poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wyprawka szkolna  (Przeczytany 15154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline santo

  • patriota
  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 11
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Wyprawka szkolna
« dnia: 31 Lip 2013, 09:57:31 »
Przejrzałam forum ale nie znalazłam info na ten temat a chciałabym wiedzieć co muszę kupić dziecku które rozpocznie naukę w duńskiej szkole podstawowej po raz pierwszy ? Będę wdzięczna za odpowiedź i dobre rady  :)

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lip 2013, 10:38:11 »
Dobry plecak, worek na odzież sportową. Dobry dres, buty, buty do sfo, koszulki na ćwiczenia sportowe. Dobrze wyposażony piórnik, nie obciachowa madpakke, bidon. Jak blisko to podstawa rower. Bo dziecko też będzie chciało jeździć rowerem. Tu nie jest potrzebna duża wyprawka.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lip 2013, 15:40:38 »
Hm....co rozumiesz przez "obciachową" czy też "nie-" madpakke? ???
Patrzysz na dziecko sąsiadki i myslisz " Ależ to-to ma obciachowy dres, a i buty, OMG, z marketu, nie "nike" ? "
Chyba cieszę się, że moje dziecko nie będzie chodziło z twoim do szkoły 8).
" Polak gorszego sortu"

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lip 2013, 18:28:39 »
Myślę, że nie o to poprzednikowi chodziło. Naturalne, że dzieciak ma mieć "nieobciachową" madpakke.
Nie chodzi o Nike ( są takie madpakke  ;) ;) ;D ), ale o to, że w pewnym wieku pewnych rzeczy nie wypada.
Np.chłopiec w czwartej klasie nie może mieć madpakke z bohaterami serialu "auta", albo choćby spidermanem - bo to właśnie byłoby obciachowe.

Offline santo

  • patriota
  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 11
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lip 2013, 21:58:44 »
Dziękuję za odpowiedzi, bardzo pomocne  :)

Z tego co się już zorientowałam to mój 7 latek pójdzie tutaj do zerówki. Z tymi koszulkami i butami do ćwiczeń to mam pewien problem bo mały ma wadę serca i nie może uprawiać niektórych sportów ale to chyba trzeba zgłosić przy zapisie do szkoły. Jeszcze raz pięknie dziękuję.

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lip 2013, 22:05:42 »
A ja proponuję bento box. To jest szpan. :P

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lip 2013, 23:19:50 »
Hm....co rozumiesz przez "obciachową" czy też "nie-" madpakke? ???
Patrzysz na dziecko sąsiadki i myslisz " Ależ to-to ma obciachowy dres, a i buty, OMG, z marketu, nie "nike" ? "
Chyba cieszę się, że moje dziecko nie będzie chodziło z twoim do szkoły 8).
Jeśli bym sie kabusewał takimi kategoriami jak ty to na pewno bym tak myślał jak ty. Kolega Ak21 wyraźnie powiedział, że na pewno nie kupi się dziewczynce madpakke dla przedszkolaka, czy dla chłopca madpakke w wzorki z filmu gdzie on tego nie lubi. No ale cóż na szczęście moje dzieci nie chodzą z dziećmi happybetti bo dopabuse to byłby obciach. Ale tak to fakt forum upada przez takich ludzi bo człowiek chce coś tam czasami pomóc to znajdzie się zaraz jakiś idiota czy idiotka. Że jaki to ten rząd.............  Ale podczas wyborów siedział z dupą na kanapie i pił i narzekał jak to jest źle.
Kiedy ci ludzie przestaną myśleć kategoriami PGR ?

poloniainfo.dk

Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lip 2013, 23:19:50 »

Offline remek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lip 2013, 23:58:10 »
Jeśli bym sie kabusewał takimi kategoriami jak ty to na pewno bym tak myślał jak ty. Kolega Ak21 wyraźnie powiedział, że na pewno nie kupi się dziewczynce madpakke dla przedszkolaka, czy dla chłopca madpakke w wzorki z filmu gdzie on tego nie lubi. No ale cóż na szczęście moje dzieci nie chodzą z dziećmi happybetti bo dopabuse to byłby obciach. Ale tak to fakt forum upada przez takich ludzi bo człowiek chce coś tam czasami pomóc to znajdzie się zaraz jakiś idiota czy idiotka. Że jaki to ten rząd.............  Ale podczas wyborów siedział z dupą na kanapie i pił i narzekał jak to jest źle.
Kiedy ci ludzie przestaną myśleć kategoriami PGR ?

Nie pojmuję, co ma polityka do kanapki do szkoły? A ten PGR? to chyba, że świnka na kanapke trafiła? W końcu o co chodzi z tymi wyborami PGR-u?

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sie 2013, 04:52:52 »
Jeśli bym sie kabusewał takimi kategoriami jak ty to na pewno bym tak myślał jak ty. Kolega Ak21 wyraźnie powiedział, że na pewno nie kupi się dziewczynce madpakke dla przedszkolaka, czy dla chłopca madpakke w wzorki z filmu gdzie on tego nie lubi. No ale cóż na szczęście moje dzieci nie chodzą z dziećmi happybetti bo dopabuse to byłby obciach. Ale tak to fakt forum upada przez takich ludzi bo człowiek chce coś tam czasami pomóc to znajdzie się zaraz jakiś idiota czy idiotka. Że jaki to ten rząd.............  Ale podczas wyborów siedział z dupą na kanapie i pił i narzekał jak to jest źle.
Kiedy ci ludzie przestaną myśleć kategoriami PGR ?
To powiedział wyraźnie kolega AK.
Nie ty.
Ty mówiłeś o "nieobciachowych" .Cokolwiek to w twoim rozumieniu znaczy, a z kontekstu wypowiedzi łatwo było wywnioskować.
BTW, pokaż mi jeden post, gdzie napisałam, ze nie chodze na wybory, albo, że "rząd nie taki".
Jeśli juz komus coś imputujesz, przynajmniej rób to na podstawie faktów, nie swoich drobnomieszczańskich wyobrażeń o świecie.
Forum upada nie przez "idiotki" jak ja, tylko przez buców , jak ty.
 Którzy uważają, że matka , bez twojej cennej podpowiedzi, kupiłaby dziecku "obciachową" madpakke czy inne "nieodpowiednie" dresy czy buty. Widocznie ją tez za idiotkę uważasz, której takie rzeczy trzeba mówić. ::)
Żałosne po prostu.  ;D
PS
Dobry plecak, worek na odzież sportową. Dobry dres, buty, buty do sfo, koszulki na ćwiczenia sportowe. Dobrze wyposażony piórnik, nie obciachowa madpakke, bidon. Jak blisko to podstawa rower. Bo dziecko też będzie chciało jeździć rowerem. Tu nie jest potrzebna duża wyprawka.
U ciebie w rodzinie , oprócz butów na wf, kupowało się dziecku normalne buty specjalnie do szkoły? My, my, nie dziwię sie więc, że takie masz wyobrażenia o świecie i taki "system wartości " 8). U mnie, "w PGRze" , dzieci miały buty normalnie, całe życie, nie dostawały ich w momencie pójscia do szkoły.
 
" Polak gorszego sortu"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Sie 2013, 15:27:31 »
Wy oczywiscie macie na mysli madkasse, a nie madpakke, prawda ;)
W Netto dzis byly z ksiezniczkami i autami, za jedyne 30 dkk :)
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Sie 2013, 15:44:28 »
A papabusewy worek na kanapki, co to będzie ? Stygmatyzacja ?

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Sie 2013, 18:22:44 »
Happybeti, twojego stanowiska się nie da obronić. Przyznaj proszę, że popełniłaś błąd. Jakie to polskie, nigdy i nigdzie się nie przyznać

 Podrawiam

Offline malinkaaa0071

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sie 2013, 00:21:47 »
Każdy temat zawsze kończy się identycznie. Zgryźliwa banda hipokrytów? Viva Polonia. Dobrze, że temat nie brzmi "Zapłacę za informacje jak wyprawić dziecko do szkoły?" - Wtedy droga polonia duńska pewnie cmoknęła by autorkę wątku w pupę i zgarnęła tysiaczka DKK za info. He. Pozdrawiam.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sie 2013, 05:42:09 »

 
Happybeti, twojego stanowiska się nie da obronić. Przyznaj proszę, że popełniłaś błąd. Jakie to polskie, nigdy i nigdzie się nie przyznać

 Podrawiam


Nie, War, nie uważam, że popełniłam błąd, "czepiając się" słówka "obciachowe" .
Tak się składa, że temat pudełek śniadaniowych "przerabiam" po raz trzeci właśnie ;), i , uwierz mi, każda mama wie, jakie "tematy" są "na topie" na aktualnym etapie życia jej dziecka. Dla mnie "oczywistą oczywistością" wydaje się posłuchanie dziecka i sprawienie mu radości, gdy będzie sobie mogło wybrać "wzorek " na pudełku.
Nie wiem, co daniamiał na myśli, przestrzegając pytająca mamę przed tym "obciachem" , bo z jego wypowiedzi jasno to nie wynikało.
Tłumaczenie, ze "nie obciachowy" znaczy odpowiedni dla danego wieku w ogóle mnie nie przekonuje, bo to tak, jakby traktował pytająca osobę jak ostatnią kretynkę, która w ogóle nie wie, co lubi jej dziecko i synkowi kupi pudełko z Barbie, choć ten jest na etapie , powiedzmy, mangi.
Qrczę- no, takie rzeczy o swoim dziecku się wie i koniec. Nie muszą "eksperci" z Polonii o tym pisać, no, litości!!!

Co do papabusewego worka, to podejrzewam, że na pewnym etapie życia szkolnego, tak, powiedzmy, w gimnazjum, może on byc "cool"  ;) .

Ale właśnie o to mi chodziło, o tę "stygmatyzację" dzieci, które są uczone od najmłodszych lat, że MUSZĄ mieć to, co markowe, najdroższe, trendy, bo inaczej "obciach" . Że pudełko z Netto za 30 koron to "obciach" , bo nie dość "ekskluziw" .

Choć po korekcie Psycho zaczęłam się zastanawiac, czy faktycznie kolega daniad, w końcu będący w Danii o wiele dłużej ode mnie , miał na mysli madpakke czy madkasse  ;). Ja mogłam z niewiedzy i niedostatecznej znajomości języka przyjąć, że chodzi o pudełko, ale być może faktycznie chodzilo o "madpakke"  ;). A wtedy kontekst "obciachowości" sniadania w ogóle może postawić całą dyskusję w nowym swietle  ;D ;D ;D.

A w ogóle to myślałam, że swoją odpowiedzia sprowokuję jakąś fajną dyskusję, wymianę poglądów na temat "być " i "mieć", ale , niestety, nie wypaliło  ;)- skończyło się na steku inwektyw bez pokrycia ze strony kolego daniad. No, trudno, bywa  ;) 8).

i jeszcze do malinki :)
Powiedz, moja droga , ilu ludziom tu, na forum, TY pomogłaś ?
Bo jakoś nie zauważyłam Twoich cennych rad i odpowiedzi na zadawane pytania.
Nie imputuj ludziom interesowności, bo każdy tu dzieli się swoją wiedzą bezinteresownie.
Nie wiem, kto chciał od ciebie 1000 koron za poradę, na pewno nie ja.
Nie sądź innych swoją miarą, koleżanko.









" Polak gorszego sortu"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sie 2013, 10:54:39 »

Choć po korekcie Psycho zaczęłam się zastanawiac, czy faktycznie kolega daniad, w końcu będący w Danii o wiele dłużej ode mnie , miał na mysli madpakke czy madkasse  ;). Ja mogłam z niewiedzy i niedostatecznej znajomości języka przyjąć, że chodzi o pudełko, ale być może faktycznie chodzilo o "madpakke"  ;). A wtedy kontekst "obciachowości" sniadania w ogóle może postawić całą dyskusję w nowym swietle  ;D ;D ;D.
Wlasnie ;) Mnie juz rece drza przy robieniu sniadania, czy leverpostej i makrela to obciach i czy nie powinnismy sie przerzucic na chorizo i szynke parmenska. I pomidorki koktajlowe, koniecznie ekologiczne 8).
Cytuj (zaznaczone)
A w ogóle to myślałam, że swoją odpowiedzia sprowokuję jakąś fajną dyskusję, wymianę poglądów na temat "być " i "mieć"
Naiwniara... Przeciez wiadomo, ze zwlaszcza w takim srodowisku jak emigracyjne, najwazniejsze jest "miec", i w sumie nie ma co sie na to obruszac, takie czasy.

Dygresja bedzie, mam kumpla, ktory ozenil sie z Dunka, artystka, dosc mocno zakrecona, dla ktorej rzeczy materialne byly tylko dodatkiem do zycia artystycznego. Kolega zawsze mial potrzebe posiadania markowych rzeczy, wiec ona powiedziala mu jasno: kochanie, jak chcesz miec markowe produkty, to sobie na nie zarob. No i tak zrobil, walil po 12 godzin dziennie na zmywaku, ale na markowe ciuchy, plazme, fure, kanape Calvina Keina i srajfona zarobil :) Tak moze mozna motywowac nastolatka tez?
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

poloniainfo.dk

Odp: Wyprawka szkolna
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sie 2013, 10:54:39 »

 

Wyprawka do szpitala

Zaczęty przez maja1409Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 19770
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2013, 14:50:04
wysłana przez aisak
Wyprawka dla niemowlaka.

Zaczęty przez HabakiDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 20653
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2013, 06:07:05
wysłana przez happybeti