poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?  (Przeczytany 16499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka0807

  • Gość
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Paź 2013, 16:08:18 »
Właśnie nic nie ponawijałem w pracy. Nidgy nie zachorowałem a teraz zachorowałem na 3 dni podczas których dostałem wypowiedzenie drogą listowną. Jedynym argumentem może być to że sie nie zgadzałem na poniżanie i na nadgodziny ale to już nie jest moja wina tylko moje prawo. Ale i tak dziękuje za wyczerpującą wypowiedź. W takim razie nie zostaje mi nic innego jak w poniedziałek udać się do związków i do a kassy i do job center. A jeżeli mam okres wypowiedzenia 7 dni. To do czasu tego musze przychodzić do pracy czy nie ? I ak tu wyglada sytuacja z nadgodzinami? jeżeli nazbierałem liczmy 150 nadgodzin to doliczą mi one do ostatniej wypłaty ? oraz składka na świąteczne zostanie mi teraz wypłacona czy pózniej ? Pozdrawiam!!!
czy uwazasz ze ludzie z forum sa w stanie ci napisac ile kasy ci wyplaci pracodawca ?!?!Spytaj go .mobing i te inne sprawy uwazasz ze ktos z polakow pojdzie ci poswiadczyc ze tak bylo ?!?!kazdy bedzie chapal tak jak ty to robiles do tej pory i siedziales cicho.nie ma sie co burzyc .

Offline Juztynka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-1
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Paź 2013, 17:02:08 »
Na zasiłku nie mam zamiaru siedzieć, jestem osobą ambitna i chce praować a na jeżyk dunski jestem zapisany juz od miesiaca. Więcej wiary w naszych rodaków. Nie każdy daje sobą pomiatać. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi. Peace !!! :)


Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Paź 2013, 17:07:37 »
Na zasiłku nie mam zamiaru siedzieć, jestem osobą ambitna i chce praować a na jeżyk dunski jestem zapisany juz od miesiaca. Więcej wiary w naszych rodaków. Nie każdy daje sobą pomiatać. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi. Peace !!! :)

Nie pisze bez wiary w rodakow, a staram sie oddac realia dosc kompleksowo, obrazowo, dosadnie i tak zeby trafilo do wyobrazni. Ponadto aby zwyczajnie zdawac sobie z tego sprawe.

Wiesz ja nie daje soba pomiatac, ale nie skamle jak trzeba ponosic tego konsekwencje, nie nazywam tez kogos zlodziejem bo nie dalem sie robic w jajo przez 400 nadgodzin hehehe wiec  hmmmm chyba troszke na wyrost tu sie kreujesz.   ::) ::) ::)

Dlatego rowniez, bez zawisci, zycze Powodzenia.

Pamietaj, ze nadmiar ambicji, bywa gorszy od faszyzmu !!! albo jakos tak to inaczej szlo???  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2013, 17:28:25 wysłana przez 1941 »

myszka0807

  • Gość
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Paź 2013, 22:33:24 »
Na zasiłku nie mam zamiaru siedzieć, jestem osobą ambitna i chce praować a na jeżyk dunski jestem zapisany juz od miesiaca. Więcej wiary w naszych rodaków. Nie każdy daje sobą pomiatać. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi. Peace !!! :)
tak wiecej wiary w siebie.i pomiatac soba nie trzeba dawac .Tylko czy w twoim przypadku tak jest ze nie dales?ile godzin snu ,gdzie twoje zycie?gdzie czas dla ciebie i bliskich?widocznie byli ci dobrze i zes szedl na taki uklad ze pracowales po tyle godzin ,zmeczyles sie juz tym i twojemu pracodawcy sie to zapewne nie spodobalo .BO ILE TEZ MOZNA WYTRZYMAC .Ci ludzie co u ciebie pracuja po 400 godzin jak wygladaja?az kalkulator wzielam i pracujac bez dnia wolnego wychodzipo 13.33 ale bez dnia wolnego .ZWYMIOTOWALABYM CHYBA JUZ PO TYGODNIU.To trzeba byc koniem.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Paź 2013, 12:46:27 »
A ktoś mi opowiadał że najpierw wysyłają na kurs duńskiego a dopabuse pozniej szukają zawodu adekwatnego do wykształcenia i doświadczenia ;)
To wszystko zalezy od kommune i urzednika. W moim przypadku jedna kommune olala wszystko i tylko mialam nakaz stawiania sie co 3 miesiace, a druga postawila WLASNIE na jezyk i dala mi 26 h dunskiego tygodniowo. Po 3 miesiacach mnie "sprawdza" :D i zadecyduja, co dalej.

Wiec Twoje info jest calkiem wiarygodne.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Paź 2013, 12:48:44 »
Twoje nadgodziny wyrobione w pracy, pomniejsza wypłatę dagpenge z A-kasse.
Niekoniecznie. Zalezy ile jest tych nadgodzin. Jesli kilka, ujdzie w tloku. Ile to "kilka"? Zalezy od uprzejmego urzednika w zwiazkach :D.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Paź 2013, 13:44:57 »
Niekoniecznie. Zalezy ile jest tych nadgodzin. Jesli kilka, ujdzie w tloku. Ile to "kilka"? Zalezy od uprzejmego urzednika w zwiazkach :D.
A nie zalezy przypadkiem od ustalen, a nie od widzimisie urzednika? Bo np. FOA ma napisane na stronie tak:¨

 Hvis du har arbejdet mere end fuld tid de sidste 3 måneder (som fuldtidsforsikret) eller mere end 30 timer ugentligt i gennemsnit (som deltidsforsikret), så skal du afvikle ("afspadsere") de overskydende timer, før du kan få dagpenge.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

poloniainfo.dk

Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Paź 2013, 13:44:57 »

Offline Juztynka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-1
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Paź 2013, 14:29:14 »


 Hvis du har arbejdet mere end fuld tid de sidste 3 måneder (som fuldtidsforsikret) eller mere end 30 timer ugentligt i gennemsnit (som deltidsforsikret), så skal du afvikle ("afspadsere") de overskydende timer, før du kan få dagpenge.
[/quote]

Tu jest mowa o ostatnich 3 miesiącach. A jezeli miałem nadgodziny przec caly czas w danej firmie i one mi sie zbierały na liste z nadgodzinami i do czasu obecnego mam ich 150 to już chyba jest troche inna sytuacja i pracodawca wypłaci mi je z ostatnią wypłata ?

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Paź 2013, 16:11:04 »

 Hvis du har arbejdet mere end fuld tid de sidste 3 måneder (som fuldtidsforsikret) eller mere end 30 timer ugentligt i gennemsnit (som deltidsforsikret), så skal du afvikle ("afspadsere") de overskydende timer, før du kan få dagpenge.


Tu jest mowa o ostatnich 3 miesiącach. A jezeli miałem nadgodziny przec caly czas w danej firmie i one mi sie zbierały na liste z nadgodzinami i do czasu obecnego mam ich 150 to już chyba jest troche inna sytuacja i pracodawca wypłaci mi je z ostatnią wypłata ?

Przeciez Ty sie tu powolujesz na przepis dotyczacy uprawnien do otrzymania dagpenge czyli z A-kasse. Musisz wykorzystac nadgodziny przed tym jak otrzymasz dagpenge.
Nie wiem o co Ci chodzi???

myszka0807

  • Gość
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Paź 2013, 16:16:15 »

 Hvis du har arbejdet mere end fuld tid de sidste 3 måneder (som fuldtidsforsikret) eller mere end 30 timer ugentligt i gennemsnit (som deltidsforsikret), så skal du afvikle ("afspadsere") de overskydende timer, før du kan få dagpenge.


Tu jest mowa o ostatnich 3 miesiącach. A jezeli miałem nadgodziny przec caly czas w danej firmie i one mi sie zbierały na liste z nadgodzinami i do czasu obecnego mam ich 150 to już chyba jest troche inna sytuacja i pracodawca wypłaci mi je z ostatnią wypłata ?
kiedy masz termin wyplaty?Jak niedlugo to jeszcze wstrzymaj sie z bolami.Widac ze pracowales u szuji ktora stawiala na ilosc a nie na jakosc ,wiec...co pracownik wart po takim chlamaniu.Miej nadzieje ze ci wyplaci wszystko co ci sie nalezy.Nikt z forum nie da fwarancji

Offline Juztynka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-1
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Paź 2013, 17:09:16 »
ok rozumiem juz wszystko ;) jutro zajme sie a kassa, związkami i porozmawiam z pracodawca bo mam jeszcze tydz pracy na wymowieniu. Pozdrawiam

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Paź 2013, 21:59:58 »
A nie zalezy przypadkiem od ustalen, a nie od widzimisie urzednika? Bo np. FOA ma napisane na stronie tak:¨

 Hvis du har arbejdet mere end fuld tid de sidste 3 måneder (som fuldtidsforsikret) eller mere end 30 timer ugentligt i gennemsnit (som deltidsforsikret), så skal du afvikle ("afspadsere") de overskydende timer, før du kan få dagpenge.
Kilka, napisalam KILKA::) ;)?

I tak znam osoby , ktorym te KILKA przeszly niezauwazenie
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Paź 2013, 22:03:24 »
Kazda pojedyncza godzina zostanie odliczona od A-kasse.

Znam przypadek, gdzie zostalo odliczone 8,5 godziny!!! z dokladnoscia do tych 30 minut!

Aczkolwiek nadgodziny wypracowane i niezaplacone nie zostana odliczone, zostana tylko odliczone te, ktore widnieja w odcinkach wyplaty.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Juztynka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-1
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Paź 2013, 23:30:38 »
to jak mam okolo 100 nadgodzin, okres roliczeniowy mam od 16 do 15 i dostane wyplate no koniec miesiaca za wczesniejszy okres a od 16 z tygodniem pracy powinienem dostac te  nadgodziny , a nastepnie dopabuse a kasse ?

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Paź 2013, 23:38:32 »
to jak mam okolo 100 nadgodzin, okres roliczeniowy mam od 16 do 15 i dostane wyplate no koniec miesiaca za wczesniejszy okres a od 16 z tygodniem pracy powinienem dostac te  nadgodziny , a nastepnie dopabuse a kasse ?

A wiez Ty idz do Zwiazkow gdzie masz A-kasse, cooo??? w koncu to oni beda liczyli Ci te godziny  ::) ::) ::)

poloniainfo.dk

Odp: Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Paź 2013, 23:38:32 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8969
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17191
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12872
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27253
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13049
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir