poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?  (Przeczytany 20712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« dnia: 09 Wrz 2013, 22:59:26 »
Witajcie  :)

Krótka piłka - co sądzicie o poszukiwaniu pracy w Danii (szczególnie Kopenhaga i okolice) w charakterze kabusewcy autobusu miejskiego lub autobusu krajowego W Danii? Ponieważ zdecydowałem się zrobić prawo jazdy kat. D, kurs na przewóz osób, złapać trochę doświadczenia w kraju lub na międzynarodówkach i heja do kraju "Gangu Olsena".

Zamierzam się w Danii osiedlić na stałe. I chciałbym mieć mimo wszystko pewność pracy, a kabusewca autobusu to pewnikiem zawód w którym się odnajdę. Tylko kwestia tego, czy akurat na w/w stanowisko jest zapotrzebowanie w Danii i czy łatwo znaleźć pracę w tym zawodzie?

Podzielcie się swoja opinią -odwdzięczę się jakimś trunkiem jak tylko dojadę do Danii! :)

Pozdrawiam, Maciek
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrz 2013, 00:18:59 »
Link sprzed dwóch lat, ale może Ci się przydać.

http://www.uddcenter.dk/buschauffoer.asp?from=frontpagebox

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrz 2013, 04:15:05 »
Po pierwsze prawo jazdy kat D musisz zrobić tutaj, zrobione w innym kraju jest nieważne.
Ta firma co kolega w/p organiazuje kurs na prawo jazdy ale tylko tyle, ja się orientowałem. I mam informacje, ze stycznia 2013, że pracuje tylko jeden jako kabusewca. Całość koordynuje polka, więc musisz się liczyć z tym że jak w pl. Obiecanki że dostaniesz pracę itd. Tu tylko chodzi aby wyciągnąć kasę. Ty jako kursant to tam prawie nic bo podobno około  4-6 tyś , resztę dokłada państwo. I teraz policz sobie ile z tej szkoły wychodzi kabusewców. I do tego bez perfekt języka i do tego technicznego to zapomnij. Ja już nie pamiętam jak się ta firma nazywa. Ale bez problemu jest łatwo znaleźć pracę w norwegii, w pl robisz kurs języka, potem prawko tam i jeździsz gdzieś na północy

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrz 2013, 08:34:53 »
ja chodzilam do tej szkoly.ta szkola nie gwarantuje pracy tylko pomaga w znalezieniu pracy.kilka polakow ktorzy tam chodzili i znajomi konczyli ta szkole jesli chodzi o jezyk to nie jest najlepszy ale zdali i niektorzy prace dostali i sobie chwala.

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrz 2013, 12:25:01 »
Po pierwsze prawo jazdy kat D musisz zrobić tutaj, zrobione w innym kraju jest nieważne.

Jeszcze raz proszę, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem - jeżeli zrobię prawo jazdy "D" i kurs na przewóz osób w Polsce, to i tak będę raz jeszcze musiał robić to samo w Danii? Sądziłem, że jeśli zrobię te rzeczy w Polsce, to Dania jako członek UE będzie honorowała w/w dokumenty.

I jeszcze jedno pytanie - czy zrobienie prawa jazdy i kursu na przewóz osób odnosi się do pracy na terenie całej Danii u pracodawców prywatnych i państwowych, czy są jakieś różnice?

Pozdrawiam, Maciek.
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrz 2013, 12:59:11 »
Ludzie skąd wy takie teorie bierzecie  ;D PRAWO JAZDY ZROBIONE W POLSCE JEST WAŻNE W DANII (dowolna kategoria), co innego zatrudnienie w zawodzie kabusewcy ale tu tylko chodzi o znajomość języka duńskiego

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrz 2013, 14:31:37 »
Ludzie skąd wy takie teorie bierzecie  ;D PRAWO JAZDY ZROBIONE W POLSCE JEST WAŻNE W DANII (dowolna kategoria), co innego zatrudnienie w zawodzie kabusewcy ale tu tylko chodzi o znajomość języka duńskiego

Rozumiem, że kolega jest w 100% pewny swojej racji? Bo chciałbym mieć pewność swojej decyzji. Ale jeśli jest to 100%, to gitara:).

Jeśli chodzi o sprawy formalne, to jestem nieco zorientowany (mam na myśli formalności związane z wyjazdem do Danii), ale pytanie mam dotyczące języka. Bo jestem również w trakcie kursu jęz. duńskiego w Polsce i domyślam się, że startując do w/w zawodu język jest niezbędny. Czy podczas szukania zatrudnienia trzeba będzie ponownie odbywać kurs duńskiego w Danii, czy wystarczający będzie jakiś egzamin u pracodawcy?

Pozdrawiam, Maciek.
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

poloniainfo.dk

Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrz 2013, 14:31:37 »

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrz 2013, 14:47:56 »
To ja moze odesle do zrodla.
http://www.uddcenter.dk/dansk-danskogchauffoer-hovedstad.asp

Pisza tak (o Kopenhage chodzi):
musisz miec minimum 21 lat, prawo jazdy kategorii B, byc doswiadczonym kabusewca, byc zdrowy, punktualny, niekarany i nie miec problemow z uzywkami.

Oferuja:
kurs dunskiego ze szczegolnym naciskiem na slownictwo fachowe wraz z kursem prawa jazdy na autobus. Wiec na moj rozum nie ma sensu robic tego oddzielnie, czesc w Polsce, czesc tu. Zwlaszcza, ze pisza, ze po skonczonym kursie dostajesz kontrakt na prace. Masz tam podane nr telefonow i mail, napisz lub zadzwon i sie dowiedz o szczegoly, pewnie mowia po angielsku. Bo mnie by interesowalo, z czego mam zyc w czasie, kiedy ten kurs robie i ile to moze maksymalnie potrwac.

Powodzenia.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrz 2013, 14:55:42 »
Male sprostowanie nie dostajesz kontraktu na prace tylko szkola posredniczy w kontakcie z firma przewozowa.

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Wrz 2013, 14:59:21 »
Tak jestem pewien swojej racji bo pracowałem jako kabusewca ciężarówki a znajomy jako kabusewca autobusu, jeśli pracodawca uzna że twój język duński jest wystarczający to ok (raczej nie słyszałem o egzaminach u pracodawcy ale po pierwszej rozmowie będzie wiedział co umiesz) i dodatkowych lekcji czy kursów nie będziesz musiał brać. Pamiętaj jednak że rynek pracy w Danii się trochę pogorszył i znajomość języka duńskiego jest wymagana na trochę większym poziomie niż komunikatywnym.

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrz 2013, 15:03:14 »
To ja moze odesle do zrodla.
http://www.uddcenter.dk/dansk-danskogchauffoer-hovedstad.asp

Pisza tak (o Kopenhage chodzi):
musisz miec minimum 21 lat, prawo jazdy kategorii B, byc doswiadczonym kabusewca, byc zdrowy, punktualny, niekarany i nie miec problemow z uzywkami.

Oferuja:
kurs dunskiego ze szczegolnym naciskiem na slownictwo fachowe wraz z kursem prawa jazdy na autobus. Wiec na moj rozum nie ma sensu robic tego oddzielnie, czesc w Polsce, czesc tu. Zwlaszcza, ze pisza, ze po skonczonym kursie dostajesz kontrakt na prace. Masz tam podane nr telefonow i mail, napisz lub zadzwon i sie dowiedz o szczegoly, pewnie mowia po angielsku. Bo mnie by interesowalo, z czego mam zyc w czasie, kiedy ten kurs robie i ile to moze maksymalnie potrwac.

Powodzenia.
Żeby skorzystać z tej oferty musi pracować już na terenie Danii nie może korzystać z pomocy państwa

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrz 2013, 15:04:01 »
Dobrze wiedziec, dzieki.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Wrz 2013, 15:07:45 »
Do pracy w Danii na autobusach miejskich nie jest potrzebny jakiś fachowy język na tych kursach go uczą żeby zdać egzamin na kat. D.

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrz 2013, 15:10:54 »
Tak jestem pewien swojej racji bo pracowałem jako kabusewca ciężarówki a znajomy jako kabusewca autobusu, jeśli pracodawca uzna że twój język duński jest wystarczający to ok (raczej nie słyszałem o egzaminach u pracodawcy ale po pierwszej rozmowie będzie wiedział co umiesz) i dodatkowych lekcji czy kursów nie będziesz musiał brać. Pamiętaj jednak że rynek pracy w Danii się trochę pogorszył i znajomość języka duńskiego jest wymagana na trochę większym poziomie niż komunikatywnym.

Dzięki za info :). Właśnie zależało mi na opinii osoby, która albo zna to środowisko, albo w nim pracowała. Jeśli chodzi o język duński to spodziewam się tego, że "dzień dobry", "do widzenia" i "wsiadaj Pan szybciej" to troszkę za mało, więc i za język się bardziej wziąłem. I doświadczenie w tym czasie chcę złapać w Polsce lub ew. na międzynarodówkach - coby nie pojechać na pałę ;).

A jeszcze mam pytanie - jak oceniasz szansę na znalezienie w tym fachu pracy w Kopenhadze i okolicach? Może są rejony, gdzie jest dużo łatwiej? Bo przeglądałem oferty pracy i poszukiwanie przez polskich pośredników raczej odpada (jakoś nie jestem przekonany). Dopabuse jak zajrzałem na duńskie strony z ofertami pracy, to coś tam więcej się pojawiło. Ale żeby szał był jakiś z tymi ofertami, to też nie zauważyłem :P.

Pozdrawiam, Maciek.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz 2013, 15:21:16 wysłana przez Westpoint »
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

Offline Westpoint

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2013, 15:12:37 »
Do pracy w Danii na autobusach miejskich nie jest potrzebny jakiś fachowy język na tych kursach go uczą żeby zdać egzamin na kat. D.

Pewnie masz rację, ale jak ktoś myśli o pozostaniu na stałe, to lepiej poznać język jak najlepiej się da. Choć i słyszałem/czytałem opinie, że czasem i Duńczycy nie do końca dobrze operują językiem :P. Prawda to?
"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie."

Abraham Lincoln

poloniainfo.dk

Odp: Kabusewca autobusu/autokaru - czy warto?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2013, 15:12:37 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17076
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11347
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27137
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11658
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7903
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir