poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: No..! robaczki!  (Przeczytany 11636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
No..! robaczki!
« dnia: 24 Maj 2014, 12:31:36 »
 Na kogo jutro glosujecie (o ile macie czas i mozliwosci :) ) i dlaczego?
Ja glosuje na Messerschmidta bo jest bystry,wyszczekany, konkretny i bardzo odpowiednio krytyczny. Reszta komediantow to zaczadzeni lowcy posad w parlamencie; bez idei, poslugujacy sie nalogowo wyswiechtanymi sloganami :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2014, 17:27:01 »
Mi sie Twoja argumentacja tak spodbala, ze na karcie do glosowania szukalabym "zpatentem" :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2014, 18:07:54 »
Tylko  Svend von Kutanson !!! Jako były alfons i rehabilitowany galernik z całą pewnością ogarnie ten „burdel ”
 program, hasła wyborcze ma jak inni NIE DLA UNII a pcha się jak świnia do koryta Brukseli znaczy  :)

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2014, 18:37:57 »
Vordinborg,
A skad znasz czlowieka? Jak sie nazywa na codzien? Podejrzewam, ze jutro glosujesz na 3 pozadne browary do poludnia?
Ja po glosowaniu o 12 pedaluje na degustacje win i smakolykow (spokojnie, biore ze soba zolta klippekort).
Moderatorka tez grozila, ze sie zjawii :)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2014, 21:21:36 »
Z AA , Na parafii wołają go zdrobniale,  jako dżentelmen do południa nie pije (trzeźwieje) potem degustacja  :P
Bedzie Mira bedzie zabawa  ;) cenzurowana  ;D

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2014, 20:05:02 »
Na kogo jutro glosujecie (o ile macie czas i mozliwosci :) ) i dlaczego?
Ja glosuje na Messerschmidta bo jest bystry,wyszczekany, konkretny i bardzo odpowiednio krytyczny. Reszta komediantow to zaczadzeni lowcy posad w parlamencie; bez idei, poslugujacy sie nalogowo wyswiechtanymi sloganami :)

Zgadzam sie z toba,tez glosowalam na Mortena M. a ten drugi Morten Helveg z Radikale B - jaki on jest glupi matoł,oglądałam kilka programów i debat przed wyborami - facet jest po prostu durny !!! Aha i ta z S - Ida Auken - ta babcia ona tez jest walnięta,śmiałam sie z jej wypowiedzi...eh

Juz nie długo po wszystkim !!  Wieczorem o 23.00 ostateczne wyniki.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2014, 22:03:51 »
Zgadzam sie z toba,tez glosowalam na Mortena M. a ten drugi Morten Helveg z Radikale B - jaki on jest glupi matoł,oglądałam kilka programów i debat przed wyborami - facet jest po prostu durny !!! Aha i ta z S - Ida Auken - ta babcia ona tez jest walnięta,śmiałam sie z jej wypowiedzi...eh

Juz nie długo po wszystkim !!  Wieczorem o 23.00 ostateczne wyniki.


Glupi matol, facet poprostu durny!!! ona walnieta = argumenty  :(

poloniainfo.dk

Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2014, 22:03:51 »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2014, 22:28:42 »
Rzeczywiscie Margarete Auken zachowuje sie czesto zenujaco w dyskusjach telewizyjnych; przerywajac innym, gestykulujac.
Cytat z BT:"Hun kan være noget forvrøvlet og indforstået at høre på og er ikke altid kortfattet".

Roga! Opowiedz lepiej o twoim glosowaniu.... i nie gan argumentacji innych (to raczej subiektywna sprawa) bo przeciez spelnili swoj obywatelski obowiazek...

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2014, 15:23:17 »

Glupi matol, facet poprostu durny!!! ona walnieta = argumenty  :(

Jak byłam w liceum ubierałam świat w piękne słowa - dzisiaj nazywam rzeczy po imieniu.

Morten Helveg - bredzi od rzeczy i inaczej tego nie można nazwać,sam nie wierzy w to co mówi,pieprzył głupoty tylko żeby zdobyć poparcie przed wyborami,a i reszta partii tez jest tåbelig stad nazywa się ja Radigale ;) Martin Lidegaard minister obrony tez Radigale - szkoda slow,on i ta jego polityka...

Babcia Auken pluje przez zęby i opowiada bajki na dobranoc,powinna sie lepiej zając swoimi børnebørn a nie polityka,daleko jej do Pia K.

Szkoda mi Szwecji,ale Sverigedemokraterna chociaz dwa mandaty dostała,...na jesień maja wybory do rządu.


Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2014, 16:52:02 »
U mnie ma Morten Helveg pseudonim "Zorro"; odpowiednia aparycja :) Tez nie cierpie tej partii.. ale,ale. niestety, Vestager jest bez watpienia, najlzdolniejszym i najbardziej wplywowym politykiem w obecnym rzadzie.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj 2014, 19:50:56 »
Karvasz jak w jakiejś bajce :) jest królestwo ;), jest stara jak świat królowa, ale rządzi wiedźma blondi Hogata ::) jest Lars Lyka  co wszytko łyka, paru znanych głupków, Zooro no i oczywiście nasze orły znaczy Ogry z DF coby najchętniej ostrokół na miedzy ustawiły tak żeby już żadne kolorowe\baśniowe stwory do samotni nie wlaziły  :-\
no i tyleł

Tyle że jak mawiał mój czeski przyjaciel „zycie to niejebajka”   ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2014, 20:14:51 »
To je bitwa!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Cze 2014, 09:44:12 »
Jakos tak niezmiennie szokuje mnie, ze moi rodacy potrafia oddac glos na... DF.

Szczeki juz dzis chyba nie pozbieram z podlogi... Swiat mnie nadal zadziwia  ??? Owszem, Messerchmidt jest wyszczekany, popularny, robi show - ale wlasnie dlatego to demagog czystej wody. W EU przez 5 lat dbal wylacznie o swoja popularnosc, tweetowanie, spotkania z wyborcami... ale...prawie niczego nie zdzialal.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Cze 2014, 12:07:28 »
Messerschmidt precyzyjnie i logicznie potrafi okreslic wszystkie bledy, przewalki czy marnotrawstwo w EU. Reszta dunskiego towarzystwa postuluje brednie, a tak naprawde nic nie jest w stanie zdzialac czy wytlumaczyc.Przykladem moze byc problem turystyki socjalnej

 Nalezy sobie tez zdac sprawe ze 13 dunskich "wybrancow" nic tam nie jest w stanie zawojowac w towarzystwie 715 innych "wybrancow".

Wybor do parlamentu powinno sie, realnie, traktowac jako oplacone wakacje, czy luksusowe zakonczenie kariery polityka z wysmienitym kieszonkowym :)

Ogromny sukces DF w tych wyborach jest odzwierciedleniem aktualnej opini dunskich wyborcow zawiedzionych i oburzonych przewrotna polityka S, burdelem w V, degrengolada SF i tez K. Nie ma obecnie w Dani politykow klasy Messerschmidt i Thuelsen Dahl i nie ma tez bardziej popularnej, i juz chyby najwiekszej, parti. Enhedslisten jest popularna ale jakos zniewolona przywiazaniem do obecnego rzadu. Powtorze tez, ze Vestager z Radikale Venstre jest najbardziej wplywowym i mocnym politykiem w obecnym rzadzie.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Cze 2014, 15:04:46 »
Osobiscie uwazam, ze lepszy taki Meserchmit, ktory wie czego chce, a wiec wiadomo czego sie spodziewac, niz takie gwiazdy jak w Polsce. Nie pamietam juz jak sie nazywala jedna z druga, ale na pytanie "co pani by chciala robic w parlamencie", odpowiedziala: "yyyy....eeee... poprosze o inny zestaw pytan".
To dopabuse zenada, i tu nie rozumiem jak mozna glosoac.
NIe wiem jak Pancia skonczyla, ile glosow dostala, nie sledze wydarzen politycznych w Polsce, ale link z wypowiedzia okrazyl caly swiat.

Mnie program zadnej z partiii nie pasuje od poczatku do konca, ale zgadzm sie z Zpatem, Meserschmit chociaz wypowiada sie jak inteligentny czlowiek i mysli logicznie.
A ze jest przeciwko "turtyce socjalnej", coz sie dzwic.
Kiedys emigrowalo sie z Polski "za chlebem", teraz "za zasilkiem".

Daleko nie szukac, ostatnio byl watek jednego z rodakow, jak to go w kommunie oszukali i wyplacili za duzo o 240.000 zasilku.
No, prosze, nie pokumal sie chlopaczyna, ze mu za duzo skapnelo, no, ale jak oddac trzeba to juz krzyk.
A ilu takich???
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2014, 06:53:13 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Cze 2014, 15:04:46 »