poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL  (Przeczytany 10661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dexter86

  • Gość
Witam! mam pytanie dotyczące zasiłku rodzinnego na dziecko, które na dzień dzisiejszy mieszka w Polsce z siostrą (nie ma kontaktu z ojcem). Jakie dokumenty są potrzebne do załatwienia zasiłku w takim przypadku? Pozdrawiam

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lis 2013, 11:15:19 »
Przeszukaj forum.

Słowa kluczowe: Udbetaling Danmark, rodzinne, zasiłek rodzinny, post boks, nem id

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lis 2013, 12:42:42 »
Dexter, jak masz nem id, to wysyłasz maila do Udbetalig Danmark z prośbą o przesłanie druków do rodzinnego.
Wyzwaniem jest załatwić rodzinne nie mając nem id. Poczekaj sobie na odpowiedź kogoś, kto załatwiał dokumenty listownie.
Założę się, że nie doczekasz się odpowiedzi.

( Ile czasu myślałeś nad pytaniem? Zgadzam się z Happybeti, twoje pytanie jest bardzo nieprecyzyjne. )

Offline letniak

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: +0/-0
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lis 2013, 13:10:48 »
Tutaj druk do wypełnienia i przesłania do Hillerød.
 
https://www.borger.dk/SiteCollectionDocuments/Udbetalingdanmark/Opis/Familieydelser-boerne-ungeydelse-udbetaling.pdf

Należy pamiętać o załącznikach.

Kolejnym etapem będzie przesłanie przez urząd zapytania do Polski o dochody drugiego z rodziców i pobierane tam dodatki.

PS Forum od pewnego czasu pełne jest wpisów niezwiązanych z omawianym tematem, co rzeczywiście czyta się fatalnie. Lepiej jeśli prywatne pogawędki będą wysyłana za pośrednictwem czatu.

piotr1

  • Gość
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lis 2013, 23:47:38 »
to jest straszne jak ludzie tutaj od razu oceniają nie znając nawet sytuacji. Mam opisać całą sytuację. Bardzo proszę. Ojciec dziecka znęcał się nad rodziną, bił matkę i dzieci. Sprzedał wszystkie meble z domu, zostawił swoją rodzinę bez niczego. Matka jest zmuszona wyjechać bo jak widać nikogo nie interesuje sytuacja w jakiej kobieta się znalazła.... dodatkowo musi zostawić dziecko które ma 13 lat w Polsce dlatego, że dziewczynka nie chce zmieniać szkoły i otoczenia, uczyć się nowego języka. Zostanie ze starszą siostrą do czasu zakończenia szkoły. Co do świadczeń pobieranych w Polsce to dla mnie wiadome że jeżeli matka zacznie pobierać je w Danii to automatycznie zrezygnuje z pobierania świadczeń w Polsce. Nie mogę uwierzyć jak można być tak podłym żeby od razu wyciągać oczywiście jak najgorsze wnioski?? ludzie... co z wami? Nie chcę już żadnej odpowiedzi. Do szczęśliwej beti (chyba bardziej zgorzkniałej) gdzie napisałam, że czegoś wymagam? to jest prośba! wiesz co to znaczy prośba? jeżeli nudzą Cię powtarzające się pytania to po prostu nie czytaj wszystkich nowych wątków! pomijaj te powtarzające się.

http://www.poloniainfo.dk/forum/index.php/topic,1036286.0/topicseen.html        przeczytaj ten watek, powinnas znalezc potrzebne info, powodzenia.

Offline lukkua

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +1/-0
Cyfrowy podpis
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Gru 2013, 14:16:27 »
Witam.
Ja jestem nowy w Danii, bo dopabuse od 22.10.2013 sie tu zjawilem:) Mam taka sprawe, czytam watki dotyczace zasilku rodzinnego i sprawdzam to sobie na necie i wszytsko sie zgadza. Mam tylko jeden problem, by zalogowac sie do Udbetaling Danmark potrzeba nemid, ja go posiadam, ale gdy dochodzi do logowania okazuje sie, ze potrzebny jest mi cyfrowy podpis, bo jak pisza, moj nemid jest za slaby, bo tyczy bankowosci internetowej. skad mam wziasc ten cyfrowy podpis??
Na stronie nemid.nu teoretycznie mozna zamowic ten podpis, tylko, ze jak probowalem to okazalo sie ze dotyczy to osob z dunskim paszportem lub prawem jazdy, gdyz trzeba wpisac muer albo jednego, albo drugiego. czy musze sobie najpierw zalatwic dunskie prawo jazdy????? No chyba ze ja czegos nie zauwazylem na tej stronie:(

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Gru 2013, 15:31:32 »
Musisz pójść do swojej komuny ( borgerservice) i powiedzieć,że chcesz nem id.Wez zółtą kartę i dowód polski.Wydarzą Ci od ręki.Przynajmniej kiedyś wydawali :)

poloniainfo.dk

Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Gru 2013, 15:31:32 »

Offline beenpl20

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Cyfrowy podpis
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Gru 2013, 15:33:07 »
Witam.
Ja jestem nowy w Danii, bo dopabuse od 22.10.2013 sie tu zjawilem:) Mam taka sprawe, czytam watki dotyczace zasilku rodzinnego i sprawdzam to sobie na necie i wszytsko sie zgadza. Mam tylko jeden problem, by zalogowac sie do Udbetaling Danmark potrzeba nemid, ja go posiadam, ale gdy dochodzi do logowania okazuje sie, ze potrzebny jest mi cyfrowy podpis, bo jak pisza, moj nemid jest za slaby, bo tyczy bankowosci internetowej. skad mam wziasc ten cyfrowy podpis??
Na stronie nemid.nu teoretycznie mozna zamowic ten podpis, tylko, ze jak probowalem to okazalo sie ze dotyczy to osob z dunskim paszportem lub prawem jazdy, gdyz trzeba wpisac muer albo jednego, albo drugiego. czy musze sobie najpierw zalatwic dunskie prawo jazdy????? No chyba ze ja czegos nie zauwazylem na tej stronie:(

Wyglada na to ze musisz isc do Kommuny w miejscu zamieszkania celem aktywacji NemID do obslugi wlasnie Udbetaling, strony SKAT itd. A zeby Kommuna to zrobila to pewnie beda chcieli zebys mial pozwolenie na prace i zolta karte ktore i tak beda ci potrzebne do uzyskania swiadczen rodzinnych.

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Gru 2013, 16:28:31 »
Jak ja odbierałam w kommunie swoje nem id i kody, a nie miałam jeszcze żółtej karty to chcieli potwierdzenie nadania cpr i paszport/dowód osobisty.

Offline lukkua

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +1/-0
podpis cyfrowy
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Gru 2013, 00:38:45 »
Bylem w banku zeby sie dowiedziec o aktywacje nemid, bo mam go dwa kroki od domu i to przez nich bralem nemid i kody. Jednak pani powiedziala, ze musze isc do kommuny i tam mi pomoga. Wiec trzeba tak zrobic i zobaczymy czy faktycznie pomoga

Offline lukkua

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +1/-0
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Gru 2013, 00:45:52 »
A tak swoja droga, to z tego co czytam na forum wynika, ze zasilek rodzinny dostane dopabuse po przeprcowaniu 6 miesiecy, w kolejnym cyklu rozliczeniowym. Oczywiscie jesli wszystkie dokumenty dotra do tego czasu.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Gru 2013, 04:43:20 »
Tak. I po przepracowaniu pół roku, dostaniesz 1/4 całej sumy, po następnym kolejną 1/4 itd, jeśli wciąż przepisy / praktyka, będą takie same.
" Polak gorszego sortu"

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Gru 2013, 09:13:57 »
No wlasnie. Styczeń tuż tuż, ciekawe czy cos sie ruszy w tym temacie. Trochę czasu mieli :)

Offline lukkua

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +1/-0
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Gru 2013, 10:54:04 »
Co znaczy te pytanie : Pensionist med pension fra Danmark? Czy to ze oplacam skladki emeytalne w Danii, czy, ze jestem na emeryturze dunskiej? Pytam bo nie znam dunskiego, a translator niejednoznacznie to tlumaczy

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Gru 2013, 11:54:56 »
Emeryt, ktory otrzymuje emeryture z Danii.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: wymogi dotyczące rodzinnego- matka w Danii, dziecko w PL
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Gru 2013, 11:54:56 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 259975
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2274
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29508
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35726
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33604
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand