poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku  (Przeczytany 7933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukas751

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« dnia: 18 Gru 2013, 14:05:54 »
Witam
Mam problem zablokowali mi kont w danske banku z powodu braku mozliwosci potwierdzenia mojego pobytu w danii (nie mam zoltej karty). I w zaden sposob nie jestem w stanie tego zalatwic ani w banku ani w skacie. Dodam ze mam prace kontrakt na 20 h tygodniowo wszystkie payslipy udokumentowane, nie mam jakiejs lewej kasy na koncie. Jestem tutaj od maja i wczesniej taki problem nie wystepowal. Nie moge zrozumiec dlaczego nie moge korzytac z moich pieniedzy jesli je uczciwie zarobilem. Pracowac nadal moge nikt nie widzi w tym problemu, przelewy z pracy przychodza normalnie zlecenia stale np(silownia) nadal dzialaja. Problem w tym ze nie moge za nic zaplacic, wybrac pieniedzy z bankomatu ani zrobic jakiegokolwiek przelewu, dopoki nie udowodnie ze mieszkam w danii? Od kiedy takie cos jest? i czy tylko mnie takie cos spotkalo?
Pozdrawiam

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Gru 2013, 14:31:10 »
Majac kontrakt pewnie tez sie zarejestrowales w Statsforvaltning, gdzies tez pewnie mieszkasz, wiec dlaczego wiec nie masz jeszcze zoltej karty; czy z powodow religijnych? :) ? Zolta karte kazdy powinienen miec;jest to praktyczne i rozwazne.
 Dyskutowales sprawe w skacie i banku; szczegoly? Skoro bank pozwolil ci otworzyc konto to musi ci tez umozliwic korzystanie z niego i zezwolic na wybranie pieniedzy przed ewentualnym zamknieciem, a nie tylko i wylacznie na ograniczone operacje.

Offline lukas751

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Gru 2013, 14:44:29 »
No tak ale mieszkam z kolega tymczasowo, jest to miekszanie z komuny i nie wiem czy moge sie tam zarejestrowac ? czy jest jakies ograniczenie odnosnie ilosci osob na mieszkaniu? Bo chyba zoltej karty mi nikt nie wyda tylko na podstawie slownych zapowiedzi "tak mieszkam pod tym adresem"? Nie wiem moze jestem w wielkim bledzie i sie myle.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Gru 2013, 14:51:23 »
Mozesz sie zameldowac w jego mieszkaniu, o ile tam nie jest zameldowanych parunastu innych "klientow" i "posiadacz" nie pobiera dodatku na mieszkanie (boligstøtte, ktore moze wtedy stracic) i wogole ma kontrakt na to mieszkanie. Mozesz tez ominac ta sprawe kupujac "meldunek" co jest niezbyt prawnie poprawna sprawa, jednak jeszcze bez jakichkolwiek komunalnych konsekwencji np. w kbh :)

Offline lukas751

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Gru 2013, 14:59:03 »
ok jest jeden zameldowany mieszkanie ma okolo 60m, nie wiem dokaldnie teraz. Tak jak wspominalem jest to miekszanie z komuny? spoldzielni? jakas 3B. Co teraz zrobic zeby sie tutaj zarejestrowac i dostac zolta karte? trzeba isc do spoldzielni? zeby wystawili jakis papier ? czy samemu isc do komuny z wynajmujacym mieszkanie i tam to zalatwic ? i ile osob mozna tak zarejestrowac?

 ( a tak wogole to chyba sie jakies prawo zmienilo bo dawniej banku nie interesowalo kto gdzie mieszka i czy legalnie, a ostanio od paru osob slyszalem ze wogole nie moga konta zalozyc w zadnym banku bez zoltej karty) dawniej wystarczyl CPR i paszport lub dowod osobisty

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lukas751

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Gru 2013, 15:07:41 »
Wiec ja to mam jakos od tylu strony bo prace mam konto mam cpr mam ale nie mam takiego pozwolenia na prace i pobyt. Wiec to moze byc przyczyna blokady konta? I co dalej z tym mieszkaniem, czy moge sie na nim zarejestrowac?

poloniainfo.dk

Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Gru 2013, 15:07:41 »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Gru 2013, 15:22:24 »
Czytaj uwaznie co pisalem. Czy koles ma kontrakt na mieszkanie? Twoje problemy z bankiem powinienes rozwiazac osobiscie w banku z pomoca "czlowieka" poslugujacego sie poprawnie dunskim lub angielskim; na pewno nie tylko komunikatywnie :)

Offline lukas751

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Gru 2013, 15:31:02 »
Tak ma kontrakt na mieszkanie. Ale wydaje mi sie ze spoldzielnia tez musi jakas zgode wydac zeby sie tam ktos wiecej zarejestrowal. A w banku rozmawiamy plynnym angielskim, tylko te panie w okienkach wygladaja jakby na niczym sie nie znaly i nic je nie interesowalo niestety. No mozna powiedziec ze jak pojawia sie jakis problem to uciekaja wysylaja gdzies indziej zeby tylko mialy swiety spokoj.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Gru 2013, 17:19:44 »
Nie spoldzielnia nie musi zadnego pozwolenia wyrazac, tylko glowny wynajmujacy mieszkanie.
Co to znaczy , ze nie masz pozwolenia na pobyt? Byles w statsforvaltning i starales sie o pozwolenie na pobyt?

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Gru 2013, 18:03:21 »
Wez ten kontrakt, 2 zdjecia, paszport/dowod i udaj sie do Statsforvaltning na Borups Alle 117.
Jezeli kolega nie moze Cie zameldowac, to nie moze, a moze nie chce? poszukaj sobie adresu gdzies indziej.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Gru 2013, 18:50:43 »
Lukasz ty chyba z pewnoscia guza szukasz :)

Okazuje sie, ze tutaj jest potrzebny tlumacz z polskiego na polski z umiejetnosciami terapeutyczno/pedagogicznymi dla przepracowanych i zagubionych doroslych (Jomir?)

 Moja ostatnia rada bo rece mi opadaja: bierzesz kontrakt, zdjecie, pisemne oswiadczenie "gospodarza" ze mozesz sie u niego zameldowac w jezyku zachodnioeuropejskim,zawierajace rowniez jego cpr i podpis. Nastepnie zasuwasz do ktoregos z tych miejsc umieszczonych w tym linku i okreslonych jako citizen service; na bramce czlowiek cie zapyta o co chodzi i skieruje do odpowiednych reprezentantow siedzacych juz na miejscu. Przypominam ci o co ci chodzi :) : meldunek, zolta karte i przyda ci sie z pewnoscia nemid.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru 2013, 19:38:45 wysłana przez zpatentem »

Offline lukas751

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Gru 2013, 19:31:00 »
Ok spokojnie czyli jesli mamy mieszkanie z http://www.3b.dk/ i kolega ma z nimi kontrakt to wystarczy jego zgoda na to zebym ja sie tam zameldowal dobrze rozumiem? To jest mieszkanie w bloku nie jest to jakies wlasnosciowe mieszkanie ktore by nam ktos wynajmowal prywatnie

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Gru 2013, 19:34:06 »
gospodarz= czlowiek oficjalnie dysponujacy mieszkaniem. Zamykam biuro bo jestem wyczerpany :)

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Gru 2013, 20:06:42 »
Nie dokonca jest tak z tym meldunkiem na mieszkaniu ze ten co ma kontrakt na mieszkanie moze kogos tam jeszcze zameldowac bez wiedzy i zgody wlasciciela tegoz mieszkania czyli tej zpoldzielni,bylem nie raz w komunie pomoc ziomkom z meldunkiem i za kazdym razem potrzebna byla zgoda od wlasciciela nieruchomosci i nie wazne bylo czy to byl prawatny dom czy mieszkanie spodzielcze.

poloniainfo.dk

Odp: Zablokowany dostep do pieniedzy w banku
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Gru 2013, 20:06:42 »

 

Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11555
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
CPR I KONTO W BANKU

Zaczęty przez haryDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6670
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2007, 11:53:39
wysłana przez malin
Konto w banku

Zaczęty przez Dominika_LuszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9250
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2013, 00:48:18
wysłana przez myszka0807
Konto w banku

Zaczęty przez jk.dk6Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3659
Ostatnia wiadomość 27 Lis 2011, 21:23:41
wysłana przez Reksio
Konto w banku, a numer CPR?

Zaczęty przez demeoDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4180
Ostatnia wiadomość 03 Wrz 2009, 13:40:16
wysłana przez zoo