poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Auto na polskich blachach w Danii  (Przeczytany 24718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auto na polskich blachach w Danii
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Gru 2013, 15:58:44 »
Krakers - Jesteś WIELKI!!!

Do tego dochodzi zapewne duński przegląd. W ogóle zrobią mi przegląd auta z gazownią?

Pozdrawiam.
No i raczej zapomnij o przegladzie. Jak ukryjesz wlew gazu i trafisz na takiego co sie nie zna to da ci przeglad ale bez gazu. Bo diagnosta nie wie co to gaz w aucie. A jak cie politi zatrzyma to masz bardzooooo przechlapane ze nie masz wbitego gazu w dowodzie i wtedy bedzie placz.  A diagnosta sie wyprze. O powie ze wtedy czegos takiego nie bylo w aucie. Jedyne wyjscie to sprzedaj forda i kup tutaj cos. A jak masz rodzine w sensie zona dzieci to mozesz dostac pozwolenie, ale jak mama i tata to dobre czasy sie juz skonczyly. Dania to biedny kraj, wiec biedne auta a twoje jak sasiedzi zobacza  :o i  ze pl blachy no to skat cie przywita na parkingu.
Maja zabojczy podatek na auta ale stac cie na to auto i do tego maja autostrady. Wystarczy policzyc ile potrzeba najmniejszych wyplat na kupno auta a ile porzeba w pl. Wiec chyba nie ma sie co czepiac. Zawsze mozna zrobic druga pl tutaj. Ceny aut jak z fabryki ale za to az 2 kilometry autostrady i do tego platnej i odkladanie na auto 20 lat

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Auto na polskich blachach w Danii
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Gru 2013, 16:04:04 »
Akurat biorac pod uwage stosunek wyplata/cena nowego auta to chyba blizej im do nas niz do reszty "zachodu";)

Offline OLEY

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auto na polskich blachach w Danii
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Gru 2013, 16:40:10 »
Cholera...

Czyli dalej jestem, jak to się mówi, w czarnej d.

Już nie wiem, jak to duńskie prawo skwitować...

Może taką małą dygresją. ;)

"Polska, to dziwny kraj. Za 20 zł. nie załatwisz nic, ale za to za flaszkę, prawie wszystko..."
"Dania, to dziwny kraj, chcesz być uczciwy, to cię zmuszą do kombinacji..."

Oba kraje, wbrew pozorom dają pole do popisu nielegalnemu postępowaniu...

No cóż...

Dziękuję Wam za odpowiedzi w tym starym roku i od razu chciałbym wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący rok.

Niech moc będzie z Wami. Oby wszystko, czego sobie życzycie się spełniło i niech ta Dania będzie dla nas bardziej przyjazna.

Dziękuję za okazaną pomoc i trzymajcie się!

Godt nytår!

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: Auto na polskich blachach w Danii
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Gru 2013, 19:17:25 »
Hej OLEY.
Napisze, jak wygladala sprawa pozwolenia na poruszanie sie samochodem na polskich numerach w Danii
z doswiadczenia Polaka, ktory pracuje tu w Danii od kilku lat na stalym kontrakcie.
Kilka razy skladal prosbe o pozwolenie. W pierwszych latach bylo to nieodplatne.
W ostatnim roku wprowadzono oplate - 400 koro.
Pozwolenie otrzymywal na podstawie tego, ze majac w Polsce zone i dzieci oraz stale z nimi zameldowanie ma tak zwane "centrum zyciowe" w Polsce.
Pozwolenie zobowiazywalo go do wyajazdow do Polski co naj mniej dwa razy w miesiacu.
Na ostatnim zezwoleniu znalazla sie rowniez informacja, ze Urzad Skarbowy moze poprosic o udokumentowanie wyazdow do Polski (rachunki za paliwo, oplaty drogowe itp.).


Moim zdaniem jest zrozumiale, ze jezeli przyjezdza sie do Danii, trzeba akceptowac panujace tu przepisy.
A ze nie sa one najwygodniejsze - trudno. Cos za cos.
I przepisy nie zmuszaja do kretactwa i nielegalnego postepowania - wystarczy je respektowac.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku - w nowej rzeczywistosci tez :)

Offline OLEY

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auto na polskich blachach w Danii
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Gru 2013, 20:09:52 »
Hey Martyna!
Hej OLEY.
Napisze, jak wygladala sprawa pozwolenia na poruszanie sie samochodem na polskich numerach w Danii
z doswiadczenia Polaka, ktory pracuje tu w Danii od kilku lat na stalym kontrakcie.
Kilka razy skladal prosbe o pozwolenie. W pierwszych latach bylo to nieodplatne.
W ostatnim roku wprowadzono oplate - 400 koro.
Jak mus, to mus, ale na prawie. :)


Pozwolenie otrzymywal na podstawie tego, ze majac w Polsce zone i dzieci oraz stale z nimi zameldowanie ma tak zwane "centrum zyciowe" w Polsce.
Mam żonę i trójkę wspaniałych dzieci. Zobaczę, jaka będzie decyzja SKAT. Staram się robić wszystko legalnie, choćby ze
względu na moje kochane dzieciaczki.
Nie chcę, żeby miały ojca kryminalistę, bądź za kratami przez najbliższe lata...

Pozwolenie zobowiazywalo go do wyajazdow do Polski co naj mniej dwa razy w miesiacu.
Na ostatnim zezwoleniu znalazla sie rowniez informacja, ze Urzad Skarbowy moze poprosic o udokumentowanie wyazdow do Polski (rachunki za paliwo, oplaty drogowe itp.).
Jeśli zajdzie taka potrzeba, będę jeździł dwa razy na miesiąc, a jak będę jeździł, to rachunki za paliwo (siłą rzeczy) muszą się znaleźć. :)



Moim zdaniem jest zrozumiale, ze jezeli przyjezdza sie do Danii, trzeba akceptowac panujace tu przepisy.
A ze nie sa one najwygodniejsze - trudno. Cos za cos.
Ależ oczywiście Martynko!
Gdybym uważał inaczej, to nie trudniłbym się zadawaniem pytań, tylko miał prawo w ... (gdzieś) i ryzykował, ze mnie nie złapią

I przepisy nie zmuszaja do kretactwa i nielegalnego postepowania - wystarczy je respektowac.
Chyba się nie rozumiemy, albo nie czytałaś, co pisałem wcześniej.

Ja chcę respektować przepisy! Stąd moje pytania o legalne załatwienie spraw!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku - w nowej rzeczywistosci tez :)
Dziękuję! Nawzajem i, być może, do zobaczenia w "nowej rzeczywistości". ;) (nawiasem mówiąc, moja najstarsza córeczka ma na imię Martynka, więc już Cię lubię  :) ;) .)

Pozdrówka.

Krakers

  • Gość
Odp: Auto na polskich blachach w Danii
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Gru 2013, 21:04:22 »
MartynaM - Ty od razu kupiłaś tutaj samochód na DK blachach, ani razu nie jeździłaś takim na PL blachach? ;)

Mam znajomego, przez 4 lata jeździł samochodem na PL blachach (wtedy już mniej więcej było wiadomo, że nie można), ale ok ... w momencie kiedy kupił "duńskie autko" ... podczas rozmowy nt. łapanki na samochody powiedział:
"dobrze im tak, powinni przerejestrować albo kupić tutaj" ;)

Ja przyjechałem tutaj od razu po studiach, miałem autko za 6000zł, kupione za kredyt studencki i ... gdybym miał na dzień dobry zapłacić 10000 - 15000 koron ... to bym nie zapłacił. Nikt nie jest milionerem od razu ;)
Zatem prawo swoje, zachłanność swoje a zdrowy rozsądek i przyjazne przepisy swoje.

I jak pisałem - gdyby była np. miesięczna opłata 1000 koron za jazdę na zagranicznych blachach przez pierwszy rok od zarejestrowania - super = zdroworozsądkowe, logiczne podejście (jak ktoś przyjeżdża do pracy to miałby możliwość bycia fair).
Rozumiem, że samochód = dobro trwałe = ma swoją wartość, ale nie zawsze posiadając samochód ma się nieograniczone środki pieniężne w tym samym czasie, chyba wszyscy wiedzą jak jest w PL, a pewnie większość osób, które przebywają na tym forum, bo będąc milionerem nie trzeba by się do Danii przeprowadzać (chociaż nie tylko finansowe czynniki tej decyzji sprzyjają ;)).

Dlatego moralizatorskie twierdzenia ... też należy najlepiej zachować dla siebie, jak się nie zna dobrze sytuacji, a każda sytuacja zazwyczaj różni się od innej (a co, trochę sobie pomoralizuję ;)).

Ja jeździłem na początku samochodem na PL blachach, później przerejestrowałem, później kupiłem inne na duńskich blachach i ... nic a nic mi do tego co robi ktoś inny, jeśli zna konsekwencje swoich decyzji oraz jest w jakiejś tam sytuacji.

Pozdro.

P.S.
"Moim zdaniem jest zrozumiale, ze jezeli przyjezdza sie do Danii, trzeba akceptowac panujace tu przepisy."
- ostatnio zacząłem jeździć zgodnie z przepisami ... polecam, zobaczysz ... jak tubylcy respektują własne przepisy. Nie ma co za bardzo teoretyzować ;)

poloniainfo.dk

Odp: Auto na polskich blachach w Danii
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Gru 2013, 21:04:22 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 259986
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2276
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29510
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35728
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33605
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand