poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Duńscy lekarze i ich błędy  (Przeczytany 42252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka0807

  • Gość
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Lis 2013, 03:32:46 »
Duńscy lekarze to tragedia!!! :(
Żona zmieniała cztery razy lekarza rodzinnego z różnymi skutkami, duński specjalista prawie wysłał ją na tam ten świat sytuacje uratował polski specjalista pracujący w kopenhaskim szpitalu.
to chyba nie ma roznicy dunski czy polski .Nie roztkliwiam sie nad tym chociaz w Polsce moj tato lezal w szpitalu i mial operacje ,no coz na sali lezalo dwoch pacjentow o tym samym nazwisku i pomylono leki ?!?!?coc dodac coz ujac ?!?!?tato zmarl.Po pogrzebie chcielismy cokolwiek z ta sprawa zrobic ale nie odnaleziono zadnej dokumentacji ze taki pacjent tam przebywal.Przyszlo sie pogodzic nam z takim bledem i ze strata ojca

Offline czesio

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Lis 2013, 09:16:49 »
temat taki jak inne zwykły życiowy a to jest forum na którym się dyskutuję - jeśli komuś to nie pasuję to niech nie czyta i się nie wypowiada - jakie to proste  ;)

myszka0807

  • Gość
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Lis 2013, 22:02:52 »
temat taki jak inne zwykły życiowy a to jest forum na którym się dyskutuję - jeśli komuś to nie pasuję to niech nie czyta i się nie wypowiada - jakie to proste  ;)
hey czesio nikt Ci nie zarzuca ze temat nie taki .Mysle ze skoro napisales taki a noe inny temat bardzo ci dopiekla dunska sluzba zdrowia.Tylko wspolczuc.Ja jeszcze szpitala tu nie odwiedzilam jako pacjent ,procz tego ze moj syn mial tu operacje i tez przezywalam to jak....ale teraz z perspektywy czasu patrze na to inaczej a wtedy czas mi sie dluzyl a ja patrzylam jak moj syn cierpi i wyje z bolu.Wszystko zakonczylo sie pozytywnie po telefonie mojego adwokata z pracy .Czekal syn na operacje 14 godzin.Bo niby chirurga nie bylo wolnego.Jezyk w naszym wykonaniu lichyi dlatego ucielam sie do pomocy na terenie mojego zakladu.komplikacji zadnych nie bylo i oby jak najrzadziej tam byc pacjentem.

Offline ina67

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Lis 2013, 13:42:35 »
Moim zdaniem lekarze pierwszego kontaktu w Danii są rózni - tak jak i w Polsce. Jak pomoze - dobry, nie pomoze - zły.
Jednak moje najwieksze doswiadczenia wiaza sie z neurologami, neurochirurgami, neuropsychologami, neuropsychiatrami i to w kilku szpitalach w Kopenhadze. Finalowo trafiłam do Rishospital na neurologiczna operacje na mózgu. W Polsce nie miałabym zadnych szans na przeprowadzenie tego typu zabiegu. Tutaj dostałam szanse na nowe, normalne życie. I chocby dla tego zawsze bede wydawla pozytywna opinie o dunskiej sluzbie zdrowia. A z katarkiem i kaszelkiem to sobie jakos  poradze sama:)

myszka0807

  • Gość
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Lis 2013, 16:37:03 »
Moim zdaniem lekarze pierwszego kontaktu w Danii są rózni - tak jak i w Polsce. Jak pomoze - dobry, nie pomoze - zły.
Jednak moje najwieksze doswiadczenia wiaza sie z neurologami, neurochirurgami, neuropsychologami, neuropsychiatrami i to w kilku szpitalach w Kopenhadze. Finalowo trafiłam do Rishospital na neurologiczna operacje na mózgu. W Polsce nie miałabym zadnych szans na przeprowadzenie tego typu zabiegu. Tutaj dostałam szanse na nowe, normalne życie. I chocby dla tego zawsze bede wydawla pozytywna opinie o dunskiej sluzbie zdrowia. A z katarkiem i kaszelkiem to sobie jakos  poradze sama:)
pomogli i DOBRZY .wedlug twojego stwierdzenia

Offline ina67

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Lis 2013, 19:40:51 »
Tak, masz racje myszka. Ci, z ktorymi ja mialam do czynienia, sa wjatkowo profesjonalni. Nie uogolniam - CI z KTORYM JA MIALAM DO CZYNIENIA.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Lis 2013, 23:11:49 »
Wiecie jak jest wyzszosc dunskiej sluzby zdrowia nad polska?
trzy czwarte Polakow leczy sie prywatnie
trzy czwarte lub wiecej Dunczykow korzysta z panstwowej sluzby zdrowia i jesli maja powazne problemy zdrowotne, maja zapewnione dokladne badanie za friko.
Oczywiscie nauczylam sie, ze nie warto isc do lekarza z przeziebieniem, bo w przeciwienstwie do polskich nie zapisze antybiotyku  na wszelki wypadek, nie zaleci stosowania drogich pseudofarmaceutykow, bo nie jest sponsorowany przez firmy farmaceutyczne.
Mam zuzyty staw kolanowy, skabusewanie na operacje, chce to odwlec, bol jest duzy, staw puchnie, w szpitalu zalecili mi blokady, ktore naprawde pomagaja...
wiecie co powiedzial moj lekarz? ze moze mi robic te zastrzyki nie czesciej niz co 3 miesiace, ale one niszcza moje kosci i zalecil gimnastyke.
Pomyslalam, ze jest glupi, ale zaczelam cwiczyc kolano w domu i na basenie i bol sie zmniejszyl, opuchlizna znika na jakis czas.
 Wiele zalecen dunskich lekarzy przekazalam moim corkom w Polsce i teraz jak ich dzieci sa chore, nie od razu podaja przepisane antybiotyki, czekaja czy choroba sama nie ustapi, przyjezdzaja do Danii zeby hartowac dzieci.
Kazdy ma prawo do oceny dunskiej sluzby zdrowia, milego wieczorku  :)

poloniainfo.dk

Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Lis 2013, 23:11:49 »

nutka53

  • Gość
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Lis 2013, 00:47:49 »


tak troche zartobliwie piszesz o wyzszosci polskiej sluzby zdrowia -rozbawilo mnie to bo wlasnie zastanawialam sie czy nie oplacac sobie prywatnego ubezpieczenia w danii i szukalam w internecie info na ten temat, czytam i oczom nie wierze ale sami dunczycy nie maja zaufania do panstwowej sluzby zdrowia i rosnie liczba ubezpieczen prywatnych .juz 1.500.000 ma takie ubezpieczenia i liczba rosnie  i wiecej osob by mialo gdyby nie koszty z tym zwiazane i chociaz zniesiono ulge podatkowa na to prywatne  ubezpieczenie to nie dosc ze nie zrezygnowali z niego ale jeszcze wiecej sie na nie zapisalo. tu jest to opisane:
http://www.altinget.dk/artikel/flere-faar-private-sundhedsforsikringer

w przeciwienstwie do ciebie nie mam zadnej traumy spowodowanej leczeniem w pl i nikt mnie nie faszerowal antybiotykami owszem lekarz zapisywal jakies tanie  srodki lagodzace objawy ale nie antybiotyki i faktem jest ze duzo polakow kupuje w aptekach te lagodzace leki ale chyba nie robia one spustoszenia w organizmie , ja z polski nie wracam bez syropu stodal.

co do sponsorowania lekarzy przez firmy farmaceutyczne to tez sie z lekka mylisz bo lekarze sa sponsorowani na calym swiecie a koncerny medyczne to nietykalne lobby. tu masz liste dunskich lekarzy i dentystow ktorzy sa reprezantami koncernow farmaceutycznych, tutaj tak jak wszedzie indziej sa lekarze korzystajacy z prezentow typu wczasy na koszt tych koncernow. moj poprzedni lekarz jest na tej liscie  ale nie ma na niej obecnej lekarki -wiec jest to dla mnie ulga.
tu mozecie sprawdzic swojego lekarza czy jest powiazany z jakas firma farmaceutyczna

http://ext.laegemiddelstyrelsen.dk/tilladelselaegertandlaeger/tilladelse_laeger_tandlaeger_full_soeg.asp?vis=hele

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #68 dnia: 27 Lis 2013, 05:57:39 »
tak jest jak piszesz -od siebie dodam ze na internie czyli medicinsk afdeling w dunskich panstwowych szpitalach leza same starsze ,  ubozsze  osoby  oraz obcokrajowcy ,a gdzie sa ichniejsi bisnesmeni,czy nawet ludzie pracujacy z wyzszym wyksztalceniem -nie bylo ich tam , czyzby nie chorowali ?owszem choruja ,ale lecza sie w prywatnych szpitalach, bo pracodawca oplaca im ubezpieczenie ...

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Lis 2013, 06:40:33 »
Porownujac obydwie sluzby zdrowia nalezy okreslic jaki jest dostep do   bezplatnej pomocy.Nutka na pewno placisz za swoje wizyty lekarskie w Krakowie. Piszac o receptach nalezy sie zastanowic dlaczego jest  w Polsce tyle aptek.
Co do ubezpieczen zdrowotnych w Danii to sa one w duzej mierze fundowane przez pracodawcow, ktorym to sie w jakis sposob oplaca.Dunczycy chca tez w ten sposob uniknac kolejek do szpitalnych zabiegow do czego niezamozni Polacy sa raczej przyzwyczajeni.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Lis 2013, 09:49:20 »

co do sponsorowania lekarzy przez firmy farmaceutyczne to tez sie z lekka mylisz bo lekarze sa sponsorowani na calym swiecie a koncerny medyczne to nietykalne lobby. tu masz liste dunskich lekarzy i dentystow ktorzy sa reprezantami koncernow farmaceutycznych, tutaj tak jak wszedzie indziej sa lekarze korzystajacy z prezentow typu wczasy na koszt tych koncernow. moj poprzedni lekarz jest na tej liscie  ale nie ma na niej obecnej lekarki -wiec jest to dla mnie ulga.
tu mozecie sprawdzic swojego lekarza czy jest powiazany z jakas firma farmaceutyczna

http://ext.laegemiddelstyrelsen.dk/tilladelselaegertandlaeger/tilladelse_laeger_tandlaeger_full_soeg.asp?vis=hele


Lista pokazuje osoby, ktore maja zgode na takie dzialanie. Jest ono kontrolowane przez ministerstwo  - zakres i stopien zangazowania. Glownie sa to programy naukowe.
Prawo bardzo mocno reguluje mozliwosc dawania lapowek lekarzom i pielegniarka w branzy medycznej, za ktore moga zostac zwolnione z pracy ze skutkiem natychmiastowym. MOzna na przyklad przyjsc na spotkanie z cukierkami, ale maja byc to cukierki do kawy, a nie do "reki". 
Prawo farmaceutyczne jest jeszcze bardziej ostre - nie mozna nic. Kwestie te sa urgulowane w prosty sposob, by zostac konsultantem farmaceutycznym trzeba miec panstwowy certyfikat.

NIkt na pewno nikomu wczasow nie oplaca.
Aczkolwiek sa przydzielane legaty na nauke. Ale i to odbywa sie w kontrolowany sposob - kwoty legatow nie sa wielkie. Znam pielegniarke, ktora wyjechala na studia w Stanach, po uzbieraniu legatow chyba z 4 firm.

« Ostatnia zmiana: 27 Lis 2013, 10:04:15 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

nutka53

  • Gość
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Lis 2013, 10:31:42 »
Jomir -zgoda na takie dzialanie oznacza legalizacje a to nie zmienia faktu ze ci lekarze chronia interesy tych firm lecz jest tez duza ilosc lekarzy w danii ktorzy nie legalizuja swoich powiazan z koncernami medycznymi i sa konsultentami bez certyfikatu.
Mange læger skjuler bijob i industrien
De seneste år har mere end 1.300 læger fået påtaler for at arbejde for industrien uden tilladelse.http://vbn.aau.dk/da/clippings/over-1000-laeger-bijobber-uden-at-give-besked(af7da1bd-c69a-469c-9de7-affb564cf4ee).html
 piszesz ze nikt nikomu wczasow nie oplaca - czlowiek ciagle sie uczy: Læger får stadig gaver fra medicinalindustrien. Så ofte, at formanden for medicinindustriens disciplinære nævn, professor Mogens Koktvedgaard, mener, at de bør højne deres moral.

Lægerne beder ofte medicinindustrien om at give penge til skovture, udflugter og rejser. Ifølge lægernes etiske retningslinier og lovgivningen er det ikke tilladt, men det holder dem ikke tilbage. Lægernes formand, Jesper Poulsen, erkender, at der stadig er for mange eksempler på, at læger lader sig købe af industrien.
http://helsenyt.com/frame.cfm/cms/id=2777/sprog=1/grp=9/menu=3/

konferencje w dubaju w luksusowym hotelu z wyzywieniem dla lekarza i czesto wspolmalzonka  oplacone przez koncern farmaceutyczny
Typisk har vi fundet virksomheder, som holder kongresser for læger på luksushoteller i Dubai med overnatning og middage betalt. Nogle gange har lægerne også fået lov til at få ægtefællerne med på medicinalfirmaets regning,«
http://www.dagensmedicin.dk/nyheder/medicinalindustrien-far-skattesmak-for-rejser-og-gaver-til-lager/
« Ostatnia zmiana: 27 Lis 2013, 10:48:03 wysłana przez nutka53 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Lis 2013, 11:48:59 »
Wszedzie znajda sie ludzie nieuczciwi. Mozna znalezc i ministrow (daleko nie szukajac ostatnie tlumaczenia Larsa), ktorzy wykorzystuja panstwowy system na swoj wlasny sposob, sedziow, ktorzy biora lapowki, policjantow.

Osobiscie nie lubie generalizacji. To tak jak zwyklo sie w Danii mowic, ze Polacy to pijacy i zlodzieje. Pijesz ? Kradniesz?
No, ja tez nie, ale tak sie o nas mowi i z tym musimy zyc. Kazdy musi pracowac na swoja opinie, a generalizacja jest krzywdzaca.
 
Prawo reguluje to jasno i restrykcji jest co raz wiecej.
Pojawia sie tez coraz wiecej firm, dla ktorych wartosci etyczne sa najwazniejsze.
 
Jednak o pozytywnych rzeczach, mowi sie malo. Negatywne rozdmuchuje sie na caly swiat. 
« Ostatnia zmiana: 27 Lis 2013, 12:27:04 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline iko22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Gru 2013, 21:58:37 »
Indolencja dunskich lekarzy jest przerazajaca. Jezli nie ma sie ewidentnej choroby typu urwana noga, cukrzyca czy zawal serca wyraznie widoczny w zapisie ekg nie ma co liczyc na diagnoze. Ludzie, ktorzy nie mieli do czynienia z powaznymi problemami zdrowotnymi moze beda zadowoleni... klopoty zaczynaja sie wtedy gdy zaczynamy chorowac. Nie grypa, nie swinka ale powazny stan chorobowy wymagajacy wywiadu lekarskiego, badan i diagnostyki. Wraz z mezem brniemy po kolana w dunskim systemie i glupocie lekarzy. Nie dotycza nas problemy jezykowe jak niektorzy sugeruja. Nie porownuje tu dunskiej sluzby zdrowia do polskiej czy innej bo to mi nie wroci zdrowia a i nie ma zadnego sensu. Stwierdzam jedynie, ze ludzi sie nie leczy a znalezienie przyczyny dolegliwosci graniczy z cudem lub jest dzielem przypadku.  Jezeli ktos bedzie probowal pytac o argumenty odpowiem tak - zmarnowane zdrowie moje i meza jest argumentem... brak diagnozy jest kolejnym. I nie dotyka nas katar czy zapalenie spojowek. Jest zle. W ostatnim czasie moja lekarka dopuscila sie oszustwa informujac mnie o wynikach badan, ktorych w ogole nie pobrala. Badania byly bardzo wazne, bo przeciez ciagle brne w strone swiatelka w tunelu. Osobiscie pofatygowalismy sie aby zadzwonic do instytutu patologii aby potwierdzic jej oszustwo. Trzy razy zmienialismy juz lekarza... tunel jest dlugi... swiatelka nie widac. Dodam tylko, ze mam te nieprzyjemnosc pracowac w dunskiej sluzbie zdrowia i mam moznosc obserwowania tego od kuchni. Jest dramatycznie. Prosze sobie poczytac o zakazeniach wewnatrzszpitalnych, ilosci zgonow z powodu bledow lekarskich czy innych rewelacjach. Prosze zaobserwowac jaki jest poziom higieny w tym kraju. Tu nawet od stomatologa wraca sie z zafundowana bakteria bo jest syf. Lekarz plukal wziernik ginekologiczny pod kranem na moich oczach... i to ja bylam ta nieszczesna pacjentka! Fuj! Odmowilam.

Ludzie nie choruja w Danii ktos tu powiedzial... nie jest to zasluga lekarzy nie przesadzajmy. Tu ludzie sa bardzo subordynowani, odzywiaja sie zdrowo wg piramidy zywieniowej i 8 dobrych rad, sa aktywni fizycznie bez wzgledu na wiek. To wszystko i inne dobre przyzwyczajenia skladaja sie na ich zdrowie czy kondycje. Opieka jaka panstwo zapewnia osobom starszym pozwala im zyc jak paczkom w masle. Maja wszystko czego dusza zapragnie zgodnie z serviceloven i sundhedsloven.  Statystyki oczywiscie sa zanizane przez brak diagnozy w chorobach. Niska zachorowalnosc bo niska wykrywalnosc.
Dunska sluzba zdrowia? jestem po stokroc na NIE.

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Gru 2013, 01:31:47 »
Zycze Ci zdrowia ,trzymaj sie,zgadzam sie z Toba , szczegolnie podobalo mi sie ze napisalas ze sa subordynowani .Tak wlasnie jest ,kazde slowo to prawda co napisalas.

poloniainfo.dk

Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Gru 2013, 01:31:47 »

 

Dlaczego dunscy mezowie nie mowia po polsku?

Zaczęty przez HektoDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5720
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2008, 14:53:28
wysłana przez Jomir
dunscy pracodawcy

Zaczęty przez goscDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4016
Ostatnia wiadomość 06 Sty 2009, 12:11:23
wysłana przez roga
Turysci, zwl dunscy, w Polsce

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 13553
Ostatnia wiadomość 28 Lip 2009, 22:15:51
wysłana przez Manior
Ahhh ci piekni Dunscy chlopcy

Zaczęty przez GoscDział Hydepark

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 17164
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2008, 03:43:44
wysłana przez BartekC
dunscy outsiderzy i wolnosc

Zaczęty przez mala_z_AarhusDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3231
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2009, 10:46:42
wysłana przez hetman