poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?  (Przeczytany 44277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline silk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Mar 2013, 17:44:36 »
Historia Polski pisana w polsce i na potrzeby polskie, zancznie sie rozni od tej ktora napisano za granica.
Z historia Danii, jest tak samo.
I moze nie samo poddanie sie jest najwazniejsze, ale ochocza, masowa i ochotnicza kolaboracja z okupantem i zasilanie szeregow jego armii w walce przeciw do niedawna swoim sojusznikom (panstwom zachodnim).

No tego to juz dobrem narodu mi nie wytlumaczysz.
Masowa kolaboracja - to chyba troche przesada ?
Historia Polski, ktorej nas uczono rozni sie tez zreszta od tej ktora wyszla na jaw w ostatnich 20 latach

Goralenvolk - wstydliwa karta Podhala


To Wacław Krzeptowski stał na czele delegacji górali, która 7 listopada 1939 r. złożyła na Wawelu wyrazy uznania czy raczej po prostu hołd Hansowi Frankowi. Pięć dni później witał tegoż gubernatora generalnego w Zakopanem i dziękował mu za „oswobodzenie górali od ucisku polskich władz”


http://www.polityka.pl/historia/1528825,1,goralenvolk---wstydliwa-karta-podhala.read

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Mar 2013, 17:49:30 »
Masowa kolaboracja - to chyba troche przesada ?
Historia Polski, ktorej nas uczono rozni sie tez zreszta od tej ktora wyszla na jaw w ostatnich 20 latach

Goralenvolk - wstydliwa karta Podhala


To Wacław Krzeptowski stał na czele delegacji górali, która 7 listopada 1939 r. złożyła na Wawelu wyrazy uznania czy raczej po prostu hołd Hansowi Frankowi. Pięć dni później witał tegoż gubernatora generalnego w Zakopanem i dziękował mu za „oswobodzenie górali od ucisku polskich władz”


http://www.polityka.pl/historia/1528825,1,goralenvolk---wstydliwa-karta-podhala.read


Zadna przesada, z ta masowa kolaboracja. Nie zaklinaj historii, badz sprawiedliwy. Niestety i jedna i druga jest niezbyt chlubna w niektorych swych kartach.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Mar 2013, 18:15:08 »
Polska historia ? A kto ja napisal i pisze do dzisiaj ? Zaczynajac od 39 i 44 roku (ze zdwojona sila) ? Piszesz o jakichs paru goralach, ktorzy zasilili Niemcow podczas wojny, a w Polsce istnial najsilniejszy ruch oporu w calej Europie :O W kazdej rodzinie znajda sie czarne owce, ale pisac o Polakach jakoby tez wspierali Niemcow, to conajmniej niedorzeczne... Nie slyszalem nigdy zeby Polacy tworzyli/dolaczali/wspierali Niemcow chocby w 5% tak mocno, jak ich zwalczali. Porowynywac Skandynawie i cale to "La Resistance" z polskimi grupami oporu to jakas groteska.

A co do Dunczykow - to jak z Polakami - zalezy z kim pracujesz, gdzie, itp, itd.

PS.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Mar 2013, 18:39:05 »
Masowa kolaboracja - to chyba troche przesada ?
Historia Polski, ktorej nas uczono rozni sie tez zreszta od tej ktora wyszla na jaw w ostatnich 20 latach

Goralenvolk - wstydliwa karta Podhala


To Wacław Krzeptowski stał na czele delegacji górali, która 7 listopada 1939 r. złożyła na Wawelu wyrazy uznania czy raczej po prostu hołd Hansowi Frankowi. Pięć dni później witał tegoż gubernatora generalnego w Zakopanem i dziękował mu za „oswobodzenie górali od ucisku polskich władz”


http://www.polityka.pl/historia/1528825,1,goralenvolk---wstydliwa-karta-podhala.read

Ciekawy jestem ilu z was zwróciło uwagę na to że już podczas pierwszego spotkania her Hans stracił pas i zegarek :)
Pewnie to Janosikowe były  ;D

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Mar 2013, 19:15:40 »
Co do historii Polski, to polecam lekturę książek pewnego profesora z Oksfordu- fascynujące i inne spojrzenie :), a czyta się jak powieść .
Natomiast co do tej kolaboracji z Niemcami- cóż, niestety, niektórzy Polacy całkiem "spontanicznie" pomagali, nie musieli się w tym celu do żadnej organizacji zapisywać 8)- hasło "Jedwabne" mowi wam coś? A to tylko jeden przypadek, najgłośniejszy.
Co do tego ruchu oporu w Polsce, owszem, był największy w Europie,ale tak świetlanie i różowo to tez nie wyglądało.Pominąwszy już fakt, że pod koniec wojny polskie "podziemie" zwalczało sie nawzajem, i to zbrojnie, to wcale nierzadkie były równiez przypadki wydawania Niemcom partyzantów przez miejscową ludność- ze strachu, niewiedzy, ze złości za "rekwizycje dla wojska".No, niestety, i tak bywało, tacy kryształowi to my też nie jesteśmy.
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Mar 2013, 19:32:01 »
A co z tym Jedwabnym ? "Poklosie" obejrzalas ostatnio ?

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Mar 2013, 19:35:28 »
Nie, nie obejrzałam. O tym było wiadomo od dawna, to tylko niektórzy teraz , dzięki filmowi, się dowiedzieli...
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Mar 2013, 19:35:28 »

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Mar 2013, 19:42:01 »
Hehe, no na pewno.

Kocham jak to sie o Polakach mowi, ze to i tamto, a spojrzy sie na ten caly cywilizowany Zachod, a tam same trupy w szafach i burdel pod dywanem, lacznie z nagim krolem. ja tak sobie mysle po tych twoich postach, ze tobie to blizej do kazdego innego kraju, ale nie do Polski.

Polacy w przeciwienstwie do innych narodow w 95% zachowywalo sie "jak trzeba" (w najbardziej ekstremalnych warunkach), a probuje nam sie wmowic, ze te 5% to 95% Polakow. I prosze nie pisz, ze nie dostrzegam to co u nas zle i ble, bo doskonale wiem, ze wszedzie sa odchyly, ale kochajac historie i bedac dumny z polskiej historii, nikt nie wmowi mi zadnego Jedwabnego, ludzi honoru typu Jaruzel czy Bartoszewski i innych tego typu glupot.

Relatywizacja historii w Nowej" Europie" idzie pelna para - stajemy sie bardziej "europejscy" z kazdym miesiacem. Za 2 lata dowiemy sie, ze Hitler pochodzil z Podhala i to Polacy rozpetali II wojna swiatowa z jakimis kosmitami nazistami.



Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Mar 2013, 19:47:40 »
Jak to "nikt ci nie wmówi Jedwabnego" ??? ???
Z faktami się nie dyskutuje...Było, stało się, co tu jest do "wmawiania"???

A czy mi bliżej do każdego innego kraju, niż Polski...widzisz, Makar...to zalezy, jak kto pojmuje "patriotyzm". Twoje pojęcie odbiega od mojego, tu się nie zgodzimy, zakładasz, ze to ty i tobie podobni macie monopol na jedyna i słuszną prawde, a reszta to zdrajcy, pachołki Moskwy (lub "zgniłego Zachodu", jak kto woli, w zalezności, co wam pasuje), Żydzi, kolaboranci, "różowa zaraz", pseudoeuropejczycy itd.- epitety , którymi określa się ludzi o poglądach innych, niż twoje, możnaby wymieniac długo.
I długo możnaby dyskutowac, co czyni Polskę wielką, co przysparza jej szacunku w świecie.Ale to zbyt obszerny temat, by w kilku zdaniach posta go zamknąć.
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Mar 2013, 19:54:10 »
Jest jedno male "ale". Czemu fakty i opinie ludzi, ktorzy nie splamili nigdy swojego imienia sa nazywane "jedyna sluszna" prawda. Jedyna sluszna prawda to jest cala propaganda trwajaca do dzisiaj i toczaca los naszego kraju. Zacytuje Olka Kwasniewskiego -"wybierzmy przyszlosc". Przeszlosc jest niewazna, a 50 lat i ciagla propoganda i klamstwo nie maja wplywu na takie historie jak np w Jedwabnem. Pewnie, ze jest niewazna, bo jakby ludzie dowiedzieli sie kto, co i jak po 44, to moglby byc problem w Polsce na wieksza skale. Zreszta o czym tu dyskutowac - pod Smolenskiem brzoza tez stracila samolot i "spadlo i sie urwalo". Kazdy kto ma inne zdanie i wskaze dowody w tej sprawie to idiota i ciemnogrod. Czyli np ja :) Co ? Tez nie bylo dowodow, ze to brzoza ? Podobnie jest z Jedwabnym, np: Polacy w Jedwabnem dysponowali pistoletami maszynowymi Mp40 i nabojami do tego typu broni (luski i te sprawy na miejscu masakry).

Moge spytac skad czerpiesz wiedze na tematy cie nurtujace ? Chcialbym wiedziec z ciekawosci.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Mar 2013, 20:00:01 »
Makar, tu się właśnie różnimy, bo te tematy, ktore wymieniłeś, mnie nie nurtują  :).
Tak naprawdę to nie jaram się ani Jedwabnem, ani Smoleńskiem, ani Okragłym Stołem, ani czym tam jeszcze chcesz.
Książki pewnego pana polecałam- o ile pamiętasz, już nie pierwszy raz.Chcesz miec pełny obraz i obiektywne spojrzenie , sięgnij .
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Mar 2013, 20:06:47 »
Jest jedno male "ale". Czemu fakty i opinie ludzi, ktorzy nie splamili nigdy swojego imienia sa nazywane "jedyna sluszna" prawda. Jedyna sluszna prawda to jest cala propaganda trwajaca do dzisiaj i toczaca los naszego kraju. Zacytuje Olka Kwasniewskiego -"wybierzmy przyszlosc". Przeszlosc jest niewazna, a 50 lat i ciagla propoganda i klamstwo nie maja wplywu na takie historie jak np w Jedwabnem. Pewnie, ze jest niewazna, bo jakby ludzie dowiedzieli sie kto, co i jak po 44, to moglby byc problem w Polsce na wieksza skale. Zreszta o czym tu dyskutowac - pod Smolenskiem brzoza tez stracila samolot i "spadlo i sie urwalo". Kazdy kto ma inne zdanie i wskaze dowody w tej sprawie to idiota i ciemnogrod. Czyli np ja :) Co ? Tez nie bylo dowodow, ze to brzoza ? Podobnie jest z Jedwabnym, np: Polacy w Jedwabnem dysponowali pistoletami maszynowymi Mp40 i nabojami do tego typu broni (luski i te sprawy na miejscu masakry).

Moge spytac skad czerpiesz wiedze na tematy cie nurtujace ? Chcialbym wiedziec z ciekawosci.

No widzisz makar, my tu mamy taki problem, kazdy slucha innej propagandy. Ale z charakteru twoich wypowiedzi stwierdzam z cala odpowiedzialnoscia, ze w Twojej propagandzie jestes najbardziej zindoktrynowany z nas wszystkich. Ty nie przedstawiasz punktu widzenia Ty go agresywnym tonem narzucasz, no tak to sie nie robi, bo historia lubi sie powtarzac i przez takich jak Ty moze dojsc jak zaraz po wojnie i w trakcie do likwidowania przeciwnikow o innych pogladach nawet nie politycznych tylko swiatopogladowych. \jestes niebezpiecznym czlowiekiem dla dialogu i demokracji, choc niby ja deklarujesz.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Mar 2013, 20:12:42 »
Dlatego cały czas powtarzam mu, ze jeszcze młody i głupi  ;).Dojrzali ludzie tak się nie zachowują  :) 8).

I, żeby nie było- w kwestii młodości- ja generalnie absolutnie nie uważam młodych ludzi za kogoś gorszego czy nie wartego dialogu.
Gdy jeszcze mieszkałam i pracowałam w Polsce, miałam mnóstwo znajomych , i kilku przyjaciół, własnie wśród bardzo młodych ludzi. Wiek nie grał roli, dogadywaliśmy się świetnie. No, ale młodych łysych wśród nich nie było  ;D- z faszystami się nie kumpluję.
I zawsze mnie zadziwia to Orwellowskie "dwójmyślenie" naszych rodzimych "nazi".Jak to pogodzić  z miłością do polskiej historii, z patriotyzmem, którego mają pełne gęby ???
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Mar 2013, 20:19:09 »
Dlatego cały czas powtarzam mu, ze jeszcze młody i głupi  ;).Dojrzali ludzie tak się nie zachowują  :) 8).

I, żeby nie było- w kwestii młodości- ja generalnie absolutnie nie uważam młodych ludzi za kogoś gorszego czy nie wartego dialogu.
Gdy jeszcze mieszkałam i pracowałam w Polsce, miałam mnóstwo znajomych , i kilku przyjaciół, własnie wśród bardzo młodych ludzi. Wiek nie grał roli, dogadywaliśmy się świetnie. No, ale młodych łysych wśród nich nie było  ;D- z faszystami się nie kumpluję.
I zawsze mnie zadziwia to Orwellowskie "dwójmyślenie" naszych rodzimych "nazi".Jak to pogodzić  z miłością do polskiej historii, z patriotyzmem, którego mają pełne gęby ???

Paradoksalnie, i to osmiesza caly ten ruch narodowy/nazi, ze oni robia porzadek narodowy poczynajac od swoich rodakow.
Wszystko dla narodu i ojczyzny, jaja jak berety.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Mar 2013, 20:21:46 »
Ano, "smieszno i straszno", Hitler też zaczął od eliminacji niewygodnych Niemców.Oni pierwsi wylądowali w obozach koncentracyjnych...
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: CZY DOKTOR JOSEPH MIAL RACJE.....?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Mar 2013, 20:21:46 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17901
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11890
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28770
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12378
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9228
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir