poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Duńscy lekarze i ich błędy  (Przeczytany 41715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #90 dnia: 29 Gru 2013, 00:31:25 »
Hej nadusiaa zrobisz jak chcesz... widze, ze inni probuja zniechecic Cie do tego wygadujac glupstwa o patykiem na wodzie pisanych gwarancjach. Powiem tak moi drodzy... nie jest to wymysl moj ani zaslyszane plotki. Tak... lekarz rodzinny daje skabusewnie na to. Nie rozumiem kolezenstwa, ktore neguje cos o czym ma pojecie sluchajac plotek czy innych bzdetow. Ja obecnie jestem w tej machinie i wlasnie otrzymalam skabusewanie od lekarza rodzinnego na ta usluge. Jestem po pierwszej wizycie w szpitalu, oczekuje na wyniki badan oraz dostalam kolejne skabusewanie do skejby w Århus do specjalistow. Moja rada nie jest wyssana z palca ale z mojego doswiadczenia. Jeszcze raz zachecam Cie do podjecia tych krokow. Decyzja nalezy do Ciebie. A wszystkich innych zachecam do bardziej wnikliwego zglebienia tematu.

Iko czytasz po dunsku? Prosze
http://udredningsgaranti.dk/

Offline iko22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Gru 2013, 00:35:05 »
iko ale Ty zdajesz sobie sprawe z tego ze glupoty piszesz i wprowadzasz ludzi  w blad? Udredningsgaranti nie jest zadna usluga, tylko prawem mowiacym  w duzym skrocie, ze masz prawo do otrzymania diagnozy w przeciagu 30 dni, o ile to mozliwe. To nie jest zadna usluga, na ktora mozna dostac skabusewanie. To samo dotyczy behandlingsgaranti to tylko prawo mowiace, ze od momentu postawienia diagnozy masz prawo zaczac leczenie od 30 do 60 dni w zaleznosci odciezkosci choroby. Innymi slowy jesli ktos idac za Twoja rada powie do lekarza rodzinnego du må give mig en henvisning til udredningsgaranti, to wyjdzie tylko na osobe, ktora cos gdzis slyszlala ale nie ma pojecia co.
Pisalam o tym wczesniej ze jest to prawo ustanowione przez rzad. Trzeba czytac wszystko o czym napisalam. Ja jestem obecnie w trakcie tego procesu i nie gadam zadnych glupot. Ja korzystam z udredningsgaranti. Nie bede juz kolejny raz tlumaczyla o co chodzi. Mowie to z wlasnego doswiadczenia i procesu leczenia. Tyle. I prosze nie zarzucac mi ze wprowadzam ludzi w blad. Podtrzymuje w calej rozciaglosci to co napisalam. Otrzymuje sie skabusewanie od lekarza rodzinnego powtorze to juz kolejny raz. Dobrej nocy. A swoja droga wpisujac sie w ten watek oczekiwalam merytorycznej dyskusji a nie domniemania wynikajacego z czytania z niezrozumieniem. Jestem osoba dorosla i powazna i nie przyszlam tu radzic na podstawie rojen sennych czy zaslyszanych dzwonow koscielnych z niewiadomego kosciola.

Offline iko22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Gru 2013, 00:36:43 »
Iko czytasz po dunsku? Prosze
http://udredningsgaranti.dk/
Czytam i mowie po dunsku... i korzystam z udredningsgaranti po otrzymaniu skabusewania od lekarza.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Gru 2013, 00:40:08 »
Iko kazdy pacjent skabusewany przez lekarza do szpitala w celu diagnostyki korzysta z tego prawa. To nie jest zadna usluga o ktora nalezy sie starac ani wspomonac lekarzowi rodzinnemu. Napialas ze nalezy zadac od lekarza skabusewania na udredningsgaranti a czegos takiego po prostu nie ma. Po prostu od momentu gdy szpital przyjmuje skabusewanie do momentu gdy otrzymujesz diagnoze powinno uplynac 30 dni, o ile to jest mozliwe, a jesli to nie mozliwe powinnas miec ustalony plan badan. Tyle.

http://www.regionh.dk/menu/sundhedOghospitaler/Patientrettigheder2/udredning_og_undersoegelse/ret_til_hurtig_udredning.htm

Offline iko22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Gru 2013, 00:46:24 »
Iko kazdy pacjent skabusewany przez lekarza do szpitala w celu diagnostyki korzysta z tego prawa. To nie jest zadna usluga o ktora nalezy sie starac ani wspomonac lekarzowi rodzinnemu. Napialas ze nalezy zadac od lekarza skabusewania na udredningsgaranti a czegos takiego po prostu nie ma. Po prostu od momentu gdy szpital przyjmuje skabusewanie do momentu gdy otrzymujesz diagnoze powinno uplynac 30 dni, o ile to jest mozliwe, a jesli to nie mozliwe powinnas miec ustalony plan badan. Tyle.
rece opadaja... ludzie wyspijcie sie a pozniej przeczytajcie co napisalam. Ile Wy macie lat? Typowo polska mentalnosc. A ja poprostu jestem chora osoba, ktora wlasnie korzysta z tego prawa. Macie jakies doswiadczenie w tym zakresie? Czy tylko niedoczytane dunskie strony internetowe? Pisze o tym co sama przechodze i z czego korzystam. Tyle.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #95 dnia: 29 Gru 2013, 00:54:23 »
Iko napisze jak do 7 latka bo inaczej nie dociera. Nadusia idac do lekarza powinna powiedziec Prosze dac mojemu dziecku skabusewanie do specjalisty w zwiazku z jego przedluzajacym sie kaszlem. Nie powinna natomiast powiedziec Prosze dac mojemu dziecku skabusewanie na udredningsg... czy widzisz roznice?
w odpowiedzi na Twoje pytania: 35. Tak, nie tylko praktyczna ale i teoretyczna bo strony internetowe doczytuje

Offline iko22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Gru 2013, 10:51:21 »
Iko napisze jak do 7 latka bo inaczej nie dociera. Nadusia idac do lekarza powinna powiedziec Prosze dac mojemu dziecku skabusewanie do specjalisty w zwiazku z jego przedluzajacym sie kaszlem. Nie powinna natomiast powiedziec Prosze dac mojemu dziecku skabusewanie na udredningsg... czy widzisz roznice?
w odpowiedzi na Twoje pytania: 35. Tak, nie tylko praktyczna ale i teoretyczna bo strony internetowe doczytuje
Skoro dyskutujemy jak ludzie dorosli podziel sie swoja wiedza praktyczna w tym zakresie bo jak do tej pory nie uslyszalam nic konkretnego, natomiast ja wyjasnilam zasady dzialania tego na moim wlasnym przykladzie. Co oprocz stawianych mi zarzutow i wlasnych analiz stron internetowych mozesz w tym zakresie powiedziec. Chetnie przeczytam... w odpowiedzi na negacje slowa usluga dodam tylko, ze wszystkie otrzymane przez nas swiadczenia wynikajace z ubezpieczenia zdrowotnego nazywamy koszykiem uslug... taka nomenklatura obowiazuje rowniez w Polsce. Z moimi problemami zdrowotnymi nie radzi sobie lekarz rodzinny niestety, wiec otrzymalam skabusewanie korzystajac z prawa ktore mowi o udredningsgaranti. Sama nazwa wyjasnia co to jest. Ale jak widac na tym forum obowiazuje tylko negacja, proby obrazenia kogos, wysmiania, brak szacunku i zero empatii. To typowe... nie mam zamiaru tlumaczyc ze czarne jest czarne a biale jest biale. Jezeli nawet to, ze sama z tego korzystam nie jest wystarczajacym argumentem to jaki jest sens dalszej dyskusji? Skad w ludziach tyle nienawisci i przekory? Nie wiem. Nikt nie zapytal nawet jak sie czuje... nikt nie zapytal jak przebiega moje leczenie, nikt nie zapytal czy skabusewanie mnie w ramach udredningsgaranti przynosi jakies efekty. Co to oznacza? Otoz oznacza to, ze nie jestescie zainteresowani merytorycznie tematem, ktory tak aktywnie komentujecie lecz jestescie zainteresowani bezinteresownym dowalaniem ludziom, byciem na NIE w kazdej kwestii.  Czy to pomaga Wam w zyciu? Naprawde nie chcesz mnie zapytac jak mi idzie? To przykre... normalne fora ludzi z problemami zdrowotnymi sa na innym poziomie. Ale to forum jest dosc specyficzne.
Jedyne z czym zgodze sie z Toba jest to, ze nadusiaa moze prosic rowniez o skabusewanie do specjalisty, to jest normalna kolej rzeczy. Ale ona pisze tu o wielomiesiecznych problemach, z ktorymi zmaga sie bez skutku. Na specjaliste czeka sie jakis czas... pozniej kolejna wizyta tez z okresem oczekiwania. Jak widac nie doprosila sie tego... znaczy, ze trzeba walczyc o zdrowie dziecka inna droga, droga wymuszajaca na nich dzialania majace na celu pomoc temu dzieckuj. Pozdrawiam i zycze w nowym roku wiecej empati i pozytywnej energii.
i. lat 48 pielegniarka, pracownik dunskiej sluzby zdrowia z przewleklymi problemami zdrowotnymi.

poloniainfo.dk

Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Gru 2013, 10:51:21 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #97 dnia: 29 Gru 2013, 12:38:49 »
Widzisz akurat tu i teraz na tym forum toczy sie dyskusja o udredningsgarani a nie o tobie.

Ty masz ochote porozmawiac o sobie - jak sie czujesz, jak przebiega twoje leczenie, czy skabusewanie do innego lekarza przynioslo jakis efekt - ludzie na forum chc rozmawiac generalnie o udredningsgaranti a nie o tylko o twoim konkretnym przypadku.

P.S Jako 48 letnia pielegniarka pracujaca w dunskiej sluzbie zdrowia wiesz , ze diagnozy zmieniaja sie z biegiem czasu i ze kazdy lekarz ma prawo wystawic "tu i teraz" diagnoze - która ani nie jest ostateczna ani wiazaca tylko po prostu opisuje stan pacjenta "tu i teraz". I udredningsgaranti zalatwiona :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline iko22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #98 dnia: 29 Gru 2013, 14:48:06 »
Widzisz akurat tu i teraz na tym forum toczy sie dyskusja o udredningsgarani a nie o tobie.

Ty masz ochote porozmawiac o sobie - jak sie czujesz, jak przebiega twoje leczenie, czy skabusewanie do innego lekarza przynioslo jakis efekt - ludzie na forum chc rozmawiac generalnie o udredningsgaranti a nie o tylko o twoim konkretnym przypadku.

P.S Jako 48 letnia pielegniarka pracujaca w dunskiej sluzbie zdrowia wiesz , ze diagnozy zmieniaja sie z biegiem czasu i ze kazdy lekarz ma prawo wystawic "tu i teraz" diagnoze - która ani nie jest ostateczna ani wiazaca tylko po prostu opisuje stan pacjenta "tu i teraz". I udredningsgaranti zalatwiona :-)

Zwlaszcza ze watek o udredningsgaranti rozpoczelam ja i probowalam wyjasnic na czym to polega. I nie ludzie chca rozmawiac o tym jak piszesz tylko ludzie napadaja na mnie gdy poruszylam ten temat negujac kazde zdanie. Nie wymagam rozmow o moim samopoczuciu tylko o tym czy prawo, ktore jest nam dane na tacy ma swoje konsekwencje w praktyce. Jezleli ludzie byliby zainteresowani tematem ktory poruszylam, powinni wykazac zainteresowanie  a nie kasac i ponizac.  Nikt nie zadal pytania, mimo tego, ze ja wlasnie korzystam z tego. Przy okazji ludzkie odruchy w dyskusjach sa na porzadku dziennym. Tak sobie wyobrazam normalne rozmowy. Poziom tego forum jest zenujacy jak widac na zalaczonym obrazku. Mimo wszystko pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego w nowym roku.
Nie mam w zwyczaju wypowiadac sie w sprawach o ktorych nie mam pojecia.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Gru 2013, 16:16:25 »
iko,

Powinnas zauwazyc roznice twojej sytuacji gdzie twoj lekarz uznal, ze nie potrafi ci pomoc a sytuacja syna nadusii gdzie lekarka  twierdzila, ze to nic powaznego. Nastepnym i najbardziej racjonalnym dla nadusii krokiem powinien byc kontakt ze specjalista nawet paroma.Sytuacja jej meza zostala tu tez rozwiazana racjonalnymi poradami.

Dodam tez, ze pare osob dyskutujacych w tym watku, tez aktualnie pracuje w szpitalach w funkcjach podobnych do twojej.
 
Czesio np. jest lekarzem samoukiem, ujawnil to niedawno calkiem przypadkowo :)

Co do forumowej empati to twierdze, ze ta niewielka grupa forumowych pomagabusew kieruje sie w duzej mierze empatia i mnimalnej podbudowaniem wlasnego ego, wielu z nich czeka tez na noworoczne dostawy empatii bo tegoroczna sie przedwczesnie wyczerpala; bylo po prostu za duzo nieborakow :)  Osobiscie angazowalem sie w intensywna pomoc roznym ludziom i dosc czesto tego, niestety zalowalem.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru 2013, 16:56:42 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: Duńscy lekarze i ich błędy
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Gru 2013, 16:16:25 »

 

Dlaczego dunscy mezowie nie mowia po polsku?

Zaczęty przez HektoDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5675
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2008, 14:53:28
wysłana przez Jomir
dunscy pracodawcy

Zaczęty przez goscDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3981
Ostatnia wiadomość 06 Sty 2009, 12:11:23
wysłana przez roga
Turysci, zwl dunscy, w Polsce

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 13434
Ostatnia wiadomość 28 Lip 2009, 22:15:51
wysłana przez Manior
Ahhh ci piekni Dunscy chlopcy

Zaczęty przez GoscDział Hydepark

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 17045
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2008, 03:43:44
wysłana przez BartekC
dunscy outsiderzy i wolnosc

Zaczęty przez mala_z_AarhusDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3200
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2009, 10:46:42
wysłana przez hetman