poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: do "Plyta glowna, procesor, obudowa, wentylator, monitor" - BĄDŹMY FAIR!  (Przeczytany 6724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twardogłowy

  • Gość
i7-920 kosztował ponad 2000 kr. - ale w 2008 roku, chłopie, nie bądź taki zdzierca, ten procesor można wyrwać na dba.dk albo na gulogratis.dk za +- 400kr.

Tak samo płyta główna na sockecie LGA1366 - to są stare dzieje, od tamtych czasów miałeś / masz już 3 generacje i7-emek (Sandy, Ivy, Haswell), a za 1200kr. to można kupić świetną nową płytę główną do obecnych procesorów (np. ASUS Z87-Pro), a nie do 4 letniego, do którego taką płytę można kupić za +- 400kr. na wspomnianych stronach.

Niech moderator też będzie fair ... i nie kasuje tego "ostrzeżenia", te oferty to "zdziertwo w biały dzień", za te ceny można naprawdę porządne, nowe, komponenty:
1. i5-4670K:
http://www.edbpriser.dk/processor/core-i5-i5-4670k-6-mb-intel-boxed-id-7335590.aspx?q=4670k
2. ASUS Z87-Pro:
http://www.edbpriser.dk/bundkort/asus-z87-pro-id-7368047.aspx?q=z87+pro

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Zeby byc fair, moderator musial to przeniesc we wlasciwe miejsce, jako ze zamieszczony tekst ogloszeniem nie jest i nie posiada wymaganych danych.
Ackzolwiek mysle, ze tamt warty przedysktuwania.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline jayjay

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nie za bardzo rozumiem o co ten caly problem, moja sprawa za ile i co sprzedaje? Bede chcial to i 10.000dkk wystawie,
podaje takie ceny jakie uwazam za sluszne, za plyte dalem 1.740dkk 6 miesiecy temu, co do procesora to i moze wiekowo ma juz wiele za soba ale mozna go wykrecic do 4ghz :) druga sprawa ze jesli ktos jest zainteresowany i obeznany w temacie to napewno napisze z zapytaniem czy mozna zejsc z ceny... no tak ale to takie nasze polskie przywary pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da, napisz jeszcze do apple dlaczego iphone jest taki drogi skoro mozna miec xiaomi za mniej niz polowe ceny z tymi samymi parametrami :))

Krakers

  • Gość
Fair moderatorka ;)

Tutaj jest link do jakiegoś ogłoszenia na dba.dk:
http://www.dba.dk/processor-intel-i7-asus-p/id-1005221361/
- ciut lepszy procesor
- płyta na sockecie LGA1366
- "schładzacz" procesora
- "dodatkowo" pamięć RAM
... wszystko za 1500kr.

... zatem to, co opisywał Twardogłowy ;) ... nie jest bezpodstawne.

Niestety taki urok sprzętu komputerowego, że traci sporo na wartości - po czasie. Jakub pewnie by nie chciał o tym pamiętać, ale takie są realia. Parę miesięcy temu karta graficzna GTX 680 kosztowała ok. 3400kr. ... Nvidia zastosowała re-name`ing i taką kartę (dokładnie ta sama specyfikacja, nawet lepsze taktowanie rdzenia) wypuściła pod nazwą GTX 770, która kosztuje (kosztowała od początku) obecnie ok. 2300kr. (niesamowicie współczułem nabywcom karty GTX 680, którzy dokonali zakupu tuż przez wypuszczeniem 770-tki).

I oczywiście, żeby nie być gołosłownym, można sobie sprawdzić gdzie jest i7-920, a gdzie są obecne generacje, np. i5-4670K (którego można kupić za 1400kr. - nowy procesor):
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2013/def/internet.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2013/def/gry.png

W końcu jakiś temat o komputerach!  ;)

jayjay - pewnie, że możesz wystawić nawet i za 10 000 koron, tylko ... wówczas też bym "zareagował", bo nie lubię ... takich sytuacji, że ktoś "korzysta", a ktoś traci. Jeśli Tobie to odpowiada, to Twoje sumienie.
I rozumiem "Twój ból" - ta płytka jest niezła, ale jeśli siedzisz w "tym świecie" to pewnie doskonale wiesz jak to się ma, jeśli się kupuje "starsze generacje" - rynek wtórny jest wówczas okropny.

Inna sprawa - dlaczego pół roku temu kupiłeś taki sprzęt? ... i dlaczego teraz sprzedajesz ;)

druga sprawa ze jesli ktos jest zainteresowany i obeznany w temacie to napewno napisze z zapytaniem czy mozna zejsc z ceny...
- czyli jak ktoś nie zna tematu ... to kupi w takiej cenie (z narzutem zejścia z ceny), a jak ktoś zna realną wartość to się utarguje? - stary, bądź ludzki ;) ... mam nadzieję, że nie to miałeś na myśli, bo to brzmi jak ...  :-X

A pies ogrodnika nie ma tutaj nic do rzeczy, bardziej jestem jak ... Batman, Superman, Spiderman!  8) ;)

Offline jayjay

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
sprzedaje bo chce sie przesiasc na iMaca, kupilem taka plyte bo stara mi padla a niestety w poblizu aarhus pod ten socket byla to jedyna plyta, co nie zmienia faktu ze jest to naprawde mocna konstrukcja, dla kogos kto lub zabawy z OC to cos idealne ja bralem z musu, pracuje z komp. wiec nie moglem pozwolic sobie na szukanie czegos w sieci.

Co do procesora faktycznie troche mnie ponioslo za 500dkk moge puscic z fabrycznym chlodzeniem oczywiscie bo mugen 2 wiadomo histora :))

Sam mam 680tke obecnie i jak widze jakie obecnie karty wychodza i jakie ceny i jak spadaja to plakac sie chce, jesli patrzec na to w ten sposob to nigdy bym nic nie kupil bo zawsze strace...
To co ktos chetny? 3000dkk za wszystko lacznie z monitorem, skrece na miescu jesli ktos sobie zyczy i napijemy sie coli :D


Offline jayjay

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Tak mysle i mysle to z tego wynika ze tylko cene procesora podalem za duza bo mobo jest warte swojej ceny, buda jest prawie nowa i cena dobra, monitor za te cene przy tej rozdzielczosci parametrach jest nie do kupienia, mugen 2 kosztowal 200zl hmm po takie analizie to chyba sam od siebie kupie :)) druga sprawa ze za 3000dkk jest prawie kompletna maszynka, dodac SSD na os i hdd na instalki, ja na BF4 na obecnym sprzecie 60kl.s czyli na tych czesciach ktora jak twierdzicie sa przedpotopowe, bo nie wiek a dobor komponentow jest wazny :P

Offline jayjay

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
i7-920 kosztował ponad 2000 kr. - ale w 2008 roku, chłopie, nie bądź taki zdzierca, ten procesor można wyrwać na dba.dk albo na gulogratis.dk za +- 400kr.

Tak samo płyta główna na sockecie LGA1366 - to są stare dzieje, od tamtych czasów miałeś / masz już 3 generacje i7-emek (Sandy, Ivy, Haswell), a za 1200kr. to można kupić świetną nową płytę główną do obecnych procesorów (np. ASUS Z87-Pro), a nie do 4 letniego, do którego taką płytę można kupić za +- 400kr. na wspomnianych stronach.

Niech moderator też będzie fair ... i nie kasuje tego "ostrzeżenia", te oferty to "zdziertwo w biały dzień", za te ceny można naprawdę porządne, nowe, komponenty:
1. i5-4670K:
http://www.edbpriser.dk/processor/core-i5-i5-4670k-6-mb-intel-boxed-id-7335590.aspx?q=4670k
2. ASUS Z87-Pro:
http://www.edbpriser.dk/bundkort/asus-z87-pro-id-7368047.aspx?q=z87+pro

To ze maja swoj wiek nie oznacza ze sa one zle, jak juz pisalem wczesniej w najnowsze gra przy max detalach mozna grac juz o Photoshopie CS i projektach pokroju 150mb 300dpi plik nie wspomne 0 problemu, kwestia jaka karta pozniej grafiki i jaki ram

poloniainfo.dk


Krakers

  • Gość
Płytka naprawdę fajna, ale tutaj raczej tego nie sprzedasz, zajrzyj na:
http://www.hardwareonline.dk/forum_category.aspx?fgid=5
- to jest spore forum komputerowe, tam będzie łatwiej ... i pewnie będzie łatwiej sprzedać osobno.

E, tak źle nie jest, trzeba tylko wyczuć moment - ja kupiłem GTX 580 (jak wyszedł) i do obecnego zastosowania ciągle służy (granie staram się porzucić, a mam na nim Alpenfohn Peter`a zainstalowanego i dwa 120mm wentylatorki z 500rpm - to szkoda się rozstawać, bo to bezgłośne kompletnie), a to już ... prawie 3 lata.
Ale przemianowanie 680 -> 770 i "670 -> 760" było ciekawe.

...

no z płytką ten ból, że ona do starych procków i mało kto kupi ją za taką kwotę do takiego "staruszka", a na 4GHz to i na takiej za 500kr. podkręcą. Weź lepiej zostaw dla siebie ten sprzęt, bo to żal sprzedawać ;)
A do całej maszynki to jeszcze:
- RAM
- zasilacz
- karta graficzna
- dvd-rw - jak ktoś chce ;)

... mogę jeszcze, mogę jeszcze? - ja o komputerach to mogę cały czas ;)

A BF4 - no to wszystko zależy od ustawień (detale, AA/ AF), rozdzielczości monitora (tutaj też można manipulować danymi ;)) ... no i sprzętu, GTX 680 to dobra bestia :)

Ale nowsze procesory do BF4 ... są dobre w MP:
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4/charts/bf4_cpu_geforce.png
nie tak bardzo jak w singlu:
http://gamegpu.ru/images/remote/http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Battlefield_4-test-bf4_proz_2.jpg
http://static.techspot.com/articles-info/734/bench/CPU_01.png

Pozdro.

O, jeszcze jeden komentarz ... super! - jayjay ... Ty pisz w tym temacie ile "wlezie" ;)
- no i7-920 jest OK, a na 4,0GHz ... za 500 kr. procek ... sam bym brał ;) (ja na i7-2600K @ 4GHz siedzę)
... tylko nie za tysiaka ;)

Offline jayjay

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Musze sprzedac :( rady nie da, poczekam moze jednak ktos zauwazy potencjal co do reszty czesci o ktorych pisze to obecnie sa one 'zaklepane' przez mojego brata 2x4gb G.Skill 2300, psu Chieftec AX750 Gold i byc moze gtx680 ale jego to chyba zostawie ale ze wzgledu na sentyment i krwawice jaka na niego poszla XD

Offline jayjay

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Krakers z kad jestes moze trzeba jakies lanparty zrobic? Albo spotkanie

Krakers

  • Gość
Procka bez problemu sprzedasz na hardwareonline.dk za 500kr., jak chcesz mogę napisać za Ciebie ogłoszenie - znam to forum bardzo dobrze, ale to byś musiał podać detale na prv. (adres, coś o procku - kiedy kupiony, podkręcany był, czy masz fakturę - jak tak, może skan).

Mugen 2 - to będzie ciężko, ludzie kupują Cooler Master Hyper 212 EVO -nowy chodzi po ok. 230kr., a ten Mugen to multi-socket, czy tylko pod LGA 1366? - można razem z prockiem za +150kr., a masz do niego wentylator, czy sam heatsink (radiator)?

Płytę byś mógł spróbować za 999kr. - psychologiczna cena, wiem, że szkoda, no, ale taki rynek :(

A obudowa to pewnie głównie opcja "[afhentet]" - czyli odbiór (nie wiem jak u Ciebie z duńskim ;)) ... bo przesyłka - takie gabaryty / waga - nieopłacalna.

Haha ... spotkanie przy kwadratowym stole, okulary, sweterek obowiązkowo, przeszywające spojrzenie, monotematyczne myśli w głowie ;) ... i  obowiązkowo wziąć niunię* ze sobą? ;)
niunię = komputer ;)
Nie, no ... ze mną tak źle to nie jest, komputery - hardware to moje małe zboczenie, ale posiadam też inne ;)
Samochody - te inne, samochody! ;) ... i inne ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
No prosze chlopaki! Jak sie ladnie rozwinelo!
 :D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Krakers

  • Gość
Jomirka - tylko się z nami nie wciągnij! ;)

W które uzależnienie?  :-X ;)

P.S. a to wszystko dzięki Tobie :)

Offline jayjay

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
No jesli naprawde jestes w stanie mi spylic ten sprzet hmm to w sumie czemu nie. Najbardzie zalezalo by mi aby moze sprzedac caly zestaw skrecony do kupy tj. plyta, cpu, wenty i to do budy, do tego monitor toz to prawie kompletny komputer za rozsadne pieniadze, jedynie wizualnie monitor kuleje ale dziala super

Krakers

  • Gość
No jesli naprawde jestes w stanie mi spylic ten sprzet hmm to w sumie czemu nie. Najbardzie zalezalo by mi aby moze sprzedac caly zestaw skrecony do kupy tj. plyta, cpu, wenty i to do budy, do tego monitor toz to prawie kompletny komputer za rozsadne pieniadze, jedynie wizualnie monitor kuleje ale dziala super

Sorry jay, nie mogę wziąć tego na siebie, bo ... Ciebie nie znam ;) - ale to chodzi tylko i wyłącznie o to, że ... Ciebie nie znam (nie wiem kim jesteś, w jaki sposób funkcjonujesz, itp.) i ... za dużo niepewności - nieufności, w sensie brania na siebie odpowiedzialności, bo na tym forum mnie trochę znają.

Mogę Tobie napisać gotowe "ogłoszenie", nie wiem czy wolisz po ang. - ja bym wolał, ale z duńskim też sobie poradzę, jeśli tak to podeślij na prv. jakieś dane. To co ich najbardziej interesuje to ceny, czy jest rachunek, gdzie ktoś mieszka, orbiór osobisty czy przesyłka.

poloniainfo.dk


 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13645
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9730
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9788
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10303
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
"Polnocny Jylland" - co to?

Zaczęty przez stettinerDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15438
Ostatnia wiadomość 03 Paź 2007, 23:28:29
wysłana przez stettiner