poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę  (Przeczytany 50511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« dnia: 31 Sie 2013, 19:57:05 »
Klub FC Kopenhaga wywołał burzę wśród kibiców. Uczestnik Ligi Mistrzów nie zamierza sprzedawać biletów kibicom, którzy nie mają duńskich nazwisk.

Kopenhaga znalazła się w grupie B Ligi Mistrzów, Zespół Stale Solbakkena zmierzy się z Galatasaray, Realem Madryt i Juventusem.

Klub ze stolicy Danii wywołał prawdziwą burzę. Kibicom, którzy nie mają duńsko brzmiących nazwisk odmówiono sprzedaży biletów na mecze LM ze "względów bezpieczeństwa".

Część fanów jest oburzona i oskarża klub o dyskryminację. Sekretarz Kopenhagi Daniel Rommedal zapewnia, że nie chodzi o dyskryminację, a o próbę uniknięcia ewentualnych problemów na trybunach.

- Jesteśmy w pełni świadomi, że nasza decyzja spowoduje reakcję, ale to było najlepsze rozwiązanie - słowa Rommedahla cytuje goal.com. Jesteśmy również świadomi, że nie każdy z tą decyzją się zgadza, ale nie jest to dyskryminacja.

Atila Momeni, 24-letni Irańczyk, który urodził się i dorastał w Kopenhadze, jest oburzony postępowaniem klubu. - Po zakupie biletów na wszystkie trzy meczem domowe, pieniądze zostały pobrane z mojego konta. Otrzymałem później e-mail, że ze względów bezpieczeństwa moja rezerwacja została anulowana. Czuję się dyskryminowany. Często padamy w Danii ofiarami rasizmu, ale nigdy nie spodziewałem się, że to przeniesie się do futbolu. Nie ma wytłumaczenia na takie zachowania. UEFA powinna coś z tym zrobić!

Duński prawnik Jens Bertel Rasmussen krytykuje decyzję FC Kopenhaga. - Nie można kogoś dyskryminować ze względu na nazwisko, płeć, wiek czy narodowość. Jeśli odmawia się ludziom zakupu biletu na mecz, musi być jakieś konkretne podejrzenie co do tej osoby.

Klub krytykuje również zawodnik Nordsjaelland Bajram Fetai. Na oficjalnym koncie UEFA na Twitterze napisał: "Co myślicie o klubie, który nie pozwala osobie nie będącej obywatelem Danii na zakup biletu na mecz Ligi Mistrzów?"

FC Kopenhaga odmówiła dalszych komentarzy w tej sprawie. Duński zespół zacznie rywalizację w Lidze Mistrzów od domowego meczu z Juventusem Turyn.

http://www.poloniainfo.dk/aktualnosci/248-klub-fc-kopenhaga-rozpetal-burze
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sie 2013, 20:05:31 »
Sa jednak  jakies szanse, ze dostana zamowione bilety:

http://ekstrabladet.dk/sport/fodbold/dansk_fodbold/superligaen/fc_koebenhavn/article2082769.ece

Ciekawe czy "naszego" makara wpuszcza? :)

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sie 2013, 21:29:03 »
Ciekawe jak zamierzają to egzekwować? Bilet może przecież kupić jakiś dunczyk, a z tego co mi wiadomo, nie okazuje sie przy wejściu zadnego dokumentu... Chyba ze będzie tak, jak w komedii:
"Dzień dobry...po głosie go poznam kurka wodna":D

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sie 2013, 21:58:04 »
Nowe logo FC København   ??? ;D

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sie 2013, 23:45:47 »
Trzeba przyznać, że władze FC Kopenhaga ostro "grają". Takie losowanie długo się nie powtórzy. Pojawiła się okazja do "przywalenia", to przywalili.  :) Ciekawe jak ich Turcy przywitają w Stambule, bo tam pierwszy mecz. Aż z ciekawości obejrzę ten mecz. Zobaczymy, czy UEFA się wypowie. Ja obstawiam, że nie będzie komentarza.

Offline Marcellus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrz 2013, 13:02:21 »
Multi kulti - ja, tak!

Należy oczywiście szydzić z niekonsekwencji czy wręcz sprzeczności z oficjalną doktryną, ale bądźmy też wyrozumiali. Skoro u siebie w państwie nie czują się swojsko, chcą chociaż na stadionie mieć poczucie swobody. Na meczu z Galatarasay to przecież pół stadionu zajęliby Turcy, a porównując ich krewkość z bojaźliwością Duńczyków, z pewnością dwunasty zawodnik wspierałby klub ze Stambułu.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrz 2013, 13:13:49 »
Multi kulti - ja, tak!

Należy oczywiście szydzić z niekonsekwencji czy wręcz sprzeczności z oficjalną doktryną, ale bądźmy też wyrozumiali. Skoro u siebie w państwie nie czują się swojsko, chcą chociaż na stadionie mieć poczucie swobody. Na meczu z Galatarasay to przecież pół stadionu zajęliby Turcy, a porównując ich krewkość z bojaźliwością Duńczyków, z pewnością dwunasty zawodnik wspierałby klub ze Stambułu.

Kibice FCK nie sa bojazliwi, mieszkam kolo stadionu i tu sa zawsze rozpierduchy z nimi w roli glownej. Powinnienes tez wiedziec, ze za awantury na stadionie organizator ponosi odpowiedzialnosc i placi duze kary; stad ta niezreczna afera z nazwiskami.

poloniainfo.dk

Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrz 2013, 13:13:49 »

Offline Marcellus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Wrz 2013, 13:21:26 »
Mówię o zasadzie. Chyba przyznasz, że Turek jest bardziej krewki niż Duńczyk, nie mówię o kilkudziesięciu osobach ze ścisłej ekipy FCK, którzy wiadomo, że trzymają fason. Ale na trybunie długiej, gdzie w większości siedzą przeciętni Dunole, wyznawcy Allaha stłamsiliby ich bez problemu.

A co do drugiej części twojego postu - jak trzeba uderzyć psa, kij zawsze się znajdzie :-)

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrz 2013, 13:39:03 »
To jest skomplikowane " zjawisko społeczne". W Irlandii na meczu Irlandia-Polska pól stadionu krzyczało: " gramy u siebie, chłopaki gramy u siebie" i nikt nie robił problemu. W Danii byłoby to chyba nie do pomyślenia. Mi imponuje ten otwarty rasizm FCK Kopenhaga. Jedni piszą, że to tchórzostwo. Dla mnie "trzeba mieć jaja", żeby tak postąpić.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrz 2013, 13:43:12 »
Jaki rasizm? Zaplacili 100.000  za rozrobe kibicow hannoweru bo nie sprawdzali kupujacych, sa ostrozni. Ci ze zlymi nazwiskami moga dostac zamowione bilety jak zadzwonia i odpowiedza na pare pytan.
Turcy sa aktywni w Niemczech, tutaj nie slyszalem, ale zobaczymy po meczu czy przed :)

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrz 2013, 14:41:20 »
Ja czytalem wywiad z jednym gosciem, Turkiem po rodzicach, ale urodzonym i wychowanym w Danii. Jest oburzony, mowi, ze on jest kibicem FCK, tak jak zawsze byl i to sie nie zmieni tylko dlatego, ze graja z Galatasaray. Ja bym na jego miejscu ich do sadu podal o dyskryminacje, zreszta niewykluczone, ze ktos tak zrobi.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrz 2013, 15:06:35 »
psycho,

Wielu grozi sadem. A ja sadze, ze zrobiono im przysluge umozliwiajac unikniecie beznadziejnej kopaniny za 300kr z prawdopodobna mozliwoscia dostania w zeby :)
Wielu dobrych andendenerations pilkarzy (pelno ich tutaj) tez narzeka. Ja mam pretensje do samego siebie ze nie kupilem 10 biletow
jako inwestycji w moja jesienna przyszlosc, nazywam sie przeciez noah weissmullersztajnsen :)

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrz 2013, 15:52:01 »
Nie jestem emocjonalnie wciągnięty w tą sprawę. Ja tam jestem kibicem Lazio Rzym ( I wszystko jasne, hahaha).
Czy naprawdę uważacie, że władze FCK nie wzięły pod uwagę ewentualnych skutków prawnych swojego działania?
A niech idą do sądu, jak się czują obrażeni. Nic nie wywalczą.
UEFA też im nic nie zrobi.
Co to jest 100 000 koron dla takiego klubu jak FCK.
A przesłanie informacji w miasto jest bezcenne: jesteście nie mile widziani. Hahahaha

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Wrz 2013, 15:57:36 »
10 biletów  ?  Teraz to nawet na salonach  opowiadają sobie dowcipy jak taki jeden co ma 2 oba  i się za barak przebierze to też nie wlezie  ???

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrz 2013, 16:11:33 »
War,

A dlaczego nie jestes kibicem sparty siemens pultusk kolo swiebodzic mazurskich? Maja pewnie podobne rezultaty :)

Vordingborg:

Bilety bym tylko sprzedawal herlawym blondynom ewt. rudawym.

poloniainfo.dk

Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrz 2013, 16:11:33 »

 

Kopenhaga - Odense

Zaczęty przez ParalitykDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9752
Ostatnia wiadomość 19 Lut 2007, 22:17:12
wysłana przez GoTTie
Kopenhaga

Zaczęty przez marta_malgorzataDział Pomoc!

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9666
Ostatnia wiadomość 27 Sie 2006, 20:13:18
wysłana przez marta_malgorzata
Kopenhaga - pytanie

Zaczęty przez andrzej1Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8079
Ostatnia wiadomość 11 Mar 2008, 22:10:41
wysłana przez andrzej1
Aarhus - Kopenhaga prom ??

Zaczęty przez kingamagdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15730
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2013, 14:42:14
wysłana przez kingamagda
Zakup Ejerbolig Kopenhaga

Zaczęty przez Feliks SambaDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10778
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2015, 10:08:26
wysłana przez Feliks Samba