poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Mieszkanie-wilgoc  (Przeczytany 18809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Wrz 2014, 20:54:07 »
Jesli chodzi o wilgoc i grzyb w mieszkaniach tudziez w domach to Dunczycy chyba przoduja w tym temacie,zadnych izolacji przeciw wilgociowej fundamentow (stare i nie tylko budownictwo),cienkie sciany nosne a przedewszystkim wszedzie ta wszechobecna tapeta pomalowana jakas gowniana farba lateksowa wiec ja sie pytam jak ma nie byc wilgoci?.Oprocz tego to kto normalny kladzie panele na sufity a nie na podlogi? i ktoredy ma ta wilgoc sie wydostac z mieszkania czy domu bo wiadomo ze para i wilgotne powietrze wydostaje sie nie tylko przez okna ale takze przez sciany i dach,brak zabezp.przeciw wilgociowego fundamentow doprowadza do wilgoci scian z gruntu i jesli juz sciany napija sie wody to mieszkanie mozna sobie wietrzyc ale po puszczeniu baka a nie po to zeby pozbyc sie grzyba i wilgoci.Jest wiele skutecznych sposobow na pozbycie sie wilgoci z mieszkania czy domu jesli juz takowa zagosci na dobre jedna z nich jest opcja zakupu osuszacza ale takiego profesjonalnego a nie za pare stowek bo to nic nie da, druga opcja ale to raczej dla tych co walcza z wilgocia w domach to reku czyli Rekuperator wentylacja mechaniczna i to jest najbrdziej efektywne urzadzenie niedopuszczajace do zawilgocenia pomieszczen a co za tym idzie i do grzyba w mieszkaniu.Zycze wam wygranej walki z tym dziadem od mieszkania i szybkiego znalezienia suchego lokum.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Wrz 2014, 17:43:31 »
ja w mieszkaniu nie suszylam rzeczy a gdy przychodzily zimne dni i zima to na scianach pojawial sie grzyb,smierdzialo okropnie.mieszkanie wietrzone co chwile zima nie zima bo tak sie robi i to i tak nic niedalo kupowalam preparaty ale to wina w scianach.sprzatam domy i widze ze masa dunczykow ma te same problemy z grzybem juz na oknach im sie pojawia nie wiem o co chodzi ale my takich problemow az takich w polsce nie mamy jak oni.zgadzam sie z leo1 ma racje.sciany cienkie itp.mam wynajete nowe mieszkanie bo w tamtym mieszkaniu dzieci mi ciagle chorowaly lekarz mowil ze to przez ten grzyb ale w tym nowym mieszkaniu jak przychodzi zima to czuje smrud z lazienki,wentylacja tam jest niewiem dlaczego smierci wilgocia.sciana cieniutka nieocieplona podloga z kafetek jak wchodze to lud.a oni olewka maja przyjsc sprawdzic i nic  szlak trafia.grzejniki chodza na maksa a oni mowia ze nie grzeja mocna bo to od temoeratury na dworzu i on ocenia sam ale mi jest zimno do licha niewim co robic jak przyjdzie zima

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrz 2014, 19:21:30 »
Watek zostal podzielony, by oosboy szukajace informacji o plesni mogly ja znalezc bez czytania 10 stron nie na temat.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Wrz 2014, 20:07:56 »
Mozna zaczac juz na etapie szukania mieszkania - kiedy wybudowane, czy ocieplone i kiedy, kto miszkal przed nami i jak dlugo, porozmawiac z poprzednim najemca, popatrzec na drzwi, okna, mury, sprawdzic ile wydal na ogrzewanie poprzedni wlasciciel, jak wietrzy sie mieszkanie - sa wywietrzniki?, jakie sa podlogi - isolacja?

No i jak tu juz ktos napisal - tanie mieszkanie, szybko znalezione nie moze byc super izolowane i super cieple i super ekonomiczne - bo to sie nie bedzie oplacalo wlascicielowi.

Cudów nie ma - albo placisz albo masz cos hm...troche gorszego od "sredniej krajowej".

Zgadzam sie z Jomir - tu jest Dania, bardzo wysoka wilgotnosc powietrza caly rok, wilgotne lata i zimy bez mrozów, to raj na ziemi dla róznych grzybów domowych. Im lepiej isolowany dom tym mniejsza cyrkulacja powietrza, tym wyzsza wilgotnosc tym lepiej dla grzyba :-). Wietrzyc trzeba, emhætte tez trzeba wlaczyc, nie tylko przy bigosie ale za kazdym razem przy gotowaniu.

A tu praktyczna odpowiedz na twoje pytanie:
http://www.familieadvokaten.dk/Breve-700/b700-592.html
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline BTK483

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrz 2014, 06:11:13 »
Mozna zaczac juz na etapie szukania mieszkania - kiedy wybudowane, czy ocieplone i kiedy, kto miszkal przed nami i jak dlugo, porozmawiac z poprzednim najemca, popatrzec na drzwi, okna, mury, sprawdzic ile wydal na ogrzewanie poprzedni wlasciciel, jak wietrzy sie mieszkanie - sa wywietrzniki?, jakie sa podlogi - isolacja?

No i jak tu juz ktos napisal - tanie mieszkanie, szybko znalezione nie moze byc super izolowane i super cieple i super ekonomiczne - bo to sie nie bedzie oplacalo wlascicielowi.

Cudów nie ma - albo placisz albo masz cos hm...troche gorszego od "sredniej krajowej".

Zgadzam sie z Jomir - tu jest Dania, bardzo wysoka wilgotnosc powietrza caly rok, wilgotne lata i zimy bez mrozów, to raj na ziemi dla róznych grzybów domowych. Im lepiej isolowany dom tym mniejsza cyrkulacja powietrza, tym wyzsza wilgotnosc tym lepiej dla grzyba :-). Wietrzyc trzeba, emhætte tez trzeba wlaczyc, nie tylko przy bigosie ale za kazdym razem przy gotowaniu.

A tu praktyczna odpowiedz na twoje pytanie:
http://www.familieadvokaten.dk/Breve-700/b700-592.html


Bardzo Ci dziekuje za ta odpowiedz, na pewno mi to pomoze bo wlasciciel na pewno tego nie naprawi, ale wlasnie on jest prywatnym wlascicielem i jak wyprowadze sie przed 3 miesiacami i nie bedzie chcial oddac mi kaucji to co moge zrobic w tej sprawie?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Wrz 2014, 07:40:17 »
poczytaj tu:
http://www.skimmel.dk/Generel%20information%20og%20gode%20r%C3%A5d/Ofte%20stillede%20sp%C3%B8rgsm%C3%A5l.aspx

wkleilam ten link nieco wyzej, ale w miedzyczasie rozmyl sie w dyskusji o sprzataczkach
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Wrz 2014, 07:40:17 »

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Wrz 2014, 08:16:41 »
ja w mieszkaniu nie suszylam rzeczy a gdy przychodzily zimne dni i zima to na scianach pojawial sie grzyb,smierdzialo okropnie.mieszkanie wietrzone co chwile zima nie zima bo tak sie robi i to i tak nic niedalo kupowalam preparaty ale to wina w scianach.sprzatam domy i widze ze masa dunczykow ma te same problemy z grzybem juz na oknach im sie pojawia nie wiem o co chodzi ale my takich problemow az takich w polsce nie mamy jak oni.zgadzam sie z leo1 ma racje.sciany cienkie itp.mam wynajete nowe mieszkanie bo w tamtym mieszkaniu dzieci mi ciagle chorowaly lekarz mowil ze to przez ten grzyb ale w tym nowym mieszkaniu jak przychodzi zima to czuje smrud z lazienki,wentylacja tam jest niewiem dlaczego smierci wilgocia.sciana cieniutka nieocieplona podloga z kafetek jak wchodze to lud.a oni olewka maja przyjsc sprawdzic i nic  szlak trafia.grzejniki chodza na maksa a oni mowia ze nie grzeja mocna bo to od temoeratury na dworzu i on ocenia sam ale mi jest zimno do licha niewim co robic jak przyjdzie zima
kupic  sobie cieple galoty i wietrzyc mieszkanie .ja nie mam problemu z wilgocia.Jak gotujemy okap zalaczamy nie wisi tylko dla ozdoby .w laziience wentylator chodzi nie tylko podczas kapieli ale i po kapieli .ja na pradzie przyoszczedzisz to bedziesz walczyc z grzybkiemi mozaika na scianach

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Wrz 2014, 09:45:02 »
poczytaj tu:
http://www.skimmel.dk/Generel%20information%20og%20gode%20r%C3%A5d/Ofte%20stillede%20sp%C3%B8rgsm%C3%A5l.aspx

Brawo Jomir
Teraz wazne jest ile osob narzekajacych na plesn w mieszkaniu przeczytalo te informacje, ile rzetelnie odpowiedzialo  sobie, co robi, zeby uniknac wilgoci.
BTK czasem warto poswiecic pieniadze dla ratowania zdrowia i zmienic mieszkanie, mysle, ze mozecie tez sami pomalowac na nowo, moze bedzie taniej, ale jak gdzies tam bylo napisane: najpierw pisemna reklamacja do wlasciciela, bo na wyprowadzke przed trzema miesiacami, tez musisz miec zgode.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Wrz 2014, 12:19:43 »
Po co im czytac .za dwa tygodnie ktos napisze ze ma wilgoc w mieszkaniu to tak jak z dawaniem ogloszen w dziale ,,transport,,

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Wrz 2014, 16:19:28 »
...Bardzo Ci dziekuje za ta odpowiedz, na pewno mi to pomoze bo wlasciciel na pewno tego nie naprawi, ale wlasnie on jest prywatnym wlascicielem i jak wyprowadze sie przed 3 miesiacami i nie bedzie chcial oddac mi kaucji to co moge zrobic w tej sprawie?..

Nic. Nie rozmawialas/pisalas z wlascicielem, nie masz dowodu ze wlasciciel nie naprawi. A co ty prywatnie na ten temat myslisz nikogo nie obchodzi. Podpisalas prawnie wazny kontrakt, wypowiedzenie 3 miesiac, kaucja - to sie liczy.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline BTK483

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Wrz 2014, 20:50:11 »
Bede rozmawiac z wlascicielem, napisze mu email z zalaczonymi zdjeciami, ale z gory wiem, ze on nic z tym nie zrobi, wiec w takiej sytuacji z tego co czytalam w zalaczonym linku, moge sie wyprowadzic przed 3 miesiacami z pisemnym wypowiedzeniem mieszkania. Tylko zastanawiam sie co z kaucja on jest mi wtedy zobowiazany oddac ja?
Mam 18 lat i to moje 1 mieszkanie w Danii, nigdy nie spotkalam sie z taka sytuacja wiec prosze o wiecej zrozumienia, dziekuje.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Wrz 2014, 21:04:25 »
To nie jest normalne z plesnia w takim tempie, powinienes wiec poprosic o porade (wysylajac email albo telefonicznie) w lokalnym huslejenævn (komunalna instytucja rozpatrujaca i rozstrzygajaca spory/zazalenia zwiazane z wynajetymi mieszkaniami).
Ewentualnie oznajmic wynajemcy, ze nosisz sie z takim zamiarem. Namiary znajdziesz w lokalnym borgerservice.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Wrz 2014, 21:14:04 »
Czy w calosci ci odda to nigdy nie wiesz odliczy sobie sciany podlogi zniszczenia

Offline BTK483

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Wrz 2014, 22:33:36 »
Czy w calosci ci odda to nigdy nie wiesz odliczy sobie sciany podlogi zniszczenia

Jakie zniszczenia? Dopabuse sie tam wprowadzilam i w ciagu 20 dni na scianach pojawila sie plesn, musiala byc tam wczesniej, a on to tylko zakryl tapeta i zamalowal z zwiazku z tym nie jest to z mojej winy i nie jestem prawnikiem, ale nie powinien mi odliczyc za to z kaucji. W zwiazku z tym chcialam sie poradzic bo nie chce aby mnie zrobil w konia musi istaniec jakas instytuacja, ktora zajmuje sie takimi przypadkami...

poloniainfo.dk

Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Wrz 2014, 22:33:36 »

 

Mieszkanie w CPH za 3 tys. dkk - realne?

Zaczęty przez BogusDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 14870
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2007, 20:27:16
wysłana przez Tula
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11385
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Pokój lub mieszkanie

Zaczęty przez MobikDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5686
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2013, 11:26:56
wysłana przez Mobik
Niedogrzane Mieszkanie w Szwecji

Zaczęty przez theodorobertDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7204
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2012, 19:35:01
wysłana przez theodorobert
ile metrażu ma to mieszkanie

Zaczęty przez plegiusDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5677
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2014, 18:06:54
wysłana przez Jomir