poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: praca, praca - szukam  (Przeczytany 25474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Lip 2013, 11:09:05 »
Willa, anonimowo nie piszemy, wszyscy jestesmy przejrzysci i do wgladu ;) :D. To tak tylko, jako informacja.

Fajne masz plany, podoba mi sie to. Trzymaj sie swoich marzen i realizuj je krok po kroku. Tyle, co ja moge dopowiedziec :).

A naszymi "pociesznymi" komentarzami za bardzo sie nie przejmuj, lubimy sie tez troszke zabawic nowicjuszem, ale mam nadzieje, ze niegroznie i nie czujesz sie urazony. Jesli tak, wybacz :). Ale nie zrazaj sie i pisz, opowiadaj, pytaj dalej.

Nasze komentarze sa tez wynikiem wczesniejszych doswiadczen z innymi tu na forum i w realu, wiec nawet, jesli forma odpowiedzi jest troche nie taka, to zawsze jakas szczypta prawdy w tym jest...

Ja radze, rusz szybko za praca, dzwon, idz osobiscie, tak jest najlepiej, pisanie nic nie daje-wiem z doswiadczenia, bo sezon sie konczy i z praca bedzie coraz trudniej.

Ja bym posłuchał ciezko doswiadczonych i zaprawionych w boju uzytkownikow!
Pozytywne przykłady, tego posłuchania, masz tu na forum, gromadka pelna szczescia i samych sukcesow  ;) :)

myszka0807

  • Gość
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Lip 2013, 11:48:47 »
No i dlatego masz gorzej  :D
Bo widzisz ja mowie k..... zawsze moze byc lepiej, ale jak wyszło to nie jest zle i mam za to dobrze  ;) proste?  :)
oj a kto powiedzial ze ja mam gorzej?!?!zobacz sa ludziki co poszukuja pracy ,sa ludziki co maja choroby ,sa ludziki co przezywaja tragedie ,sa ludziki co maja klopoty finansowe -czy ja mam zle ?!?!jedynie do dupy zycie prywatne ale ale to rzecz na yta i zmieniac moge do konca swoich dni .

Offline willa101

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Lip 2013, 11:59:34 »
Willa, anonimowo nie piszemy, wszyscy jestesmy przejrzysci i do wgladu ;) :D. To tak tylko, jako informacja.

Fajne masz plany, podoba mi sie to. Trzymaj sie swoich marzen i realizuj je krok po kroku. Tyle, co ja moge dopowiedziec :).

A naszymi "pociesznymi" komentarzami za bardzo sie nie przejmuj, lubimy sie tez troszke zabawic nowicjuszem, ale mam nadzieje, ze niegroznie i nie czujesz sie urazony. Jesli tak, wybacz :). Ale nie zrazaj sie i pisz, opowiadaj, pytaj dalej.

Nasze komentarze sa tez wynikiem wczesniejszych doswiadczen z innymi tu na forum i w realu, wiec nawet, jesli forma odpowiedzi jest troche nie taka, to zawsze jakas szczypta prawdy w tym jest...

Ja radze, rusz szybko za praca, dzwon, idz osobiscie, tak jest najlepiej, pisanie nic nie daje-wiem z doswiadczenia, bo sezon sie konczy i z praca bedzie coraz trudniej.

dzięki za miłe słowa :)..niejedną kłodę w życiu pokonałem i jeszcze pokonam..nic samo nie przychodzi..
co do niektórych komentarzy to puszczam je bokiem -  rozumiem je.. :P

ps. moja główna idea niedługo będzie miała konto na FB - jak tylko sie ogarnę.  Piszę też odręcznie listy do (bardzo) znanych osób sportu, filmu, muzyki na całym świecie ....w następnym tygodniu zaczynam wysyłać pierwszą partię :) czasem proszę tylko o rekomendacje mojego dzieła co pomogłoby pozyskać może kilku sponsorów którzy identyfikowaliby się z polecającą osobą...każdy list indywidualnie....dam znać jeżeli będzie jakikolwiek odzew - bardzo jestem tego ciekaw...niektórzy do których piszę wydawać by się mogło że śpią na pieniądzach a ja proszę tylko o kilka słów na papierze..hmm zobaczymy i dam znać...

plan jest jaki jest - z pewnymi rzeczami człowiek się rodzi i o tym się nie dyskutuje :)))))))))))))  ważny w życiu jest cel...reszta przychodzi sama..

(...) podane...

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Lip 2013, 12:03:42 »
dzięki za miłe słowa :)..niejedną kłodę w życiu pokonałem i jeszcze pokonam..nic samo nie przychodzi..
co do niektórych komentarzy to puszczam je bokiem -  rozumiem je.. :P

ps. moja główna idea niedługo będzie miała konto na FB - jak tylko sie ogarnę.  Piszę też odręcznie listy do (bardzo) znanych osób sportu, filmu, muzyki na całym świecie ....w następnym tygodniu zaczynam wysyłać pierwszą partię :) czasem proszę tylko o rekomendacje mojego dzieła co pomogłoby pozyskać może kilku sponsorów którzy identyfikowaliby się z polecającą osobą...każdy list indywidualnie....dam znać jeżeli będzie jakikolwiek odzew - bardzo jestem tego ciekaw...niektórzy do których piszę wydawać by się mogło że śpią na pieniądzach a ja proszę tylko o kilka słów na papierze..hmm zobaczymy i dam znać...

plan jest jaki jest - z pewnymi rzeczami człowiek się rodzi i o tym się nie dyskutuje :)))))))))))))  ważny w życiu jest cel...reszta przychodzi sama..

(...) podane...
Relacjonuj wiec na zywo, jestem bardzo ciekawa. I nie zapomnij rowniez podac pozniej namiary na fejsa :).

Trzymam kciuki!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Lip 2013, 12:10:53 »
To szukasz tej pracy, czy jakieś liściki piszesz? Marzyciel ! W sumie też trzymam kciuki.  8)

Offline willa101

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Lip 2013, 13:32:04 »
podpowiedzcie mi jakie muszę ogarnąć dokumenty bo różne sprzeczne informacje czytam...

Udało mi się zarejestrować w 1 agencji kilka dni temu ale tam na razie słabo z pracą bo okres wakacyjny i nie przepracowałem jeszcze nawet 1 dnia...mimo to dostałem kontrakt. Wypełniłem dokumenty na pozwolenie - obhold i wysłałem wszystko mailem na euophold@statsforvaltningen.dk   . Co dalej? Czy powinienem teraz pójść do komuny po cpr czy poczekać aż przyjdzie obhold?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Lip 2013, 13:37:42 »
Zalatwiaj wszystko osobiscie, nie mailami, bo czekac bedziesz naprawde dlugo. Pogon po tygodniu, lagodnie ;)

Chyba na ophold musisz zaczekac, jesli pamietam. Ja 2 lata temu dostalam wszystko od reki, dobre czasy byly ::) :D.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Lip 2013, 13:37:42 »

Offline willa101

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Lip 2013, 13:49:42 »
jasne że będę cisnął..:)


info ze strony skata:
To get a CPR number, you need to bring:

Valid registration certificate or residence permit
Passport/ID card with picture
Nordic CPR number if entry from a Nordic country
A proof of your address in Denmark (for example rental contract, letter from your landlord)
Marriage certificate, if you are married
Children's birth certificate if you have children
The blue EU health insurance card, if you are a student

tak więc wszystko jasne - muszę czekać na obhold..

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Lip 2013, 13:54:24 »
I Ty w to wierzysz? Hahaha.

Offline willa101

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Lip 2013, 14:06:29 »
...mówisz że dostanę tax numer bez residence permit?....na pewno to sprawdzę - thx

myszka0807

  • Gość
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Lip 2013, 14:16:27 »
I Ty w to wierzysz? Hahaha.
niech czeka

Offline willa101

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Lip 2013, 14:18:34 »
niech czeka

już kolegą wszystko wyjaśniłem na priv :)

`niech czeka`...omg  :P

poloniainfo.dk

Odp: praca, praca - szukam
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Lip 2013, 14:18:34 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9736
Ostatnia wiadomość Wczoraj o 14:56:49
wysłana przez jonemartin
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17944
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 27720
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21578
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15199
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja