poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zakazane rasy psów wDenmark  (Przeczytany 30635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czesio

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Kwi 2013, 13:36:29 »
Rozumiem, że ty mnie znasz, skoro się na mój temat wypowiadasz ? 8) ;D
Wątpię, z takimi "wyrafinowanymi" ja się nie zadaję 8) :P.
O twoim "poziomie" świadczy fakt, że nawet czytać ze zrozumieniem odpowiedzi na swoje posty nie potrafisz. O ortografii i interpunkcji nie wspomnę , "krynico intelektu"  ;D.
Pokazałeś swoją mentalność prostaka, gdy zacząłeś się "przechwalać", że masz na ubrania i zabawki dla dziecka oraz kosmetyki ;D ;D ;D- gdy była mowa o czasie na rozwijanie zainteresowań ;D ::)
Do dziś wyjść z podziwu nie mogę z powodu twojego awansu społecznego  ;D ;D ;D.Duuuża rzecz, móc sobie szampon i balsam kupic, co? ;D ;D ;D
 Cóż, chyba pozostaje mi pogratulować, że możesz sie tym wreszcie pochwalić na forum  ;D ;D ;D.

sama mnie wyzywasz itp - a jak odbilem piłeczkę dalej sapiesz - wez jakies tablety na głowe i sie nie udzielaj - nastepnym razem juz tak miło nie napiszę - przeczytaj co napisałaś w tych tematach co się wypowiadałem - mam nadzieje że już nic mądrego nie napiszesz mózgu chodzący idz do szkoły uczyć polonistko - przepraszam wszystkich że tak muszę pisać ale ręce mi opadają przez takie osoby  >:(

Offline czesio

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Kwi 2013, 13:41:24 »
Ja, wiem. Osobiscie nie lubie slowa "tresura", choc kiedys wlasnie tak sie nazywalo.
Osobiscie wole uzywac "szkolenie".
Jezeli osobiscie o mnie chodzi, to nauczalnego goldena po prostu wychowywalam gadajac z nim.
Nienauczalnego jamnika szkolilam, aczkolwiek wychowac sie nie dalo :)

Aczkolwiek to tylko terminologia. Chociaz faktem jest, ze pewnych ras wychowac gadaniem sie nie da.

no tak gadaniem sie nie da bo trzeba pokazać jak ma chodzić przy nodze kiedy ma zostać na jakie gesty ma reagować i wiele innych i to się tyczy do wszystkich ras jedne łapią szybciej inne wiecej czasu potrzebują itp i tak bardziej tu pasuje słowo szkolenie niż tresura  :)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Kwi 2013, 13:46:02 »
no tak gadaniem sie nie da bo trzeba pokazać jak ma chodzić przy nodze kiedy ma zostać na jakie gesty ma reagować i wiele innych i to się tyczy do wszystkich ras jedne łapią szybciej inne wiecej czasu potrzebują itp i tak bardziej tu pasuje słowo szkolenie niż tresura  :)

To znaczy ja jestem bardzo zdolny od razu wiedzialem jak eks przy nodze chodzic, a jak aportowalem z kasa, hoho!

piotr1

  • Gość
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Kwi 2013, 13:58:43 »
Ja, wiem. Osobiscie nie lubie slowa "tresura", choc kiedys wlasnie tak sie nazywalo.
Osobiscie wole uzywac "szkolenie".
Jezeli osobiscie o mnie chodzi, to nauczalnego goldena po prostu wychowywalam gadajac z nim.
Nienauczalnego jamnika szkolilam, aczkolwiek wychowac sie nie dalo :)

Aczkolwiek to tylko terminologia. Chociaz faktem jest, ze pewnych ras wychowac gadaniem sie nie da.

prawieracja 8)
pies jest zwierzeciem stadnym i potrzebuje przewodnika lub sam bedzie walczyl o przywodzctwo w stadzie
stado to wlasciciele psa- tak widzi to pies
walka psa bedzie polegac na robieniu rzeczy zakazynach, np wchodzeniu na lozko, krazeniu kolo stolu gdy jesz kolacje, itp itd- jest tego masa, jak wiesz...
pozwolisz mu raz na cos, bedzie myslal ze moze to robic zawsze i bedzie bardzo zdiwiony gdy nie pozwolisz mu wejsc drugi raz na lozko jak bedzie brudny, to go oglupia- raz tak,raz nie..bo pies nie wie i nei rozumie ze jak brudny to nie moze...
szkoli sie ludzi, psa i inne zwierzeta sie tresuje- choc przyznaje, szkolenie brzmi ladniej
krotko mowiac- kundel ma znac swoje miejsce i tyle
--nie jestem sadysta, sam mam kundla w domu 8)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Kwi 2013, 14:04:44 »
no tak gadaniem sie nie da bo trzeba pokazać jak ma chodzić przy nodze kiedy ma zostać na jakie gesty ma reagować i wiele innych i to się tyczy do wszystkich ras jedne łapią szybciej inne wiecej czasu potrzebują itp i tak bardziej tu pasuje słowo szkolenie niż tresura  :)

Zalezy jakiego psa. Uwierz mi mam w domu egzemplarz, ktory rozumie ludzka mowe. Takie psy zdarzaja sie raz na tysiac lat.
W zyciu nie szkolilam go jak malpy - w sensie komenda-nagroda. A rozumie na przyklad, ze ma obejsc stol z drugiej strony, albo nie idziemy w ta strone, a w tamta.

Tresura kojarzy mi sie ze starymi metodami, gdzie sie tez psa/zwierze karcilo, karalo, i "trzymalo krotko".
Szkolenie kojarzy mi sie na przyklad z "klikaniem", ale tez generalnie wz wszelkimi pozytywnymi formami.

Tak czy owak, by pies funkjconowal w rodzinie czy z ludzmi trzeba go nauczyc zycia z czlowiekiem.
Pewnych kwestiii zwierze nie rozumie instyktownie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Kwi 2013, 14:10:25 »
prawieracja 8)
pies jest zwierzeciem stadnym i potrzebuje przewodnika lub sam bedzie walczyl o przywodzctwo w stadzie
stado to wlasciciele psa- tak widzi to pies
walka psa bedzie polegac na robieniu rzeczy zakazynach, np wchodzeniu na lozko, krazeniu kolo stolu gdy jesz kolacje, itp itd- jest tego masa, jak wiesz...
pozwolisz mu raz na cos, bedzie myslal ze moze to robic zawsze i bedzie bardzo zdiwiony gdy nie pozwolisz mu wejsc drugi raz na lozko jak bedzie brudny, to go oglupia- raz tak,raz nie..bo pies nie wie i nei rozumie ze jak brudny to nie moze...
szkoli sie ludzi, psa i inne zwierzeta sie tresuje- choc przyznaje, szkolenie brzmi ladniej
krotko mowiac- kundel ma znac swoje miejsce i tyle
--nie jestem sadysta, sam mam kundla w domu 8)

Teorie dominacji juz obalono. Mam na mysli, to ze ten kto spi na lozku, pierwszy przechodzi przez drzwi, i pierwszy je, jest przewodnikiem stada.
Pisano o tym w publikacjach naukowych chyba z 10 lat temu.

Aczkolwiek konsekwencja jak najbardziej.

Co do miejsca kundla - moj zna swoje miejsce - jego miejsce jest tam, gdzie rodziny.
Jak rodzina siedzi na sofie to on tez. Choc przyznam, ze ostatnio jak ostatnie swinie wyprowadzilismy go z lozka, po 7 latach wspolnego sypiania. Rozpychal sie bydlak. Dostal za to, prawdziwy recznie tkany, gruby na 5 cm dywan. Twierdzi, ze na dywaniku mu sie lepiej spi - nie jest goraco i nikt go nie kopie w nocy  ;D ;D ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Kwi 2013, 14:18:19 »
Teorie dominacji juz obalono. Mam na mysli, to ze ten kto spi na lozku, pierwszy przechodzi przez drzwi, i pierwszy je, jest przewodnikiem stada.
Pisano o tym w publikacjach naukowych chyba z 10 lat temu.

Aczkolwiek konsekwencja jak najbardziej.

Co do miejsca kundla - moj zna swoje miejsce - jego miejsce jest tam, gdzie rodziny.
Jak rodzina siedzi na sofie to on tez. Choc przyznam, ze ostatnio jak ostatnie swinie wyprowadzilismy go z lozka, po 7 latach wspolnego sypiania. Rozpychal sie bydlak. Dostal za to, prawdziwy recznie tkany, gruby na 5 cm dywan. Twierdzi, ze na dywaniku mu sie lepiej spi - nie jest goraco i nikt go nie kopie w nocy  ;D ;D ;D

Chcesz nam dac tak delikatnie do zrozumienia, ze czynicie starania aby w rodzinie przybylo????  ;)

poloniainfo.dk

Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Kwi 2013, 14:18:19 »

piotr1

  • Gość
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Kwi 2013, 14:21:37 »
to nie jest teoria dominacji, to przyroda- tak po prostu bylo, jest i bedzie niezaleznie od nas i roznych publikacji- bo tak urzadzila to natura

nie twierdze ze pies nie moze spac z wlascicielem lub nie moze wchodzic na lozko- twierdze ze jak sie pozwala to bedzie to robil zawsze, np pod wasza nieobecnosc lub obecnosc tez...jak zaczniesz pozwalac to bedzie to zawsze, jak bedziesz chciala to zmienic,np po 7 latach- kundel tego nie pojmie- czemu -pozatym pozwalajac mu- nie traktujesz go jak przewodnik ktorego pies potrzebuje
dla psa nie jest wazne czy spi na lozku, czy spi na golej podlodze- wazne ze z przewodnikiem i ze swoim stadem

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Kwi 2013, 14:29:42 »
To jednak bede musial pomyslec nad tym stadem co tak sam na podlodze bede sypial ;D ;D ;D

piotr1

  • Gość
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Kwi 2013, 14:30:50 »
To jednak bede musial pomyslec nad tym stadem co tak sam na podlodze bede sypial ;D ;D ;D

heheheheh....stado najlepiej polecam pci naprzeciwnej

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Kwi 2013, 14:33:43 »
heheheheh....stado najlepiej polecam pci naprzeciwnej

To tez wiesz ze ja do samcow "obrzydliwy"!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Kwi 2013, 15:11:24 »
Chcesz nam dac tak delikatnie do zrozumienia, ze czynicie starania aby w rodzinie przybylo????  ;)

iii.... wyspac sie w koncu chcemy... rozpychal sie bydlak
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Kwi 2013, 15:15:11 »
to nie jest teoria dominacji, to przyroda- tak po prostu bylo, jest i bedzie niezaleznie od nas i roznych publikacji- bo tak urzadzila to natura

nie twierdze ze pies nie moze spac z wlascicielem lub nie moze wchodzic na lozko- twierdze ze jak sie pozwala to bedzie to robil zawsze, np pod wasza nieobecnosc lub obecnosc tez...jak zaczniesz pozwalac to bedzie to zawsze, jak bedziesz chciala to zmienic,np po 7 latach- kundel tego nie pojmie- czemu -pozatym pozwalajac mu- nie traktujesz go jak przewodnik ktorego pies potrzebuje
dla psa nie jest wazne czy spi na lozku, czy spi na golej podlodze- wazne ze z przewodnikiem i ze swoim stadem
Pojal i nie pyta. Spi na dywaniku przy moim lozku i wystarcza mu pomizianie.
Nie wszystkie psy potrzebuja przewodnikow. Jest wiele psich ras, ktore zostaly stworzone by sie podporzadkowywac "samoistnie", sluzyc czlowiekowi.
Swoja droga, co rozumiesz pod haslem bycia przewodnikiem?
Slowo moze zawierac duzo i nic.
Myslec za psa? Mi pies ma towarzyszyc, a nie byc podporzadkowany.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

piotr1

  • Gość
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Kwi 2013, 15:56:39 »
Pojal i nie pyta. Spi na dywaniku przy moim lozku i wystarcza mu pomizianie.
Nie wszystkie psy potrzebuja przewodnikow. Jest wiele psich ras, ktore zostaly stworzone by sie podporzadkowywac "samoistnie", sluzyc czlowiekowi.
Swoja droga, co rozumiesz pod haslem bycia przewodnikiem?
Slowo moze zawierac duzo i nic.
Myslec za psa? Mi pies ma towarzyszyc, a nie byc podporzadkowany.

przewodnik= dowodca stada, to mam na mysli
tak, za psa trzeba myslec gdyz zwierzeta maja zbyt mocno rozwiniety instynkt i nie za bardzo mysla....np czy twoj pies mysli-cholerka, ale laska po drugiej stronie ulicy, podlece do niej i ja obwacham, tylko ta ulica i te auta na niej..hmm..jak to zrobic?
pies mysli tyle ile ty go wytresujesz i pomyslisz za niego..on bedzie ci towarzyszyl i niepoleci na przyslowiowa druga strone ulicy, ale to kwestia tresury i nauczenia chodzenia przy nodze itp a nie kwestia jego myslenia...nie chce tu obrazac zadnego...ehm.... czlonka rodziny 8)  no ale coz..no tak juz jest..podobnie jak ze sluzeniem czlowiekowi- to tez kwestia tresury..podobnie z rasami niebezpiecznymi- to tez kwestia tresury i przewodnika psa

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Kwi 2013, 17:09:54 »
iii.... wyspac sie w koncu chcemy... rozpychal sie bydlak

A jakies wieksze lozko w gre nie wchodzilo??? No tak derka taniej wyszla, taka to wdzecznosc dla poczciwej psiej glowy eehhh! na stare lata.

poloniainfo.dk

Odp: zakazane rasy psów wDenmark
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Kwi 2013, 17:09:54 »

 

Schroniska dla psow w vejle

Zaczęty przez aniaki151Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8710
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2010, 22:44:15
wysłana przez Tbes
Schroniska dla psow

Zaczęty przez kamaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3982
Ostatnia wiadomość 10 Maj 2008, 22:01:46
wysłana przez kama
Szkółki dla psów

Zaczęty przez Ania8520Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3415
Ostatnia wiadomość 21 Lis 2013, 21:45:44
wysłana przez Jomir
Grzywna za brak woreczka (dla posiadaczy psów)

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 19847
Ostatnia wiadomość 29 Lip 2016, 12:13:38
wysłana przez Jomir
kotka ( rasy rosyjsko-niebieski) szuka kocura do krycia

Zaczęty przez tes54Dział Odense

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4857
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2011, 19:28:09
wysłana przez deto