poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: AXEL znowu...  (Przeczytany 62561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka0807

  • Gość
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Mar 2013, 22:38:07 »
Bez wzgledu na to jak wspanialym czlowiekiem, politykiem, ekonomem Hitler komus sie wydaje - osobnik wydajacy polecenie mordowania niewinnych ludzi nie jest w moim pojeciu czlowiekiem.

Moze byl psychicznie chory, moze tylko psychopata ale nie CZLOWIEKIEM.

Kogos kto zamorduje zone i dzieci wsadza sie do wiezienia albo szpitala, co powinno sie zrbic z osobnikiem bedacym winnym smierci milionów ludzi?? Zadna polityka ani ekonomia nie usprawiedliwia morderstwa.
i szanuje Twoje zdanie

Offline makaron123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Mar 2013, 22:55:58 »
Hmmmm....Patrzę na to wszystko i nie wierzę własnym oczom...A zaczęło się tak niewinnie ;) "Jak rozpętałem trzecią wojnę światową" Gdybym wiedziała że takie będą skutki nigdy nie wspomniałabym o Hitlerze,to nie była prowokacja ;)chodziło mi jedynie o "Uwaga na hotel axel guldsmeden" i nic poza tym.Jedyne co mam do powiedzenia na temat Hitlera to i owszem wybitny umysł-*tylu ludzi poszłoby za nim w ogień,potrafił omamić cały lud,jego wszystkie kochanki... polecam książkę "Kobiety Hitlera" Ewa Braun miała zaledwie 33 lata on 56 popełniła razem z nim samobójstwo...dlaczego? bo wierzyła  ślepo w każde jego słowo,potrafił tak pięknie przemawiać...ale to był chory człowiek...i tutaj polecam film "Piękny umysł"...  I tym o to drobnym akcentem zakończę moją przygodę z tym wątkiem na tym portalu...Pozdrawiam wszystkich :)))

myszka0807

  • Gość
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Mar 2013, 23:15:41 »
No ale juz z hitlera zrobili supermena to jeszcze troche sztuka wyjdzie z tego .

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Mar 2013, 23:26:21 »
Na Twoja wachliwosc odczuc i humoru no niestety nic nie poradze.
A Ty nie z tej samej placowki co makarpoland?
Sluchaj, ty sie nie podpieraj moja osoba w sprzeczce z inna osoba, ok ? Poza tym mozesz mowic mi Mariusz.

I zacytuje cie znowu (twoje "dopuki").

Dopuki nie poprawisz swojej ortografii w zakresie pisania swoich postow w jezyku polskim, to zakladam blokade czytania twoich postow. Poza tym wojne Hitler przegral glownie z powodu rozszyfrowania jego Enigmy i zimy/porazki pod Stalingradem.
Wielka ofensywa pod Kurskiem skonczyla sie fiaskiem (brak przejecia inicjatywy na froncie wschodnim), bo Brytyjczycy podali Rosjanom glownie kierunki natarcia Niemcow i dokladna date i godziny rozpoczecia ataku artyleryjskiego, ktory zostal poprzedzony tym samym, tylko ze z ruskiej strony.

A dowodzenie Hitlera w pozniejszym czasie mialo juz mniejsze znaczenie - przyspieszylo upadek Rzeszy.

Offline makaron123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Mar 2013, 23:34:04 »
A i jeszcze jedno zdanie do CZESIA :)CZESIO od dawna nie widziałam "Włatcy moch"już wiem dlaczego!!! Bo się urwałeś z planu filmowego,wracaj do serialu a nie tu mącisz na forum,forum obejdzie się bez Ciebie ,serial nie...

myszka0807

  • Gość
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Mar 2013, 00:09:43 »
Na Twoja wachliwosc odczuc i humoru no niestety nic nie poradze.
A Ty nie z tej samej placowki co makarpoland?
ucieraj sobie gebe swoimi bliskimi.tak bedzie wygodniej dla ciebie .i spusc sobie facet z krzyza bo pieprzysz jak maly kaziu .tylko pozniej lapy umyj zebys sie nie uglajdał.ty bys chcial komus pomagac ?-czlowieku ty sam sobie nie jestes w stanie pomoc .co ty jesz ?albo nie chlej tyle !jestes beznadziejnym swirem co stara sie zablyszczec ,chcac byc wielkim ,podszywasz sie za pracownika Skata .za marzenia sie nie placi podatku mozesz pomarzyc .A MASZ ZAPEWNE  ROBOTE PAPIERKOWA ---TRZEPANIE WORKOW PO CEMENCIE .
« Ostatnia zmiana: 23 Mar 2013, 00:46:20 wysłana przez myszka0807 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Mar 2013, 03:14:37 »
Milion ludzi moze by dalo sie na taki bajer nabrac ale tylu?to jest moje zdanie .bylo duzo krzywdy mordu ale i tak byl WIELKIM CZLOWIEKIEM.malo ze on im obiecal to im to dal .klasa robotnicza jedzila autami .a w Polsce panowal feudalizm.dopabuse Stalin uwlaszczyl chlopow ,dal im ziemie na wlasnosc.

Powrót do szkoły podstawowej i powtórna nauka historii dla Myszki  ;D.
Tylu nonsensów w jednym krótkim poście dawno nie widziałam  ;D ;D ;D.
Po kolei :
Milion ludzi moze by dalo sie na taki bajer nabrac ale tylu?

No, właśnie tak było. Jakiś milion dał się nabrać, potem sfałszowanie wyborów i przejęcie władzy, potem terror i obozy koncentracyjne dla myślących inaczej. To nie było tak, że Niemcy jak jeden mąż popierali Hitlera i mu ufali.Raczej go nie docenili, a potem już było za późno...

malo ze on im obiecal to im to dal .klasa robotnicza jedzila autami .

"Dał" ???On tylko "skanalizował niezadowolenie społeczne" .To, że wyprodukowano samochód o nazwie "volkswagen", wcale nie oznaczało, że jeżdziła nimi klasa robotnicza.Jakichs Ty filmów propagandowych z IIIRzeszy sie naoglądała????Samochód w tamtych czasach nawet dla dość dobrze prosperującego Niemca był dobrem luksusowym, a co dopabuse dla robotnika.No, chyba, ze ten "robotnik" był przy okazji wysokim funkcjonariuszem partyjnym  ;D.Coś jak współcześnie nasz pan przewodniczący Solidarności ;D .I nieprawda, że Niemcy pławili się w dobrobycie.Wprost przeciwnie- były oszczędności i wyrzeczenia, hasła "armaty zamiast masła", bo cały dochód narodowy szedł na zbrojenia. A biedota jak była biedna, tak biedna została.Chyba, że liczysz późniejszych niewolników "przydzielanych " Niemcom w ramach robót przymusowych, lub rozdawanie odebranych Żydom i Polakom w obozach koncentracyjnych rzeczy...Fakt, taka matka-Niemka miała dobrze- nie musiała się troszczyć o wyprawkę dla dziecka- wózki i ubranka niemowlece po pomordowanych dzieciach z obozów szły transportami do Rzeszy...ohyda, co tu podziwiać ????

a w Polsce panowal feudalizm.dopabuse Stalin uwlaszczyl chlopow ,dal im ziemie na wlasnosc.

No, to jest mistrzostwo swiata w ignorancji  ;D ;D ;D
Ja rozumiem, ze o historii III Rzeszy można nie miec pojęcia, w końcu nie każdy musi się tym interesować.
Ale uważać , że w Polsce w latach 40tych i50tych panował feudalizm, to .... :o ;D przegięcie na maksa ;D.Myszko, a jaki król nam wtedy miłościwie panował? Zdradzisz, bo jakoś doszukać się w żadnym źródle nie mogę  ;D ;D ;D.
Dla Twojej informacji- uwłaszczenie chłopstwa nastąpiło generalnie w XIXw., różnie to w różnych zaborach wyglądało ,tu masz bardziej szczegółowo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uw%C5%82aszczenie_ch%C5%82op%C3%B3w
A Stalin żadnej ziemi chłopstwu nie rozdawał  ;D.Wręcz przeciwnie 8).Słyszałaś o "rozkułaczaniu" ?To było odbieranie ziemi tym chłopom, którzy mieli jej trochę więcej.Już nie wspomnę o przymusowych kontyngentach , oraz zmuszaniu ludzi do oddawania ziemi do spółdzielni . Naprawdę, Myszko, ignorancja twoja jest bezkresna  ;D
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Mar 2013, 03:14:37 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Mar 2013, 04:53:56 »
ucieraj sobie gebe swoimi bliskimi.tak bedzie wygodniej dla ciebie .i spusc sobie facet z krzyza bo pieprzysz jak maly kaziu .tylko pozniej lapy umyj zebys sie nie uglajdał.ty bys chcial komus pomagac ?-czlowieku ty sam sobie nie jestes w stanie pomoc .co ty jesz ?albo nie chlej tyle !jestes beznadziejnym swirem co stara sie zablyszczec ,chcac byc wielkim ,podszywasz sie za pracownika Skata .za marzenia sie nie placi podatku mozesz pomarzyc .A MASZ ZAPEWNE  ROBOTE PAPIERKOWA ---TRZEPANIE WORKOW PO CEMENCIE .


Po wapnie trzepie, zeby nie bylo latwo polskiemu fachowcowi, tacy oszusci.
Po cemencie to robota zarezerwowana dla "inteligencji", no przeciez cos o tym wiesz skoro piszesz, nie?

myszka0807

  • Gość
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Mar 2013, 07:29:08 »

Po wapnie trzepie, zeby nie bylo latwo polskiemu fachowcowi, tacy oszusci.
Po cemencie to robota zarezerwowana dla "inteligencji", no przeciez cos o tym wiesz skoro piszesz, nie?
:o

myszka0807

  • Gość
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Mar 2013, 08:07:04 »
Powrót do szkoły podstawowej i powtórna nauka historii dla Myszki  ;D.
Tylu nonsensów w jednym krótkim poście dawno nie widziałam  ;D ;D ;D.
Po kolei :
Milion ludzi moze by dalo sie na taki bajer nabrac ale tylu?

No, właśnie tak było. Jakiś milion dał się nabrać, potem sfałszowanie wyborów i przejęcie władzy, potem terror i obozy koncentracyjne dla myślących inaczej. To nie było tak, że Niemcy jak jeden mąż popierali Hitlera i mu ufali.Raczej go nie docenili, a potem już było za późno...

malo ze on im obiecal to im to dal .klasa robotnicza jedzila autami .

"Dał" ???On tylko "skanalizował niezadowolenie społeczne" .To, że wyprodukowano samochód o nazwie "volkswagen", wcale nie oznaczało, że jeżdziła nimi klasa robotnicza.Jakichs Ty filmów propagandowych z IIIRzeszy sie naoglądała????Samochód w tamtych czasach nawet dla dość dobrze prosperującego Niemca był dobrem luksusowym, a co dopabuse dla robotnika.No, chyba, ze ten "robotnik" był przy okazji wysokim funkcjonariuszem partyjnym  ;D.Coś jak współcześnie nasz pan przewodniczący Solidarności ;D .I nieprawda, że Niemcy pławili się w dobrobycie.Wprost przeciwnie- były oszczędności i wyrzeczenia, hasła "armaty zamiast masła", bo cały dochód narodowy szedł na zbrojenia. A biedota jak była biedna, tak biedna została.Chyba, że liczysz późniejszych niewolników "przydzielanych " Niemcom w ramach robót przymusowych, lub rozdawanie odebranych Żydom i Polakom w obozach koncentracyjnych rzeczy...Fakt, taka matka-Niemka miała dobrze- nie musiała się troszczyć o wyprawkę dla dziecka- wózki i ubranka niemowlece po pomordowanych dzieciach z obozów szły transportami do Rzeszy...ohyda, co tu podziwiać ????

a w Polsce panowal feudalizm.dopabuse Stalin uwlaszczyl chlopow ,dal im ziemie na wlasnosc.

No, to jest mistrzostwo swiata w ignorancji  ;D ;D ;D
Ja rozumiem, ze o historii III Rzeszy można nie miec pojęcia, w końcu nie każdy musi się tym interesować.
Ale uważać , że w Polsce w latach 40tych i50tych panował feudalizm, to .... :o ;D przegięcie na maksa ;D.Myszko, a jaki król nam wtedy miłościwie panował? Zdradzisz, bo jakoś doszukać się w żadnym źródle nie mogę  ;D ;D ;D.
Dla Twojej informacji- uwłaszczenie chłopstwa nastąpiło generalnie w XIXw., różnie to w różnych zaborach wyglądało ,tu masz bardziej szczegółowo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uw%C5%82aszczenie_ch%C5%82op%C3%B3w
A Stalin żadnej ziemi chłopstwu nie rozdawał  ;D.Wręcz przeciwnie 8).Słyszałaś o "rozkułaczaniu" ?To było odbieranie ziemi tym chłopom, którzy mieli jej trochęwięcej.Już nie wspomnę o przymusowych kontyngentach , oraz zmuszaniu ludzi do oddawania ziemi do spółdzielni . Naprawdę, Myszko, ignorancja twoja jest bezkresna  ;D
twoja wiedza jest taka moja jak wyzej napisalam.nie opieram sie na wiedzy z wikipiedy .mnie tak uczono .przeczytalam dokladnie co napisalas i bede miala czas to poczytam wiecej na ten temat co mi napisalas .historia ma jeszcze duzo tajemnic .zawsze jest dobrze poznac fakty jakie znaja inni czy chcesz powiedziec ze nawet w historii sa przeklamania a moze lepiej ,,mydlenie oczu,,?!
« Ostatnia zmiana: 23 Mar 2013, 08:28:45 wysłana przez myszka0807 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Mar 2013, 08:16:01 »
twoja wiedza jest taka moja jak wyzej napisalam.nie opieram sie na wiedzy z wikipiedy.jest to dla mnie niezbyt wiarygodne zrodlo.mnie tak uczono .przeczytalam dokladnie co napisalas i bede miala czas to poczytam wiecej na ten temat co mi napisalas .historia ma jeszcze duzo tajemnic

No i nie zapomnij zeby Ci to ktos wytlumaczyl, co przeczytasz a pozniej sprawdzil, czy cos zrozumialas.

myszka0807

  • Gość
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Mar 2013, 08:30:40 »
No i nie zapomnij zeby Ci to ktos wytlumaczyl, co przeczytasz a pozniej sprawdzil, czy cos zrozumialas.
czytajac twoje posty to smiac sie czy plakac .ty naprawde klikasz i tylko klikasz .rob cos z sensem

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Mar 2013, 08:34:04 »
czytajac twoje posty to smiac sie czy plakac .ty naprawde klikasz i tylko klikasz .rob cos z sensem

To cos podpowiedz.
A gdzie tej historii to ja sie moge nauczyc, nawet tego mi nie podpowiedzialas. To taka pomocna na forum jestes? Sama widzisz, ze czlowiek, az sam sie o pomoc prosi.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #88 dnia: 23 Mar 2013, 08:34:19 »
Myszko, powiem literacko: "koncz wasc wstydu oszczedz".

Dawno sie tak nie ubawilam, ale z drugiej strony, jestem w rozterce, bo nie wiem czy smiac sie czy plakac nad Twoja wiedza historyczna i zdolnoscia do oceny faktow.
Moze Ty corka Ewy Braun jestes? To by to jakos tlumaczylo.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Mar 2013, 08:36:27 »

Po wapnie trzepie, zeby nie bylo latwo polskiemu fachowcowi, tacy oszusci.
Po cemencie to robota zarezerwowana dla "inteligencji", no przeciez cos o tym wiesz skoro piszesz, nie?

A to dla mnie usmiech dnia  ;D ;D ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: AXEL znowu...
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Mar 2013, 08:36:27 »

 

I znowu Dania przoduje - najszczesliwszy kraj swiata

Zaczęty przez ReFormerDział Hydepark

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 18995
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2010, 08:26:44
wysłana przez Bulinka
SAS znowu ląduje awaryjne

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7242
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 19:01:54
wysłana przez K3
Znowu prosba:)

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4055
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2011, 23:09:33
wysłana przez Maja1216
I znowu nagonki!

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 59213
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2009, 19:31:52
wysłana przez nynek
Polska znowu w loterii wizowej do USA

Zaczęty przez anhaDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 12910
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2011, 22:15:04
wysłana przez frederiksberg :)