poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Mieszkanie-wilgoc  (Przeczytany 18811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BTK483

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Mieszkanie-wilgoc
« dnia: 08 Wrz 2014, 07:10:09 »
Witam serdecznie,

Wynajelam mieszkanie nie spelna 3 tygodnie temu. 2 dni temu zobaczylam, ze w mieszkaniu pojawila mi sie plesn. Kiedy sie wprowadzilam tego nie bylo, mieszkanie bylo na nowo wymalowane na bialo, wiec bym od razu zauwazyla. Zrobilam juz zdjecia, ale nie wiem co na to wlasciciel bo nie chce mieszkac w takich warunkach, to dopabuse poczatek, a co to bedzie dalej...w umowie mam, ze musze mieszkanie wypowiedziec 3 miesiace przed wyprowadzka, czy w takich okolicznosciach moge sie wyprowadzic natychmiast, ewentualnie po miesiacu bo juz zaplacilam za ten miesiac?
Przy przeprowadzce pytalam sie o depozyt powiedzial, ze nie odda mi calosci bo bedzie musial odmalowac, ale to nie moja wina, ze w mieszkaniu jest wilgoc, wiec powienien oddac mi cala kaucje.

Bardzo prosze o pomoc i konkrety najlepiej z doswiadczenia badz prawne, z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam cieplo.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrz 2014, 07:43:52 »
Doswiadczenie mowi, ze jezeli pojawila CI sie plesn, to znaczy, ze za malo wietrzysz.
Tak, tak, tez patrzylam na swojego meza jak na idiote. Ale wietrzenie regularne, plus wywietrzniki na stale, rozszczelnianie okien itp. usnelo plesn calkowicie z naszego domu! Nie widzialam jej od 2 czy 3 lat, a wczesniej myslalam nawet o przebudowie domu.

MOzesz tez kupic taka maszyne (koszt okolo 500 koron o ile pamietam), ktora odsysa wilgoc z otoczenia. U mnie w domu stoi w sypialni przy wejsciu do lazienki.

Z jakiegokolwiek eksperta nie skorzystasz, to samo Ci powie, a za plesn na scianie jeszcze zaplacisz, jako ze uzytkujesz mieszkanie niewlasciwie.


No, chyba, ze gdzies cieknie i sciana jest ewidentnie mokra.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2014, 13:12:51 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrz 2014, 09:19:57 »
Plesn nie wychodzi na nowopomalowanych scianach po miesiacu. Nawet gdy caly miesiac sie nie wietrzy. Na 99% ta plesn byla wczesniej, zostala umyta i zamalowana. Teraz wychodzi i bedzie wychodzila caly czas. Wzialbym jakiegos eksperta ktory przyjrzy sie temu ,a nie powie ze trzeba wietrzyc mieszkanie.Oczywiscie cyrkulacja powietrza jestniezbedna.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrz 2014, 10:21:45 »
Witam ,nie zgodzę się że żle wietrzysz mieszkanie ,tak jak napisał jomir.po pierwsze my też mieszkaliśmy w mieszkaniu ,gdzie przy przeprowadzce nie było śladu wilgoci ,a już po miesiącu lub dwóch zaczęła wychodzić wilgoć ,gdzie przy tym non stop okna były otwarte,więc to nie możliwe żeby nawet gdybyś nie otwierała okien ,w co nie wierzę w tak krótkim czasie pojawiła się wilgoć
my jeszcze mamy dziecko 6 lat które choruje na astmę i to dla niego było nie bezpieczne ,my też zrobiliśmy zdjęcia zgłaszaliśmy właścicielowi i cisza była,w końcu pojechaliśmy do kommuny i powiedzieliśmy jaka sprawa,oni przysłali do nas po kilku dniach fachowca,który pomierzył tą wilgoć ,swoim przyrządem ,po naklejał na ścianie tam gdzie była wilgoć ,jakieś papierki ,myślę że to było że był tutaj.następnie po paru dniach przyszła decyzja ,opis jakie stężenie było w mieszkaniu tej wilgoci ,już nie pamiętam skali,ale wiem że było dosyć wysokie ,z ta decyzją poszliśmy do lekarza i powiedział że natychmiast w miarę możliwości wyprowadzić się ,dziecko nam cały czas chorowało,szok.właściciel dostał nakaz zrobienia wywietrzników w trzech pomieszczeniach ,ale to nic nie dało.wyprowadziliśmy się w sumie z dnia na dzień ,jak tylko byliśmy pewni że mamy nowe mieszkanie to mu powiedzieliśmy,mało tego miał nam oddać kaucję ,oddał tylko ponad 2tyś koron ,gdzie sami pomalowaliśmy mieszkanie bo niby miał tylko odliczyć za farbę ,a co się okazało oddał tylko tyle.nawet nie podpisał wypowiedzenia bo powiedział że jak skreślimy że jest wilgoć to podpisze a jak nie to nie .my nie zmieniliśmy formularzu więc nie mamy podpisanego. A gdzie mieszkasz?
moja rada to zgłosić do kommuny
nie wycierać ścian do momentu fachowca
i szukać nowego lokum bo nic z tą wilgocią podejrzewam nie zrobi -właściciel
my mieliśmy w łazience na fugach,nad drzwiami wejściowymi,u dziecka w pokoju na ścianie i na podłodze mokro ,w drugim pokoju u drugiego dziecka koło okna,w salonie koło okna .
mam nadzieję że pomogłam
pozdrawiam i daj znać co wyszło ,co załatwiłaś
powodzenia Sylwia

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrz 2014, 13:16:13 »
To co opisujesz Sylwio, to ewidentne miejsca, w ktorych "nawala" cyrkulacja.

Nie chodzi tylko o otwieranie okien na osciez. Chodzi o cyrkulacje!
W siodmej klasie na fizyce o tym ucza!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrz 2014, 13:17:38 »
Plesn nie wychodzi na nowopomalowanych scianach po miesiacu. Nawet gdy caly miesiac sie nie wietrzy. Na 99% ta plesn byla wczesniej, zostala umyta i zamalowana. Teraz wychodzi i bedzie wychodzila caly czas. Wzialbym jakiegos eksperta ktory przyjrzy sie temu ,a nie powie ze trzeba wietrzyc mieszkanie.Oczywiscie cyrkulacja powietrza jestniezbedna.

Wyjdzie!
Jezeli nie ma cyrkulacji, a w domu nie dosc, ze otwiera sie lazienke (pewnie bez okna) i oprcz tego suszy ubrania. Jezeli w mieszkaniu jest slaba cyrkulacja.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2014, 13:23:00 »
Jomir ma racje.
Ja mam plesn w kazda zime. Dowiedzialam sie, ze to z mojej winy, poniewaz nie otwieram okien :) najczesciej plesn pojawia sie na scianie za szafa i na szafie. W tym roku odsunelismy szafe od sciany i zobaczymy co bedzie.

poloniainfo.dk

Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2014, 13:23:00 »

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrz 2014, 13:55:13 »
tak zgadzam się z ta cyrkulacją powietrza,ale to już nie nasza wina ,ja miałam bardzo malutką łazienkę z oknem ,okno było otwierane non stop,zamykane tylko w zimę przy kąpaniu,a potem znowu otwierane ,ubrań tam nie suszyłam bo suszarka się nie mieściła ,mam koleżankę ,która też mieszkała w zawilgoconym mieszkaniu i też cały czas wietrzyła oprócz okien to i drzwi otwierała i jak przyszła jesień i zima to koszmar ,teraz od roku mieszkamy w innym domku ,zima przeszła i żadnej wilgoci nie ma syn od pukać nie choruje,i jestem spokojniejsza ,mało tego do tego domku się wprowadziliśmy i nie było malowane [nie było potrzeby .dopabuse my teraz latem odświeżyliśmy całe mieszkanie ]więc nie widziałam znaków wilgoci zresztą pytaliśmy się przed podpisaniem umowy .Koleżanka zmieniła mieszkanie teraz w lipcu,ale u tego samego właściciela ,,i zobaczymy jak zima minie .A co do nauki w podstawówce to już parę ładnych lat upłynęło ,więc nie muszę wszystkiego pamiętać .tym bardziej jak mieszkałam ponad 10 lat na swoim ,w domku ,to żadnej wilgoci nie wyhodowałam .po prostu wina nie wiem ścian izolacji itd........nam nikt nie powiedział że to nasza wina ,
pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrz 2014, 14:15:56 »
Jasne, ze nie wasza wina.
Administrator powinien poinstalowac kratki wentylacyjne w roznych miejscach.

Ale miejsc, ktore opisalas sa bardzo typowe, ze nie powiem symptomatyczne dla braku cyrkulacji i za szczelnych okien.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrz 2014, 15:03:33 »
jomir właściciel po nakazie listownym od tej firmy ,która była u nas mierzyć wilgoć ,po instalował te kratki ,wiatraczki na sznurkach [wiesz o co chodzi]ale uwierz to nic nie dało wilgoć wychodziła a ja ściany preparatem specjalnym czyściłam ,okna wiadomo w czterech  pomieszczeniach to były plastiki niby ok.a w duzym salonie były 5 duzych okien drewnianych .,gdzie jedno w środku było otwierane ,reszta bez klamek.zresztą tutaj gdzie mieszkam też są drewniane ,i raczej nie szczelne bo wieje przez nie .jakoś mam wrażenie że nie dbaja o to [,oczywiście nie wszyscy],domy są nie ocieplone okna do kitu ,i tak jest.u mnie dzisiaj rano zauważyłam ,że okna parują po nocy ,nie pamietam jak było w tamtym roku ,jeszcze nie włączam ogrzewania bo w domu jest ciepło ,ale myślę że to zmiana temperatur noce chłodne a w domu cieplej i komulacja zbiera się na oknach ,dziwne tylko że na balkonowym oknie nie,.no i duża wilgotność na dworzu jest może to nie wiem zobaczymy jak będzie w zimę ,dodam tylko że okna teraz mamy pojedyncze
pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrz 2014, 15:06:05 »
Bo jest nieszczelne :) mam na mysli to balkonowe.
Plastikowe okna to zmora.
A kratki powinny byc rowniez w scianach na zewnatrz, albo rozszczelniacze pod oknami.
U kolezanki pomoglo zainstalowanie drugiej pary rozszczelniaczy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrz 2014, 15:15:38 »
to znaczy teraz gdzie mieszkamy to okna są nie szczelne w każdym pokoju i nie tylko ,,na przedpokoju to aż próchno się robi ,i w kuchni ,i wieje przez wszystkie okna ,wiadomo nie mocno ale powietrze przechodzi ,zastanawialiśmy się czy czasem właścicielowi o tym nie powiedzieć ,strach myć ,
a w tamtym mieszkaniu to na zewnątrz robili dziury i montowali kratki ,

Offline BTK483

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrz 2014, 16:51:33 »
Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Co do wietrzenia mieszkania zgadzam sie ze Sylwia, ze w mieszkaniu musialabyc wczesniej plesn bo takie cos sie z dnia na dzien nie dzieje. Po prostu skurczybyk odmalowal i nic nie powiedzial.

Co mi da te zgloszenie do komuny? Czy to bedzie dowod tego aby on oddal mi cala kaucje bo to nie z mojej winy? Ja nie chce tutaj dluzej mieszkac i moje pytanie jest czy moga sie wyprowadzic od razu w zwiazku z ta wilgocia czy musze czekac te 3 miesiace wypowiedzenia? Zrobie zdjecia i mu wysle emailem, abym miala dowod, ze po 20 dniach weszla mi plesn, ale co mi to da?

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrz 2014, 17:21:12 »
szczerze mówiąc nic Ci to nie da ,chyba że jest uczciwym gościem ,to odda całą kaucję ,a jeżeli nie to w najlepszym wypadku odda Ci chociaż część ,tak jak nam -2tyś.koron.tyle tylko przelał na konto.wyprowadzić możesz się od razu ,nie musisz czekać te 3 miesiące ,tylko licz się z tym że kaucja może ,ale w cale nie musi ,przepaść.

Offline BTK483

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrz 2014, 19:46:54 »
Bardzo Ci dziekuje Sylwia. Myslalam, ze sa jakies normy prawne odnosnie tego...bo tak nie moze byc, aby facet robil sobie co chcial i oddal Ci tyle ile chcial kiedy dopabuse co sie wprowadzilas i zadnych szkod z Twojej winy nie ma...

poloniainfo.dk

Odp: Mieszkanie-wilgoc
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrz 2014, 19:46:54 »

 

Mieszkanie w CPH za 3 tys. dkk - realne?

Zaczęty przez BogusDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 14875
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2007, 20:27:16
wysłana przez Tula
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11443
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Pokój lub mieszkanie

Zaczęty przez MobikDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5692
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2013, 11:26:56
wysłana przez Mobik
Niedogrzane Mieszkanie w Szwecji

Zaczęty przez theodorobertDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7210
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2012, 19:35:01
wysłana przez theodorobert
ile metrażu ma to mieszkanie

Zaczęty przez plegiusDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5687
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2014, 18:06:54
wysłana przez Jomir