poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut  (Przeczytany 9838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline audi90

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« dnia: 03 Lut 2014, 21:05:40 »
Witam .Chciał bym się dowiedzieć czy taki urząd istnieje w Danii jak UOKiK i prosić o ewentualne namiary.
Niedawno nabyłem pojazd u handlarza kolo Århus. W bardzo miej atmosferze odbyła się transakcja, po czym przeszliśmy do omówienia warunków umowy.Dowiedziałem się że przysługuje mi 6 mies gwarancji  na wszystko ,wszelkie niedociągnięcia [słaby amortyzator tylny i pęknięta szyba przednia] usunie sprzedawca. Tak też zrobił, z tym ze wstawił używany amortyzator i nie dokręcił śruby po 250 km śruba wypadła a amortyzator odpadł wyciekł z niego olej  i haczy o koło >:( . Kazał mi przyjechać do swojego warsztatu lub wziąć lawetę, gdy interweniował mój  kolega z pracy ,przysłał jakiegoś mechanika bez kluczy który próbował zamontować ten amortyzator .  Jak mogę ubiegać się swoich praw i czy może ktoś orientuje się  jakie są warunki gwarancji, ewentualnie zwrotu pojazdu w przypadku nie usunięcia wad.

nutka53

  • Gość
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lut 2014, 22:41:29 »
instytucja w ktorej mozesz zlozyc skarge http://www.bilklage.dk/Forside tyle ze masz marne szanse na wygranie sprawy i nie wiem czemu nazywasz handlarza nieuczciwym bo z tego co piszesz to jest ok czlowiek.

on nie ma obowiazku zamontowac nowy amortyzator wiec wyluzuj i nie ma obowiazku transportowac auto do swojego warsztatu bo nawet jak odkurzacz ci sie zepsuje to musisz go dostarczyc na swoj koszt do sklepu.... chyba masz w ubezpieczeniu auta pomoc drogowa -wiec uzyj tej opcji a to ze wyslal mechanika to mily gest bo mogl powiedziec ze sam grzebales przy tym amortyzatorze i nic go nie musi wiecej obchodzic

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lut 2014, 20:18:15 »
Jest hanlarz i handlarz jak dla mnie ten przytoczony tutaj to na szkoleniu w handlu aut byl chyba w polsce bo tylko u nas jest bardzo popularne druciarstwo a o takim jest tu mowa,jak mozna wymienic amortyzator na uzywke przeciez to jest smiech na sali bo ta czesc akurat odpowiada za czyjes zycie i zdrowie.Jak by na mnie trafil to bym mu ten amortyzator wsacidzil w w wiadoma czesc ciala,ja swego czasu kupilem peuegota 407 i po ok.dwoch miesiacach siadl panel klimy i raz wialo cieplo a raz nie zadzwonilem do gostka z problemem a on mi powiedzial ze zamowi nowy panel NOWY nie jakas uzywka i jak bedzie mial go u siebie to mi zadzwoni i tez tak uczynil,wymienil mi u siebie w warsztacie nie sprawdzajac nawet czy ten muj jest sprawny czy nie i ja to rozumiem pelna kultura i uczciwosc w handlu.Jedz do dziada i walcz o ta gwarancje i nie daj sie zbyc.
« Ostatnia zmiana: 04 Lut 2014, 21:16:40 wysłana przez leo1 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lut 2014, 20:46:27 »
Nie rozumiem.

Kto wymienil amortyzator na stary? Sprzedawca czy handlarz? Czy to ta sama osoba?

Rozumiem ze nie odstawiles samochodu z powrotem do handlarza? No to jak on ma go naprawic?

Handlarz poszedl ci na reke i wyslal mechanika do ciebie - nie musial. Jak Nutka napisala: zepsuje sie samochód, odkurzacz, kosiarka sam musisz zepsuta rzecz dostawic do naprawy.
Chyba ze w umowie masz zaznaczone ze koszty ewentualnego transportu pokrywa sprzedajacy/handlarz. Masz taki punkt?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline audi90

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lut 2014, 21:11:02 »
Witaj dzięki za szybką odpowiedz .Może  rzeczywiste mnie trochę poniosło,  ale jechałem z rodziną, całe szczęście tylko 40km/h a jeśli to by było 110km/h :o. Nazwałem go nieuczciwym bo, po pierwsze po wymianie amorka i szyby potwierdził mi że zrobił przegląd i samochód jest na 100% ok.Po drugie ,po odpadnięciu amorka wstawili mi ten sam cieknący amortyzator, wstawiał go mechanik wysłany przez handlarza po wysłaniu zdjęcia i opisaniu całego zajścia w smsie, a jak dzwoniłem do niego to albo nie obierał telef.albo wysyłał mnie do mechanika,po trzecie sugerowałem się podobną sytuacja kolegi, też miał kłopoty z abuseem i wymienili mu na nowy( auto kupione u innego handlarza)pytając się handlarza o warunki gwarancji na papierze powiedział mi że nie ma ,ale w całej Danii są takie same. Pytając się handlarza  o wyjazd np. do Niemiec i ewentualne problemy z autem powiedział mi ze mam dzwonić do niego czy też do jego  mechanika .Myślałem że gwarancja jest dor to dor .Dzisiaj  zostawiłem auto, pana sprzedawcy nie było.Jutro będę kontaktował się z nim

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lut 2014, 21:26:04 »
Pare uwag:
1. Na naprawe masz tez dostac nowa gwarancje, tak ze uzywanie zdezolowanych czesci to dziwne rozwiazanie.

2. Co do kosztow transportu/przesylki to przy gwarancyjnej naprawie nowozakupionej rzeczy sprzedawca ifl. købeloven (dunskie przepisy regulujace handel detaliczny) musi  pokryc koszta, nie wiem jak to jest z uzywanymi rzeczami, ale mozna zadac takie pytanie na forbrug.dk.

3. FDM jest prezna organizacja samochodziarzy, sa bardzo kompetentni, maja swoje warsztaty, swoich rzeczoznawcow i prawnikow.Wiec z problemami to do nich. Widze wlasnie, ze przez 3 pierwsze  miesiace mozna byc czlonkiem za frajer :)
Podaje te link z nadzieja, ze to nie jest karalne amputacja czegokolwiek :)

http://www.fdm.dk/valg-medlemskab-a
« Ostatnia zmiana: 04 Lut 2014, 21:53:12 wysłana przez zpatentem »

nutka53

  • Gość
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lut 2014, 22:35:30 »

wedlug prawa sprzedawca moze uzywac przy naprawie uzywanych czesci rezerwowych. koniec i kropka i nie sluchaj tych bredni   leo1 bo tylko glupka z siebie zrobisz.

Reparation af en brugt vare
Sælgeren har som udgangspunkt lov til at prøve at reparere en mangel ved en vare, der er solgt brugt. Når sælgeren skal reparere en brugt vare efter reglerne i købeloven, må han gerne bruge brugte reservedele. Han må fx gerne udskifte motoren i en bil med en anden brugt motor.
link: http://www.forbrug.dk/Artikler/Dine-rettigheder/Forbrugerleksikon/brugt?tc=3A17FF2E35AE4055874840372384CB7F


poloniainfo.dk

Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lut 2014, 22:35:30 »

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lut 2014, 17:49:09 »
W firmie której pracuje zdarzyła się kiedyś awaria ledwo co zakupionego używanego auta. Handlarz naprawił je na własny koszt a w ramach rekompensaty wymienił przednią szybę która miała pęknięcie już w momencie zakupu  :)
Dodam jeszcze że  jak dowiedziałem się o cofaniu liczników w DK  to już nawet wymiana amortyzatora na używany mnie nie dziwi.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lut 2014, 20:32:19 »
Kolezanko Nutka prosze sie tak nie napinaj i nie pisz ze ktos inny pisze brednie bo to ze prawo dunskie dopuszcza uzywanie w naprawie uzywanych czesci wcale nie oznacza ze handlarz na to sie moze powalac i to praktykowac,moze wsadzic np.urwana klamke badz tysiac innych czesci mniej lub w ogole  majacych jakikolwiek wplyw na bezpieczne uzytkowanie samochodu ale jesli chodzi o takie podzespoly jak zawieszenia auta tudziez hamulce to te czesci powinno bezwglednie wymieniac sie na nowe a nie jakies zuzyte i cieknace gowno.Masz pojecie jakie znaczenie w normalnym i bezpiecznym uzytkowaniu auta maja te czesci? chyba nie wiec nie doradzaj komus zeby odpuscil temat i sie godzil na montaz zlomu.Swoja droga to w Danii przeglad techniczny to smiech na sali dla nich wazniejsze jest to zeby np.przewody hamulcowe nie byly skorodowane badz podwozie anizeli chocby calkowicie sprawny uklad hamulcowy=brak rolek lub wspomniane juz zawieszenie=brak trzepakow,w ogole sciezka diagnostyczna to pozrazka,bylem juz na paru przegladach w roznych stacjach dignostycznych i praktycznie wyposazenie wygladalo tak samo.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lut 2014, 21:10:30 »
...bo to ze prawo dunskie dopuszcza uzywanie w naprawie uzywanych czesci wcale nie oznacza ze handlarz na to sie moze powalac i to praktykowac...

???

To znaczy prawo pozwala ale handlarzowi nie wolno tego prawa uzywac bo ty tak uwazasz?
Amortyzatora nie mozna wedlug ciebie na uzywany wymienic a silnik mozna?

Troszke mnie to smieszy - prawo sobie a my polacy sobie...bo tak, i juz... :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline audi90

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lut 2014, 21:56:05 »
Witajcie .Jestem po rozmowie ze sprzedawcą,najpóźniej w sobotę mam odebrać samochód .rozmawiając także z mechanikiem który wymieniał za pierwszym razem ten amortyzator i go nie dokręcił. Nie usłyszałem słowa przepraszam do tego powiedział ze samochód jest używany wiec i amortyzator tez wstawił używany.Ale jak tylko wspomniałem obu panom o FDM i ze po wykonanej naprawie będę chciał się tam udać  w celu sprawdzenia auta ,panowie potwierdzili ze tym razem się nie zawiodę i auto będzie naprawione jak należny.Leo ma racje z amortyzatorem .Jest taka zasada nawet w Polsce  nie wstawia się używek w warsztatach chyba że na życzenie klienta. Pytałem kilku mechaników w Danii i w Polsce każdy mi odradzał, to że amortyzator nie cieknie nie ma znaczenia. Żywotność tego jest obliczana na 80.000 do 100tys km po tym czasie nigdy nie wiadomo co się  stanie inne części owszem za wyjątkiem tarcz hamulcowych , klocków i niektórych elem. zawieszenia.A jeśli chodzi o prawo duńskie to na końcu tej regułki o używanych częściach zamiennych jest"Den brugte reservedel skal dog svare til resten af varen i alder og slid. Han må altså ikke sætte en meget gammel og meget slidt motor i en nyere og mindre slidt bil." w skrócie, nie możne być w gorszym stanie  i starsze  niż reszta pojazdu. Teraz pytanie jak mechanik możne stwierdzić ze amor jest ok jak nie ma Stanowiska do badania charakterystyk tłumienia amortyzatorów, tylko organoleptycznie ale to nie wystarczy.DZIĘKUJE wszystkim za zainteresowanie i pomoc ,mam nadzieje ze inni będą mogli skorzystać z zamieszczonych tu porad (OBY NIE ;D)

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lut 2014, 22:08:09 »
Robta co chceta jak dla mnie akurat silnik ma mniejszy wplyw na bezpieczensto w trakcie jazdy anizeli trefny amortyzator ktory nie spelnia swojej roli w czasie jazdy i w razie W to korba w silniku wyjdzie ci bokiem a przy zjebanym amortyzatorze to bokiem ci wyjdzie ale oszczednosc na wymianie amortyzatora,po za tym przy niesprawnych amortyzatorach auto traci wlasciwosci jezdne i to jadac tylko z kabusewca a co dopabuse jak je dociazysz, jak chcecie miec chocby namiastke tego jak sie takie auto zachowuje na drodze to sposcie sobie polowe powietrza w kapciach i sie przekenocie ze nie warto ryzykowac dla pozornych oszczednosci bo amory czy sprezyny nie kosztuja furmanki pieniedzy tak jak przytoczony tutaj przyklad z silnikiem.Niestety ale wlasnie tak jak piszesz u wiekszosci polakow jest taka wlasnie mentalnosc ze szklem dupe se beda wycierac bo na papier juz braklo poniewaz kupili sobie wozek a na utrzymanie jego juz pieniazkow braklo.

Offline jolaniebieska

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
    • zajazd
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lut 2014, 12:41:39 »
Amortyzatory wymienia się zawsze parami, inaczej auto przy kontroli nie zostałoby dopuszczone do ruchu.
Gdyby zdarzenie miało miejsce w innych okolicznościach, ktoś by ucierpiał, to sprzedawca za taki sposób naprawy auta miałby cieplutko. Wspomnij mu o tym.

Offline audi90

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Maj 2014, 18:39:16 »
Witajcie miarka się przebrała z tym handlarzem i jego głupim mechanikiem. Postanowiłem ujawnić nazwę tej firmy po tym jak wymienili mi czujnik położenia wału trzyma się na stripsach a na dodatek w aucie został uszkodzony zderzak gdy tylko zwróciłem na to uwagę mechanikowi wyjechał moim autem z warsztatu i powiedział ze nie chce ze mną rozmawiać  .JUNGES AUTOMOBILER APS  Hyundai  Hinnerup 8382  .Nie kompetencja i kpina z klienta uważajcie na tych oszustów, a zwłaszcza na Rasmusa mechanika partacz do potęgi i cham >:(

Offline lukasz_slagelse

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Maj 2014, 07:26:05 »
Warto swoją opinie zostawić rownież tutaj:  http://www.trustpilot.dk/review/www.junges-automobiler.dk

poloniainfo.dk

Odp: co zrobic z nieuczciwym handlarzem aut
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Maj 2014, 07:26:05 »

 

jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15788
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19139
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Bezplatna nauka j. dunskiego - jak to zrobic??

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 44067
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2020, 22:08:39
wysłana przez Guyver
Zgubiłem dokumenty co teraz powinienem zrobić?

Zaczęty przez ArianV8Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3475
Ostatnia wiadomość 30 Sie 2020, 17:46:09
wysłana przez Klasza
57 651 DK do dopłaty czy cos sie jeszcze da zrobić

Zaczęty przez risonesDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3906
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2009, 22:08:04
wysłana przez bobi