poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce  (Przeczytany 26981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sie 2013, 16:44:55 »
Dostaje zwroty od kilku lat i nigdy nie musialam tlumaczyc rachunku
Cytat z ... borger.dk

Dokumentationen skal være på enten dansk, svensk, norsk, engelsk eller tysk. Der gives ikke tilskud til behandlinger, som ikke er tilskudsberettiget i Danmark, f.eks. tandproteser eller kroner. Send dokumentation og regning til din region. Husk at oplyse nummer på din NemKonto.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sie 2013, 18:09:38 »
Moze sobie pisac, jak juz mowilam, nigdy nie tlumaczylam polskiego rachunku i nigdy nie bylo najmniejszego problemu

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sie 2013, 20:18:06 »
Zauwaz, ze zpatentem napisal to samo co ja. Nie twierdze, ze mi sie "udalo" bo to znaczyloby ze kombinuje zeby kogos/cos oszukac a tak nie jest. Mowie natomiast, ze zawsze wypelniam formularz i dolaczam rachunek i jeszcze ani razu nikt nie chcial tlumaczenia, ani ode mnie ani od meza. I gdzie tu jakies kombinacje czy stanie ponad prawem?
I tak "udaje" mi sie od kilku lat. Hmmm superszczescie????  :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sie 2013, 21:58:06 »
Moze???
Aczkolwiek moglo sie tez zmienic w ostatnim czasie.
Osobiscie nie lubie polskiej przywary narodowej "przepisy sa po to, zeby je lamac".

Mnie osobiscie to rybka. Tudziez jak Owsiak mawia "robta co chceta".
Bylam uprzejma, znalazlam cytat z przepisow, wkleilam. Co  Wy z tym zrobicie, nie moj problem.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sie 2013, 08:32:32 »
A może wiecie jak jest z leczeniem operacyjnym? Będąc w Polsce dowiedziałam się, że w niedługim czasie czeka mnie wymiana zastawki. Czy istnieje w ogóle taka możliwość aby operacja była w Polsce i pokryło ją duńskie ubepieczenie? Wszak koszty w Polsce niższe, Dania wydalaby mniej na mnie, a ja czułabym się pewniej pod krajowymi skalpelami.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Sie 2013, 08:44:03 »
Na operacje za granica musisz miec specjalne skabusewanie zatwierdzone przez dunskie Ministerstwo Zdrowia.

Osobiscie przy tak zaawansowanej operacji czulabym sie pewniej w Danii.
Bywam czesto na oddzialach operacyjnych i sa one wyposazone we wszelki niezbedny sprzet, ktory jest nowy i systematycznie wymieniany. Oddzialy "Thorax" to juz wogole "miod malina". A i standardy higieniczne sa tu zupelnie inne.
 
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sie 2013, 08:51:47 »
A może wiecie jak jest z leczeniem operacyjnym? Będąc w Polsce dowiedziałam się, że w niedługim czasie czeka mnie wymiana zastawki. Czy istnieje w ogóle taka możliwość aby operacja była w Polsce i pokryło ją duńskie ubepieczenie? Wszak koszty w Polsce niższe, Dania wydalaby mniej na mnie, a ja czułabym się pewniej pod krajowymi skalpelami.
Zupelnie nieslusznie, tak jak wyzej napisala Jomir, sprzet specjalistyczny, standardy, ze o -skalpelach- i opiece przed i po operacji nie wspomne, gdyby to byla moja zastawka wolalabym ja wymienic w Danii

poloniainfo.dk

Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sie 2013, 08:51:47 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Sie 2013, 10:35:17 »
A może wiecie jak jest z leczeniem operacyjnym? Będąc w Polsce dowiedziałam się, że w niedługim czasie czeka mnie wymiana zastawki. Czy istnieje w ogóle taka możliwość aby operacja była w Polsce i pokryło ją duńskie ubepieczenie? Wszak koszty w Polsce niższe, Dania wydalaby mniej na mnie, a ja czułabym się pewniej pod krajowymi skalpelami.
Jesli chodzi o technologie, opieke przed i po operacji, stosunek do pacjenta, rowniez pozniejsza opieke po wypisie,to zdecydowanie polecam szpitale dunskie, sama przechodzilam mala operacje, ale ... zastanow sie nad tym porzadnie.
Bo jesli stac Cie na operacje w Polsce pod okiem SWIETNYCH specjalistow,  zajmujacych sie operacjami serca ( a tego slynie Slask) i stac Cie na prywatne oplacenie takiego zabiegu, to  polecam Polske.

Musisz to porzadnie rozwazyc, decyzja na pewno ne bedzie latwa. Jesli chcesz jeszcze cos wiedziec na temat dunskiej opieki szpitalnej, sluze odpowiedzia.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Sie 2013, 10:38:34 »
Dolaczam sie do dziewczyn. Moge potwierdzic na wlasnym przykladzie, poniewaz niedawno mialam tu operacje, ktorej nikt w Polsce nie chcial sie podjac. Szpital w Polsce a w Danii to dwa rozne swiaty. Sprzet, sale, wyposazenie, o podejsciu lekarzy i personelu nie mowiac. Dla mnie rewelacja, gdyby nie bol to czulabym sie jak na wakacjach  :) A i pozniej np. z rehabilitacja jest latwiej. Jezeli chodzi o kwestie jezykowe to tez sie nie martw, mi ze stresu mozg zamroczylo wiec maz ze mna wjechal az na sale operacyjna, wyprosili go dopabuse jak znieczulenie zadzialalo i odlecialam  :)

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Sie 2013, 10:51:56 »
Dolaczam sie do dziewczyn. Moge potwierdzic na wlasnym przykladzie, poniewaz niedawno mialam tu operacje, ktorej nikt w Polsce nie chcial sie podjac. Szpital w Polsce a w Danii to dwa rozne swiaty. Sprzet, sale, wyposazenie, o podejsciu lekarzy i personelu nie mowiac. Dla mnie rewelacja, gdyby nie bol to czulabym sie jak na wakacjach  :) A i pozniej np. z rehabilitacja jest latwiej. Jezeli chodzi o kwestie jezykowe to tez sie nie martw, mi ze stresu mozg zamroczylo wiec maz ze mna wjechal az na sale operacyjna, wyprosili go dopabuse jak znieczulenie zadzialalo i odlecialam  :)
Dokładnie odczucia z operacji i pobytu takie same chociaż ja tylko z kamieniami w woreczki zolciowym bylam ;)

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Sie 2013, 11:18:37 »
1.Po operacji w Danii jestes od razu podlaczony do systemu; transport do domu, ktos z komuny (szpital daje im wiadomosc) przyjdzie zobaczyc co ci potrzeba (sprzatanie, zakupy, zarcie), ambulatoryjne kontrole pooperacyjne, zaplanowana rehabilitacja; oczywiscie nie wiem czy taka wymiana to skomplikowana operacja.Tez w Danii jest, jak jomir pisze, nowoczesniejszy sprzet i...jednoosobowe pokoje :)
 Oczywiscie wybor szpitala jest istotny; pare lat temu za najlepsze kardiologiczne byly uwazane: Gentofte (pododdzial Rigshosp jest juz znowu na terenie Rigshosp.) i Riskov w Århus.Najlepszym sposobem by sie tam dostac to skabusewanie od twojego domowego do speciallæge, ktory jest ordynatorem w tych szpitalach: pytasz ordynatora: a co ja mam zrobic? I on cie juz pokieruje :) . Moge ci podac nazwisko takiego w Kbh.

2. Tlumaczenie rachunkow od dentysty jest niepotrzebne powiedziano mi to juz dawno w Regionen Hovedstaten. Wiem, ze jomir je tlumaczy ale chyba tylko dlatego, ze ma bliziutko do tlumacza :) .
Nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek cos od polskiego lekarza musial tlumaczyc, moj opis wystarczal. Byc moze regiony maja do dyspozycji zdunolonego polusa albo spolusowanego dunola do dyspozycji :)

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Sie 2013, 12:00:31 »
1.Po operacji w Danii jestes od razu podlaczony do systemu; transport do domu, ktos z komuny (szpital daje im wiadomosc) przyjdzie zobaczyc co ci potrzeba (sprzatanie, zakupy, zarcie), ambulatoryjne kontrole pooperacyjne, zaplanowana rehabilitacja; oczywiscie nie wiem czy taka wymiana to skomplikowana operacja.Tez w Danii jest, jak jomir pisze, nowoczesniejszy sprzet i...jednoosobowe pokoje :)
 Oczywiscie wybor szpitala jest istotny; pare lat temu za najlepsze kardiologiczne byly uwazane: Gentofte (pododdzial Rigshosp jest juz znowu na terenie Rigshosp.) i Riskov w Århus.Najlepszym sposobem by sie tam dostac to skabusewanie od twojego domowego do speciallæge, ktory jest ordynatorem w tych szpitalach: pytasz ordynatora: a co ja mam zrobic? I on cie juz pokieruje :) . Moge ci podac nazwisko takiego w Kbh.

2. Tlumaczenie rachunkow od dentysty jest niepotrzebne powiedziano mi to juz dawno w Regionen Hovedstaten. Wiem, ze jomir je tlumaczy ale chyba tylko dlatego, ze ma bliziutko do tlumacza :) .
Nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek cos od polskiego lekarza musial tlumaczyc, moj opis wystarczal. Byc moze regiony maja do dyspozycji zdunolonego polusa albo spolusowanego dunola do dyspozycji :)
Ja odnosnie punku 1. Zpatentem pisz troche ostrozniej. Po pierwsze transport do domu owszem, ale tylko jesli lekarz uzna ze on sie nalezy. Obecnie sa bardzo wysrubowane powody do otrzymania transporu. Po zabiegu operacyjnym szczerze watpie.
Odwiedziny z komuny? Tak o ile pracownik szpitala uzna, ze jest to konieczne kontaktuje sie z komuna. Ale to komuna decyduje czy jakakolwiek pomoc przysluguje. I znowu, obecnie ze wzgledow ekonomicznych...
Jednoosobowe sale? Owszem zdazaja sie, ale nawet w wspomnianym przez Ciebie Rigs nie nalezy sie ich spodziewac.
Co nie zmienia faktu, ze i tak wybralabym Danie  :D

Offline zendk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 24
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Bez Twych rąk,bez Twych slow nie ma mnie .. :)
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sie 2013, 12:19:11 »
Co do zwrotów za wizyty dentystyczne , wyżej ktoś napisał że wysyła formularz wraz z rachunkami,czy ten formularz można pobrać gdzieś w internecie? czy z komuny mam go wziąść?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Sie 2013, 12:20:22 »
Ja odnosnie punku 1. Zpatentem pisz troche ostrozniej. Po pierwsze transport do domu owszem, ale tylko jesli lekarz uzna ze on sie nalezy. Obecnie sa bardzo wysrubowane powody do otrzymania transporu. Po zabiegu operacyjnym szczerze watpie.
Odwiedziny z komuny? Tak o ile pracownik szpitala uzna, ze jest to konieczne kontaktuje sie z komuna. Ale to komuna decyduje czy jakakolwiek pomoc przysluguje. I znowu, obecnie ze wzgledow ekonomicznych...
Jednoosobowe sale? Owszem zdazaja sie, ale nawet w wspomnianym przez Ciebie Rigs nie nalezy sie ich spodziewac.
Co nie zmienia faktu, ze i tak wybralabym Danie  :D
Dokladnie Idris. Moze tak bylo bardzo dawno temu ::).

-Transportu brak.
-Odwiedziny/pomoc. Kommune oczywiscie dzwoni i sie pyta,ale... tyko jesli szpital zglosi, ze np. z powodu operowanej reki jest sie niezdolnym do wykonywania podstawowych czynnosci domowych.
-Nie ma jednoosobowych sal.
-Z ta rehabilitacja tez radzilabym uwazac: ja mam 1 na 3 tygodnie po pol godziny. Efekt: sztywna reka.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Sie 2013, 12:21:10 »
Idris,

Wierz mi, ze wszystko to przerabialem wielokrotnie i tez osobiscie :) Chodzi tu operacje serca i pacjent zostanie na 100% zapytany czy potrzebuje pomoc w transporcie i w domu (jezeli np. mieszka sam). Komuna przysyla wtedy wizytatora ktory okresla zakres pomocy. Po mojej operacji tak jak i reszta "ofiar" lezala w jedynkach, po 5 dniach wysiudano mnie ze szpitala (pytano o transport) i droga opieke szpitalna zastapila taniutka komunalna.

Po za tym pisze tylko o sprawach o ktorych mam pojecie jak i doswiadczenie :)

Widze inne wpisy wiec dodam: po operacji serca nie wolno nic nosic powyzej 1.5kg, moga byc klopoty z myciem i na pewno z zakupami. Po operacji reki nikt nie bedzie nikogo wozil; mnie zawieziono i wniesiono na 5 pietro po skreceniu stawu skokowego.
« Ostatnia zmiana: 22 Sie 2013, 12:37:33 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Sie 2013, 12:21:10 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 258966
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2024
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29151
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35469
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33292
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand