poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce  (Przeczytany 26983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Sie 2013, 13:11:45 »
Co do transportu dodam tylko tyle, ze w niektorych przypadkach mozna sie starac o zwrot kosztow przejazdow.
Co do bolu, tak jak pisze aisak. Ciagle mi powtarzano, ze przede wszystkim ma mnie nie bolec. Pielegniarki wrecz skakaly nade mna, ciagle pytaly jak sie czuje i czy czegos nie potrzebuje. W szpitalu w Polsce kazano mi natomiast wytrzymywac do granicy bolu a jesli juz udalo mi sie doprosic o cos to dostawalam z wielka laska.
Wszyscy wiemy ze w zyczliwej cieplej atmosferze zdrowieje sie szybciej  :)
Po powrocie ze szpitala jeszcze tego samego dnia wieczorem zadzwoniono do mnie z pytaniem jak minela podroz (Århus-Kbh) i jak sie czuje. To samo nastepnego dnia, po tygodniu i dwoch.
Z rehabilitacja tez nie mam problemu. Mam indywidualnie opracowany trening, stala fizjoterapeutke, pod ktorej okiem cwicze i ktora wciaz wymysla mi nowe cwiczenia.

Aisak a czy Ty wykonujesz zalecone cwiczenia w domu czy tylko tyle co na rehabilitacji?

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Sie 2013, 14:34:36 »
Idris,

Wierz mi, ze wszystko to przerabialem wielokrotnie i tez osobiscie :) Chodzi tu operacje serca i pacjent zostanie na 100% zapytany czy potrzebuje pomoc w transporcie i w domu (jezeli np. mieszka sam). Komuna przysyla wtedy wizytatora ktory okresla zakres pomocy. Po mojej operacji tak jak i reszta "ofiar" lezala w jedynkach, po 5 dniach wysiudano mnie ze szpitala (pytano o transport) i droga opieke szpitalna zastapila taniutka komunalna.

Po za tym pisze tylko o sprawach o ktorych mam pojecie jak i doswiadczenie :)

Widze inne wpisy wiec dodam: po operacji serca nie wolno nic nosic powyzej 1.5kg, moga byc klopoty z myciem i na pewno z zakupami. Po operacji reki nikt nie bedzie nikogo wozil; mnie zawieziono i wniesiono na 5 pietro po skreceniu stawu skokowego.
Zpatentem, ja nigdzie nie twierdze, ze nie wypowiadasz sie na podstawie wlasnego doswiadczenia, ale wlasnie wlasnego.
Transport, tak, jesli to jest konieczne, czyli jesli lekarz uzna, ze ze wzgledow zdrowotnych pacjent nie moze wrocic transportem publicznym lub np taksowka. Ale to nie jest cos co przysluguje z automatu nawet po operacji np serca.
Komuna owszem przysyla wizytatora, ale tez jesli szpital zglosi. Co do pomocy to nawet po operacji serca marne sa na nia szanse jesli mieszkasz z zdrowym wspolmalzonkiem czy tez gdy ocenia , ze rodzina jest w stanie pomoc. A sama pomoc i jej zakres tez sa uzaleznione od tego w jakiej komunie masz szczescie badz nie - szczescie mieszkac.
To wszystko sa sprawy indywidualne wiec nie ma co pisac ja tak mialem wiec tak jest.
Co do jednoosobowych sal, to powtorze owszem sa, ale to nie jest standard
« Ostatnia zmiana: 22 Sie 2013, 14:48:56 wysłana przez Idris »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Sie 2013, 17:44:42 »
idris,

Wspomnialem chyba, ze to nie tylko moje osobiste , dodam, ze sa to wieloletnie, roznorakie i dosc wszechstronne doswiadczenia.

 Nie bardzo chce mi sie z toba dyskutowac zwlaszcza, ze zaczyna mi to przypominac bezowocne dyskusje z twoja nieco oblakana wielbicielka (rowniez w tym watku :) ); madrala ktorej tez udzielalem porad zwiazanych z jej lewa lapa (i nie tylko :) ).

O transporcie ze szpitala decyduje pielegniarka w porozumieniu ze skekretariatem, sa przy tym tez na pewno jakies ogolne wytyczne. Zaden szpital nie wysle czlowieka po powaznej operacji serca tramwajem czy taksowka do domu, bo to za duza odpowiedzialnosc.Wytlumacze tez, ze szpitale wysylaja jeszcze "niedojrzalych" pacjentow do domu by zwiekszyc przepustowosc, dodam, ze pomoc komuny jest duzo,duzo tansza; tych "niedojrzalych sercowcow" nie wysyla sie w byle jaki sposob do domu. Oczywiscie jest to rozwiazanie ekonomiczno/polityczne.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Sie 2013, 08:41:51 »
Nie, nie wynika. Przynajmniej nie dla mnie.
Nie wazne.
Odnosnie pytania Nes
A może wiecie jak jest z leczeniem operacyjnym? Będąc w Polsce dowiedziałam się, że w niedługim czasie czeka mnie wymiana zastawki. Czy istnieje w ogóle taka możliwość aby operacja była w Polsce i pokryło ją duńskie ubepieczenie? Wszak koszty w Polsce niższe, Dania wydalaby mniej na mnie, a ja czułabym się pewniej pod krajowymi skalpelami.
http://www.regionh.dk/menu/sundhedOghospitaler/Patientrettigheder2/Behandling_i_udlandet/Planlagt+sygehusbehandling+i+udlandet.htm
Zasady z korzystania z zagranicznej sluzby zdrowia przy planowym leczeniu
Zpatentem z specjalna dedykacja dla Ciebie  :)Tu prosze bardzo foldery z prawami pacjenta. nawet po polsku, z wyjasnieniem komu sie nalezy transport http://www.regionh.dk/english/menu/Healthcare+Services/Patient+Rights/patient_rights.htm
I o zasadach przyznawania opieki komunalnej http://www.sm.dk/Temaer/sociale-omraader/Ældre/hjemmehjaelp/hvad-er-hjemmehjaelp/Sider/Start.aspx
O transporcie ze szpitala absolutnie nie decyduje pielegniarka.
« Ostatnia zmiana: 23 Sie 2013, 08:56:57 wysłana przez Idris »

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Sie 2013, 18:56:47 »
Witam , to i ja zapytam. Zapewne już za późno , ale w ubiegłym roku dojechała do mnie żona i po miesiącu zaliczyła gabinet dentystyczny. Koszt o ile pamiętam to 4500dkk , pytałem wtedy w gabinecie czy możemy starać się o częściowy zwrot , gdyż żona nie pracowała jeszcze w Danii. Dentystka kategorycznie zaprzeczyła i stwierdziła , że koszty ponosi tylko pacjent. Być może nie wiedziała lub nie chciała nam powiedzieć , dopabuse teraz wpadłem na ten wątek. Więc pytanie dla zorientowanych , czy istnieje jeszcze jakaś możliwość starania się o częściowy zwrot czy dać sobie spokój. Pozdrawiam.

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Sie 2013, 19:19:12 »
Czysio  chyba nie doczytales ale to chodzi o leczenie w Pl jeśli chodzi,o,leczenie w Dk to pacjent sam ponosi opłaty

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Sie 2013, 20:00:54 »
Czysio, co ja zrozumiałam z tego wątku, to to, że ten "zwrot" już jest "wliczony w cenę " leczenia dentystycznego, a raczej od niej odliczony. Więc to, co płacisz, to ta "reszta" .
I taka samą sume odliczą ci, jak przedstawisz rachunek za leczenie za granicą.
Jak się mylę, to niech ktoś mądry skoryguje.
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Sie 2013, 20:00:54 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Sie 2013, 20:37:44 »
Zaraz tam madry :) poinfmormowany lepiej jedynie :)
Jest dokladnie tak jak piszesz. Te ulgi "niby" sa juz odliczone od ceny. Pisze "niby", bo niby sa, ale daje sobie glowe odciac, ze cena jest tak skonstruowana, zeby nie bylo  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Sie 2013, 12:32:39 »
Hej , naturalnie że doczytałem , nie chciałem otwierać nowego. Ok. wszystko jasne , dzięki i pozdrawiam.

Offline sledzik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Paź 2013, 12:00:34 »
Kto mi pomoze, bo troche waham sie.

Przyjechalem teraz do Pl wyleczyc 1 zabek, a tu niestety po przeswietleniu okazuje sie, ze czeka mnie bolesna i bardzo kosztowna operacja hirurgiczna (koszt ok. 6 tys. pln, to jest koszt z implantem).  Jutro mam jeszcze spotkanie, czy mnie wogole przyjma w tym tygodniu.  :'(
Zostac i leczyc, czy wracac i pytac w Dk?
Jestem ubezpieczony w Dk od kilku lat, ale ostatnio cieżko u mnie z kasa( w gre wchodzi zaciągniecie pozyczki na leczenie)

Za wszelkie info  :) jeszcze z tym starym zebem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Paź 2013, 14:54:43 »
Tak krotko i na szybko - za implantat i korone nie dostaniesz zwrotu w Danii tez 100 proc. Platne. Jak juz jestes w Polsce to moze zrob w Polsce, jest jednak troche taniej.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Paź 2013, 15:09:40 »
W Danii implanty i korony sa znacznie drozsze, ale nie musisz smigac do Polski na nastepny etap implantowania. W Dani wielu dentystow proponuje zaplate na raty.W Polsce, tez konkurencja i partactwo, na twoim miejscu spytalbym 3 roznych dentystow o opinie i cene.

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Cze 2014, 08:14:23 »
120 dni nikt tu nic nie pisał :) No cóż. Ja tylko chcę napisać, że jestem tydzień po operacji serca przeprowadzonej w Kopenhadze. I napiszę jedno- dobrze doradzaliście :) Opieka, komfort i wszystko co związane z operacją oraz dniami pooperacyjnymi spędzonymi  w szpitalu oceniam na szóstkę. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, odpowiedzi i rady. Pozdrawiam :)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Cze 2014, 18:42:24 »
Rozumiem entuzjazm :) żyjesz  :) no i wychodzi na to że dentystów też mają  najlepszych w świecie  ;D

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Cze 2014, 07:41:32 »
:))) może entuzjazm nie tyle związany z życiem (innej opcji nie zakładałam:)) , ale naprawdę z opieką całego personelu. Po prostu nie ma porównania z Polską, a kontakt ze szpitalami miewałam dosyć częsty na przestrzeni ostatnich lat. W ojczyźnie królują wykrochmalone kołnierzyki, wyprasowane kitle i spodnie na kant oraz podejście do pacjenta  z poziomu 'ja cezar', a nie o to chyba chodzi. A co do dentystów? Tego nie wiem :))) Nie dane mi jeszcze było sprawdzić.

poloniainfo.dk

Odp: Zwrot w Danii za wizyty dentystyczne w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Cze 2014, 07:41:32 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 259124
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2053
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29214
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35509
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33351
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand