poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: przejscie na emeryture  (Przeczytany 12736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przejscie na emeryture
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Wrz 2013, 20:03:00 »
Aaaallee... chyba widze dlaczego drgnelo cos w sprawie mojej mamy. Nie moge teraz poczytac na tyle gruntownie by to wszytko zrozumiec jak trzeba. Ale widze, ze przepisy dla Unii zostaly zmienione.
Moja mama otrzymala wlasnie jakis zwrot, za koszty mieszkania.

Tak czy owak, sytuacja z emerytura, na chwile obecna nie jest prosta i jednoznaczna.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline chester29

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejscie na emeryture
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Wrz 2013, 21:15:16 »
Dzięki Jomir, z twoich informacji mozna wyczytac cos sensownego, niestety 1941 pisze jakies bzdury :( Wiek do folkepension to 65 lat poki co.(jsli sie nie myle to dla osob urodzonych przed 1958r) I juz mu naliczyli. Dzwonilem do udbetaling denmark i kazano mi sie zglosic do komuny i prosic o dodatek do folkepensionu, ktory wyliczyli. A jak dostanie swoja zasluzona w polsce to albo wysle skladki do Danii z zusu, albo z Danii do Polski. A za kazdy rok mieszaknia tu nalezy sie 1/40, wiec po 5 latach 5/40 -ok 1400kr. Napisze co uda mi sie zalatwic w komunie. Pozdrawiam i wielkie dzieki!!

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: przejscie na emeryture
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Wrz 2013, 21:21:18 »
Dzięki Jomir, z twoich informacji mozna wyczytac cos sensownego, niestety 1941 pisze jakies bzdury :( Wiek do folkepension to 65 lat poki co.(jsli sie nie myle to dla osob urodzonych przed 1958r) I juz mu naliczyli. Dzwonilem do udbetaling denmark i kazano mi sie zglosic do komuny i prosic o dodatek do folkepensionu, ktory wyliczyli. A jak dostanie swoja zasluzona w polsce to albo wysle skladki do Danii z zusu, albo z Danii do Polski. A za kazdy rok mieszaknia tu nalezy sie 1/40, wiec po 5 latach 5/40 -ok 1400kr. Napisze co uda mi sie zalatwic w komunie. Pozdrawiam i wielkie dzieki!!

Napisales mylac pojecia i instytucje to co sie dziwisz???
Powodzenia.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przejscie na emeryture
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Wrz 2013, 21:52:48 »
Dzięki Jomir, z twoich informacji mozna wyczytac cos sensownego, niestety 1941 pisze jakies bzdury :( Wiek do folkepension to 65 lat poki co.(jsli sie nie myle to dla osob urodzonych przed 1958r) I juz mu naliczyli. Dzwonilem do udbetaling denmark i kazano mi sie zglosic do komuny i prosic o dodatek do folkepensionu, ktory wyliczyli. A jak dostanie swoja zasluzona w polsce to albo wysle skladki do Danii z zusu, albo z Danii do Polski. A za kazdy rok mieszaknia tu nalezy sie 1/40, wiec po 5 latach 5/40 -ok 1400kr. Napisze co uda mi sie zalatwic w komunie. Pozdrawiam i wielkie dzieki!!

Tak powinno byc w normalnej sytuacji. W mojej mamy przypadku, dwa lata temu urzedniczyna zlapal sie kurczowo przyjazdu i zabral emeryture. Nie pomoglo odwolanie do Statsforvaltning :(
Nie sledzilam tego, bo sie w pewnym momencie poddalam. Nie poddala sie natomiast moja mama.
W sumie to dzieki za Twoje zapytanie, bo zmusiles mnie do ponownego zagladniecia do przepisow.
Moja mama juz zlozyla nowy wniosek, jedynie kurcze czemu do Kommune, a nie Udbetalings??? Zaraz do niej dzwonie (dziecie zasnelo).

Ze zlych wiadomosci : polska emeryture potraca z tego dodatku, wiec kwota niestety nie zwiekszy sie :(
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: przejscie na emeryture
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrz 2013, 11:18:14 »
Dzięki Jomir, z twoich informacji mozna wyczytac cos sensownego, niestety 1941 pisze jakies bzdury :( Wiek do folkepension to 65 lat poki co.(jsli sie nie myle to dla osob urodzonych przed 1958r) I juz mu naliczyli. Dzwonilem do udbetaling denmark i kazano mi sie zglosic do komuny i prosic o dodatek do folkepensionu, ktory wyliczyli. A jak dostanie swoja zasluzona w polsce to albo wysle skladki do Danii z zusu, albo z Danii do Polski. A za kazdy rok mieszaknia tu nalezy sie 1/40, wiec po 5 latach 5/40 -ok 1400kr. Napisze co uda mi sie zalatwic w komunie. Pozdrawiam i wielkie dzieki!!

Podobnie bzdurnie napisales obecnie.
Hehehe naliczyli ale czy otrzymal tata decyzje o przyznaniu i termin wyplat???
Napisales, ze ojciec chce otrzymywac emeryture w Polsce??? Teraz zalatwiasz w Kommune dodatek??? nalezy sie on w przypadku zamieszkiwania w DK nie w Polsce. Nie wiem co Ty tam zalatwiasz i jak, bo nawet nie napisales ile lat opholdu w sumie, ojciec ma w Danii???
Dlatego przy rzucaniu zdawkowych hasel, bez kompleksowego przedstawienia okolicznosci faktycznych, a zwlaszcza o jaka emeryture chodzi i gdzie ma byc otrzymywana, rozne rozstrzygniecia moga zapadac o czym bzdurnie napisalem, odpowiadajac na bzdurnie przedstawiona sprawe.  ;D


poloniainfo.dk

Odp: przejscie na emeryture
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrz 2013, 11:18:14 »

 

Google idzie na emeryturę

Zaczęty przez ManiorDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4014
Ostatnia wiadomość 01 Maj 2008, 17:02:36
wysłana przez Manior
JAK SPRAWDZIC OPŁACENIE SKLADEK NA RENTE I EMERYTURE

Zaczęty przez pawelducDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3930
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2008, 21:44:31
wysłana przez yoursoul
Pension-pieniądze na emeryturę,jak je odzyskać?

Zaczęty przez ddandiiDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 11349
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2007, 15:30:03
wysłana przez Kilngon
Polak pracujący w Danii może otrzymać na starość dodatkową emeryturę

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 199855
Ostatnia wiadomość 22 Paź 2014, 15:33:45
wysłana przez roga
Jak wybrać emeryture

Zaczęty przez bumbazza17Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3398
Ostatnia wiadomość 24 Mar 2015, 16:19:55
wysłana przez roga