poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)  (Przeczytany 229383 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #705 dnia: 14 Cze 2013, 14:37:58 »
No 8)

A cos nie tak ;) :D?

Czemu nie tak???
Co kto lubi  ;)
Jednak nie moj gust, to przysłowiowe Nej, Tak!

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #707 dnia: 15 Cze 2013, 11:47:38 »
Ja pierwszego zdania nie skomentuję :-X ;)

Hmm ... no, ale jeśli system to znaczy, że ... trzeba było coś rozpracować, tak? yyy ... aisaki ... przesadzasz z tym 0,1% :-X - bo ... proszę mi wyjaśnić dlaczego!? Jak chwycę przez przypadek 0,1% to odstawiam jak najszybciej, to samo z mlekiem ... o co chodzi, bo przecież wiadomo, że liczy się bilans kaloryczny, nie lepiej zjeść smaczniej (bardziej kaloryczne produkty - pełnowartościowe) a mniej? No tak ... kobiety ... mniej kaloryczne i mniej :-X ;)

Jak to kto fachowcem? - o choinka, podliczyłem teraz i mi wyszło, że brzuszkuję od ok. 17 lat :-X ... no i? - no i? - nadaję się :)

Hmm ... no to ochota na co najczęściej Cię nachodzi? - na słodkości? ;)

aisaki ... a których urodzin jeszcze nie masz, ale już wkrótce? ;)
Dojrzalam.... do odpowiedzi  ::) :D

0,1% to tylko teraz tak mam, taki maly dodatkowy ;) "odchyl", heheh, bo mniej ruchu.... A co wypracowane, to.... po prostu wole dbac, niz potem sie pozbywac 8).

Oczywiscie, ze trzeba bylo cos.... rozpracowac, pisalam, nie pamietasz ;)?

17 lat, niezly wynik, rozumiem zaczales w wieku ...10 lat,  :D :D :D :D. I to nie jest pytanie 8).

Nie mam wkrotce. Kropka. :)

Nachodzi mnie ochota... eeee, ktora zaspokajam ::) ;), oczywiscie :).

 A na slodycze, nie zaspokajam. I wcale nie w zwiazku z pustymi kcal. Podstawowa wada cukru dla mnie to taka, ze  np. nowotwory "zywia" sie cukrem... Nie bede wiec dokarmiala "obcego", ktory mozliwe, ze gdzies tam czai sie w moim organizmie, a ja... jeszcze o nim nie wiem.

 Btw, serie "Obcy", tak zreszta, jak "Terminatora" jestem w stanie ogladac stale, w kolko i na okraglo :D ... nigdy mi sie nie znudzi....

Wiec, a propos cukru, oraz jego zlych oddzialywan na organizm, znalazlam ciekawy artykul. Cytuje za :http://potreningu.pl/artykuly/102/slodycze-przyspieszaja-proces-starzenia

"Słodycze przyspieszają proces starzenia


Jeśli należysz do osób, które na deser po obiedzie lubią zjeść sobie kilka kawałków ciasta, na drugie śniadanie drożdżówkę, na wieczór paczkę ciastek- mamy dla Ciebie wyjątkowo złą wiadomość: zestarzejesz się szybciej niż Twoi rówieśnicy, którzy za słodkościami nie przepadają. Winna jest przede wszystkim glukoza, fruktoza i sacharoza w które obfitują wyroby cukiernicze. Nie bez znaczenia jest oczywiście zawartość uwodornionych kwasów tłuszczowych czy wysoka ilość kalorii ogółem (tzw. pustych kalorii).

W badaniach In vitro zaobserwowano, że cukier prosty – glukoza spowalnia lub nawet hamuje proces powstawania nowych komórek. Naukowcy Vracko i Benditt zwrócili uwagę na możliwe konsekwencje tej zależności w warunkach wewnątrzustrojowych. Na podstawie badań na modelu zwierzęcym doszli do wniosku, że spowolnienie, czy zahamowanie proliferacji (namnażania się) komórek przez glukozę wywołuje szereg zmian charakterystycznych dla procesu zwanego” starzeniem”. Istniejące już komórki powiększają swoje rozmiary, zmienia się ich kształt i struktura, a także upośledzeniu ulega podstawowa funkcja. Dochodzi do nasilonej glikacji białek, czyli nieenzymatycznego łączenia się glukozy i grup aminowych prowadzących do powstania trwałych produktów tych reakcji (AGEs). Dochodzi tym samym do zjawiska, które można byłoby nazwać „przeprogramowaniem”. Jeśli komórka ma charakter przede wszystkim strukturalny – jak np. komórki kolagenu i elastyny, zaburzona zostaje funkcja strukturalna. tkanki tracą na elastyczności, w obrębie skóry pojawiają się zmarszczki, w obrębie nabłonka naczyń – zmiany miażdżycowe. Jeśli komórki mają charakter regulatorowy, może dochodzić do niekontrolowanych mutacji prowadzących do powstawania zmienionych tkanek – nowotworowych.

Wysokie stężenia glukozy we krwi będące następstwem spożywania pokarmów obfitujących w cukry, zwłaszcza te wysokoprzetworzone, powodować może również zwiększoną produkcję wolnych rodników tlenowych, które uszkadzają błony komórkowe i których nadaktywność także związana jest z procesem starzenia się ustroju. Dodatkowo badania naukowe wykazały, że wysoki poziom glukozy sprzyja obniżeniu wewnątrzkomórkowego poziomu glutationu – ważnego ustrojowego przeciwutleniacza. Jak więc widać nadmiar cukrów prostych sprzyja zużywaniu się narządów i tkanek wielokierunkowo. Przyjemność, którą serwujemy sobie w postaci paczki ulubionych ciastek ma dodatkową cenę, zapisaną drobnym druczkiem gdzieś wśród prawd i zasad fizjologii, których matka natura nie pozwala nam zmieniać, a jedynie - odkrywać."[/i]

Podkreslenia sa moje. Jak dla mnie, to jest to wizja przerazajaca. Zawsze zreszta stawiam zdrowie i dobra kondycje wyzej niz wyglad.  Co nie znaczy, ze zapominam o lustrze ;).... mam nadzieje :D

ps. wiec dla mnie "ciacho" nie znaczy, ze mam ochote schrupac ::), wrecz przeciwnie, poogladam na wystawie i... zostawie dla innych glodomorow ;)

ps2. obrazkiem ilustrujacym ten artykul bylo zdjecie.... miskow :o. Ciekawe.... dlaczego ;)?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #708 dnia: 16 Cze 2013, 00:54:22 »
Wiosna zaczeła sie  ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #709 dnia: 16 Cze 2013, 10:26:29 »
Wiosna zaczeła sie  ;)
Co Ty tu promujesz, co :o :D :D :D?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #710 dnia: 16 Cze 2013, 12:40:59 »
Co Ty tu promujesz, co :o :D :D :D?

Wiosne  ;)

Offline szymano4801

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 64
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #711 dnia: 16 Cze 2013, 17:41:44 »
Kobietki nasze kochane dajcie sobie spokój z nadmiernym odchudzaniem, jak widzicie palce u stóp bez schylania jest ok. Który normalny facet miałby ochotę przytulać itd. kosciotrupa no chyba tylko nekrofil ,  jesteście cudne takie jak teraz. Amen.

poloniainfo.dk

Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #711 dnia: 16 Cze 2013, 17:41:44 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #712 dnia: 16 Cze 2013, 17:47:08 »
Kobietki nasze kochane dajcie sobie spokój z nadmiernym odchudzaniem, jak widzicie palce u stóp bez schylania jest ok. Który normalny facet miałby ochotę przytulać itd. kosciotrupa no chyba tylko nekrofil ,  jesteście cudne takie jak teraz. Amen.
Normalnie....sie rozplynelam... ::) ;) :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #713 dnia: 16 Cze 2013, 17:53:46 »
Normalnie....sie rozplynelam... ::) ;) :)

Ty szymano4801, ja sie chyba bede musiał do Ciebie na szkolenie zapisac, z cukrowania, normalnie  ;) 8)

Krakers

  • Gość
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #714 dnia: 16 Cze 2013, 20:21:19 »
Dojrzalam.... do odpowiedzi  ::) :D

0,1% to tylko teraz tak mam, taki maly dodatkowy ;) "odchyl", heheh, bo mniej ruchu.... A co wypracowane, to.... po prostu wole dbac, niz potem sie pozbywac 8).

Oczywiscie, ze trzeba bylo cos.... rozpracowac, pisalam, nie pamietasz ;)?

17 lat, niezly wynik, rozumiem zaczales w wieku ...10 lat,  :D :D :D :D. I to nie jest pytanie 8).

Nie mam wkrotce. Kropka. :)

Nachodzi mnie ochota... eeee, ktora zaspokajam ::) ;), oczywiscie :).

 A na slodycze, nie zaspokajam. I wcale nie w zwiazku z pustymi kcal. Podstawowa wada cukru dla mnie to taka, ze  np. nowotwory "zywia" sie cukrem... Nie bede wiec dokarmiala "obcego", ktory mozliwe, ze gdzies tam czai sie w moim organizmie, a ja... jeszcze o nim nie wiem.

 Btw, serie "Obcy", tak zreszta, jak "Terminatora" jestem w stanie ogladac stale, w kolko i na okraglo :D ... nigdy mi sie nie znudzi....

Podkreslenia sa moje. Jak dla mnie, to jest to wizja przerazajaca. Zawsze zreszta stawiam zdrowie i dobra kondycje wyzej niz wyglad.  Co nie znaczy, ze zapominam o lustrze ;).... mam nadzieje :D

ps. wiec dla mnie "ciacho" nie znaczy, ze mam ochote schrupac ::), wrecz przeciwnie, poogladam na wystawie i... zostawie dla innych glodomorow ;)

ps2. obrazkiem ilustrujacym ten artykul bylo zdjecie.... miskow :o. Ciekawe.... dlaczego ;)?

Skróciłem :-X

Hmm ... do odpowiedzi, do wszystkiego? ;)

Oj aisaki! - Ty to się poświęcasz! - proponuję więcej ruchu, by sobie dogadzać 3,5% ;)

"Oczywiscie, ze trzeba bylo cos.... rozpracowac, pisalam, nie pamietasz ?"
- rozpracować, pisałaś, nie pamiętam :D ;) - yyy ... no pisałaś, że od zawsze nadaktywna, później musiałaś w pewnym okresie "przeleżeć", o ten okres chodzi?

"Nachodzi mnie ochota... eeee, ktora zaspokajam"
- na co, na co? I w jaki sposób, w jaki sposób? ;)
"A na slodycze, nie zaspokajam."
- eee ... to powyżej na pewno nie chodziło o jedzenie! Yuppie! ;)

Terminator - mhm, jedynka była boska, pamiętam ... początek lat 90-tych, wypożyczalnie wideo, bajka ... bez analizowania! :P ;)
Co jeszcze mogłabyś robić na okrągło? ;)

Zrozumiałem, podkreślenia-pogrubienia Twoje ... nie czytałem :-X ;)

"Zawsze zreszta stawiam zdrowie i dobra kondycje wyzej niz wyglad."
- zamorduję Cię kiedyś za te mięśnie! ;) Może wyjątek na "stare lata"? :-X ... o, bo kondycja to na ogół efekt ćwiczeń, a z ćwiczeniami nie ma co przesadzać, bo zamiast pogorszenia kondycji można sobie zdrowie pogorszyć, to jak? - delikatna tkanka tłuszczowa zasłaniająca mięśnie, żyły ... będzie? ;)

"obrazkiem ilustrujacym ten artykul bylo zdjecie.... miskow . Ciekawe.... dlaczego ?"
- no właśnie, to jest niesamowicie ciekawe! = masz rację, one tam w ogóle nie pasują :D ;)

P.S. proszę o wybaczenie za podwójne cycaty! ... tfu ... cytaty! ;)

Offline szymano4801

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 64
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #715 dnia: 17 Cze 2013, 10:02:42 »
Ty szymano4801, ja sie chyba bede musiał do Ciebie na szkolenie zapisac, z cukrowania, normalnie  ;) 8)


Jak popróbuję tego napitku bogów wydestylowanego z kompocików to dopabuse będę miał  wenę, (dyktafon i notesik zabierz ,albo choć telefon wsadzi się na YT  instruktaż i niech się młodzież uczy ).

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #716 dnia: 17 Cze 2013, 10:45:06 »

Jak popróbuję tego napitku bogów wydestylowanego z kompocików to dopabuse będę miał  wenę, (dyktafon i notesik zabierz ,albo choć telefon wsadzi się na YT  instruktaż i niech się młodzież uczy ).

Eeeee, raczej chyba bedzie to Aademia 3-go Wieku  ;)
Takie wiesz, wykład dla niedouczonych ................ w tym wzgledzie oczywiscie. Albo aktualizacja danych  ;D ;D ;D

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #717 dnia: 17 Cze 2013, 11:44:46 »

Jak popróbuję tego napitku bogów wydestylowanego z kompocików to dopabuse będę miał  wenę, (dyktafon i notesik zabierz ,albo choć telefon wsadzi się na YT  instruktaż i niech się młodzież uczy ).
;D ;D ;D
Boszszsz...to i tu soczki się zakradły  :o ::) ;D
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #718 dnia: 17 Cze 2013, 12:05:21 »
;D ;D ;D
Boszszsz...to i tu soczki się zakradły  :o ::) ;D

Renoma, to renoma!!!
HB stajesz sie rozpoznawalna marka  ;) Jak tak zaczynasz to na miejscu "Den gammel fabrik" ja bym sie miał na bacznosci (o reszcie mniej renomowanych firemek/marek nie warto nawet wspominac)  8) Jeszcze produkt nie na rynku a juz znany, to jest dopabuse cos, chyba mało kto moze sie takim sukcesem pochwalic.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #719 dnia: 17 Cze 2013, 14:44:14 »
Tam zaraz "renoma" ::)
Jeden w zbroi i Ty to jednak trochę za mało, by na to konto kredyty na rozbudowę produkcji zaciągać 8)
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)
« Odpowiedź #719 dnia: 17 Cze 2013, 14:44:14 »

 

czosnek niedzwiedzi czyli ramsløg

Zaczęty przez fajaDział Przepisy z różnych stron świata.

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14289
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2012, 21:51:35
wysłana przez faja
Administracyjne zamykanie wątków, czyli "szopka noworoczna"

Zaczęty przez ArtarDział Hydepark

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 17848
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2007, 20:13:25
wysłana przez willy
Eurowizja czyli MGP

Zaczęty przez psychopataDział Kultura

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6739
Ostatnia wiadomość 19 Maj 2013, 11:21:45
wysłana przez Jomir
Propozycje - czyli co chcielibyście zmienić/dodać/wywalić z forum/portalu

Zaczęty przez willyDział Informacje

Odpowiedzi: 226
Wyświetleń: 191653
Ostatnia wiadomość 06 Lis 2015, 13:02:22
wysłana przez Jomir
My w Danii czyli problem adaptacji

Zaczęty przez MaudalinkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4432
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2009, 14:22:05
wysłana przez Maudalinka