mariuszu.
Wolę być ":lemingiem", niż "ciemnym ludem, który wszystko kupi " ;D ;D ;D 8). Po Tobie właśnie dobitnie widać, jak kupujesz i łykasz wszystko, co ci sprzedają  ;D.
A jeśli mowa o "wychowankach", to chyba źle użyte słowo.
Otóż- w czasach, gdy powstawała GW , gdy Michnik wyszedł z więzienia (gdzie byli Twoi idole wtedy?), byłam osoba już dorosłą. Miałam swoje poglądy, więc raczej o "wychowaniu" można mówić w twoim przypadku- to ciebie środowisko GP i radia z ryjem sobie wychowało na posłuszną marionetkę, ktora powtarza to, co oni mówią i wierzy w to, w co każą jej wierzyć.
A najśmieszniejsze jest to, że udało im się ciemnemu ludowi wmówić, że myślą "niezależnie"  ;D ;D ;D.Chyba od rozumu...

I jeszcze jedno- takiemu Michnikowi, Geremkowi czy Mazowieckiemu to butów jesteś niegodzien czyścić ty i twoi , pożal się boże, idole  8).To oni siedzieli w więzieniach za "komuny", to oni byli numerami 1 na czarnej liście, to nimi straszono pospólstwo w każdym Dzienniku Telewizyjnym.
Tobie tego ci twoi idole nie powiedzą, bo sami w tym czasie albo w piaskownicy, albo bezpiecznie za granicą sobie siedzieli. Jak widać, nadal sie nimi ciemny lud straszy  ;D ;D ;D.Komuna upadła, władza sie zmieniła, a "wróg publiczny nr1" dla ciemnoty pozostał ten sam. I prosze się tu za "ciemny lud " nie obrażać, bo wasz obóz sam was tak nazwał  ;D 8).Obrażajcie sie  na tego, kto to powiedział  ;D.Albo "kupujcie" dalej  8)

I 1941 dobrze pisze- to my ŻYLIŚMY w tamtych czasach, jesteśmy NAOCZNYMI ŚWIADKAMI historii, tej współczesnej.Pamiętam i rządy Gireka, i kryzys, i Stan wojenny, i Okrągły Stół, i to, co potem. A co TY pamiętasz??? Ja przynajmniej mogę opowiedziec swoim dzieciom , tak z pierwszej ręki, jak BYŁO  naprawdę, a nie jak to się niektórym wydaje.Jak czytam wypowiedzi trzydziestoletnich "kombatantów", co to z "komuną walczyli", to nic, tylko paść ze śmiechu. ::)

Ty "WIESZ" , co się działo w Polsce po 1989 r ??? A skąd to niby masz "wiedzieć" na pewno, skoro cię na świecie nawet wtedy jeszcze nie było? WIEM to ja, WIE 1941, bo żyliśmy w tamtych czasach.Ty możesz najwyżej powtarzać to, co ci wciskają rozni nieudacznicy zyciowi i zwolennicy teorii spiskowych, z obłędem w oczach.
Ja wiem, że cię  nie przekonam, zbyt jesteś zindoktrynowany, zbyt wcześnie wyprano ci móżdżek. Ale jest nadzieja dla ciebie- z tego się wyrasta.Jak z krótkich tyrolskich spodenek.
Kiedyś tam, gdy dorośniesz i założysz rodzinę (co podobno jest twoim pragnieniem), to przekonasz się, że wtedy dla człowieka liczą się trochę inne wartości. Gdy jesteś odpowiedzialny za drugiego człowieka, za swoje dziecko, wówczas pragniesz dla niego spokoju i bezpieczeństwa, nie marszów i manifestacji.

Jako że długich postów nikt i tak nie czyta, to kończę już ten wywód  ;) ;D
« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2013, 03:51:44 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Mar 2013, 03:27:47 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17734
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11786
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28509
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12243
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8803
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir