poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Odwiedziny rodzinki  (Przeczytany 13267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Baumi

  • Gość
Odwiedziny rodzinki
« dnia: 25 Wrz 2013, 08:45:02 »
Witam, Za kilka tygodni zamierzją odwiedzić mnie rodzice z siostrzenicą (8 lat). Czy prawnie wymagana jest zgoda rodziców na podróż dzicka z dziadkami? Domyślam się, że warto takowy dokument posiadać jednak czy jest to wymóg?

Jeśli tak, czy są jakieś wzory pism, czy wystarczy kilka zdań poświadczonych przez notariusza?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrz 2013, 08:52:57 »
Nic nie trzeba.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

myszka0807

  • Gość
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrz 2013, 09:37:16 »
Niby nie trzeba zycie i tak robi swoje .sytuacja dziadka i wnuczki co pojechali do Grecji .Zapewne to chory kraj ale gdyby dziadek takowa zgode rodzicow  posiadal na pismie nie siedzial by w areszcie .
Dzis rano znow w tv byl ten temat poruszany.

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrz 2013, 09:41:13 »
Osobiście polecam mieć taki papierek My 2 lata temu mieliśmy dzieciaki męża siostry tutaj i na granicy losowo mieliśmy kontrol i sie wypytywali właśnie o dzieciaki

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrz 2013, 09:49:12 »
Nie trzeba nic. Ja od dawna latam z moim dzieckiem które po pierwsze w paszporcie jest niemowlakiem (teraz ma 9 lat), po drugie ma inne nazwisko niż ja. Nie jest do mnie podobny hehe, i nikt nigdy nie zapytał czy to moje dziecko ;) także wywieźć z kraju mogłabym każdego - najważniejsze ze ma paszport :)

myszka0807

  • Gość
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrz 2013, 10:40:20 »
Nie trzeba nic. Ja od dawna latam z moim dzieckiem które po pierwsze w paszporcie jest niemowlakiem (teraz ma 9 lat), po drugie ma inne nazwisko niż ja. Nie jest do mnie podobny hehe, i nikt nigdy nie zapytał czy to moje dziecko ;) także wywieźć z kraju mogłabym każdego - najważniejsze ze ma paszport :)
Ten dziadek o ktorym pisalam tez wyjezdzal z wnuczka na wakacje i masz akurat sie trafilo.Doczytalam tez ze jest dobrze miec takie zaswiadczenie bo wrazie operacji w niektorych przypadkach decyzje moga podejmowac TYLKO PRAWNI OPIEKUNOWIE.To kisztuje grosze a moze zaoszczedzic wielu nieprzewidzianych decyzji
Jeżeli dziecko chce wyjechać na zagraniczne wakacje pod opieką osoby trzeciej, która nie jest prawnym opiekunem, np. babci, potrzebny jest dodatkowy dokument. Oprócz paszportu lub tymczasowego dowodu osobistego, wymagana jest również zgoda w formie aktu notarialnego obojga rodziców, którą opiekun musi przedstawić podczas przekraczania granicy. Zaświadczenie można załatwić u każdego notariusza w obecności obojga rodziców.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz 2013, 11:38:49 wysłana przez myszka0807 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrz 2013, 13:15:09 »
Jakiej granicy???
Ja tak jak farvela wozilam dzieci rozne w rozne miejsca i nikt mnie nigdy o nic nie pytal.
Kiedys wzielam (jeszcze w czasach Schengen) dzieci sasiadow wiec mialam w samochodzie troje dzieci o roznych nazwiskach i zadne z moim.
BYla normalna kontrola graniczna i nikt mnie o to nie spytal.
Sama zapytalam celnika z ciekawosci. Powiedzial, ze glownie obserwuja jak sie dzieci zachowuja.
Ich zainteresowanie budza dzieci apatyczne lub histeryczne.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrz 2013, 13:15:09 »

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrz 2013, 13:41:02 »
Jomir może złe napisałam ...granicy... fakt jest taki ze słupki stoją i czasami losowo jest kontrol i widzisz w Twoim przypadku nic ich nie interesowało w a moim juz tak ale to jak ze wszystkim i wsżedzie jeden doczekliwy a drugi odbebni godziny i do domu  :D
Akurat w tym przypadku uważam ze nie ma co sie aż tak poprawiać bo każdy ma jakieś doświadczenia i to nie koleżanki tylko swoje własne
Miłego dnia zycze

myszka0807

  • Gość
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrz 2013, 14:21:23 »
Biora biora losowo do kontroli .a granice panstwa to sa nadal ,jedynie przejscia graniczne sa otwarte
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz 2013, 14:35:05 wysłana przez myszka0807 »

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrz 2013, 20:59:07 »
http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_pl.htm - tu jest fajnie opisane.

Dla świętego spokoju dziecko musi mieć paszport lub dowód osobisty i dobrze jak dziadkowie będą mieli upoważnienie sporządzone u notariusza. W razie sytuacji awaryjnych nie będzie się do czego przyczepić.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrz 2013, 21:37:10 »
Biora biora losowo do kontroli .a granice panstwa to sa nadal ,jedynie przejscia graniczne sa otwarte
Nie ma juz przejsc granicznych, bynajmniej ja nie widzialam. Wszystko rozebrane.
Zatrzymuja gdzies na drodze, do rutynowej kontroli. Szukajac bardziej narkotykow, papabusesow i wodki.
CHyba, ze poszukuja jakiegos dziecka to wtedy i dzieci sprawdzaja. 

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

myszka0807

  • Gość
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrz 2013, 21:47:57 »
Nie ma juz przejsc granicznych, bynajmniej ja nie widzialam. Wszystko rozebrane.
Zatrzymuja gdzies na drodze, do rutynowej kontroli. Szukajac bardziej narkotykow, papabusesow i wodki.
CHyba, ze poszukuja jakiegos dziecka to wtedy i dzieci sprawdzaja.
a czy ja napisalam ze sa czynne te przejscia graniczne?9chodzi oto ze sa otwarte dla wjezdzajach i wyjezdzajacychi nie trzeba sie okazywac paszportem.jasno napisalam ze granice sa a przejscia graniczne sa otwarte.BO TA GRANICA MIEDZY PANSTWAMI JEST.a i w sierpniu pacholki tez staly ale ludzikow nie bylo tylko polizej zatrzymywalo autka .Czego  szukaja sami wiedza najlepiej.zawsze moga sie przywalic  nawet do dzieci .czy nie?w telewizji polskiej trabia ze jak ktos wyjezdza za granice kraju polskiego z dzieckiem ktorego nie jest sie prawnym opiekunem zeby brac oswiadczenie od rodzicow dziecka by uniknac problemow.czy to takie klopotliwe zabezpieczyc sie..
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz 2013, 22:05:30 wysłana przez myszka0807 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrz 2013, 22:08:30 »
ONe nie sa otwarte - ich nie ma!
Jadac droga zobaczysz jedynie znak drogowy, ze wjezdzasz do Polski. Gladka autostrada. Sladu po nie ma po otwartych czy zamknietych szlabanach!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrz 2013, 22:23:52 »
Siostra 3 miesiace temu leciala z synem do narzeczonego do Amsterdamu. Inne nazwiska i dobrze, ze jej poradzilam zabrac akt urodzenia malego, bo sie do tych nazwisk roznych doczepili ::). Wiec znowu jest "roznie" i w "zaleznosci" ;).
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Wrz 2013, 22:26:22 »
Granice bardzo latwo "zobaczyc" i... poczuc,szczegolnie jak sie na polskich blachach wraca promem do Danii po swietach;) :D. Ale to trzeba swoje przezyc, zeby moc o tym powiedziec... ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Odwiedziny rodzinki
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Wrz 2013, 22:26:22 »

 

Chetnie poznamy rodzinki z Kolding oraz sie poznamy :)))

Zaczęty przez Anetka20145Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4119
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2014, 19:19:19
wysłana przez Anetka20145