poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Turysci, zwl dunscy, w Polsce  (Przeczytany 13444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« dnia: 27 Lip 2009, 07:37:51 »
Wlasnie to Polakow spotyka sie w roznych dziwnych miejscach na swiecie, Dunczykow jakos tam nie widac. Chyba przytoczone przez Was przypadki to tylko wyjatki potwierdzajace regule, bo u mnie jakos w pracy poza utarte szlaki nosa nie wystawiaja, zarowno w poprzedniej jak i w obecnej. Okazuje sie, ze nawet Polska to egzotyka.  A co do checi poznawania swiata to wydaje mi sie, ze wlasnie malo ich interesuje to co dzieje sie poza Dania - to oczywiscie uogolnienie, ale znowu na podstawie obserwacji wspolpracownikow.
P.S. A Maroko tez polecam, nie spotkalam jeszcze niezadowolonej z wyjazdu to tego kraju osoby, a sporo Polakow tam jezdzi :-)

Klingon

  • Gość
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lip 2009, 09:30:00 »
Jadac na urlop szukamy przede wszystkim gwarancji dobrej pogody i zyczliwych ludzi. Nie wiem czy to jest brak fantazji jesli omija sie dziwne miejsca jak na przyklad Polske, gdzie mozna spotkac grupy pijakow juz od samego rana? ???

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lip 2009, 10:33:27 »
Moich znajomych denerwowal fakt ich "lupienia" w czasie urlopu w Polsce. Za miejsce kempingowe placili wiecej niz Polacy, za lodzie i ryby w budkach, zwiedzanie itd. A i ciagle sie ich pytano o prace w Danii, aby zalatwic, pomoc.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip 2009, 10:57:49 wysłana przez mala_z_Aarhus »

guniek

  • Gość
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lip 2009, 10:50:27 »
No to tak jak za komunistøw byly dwie ceny np. za hotele. Niższa dla Polakøw i 5 razy wyższa dla obcokrajowcøw
(tzw.dolarowych) albo jedzenie na promie - jedno menu dla Polakøw a drugie dla Dunczykøw

Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lip 2009, 12:19:14 »
Klingon, az przykro czytac, ze tylko tyle masz do powiedzenia o Polsce :o. Wstyd.
Polecam stronke: http://www.polskiekrajobrazy.pl/

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lip 2009, 12:36:29 »
Potwierdzam! W Polsce mieszkaja sami pijacy, ludzie bez wyksztalcenia, kolejne rzady okradaja spoleczenstwo - afera za afera, gdzie sie nie ruszysz to cie okradna, ludzie patrza na ciebie spode lba - sa bardzo niegoscinni, ladnych miejsc generalnie nie ma - wszedzie kominy starych fabryk z powybijanymi szybami, jesli juz rosnie gdzies trawa albo jest jakies jezioro to pelne smieci i starych butelek po piwie i wodce; zarabia sie srednio 1000zl na miesiac - starcza na 3 dni - pozniej trzeba zebrac albo czekac az w okolicy pojawi sie jakis obcokrajowiec - moze zalatwi jakas fajna prace na zachodzie? Gdzies czytalem ze jeden Polak zjadl drugiego z glodu.
Prawdziwy raj odnalazlem dopabuse w Danii!

[Posted on: 27 Lipiec  2009, 12:33:06]

...a kobiety w Polsce sa takie chude bo podobno jedza 3 razy dziennie kasze - nie maja za co kupic ziemniakow - dlatego sa takie brzydkie. Naprawde ladne, okragle i zadbane kobiety odnalazlem dopabuse w Danii!

Klingon

  • Gość
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lip 2009, 12:44:32 »
Polska to przede wszystkim Polacy a potem krajobrazy i niewazne jak ja widze Polske ale jak ja widza potencjalni turysci, nie tylko Dunczycy, i czy nie przyjezdzaja do Polski tylko dlatego ze nie maja fantazji?

poloniainfo.dk

Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lip 2009, 12:44:32 »

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lip 2009, 12:50:30 »
Dunczycy nie przyjezdzaja bo tak jak napisalem w Polsce jest sodoma i gomora i tak juz bedzie zawsze. Nic tego nie zmieni. Polacy maja najgorsze charaktery, sa zgryzliwi, maja waskie oczka bo tylko mysla jak tu oszukac, komu dopiec, z kim sie napic a pozniej kogo pobic. Dlatego wszystkim Dunczykom odradzam jak moge przyjazd do Polski - lepiej dla nich aby jezdzili na swoje kempingi.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lip 2009, 12:59:33 »
A ja swojemu mezowi staram sie Polske pokazywac. Jest to czasem trudne - rynek Torunia zastawiony parasolami z reklama piwa, tak, ze trudno pokazac urok kamieniczek, tudziez Zakopane, gdzie wedrujesz grzebietem szczytu wsrod straganow, ustawionych tak gesto, ze gor nie widac.....

Ale mimo wszystko mojemu mezowi sie podoba...
Teraz w planach Malbork i Bieszczady... mam nadzieje, ze chociaz Bieszczad tak nie zmasakrowali jak Zakopanego...

Aczkolwiek fakt... czasem mezowi musze tlumaczyc dziwne sytuacje jakie nas spotykaja.
Czasem tez testuje kelnerow... i niestety czesto zdarzaja sie "pomylki" w rachunkach, gdy nie zdradze sie, ze mowie po polsku...

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lip 2009, 13:15:26 »
Ja na Twoim miejscu bym jeszcze przemyslal czy pokazywac Malbork i Bieszczady. Podobno kolo Malborka od czasu do czasu sa jakies rekonstrukcje bitew ze sredniowiecza i mozna zarobic dzida albo sztyletem. Jacys dziwni ludzie w paltach z czarnym krzyzem pija piwo pod parasolem Tyskiego. Najbardziej podejrzane jest to ze maja brody i helmy niczym z XIV wieku! Polska to zawsze byl ciemnogrod!
W Bieszczadach tez nie jest bezpiecznie - a noz - widelec zapora na Solidnie nie wytrzyma i zaleje 50% Bieszczad (wszak to polska konstrukcja!). W knajpach Polanczyka i Wetliny sami pijacy; w Lutowiskach podobno w spozywczaku sprzedaja czerstwy chleb a w Cisnej jakis obcokrajowiec zapytal tubylca o droge - ten pomyslal ze obcokrajowiec go obraza i obcokrajowiec musial wrocic na kwatere w bieliznie z ranami szarpanymi nogi.
Odradzajcie jak mozecie Dunczykom zwiedzanie Polski bo to sie moze dla nich bardzo zle skonczyc!

A ja swojemu mezowi staram sie Polske pokazywac. Jest to czasem trudne - rynek Torunia zastawiony parasolami z reklama piwa, tak, ze trudno pokazac urok kamieniczek, tudziez Zakopane, gdzie wedrujesz grzebietem szczytu wsrod straganow, ustawionych tak gesto, ze gor nie widac.....

Ale mimo wszystko mojemu mezowi sie podoba...
Teraz w planach Malbork i Bieszczady... mam nadzieje, ze chociaz Bieszczad tak nie zmasakrowali jak Zakopanego...

Aczkolwiek fakt... czasem mezowi musze tlumaczyc dziwne sytuacje jakie nas spotykaja.
Czasem tez testuje kelnerow... i niestety czesto zdarzaja sie "pomylki" w rachunkach, gdy nie zdradze sie, ze mowie po polsku...



rokas

  • Gość
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lip 2009, 19:27:14 »
Behemocie, urok ironii polega na nienaduzywaniu jej. Inaczej nie jestes zabawny, lecz zalosny w swoim zacietrzewieniu. I widac, ze nie znasz zupelnie Klingona, nie pisalbys takich glupot.

Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lip 2009, 20:01:56 »
A ja się śmiałam całe popołudnie i czytałam to parę razy hihihi

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lip 2009, 20:02:33 »
A ja odradzam wybierac się do Odense. Nie dośc, że pijacy też urzędują od samego rana w różnych punktach miasta, 
to jeszcze zachodnia częśc centrum opanowana jest przez niekrępujących się sprzedających i kupujących narkotyki.
Władze miasta wydają w tej chwili wojnę lokalnym kloszardom:
Link: http://www.fyens.dk/article/1286059:Odense--AAbenlyst-narkosalg-i-Odenses-gader
Turyści mogą się czuc osaczeni.  Z zachodu narkomani i pijacy, a od wschodu sławne Vollsmose.
Tam co prawda nie piją, ale sama nazwa powoduje alergiczne wypryski.



Klingon

  • Gość
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lip 2009, 00:22:40 »
A ja odradzam wybierac się do Odense. Nie dośc, że pijacy też urzędują od samego rana w różnych punktach miasta, 
to jeszcze zachodnia częśc centrum opanowana jest przez niekrępujących się sprzedających i kupujących narkotyki.
Władze miasta wydają w tej chwili wojnę lokalnym kloszardom:
Link: http://www.fyens.dk/article/1286059:Odense--AAbenlyst-narkosalg-i-Odenses-gader
Turyści mogą się czuc osaczeni.  Z zachodu narkomani i pijacy, a od wschodu sławne Vollsmose.
Tam co prawda nie piją, ale sama nazwa powoduje alergiczne wypryski.
W artykule jest zdjęcie ulicy w Odense na której jawnie handluja narkotykami.

Mimo tego np. Niemcy wolą odwiedzać Danię motywując to "spokojem i ciszą", "łatwą dostępnością" oraz "oczekiwaną jakością zakwaterowania i usług".
Niektóre pytania z ankiety:

Jakie miejsca za granicą odwiedziłeś na wakacjach w ostatnich 12 miesiącach?
Danię  8 %             Polskę 2 %

Jakie miejsca za granicą rozważasz aby odwiedzić na wakacje w ciągu najbliższych 12 miesięcy?
Danię  6 %            Polskę 1 %

Które duże miasta rozważasz aby odwiedzić na wakacje w ciągu najbliższych 12 miesięcy?
Kopenhagę  5 %   - polskich miast niema wśród 21 pierwszych

Które kraje rozważasz aby odwiedzić na wakacje zorientowane na kulturę w najbliższych 12 miesięcy?
Danię  2 %           Polskę 1 %

Które kraje rozważasz aby odwiedzić na wakacje zorientowane na naturę w ciągu najbliższych 12 miesięcy?
Danię  13 %         Polskę  1 %

Które kraje rozważasz aby odwiedzić na wakacje z rodziną (czas spędzony z dziećmi) w najbliższych 12 miesięcy?
Danię  15 %         Polskę  -

Źródło Danmarks position i Tyskland

Wybrane cytaty na temat uwag krytycznych o podróży i pobycie w Polsce:
"Do najpoważniejszych niedogodności związanych z podróżą do Polski należą trudności komunikacyjne."
"Po raz pierwszy zapytaliśmy o ocenę bezpieczeństwa publicznego w 2000 roku. Poczucie zagrożenia przestępczością wysunęło się wówczas na drugie miejsce wśród krytykowanych aspektów pobytu w Polsce."

"UWAGA: od 2007 roku zaprzestano pytania o uwagi krytyczne na temat pobytu w Polsce."

Źródło Zestawienie podstawowych tendencji w latach 2000-2007

Offline Polasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lip 2009, 07:30:31 »
I co wg Ciebie Klingon ta statystyka przedstawia? Bo wg mnie tylko i wylacznie nieudolnosc promocji polskiej turystyki. Zjezdzilam Polske wzdluz i wszerz i nie uwazam, ze Polska jest mniej atrakcyjnym celem podrozy od Danii, a wrecz przeciwnie.
Wystarczy wziac tylko to pytanie, ktore pokazuje, ze osoby zajmujace sie promocja polskiej turystyki powinny dostac ocene niedostateczna: Które kraje rozważasz aby odwiedzić na wakacje zorientowane na naturę w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Danię  13 %, Polskę  1 %. Patrzac na pierwszy lepszy przyklad z brzegu, to par bocianich jest w Danii 3 (slownie: trzy), dlatego ze wyniszczylo je intensywne rolnictwo. W Polsce na szczescie jeszcze okolo 40 000, choc ich liczba ostatnimi laty tez sie zmniejsza.
W zeszlym roku na imprezie w Kiel podczas jarmarku miedzynarodowego poszczegolne kraje mialy szanse na zaprezentowanie. Na polskim stoisku byl bigos i kielbasa, dekoracji zadnej. Mialam ochote zamordowac tych, ktorzy promowali w ten sposob Polske, naprawde fatalnie w stosunku do innych krajow. Czy dziwic sie potem takim statystykom jak przytoczona wyzej? Przeciez Polska ma duzo wiecej do zaoferowania turystom oprocz bigosu i kielbasy, tylko trzeba o tym umiec opowiedziec. 

poloniainfo.dk

Turysci, zwl dunscy, w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lip 2009, 07:30:31 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15473
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8999
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7723
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 35164
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11907
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@