poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polak ostoja narodow  (Przeczytany 14306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Polak ostoja narodow
« dnia: 09 Wrz 2014, 20:34:44 »
Cale szczescie, ze madrzy Polacy co to znaja sie na wszystkim tu przyjechali i powiedza im co jak.

Malgoska wlasnie list dziekczynnny pisze za ocalenie Danii od zaglady spowodowanej plaga imbecylizmu.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz 2014, 07:30:56 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrz 2014, 20:51:47 »
Duńczycy nie znają się na budowlance i dlatego jest problem z pleśnią...
W pl są klatki wentylacyjne ...
Jeśli chodzi o wietrzenie i pleśń.
My wietrzyliśmy na starym domu i pleśń była... Tu tak jest i trzeba się przyzwyczaić :D

Dunczycy na niczym sie nie znaja, nie tylko na budowlance i wlasnie chyba dlatego zapraszaja do siebie osoby z Rumunii, Litwy, Polski itp., aby objely stanowiska gdzie na prawde trzeba sie znac na rzeczy.  ;) 

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrz 2014, 20:54:15 »
Ja wcale nie uważam że Polacy są najmądrzejsi :)
Napisałam że Duńczycy nie znają się zbytnio na budowlance i taka jest prawda.

Widzę Jomir że jak tylko się napisze coś złego na duńczyków to oczy byś wydrapała. Nie zapominaj kim jesteś. To że jesteś tu jakiś czas i znasz język nie sprawia że jesteś dunką. Nigdy nią nie będziesz...

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrz 2014, 21:55:46 »
Moze i maja jakies pojecie o budowlance ale to co buduja nie trzyma ani pionu ani poziomu ze nie wspomne o jakosci w wykonczeniowce i detalach,ci fachowcy ktorzy naprawde znaja sie np.na budowlance nie musza wyjezdzac z PL.bo sa zawaleni robota w kraju.Dunskie budownictwo naprawde pozostawia wiele do zyczenia i oferta materialowa jest jak za czasow wczesnego kapitalizmu w polsce w porownaniu z tym co jest dostepne u nas w kraju,i nie ma co sie zachwycac ich czyli dunczykow osiagnieciami bo powiedzmy sobie szczerze ilu ich a ilu polskich iznzynabusew,naukowcow,projektantow czy tez designerow zapisalo sie na kartach histori na calym swiecie,o polakach sie mowi ze polak to nie jest narodowosc tylko zawod i jest to poniekad prawda.

Offline sylwia03

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrz 2014, 07:03:06 »
Witam .prawie we wszystkim się zgadzam z każdym ,który tu coś napisał ,każdy ma trochę racji,napisałam prawie ,otóż to do Leo1 nie zgodzę się z Tobą ,że dobrzy fachowcy mają pracę w Polsce ,większość na pewno ,ale są tacy ,którzy znają się na  robocie, wykonują bardzo dobrze,ale niestety trafiają na takich inwestorów -oszustów.znam takich parę przykładów ,którzy po paru latach[2-3] zamykają firmę bo toną w długach
.Ktoś może powiedzieć ,że mają umowę i do sądu,owszem jeżeli masz kasę ,nie zostałeś do reszty spłukany ,to możesz próbować szczęścia ,ale to trwa latami ,u mnie już 3 lata toczy się sprawa za głupie rolety ,gdzie wpłaciłam zaliczkę ,a rolet jak nie było to nie ma [zakupiłam w innej firmie].niby komornik siadł na tą firmę i to wszystko.więc można powiedzieć o innych zawodach ,gdyby byli dobrzy to by nie wyjeżdżali ,bzdura.za granicą można większe pieniążki zarobić ,jest jakaś przyszłość a w Polsce ?dla młodych ludzi jest ciężko .jeszcze jak się mieszka w małym miasteczku ,ciężko się wybić ,a trzeba żyć .jakby było tak super w Polsce to by nikt nie wyjeżdżał.Owszem zgadzam się ,że tutaj te domy są nie zadbane ,nie ocieplone, okna beznadziejne[nie wszystkie ,ale większości] na zwykłe cegły rzucają białą farbę ,lub inny kolor i uważają że jest ok.Ja jestem Polką i się nie wstydzę ,nigdy Dunką nie będę ,ale mieszkam właśnie w Danii ,gdybym miała ja czy mój mąż dobrą pracę w Polsce ,że nie będę się zastanawiać czy na leki wydać bo mam chore dziecko ,czy na życie lub na opłaty ,wróciłabym ,ale jak na razie takiej szansy nie ma.
Pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrz 2014, 07:37:44 »
Ja wcale nie uważam że Polacy są najmądrzejsi :)
Napisałam że Duńczycy nie znają się zbytnio na budowlance i taka jest prawda.

Widzę Jomir że jak tylko się napisze coś złego na duńczyków to oczy byś wydrapała. Nie zapominaj kim jesteś. To że jesteś tu jakiś czas i znasz język nie sprawia że jesteś dunką. Nigdy nią nie będziesz...

Czas skonczyc z mitem "Polska Mesjaszem narodow".
Jestesmy takim samym narodem jak kazdy inny.
Wszedzie sa dobrzy i zli ludzie czy fachowcy.
Polakom trudno zaakceptowac innnosc, rowniez w zakresiie technologii.
Ja, Polka bede zawsze, ale udalo mi sie rowniez stac czescia dunskiego spoleczenstwa. Spoleczenstwa, wsrod ktorego zyc bede reszte mojego zycia.
Przy tak negatywnym nastawieniu, jakie wiekszosc z Was ma, nigdy sie to nie uda. Bo to nie jezyk stwarza Wam granice, to Wasza mentalnosc. 

A wracajac do wilogosci:
Prosze bardzo: mam w sypialni higrometr.
Normalna wilogotnosc mojej sypialni to 45-53 %, czyli idealnie jak powinno byc.
Mamy w sypialni wejscie do lazienki. Po porannej kapieli dwoch osob, wilogotnosc skacze do 75-80.
Otwieramy okno w lazience i sypialni na jakies 15-20 minut, plus maszyna na okolo 2-3 godziny.
W ciagu dnia spada znow do normalnego poziomu.

Gdybysmy tego nie robili. Zostalibysmy na poziomie wylegania sie plesni: 75%.
I mielibysmy grzyba - a nie mamy.
Wiekszosc z Was sie przeprowadza jak jest wilgoc, a mi sie udalo ja zwalczyc. Wiec nie pisze na podstawie ciotka/wujek, pisze na podstawie tego, co zrobilismy w swoim domu. Byl grzyb i nie ma, czyli jednak "w tym szalenstwie jest metoda";
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz 2014, 07:58:22 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrz 2014, 15:11:31 »
Zgadzam sie z ania 8520.jestem tu zadko nie mam czasu siedziec na necie ciezko pracuje, jomir jest bardzo czesto ale tez zauwazylam tylko cos zlego na dunczykow to agresor do polaka sie wlancza.ale naprawde tak jest z tymi domamy.tak jak uwazam ze to lenie I brudasy, dzieki temu mam prace ale taka jest prawda w domu nabusebia kompletnie nic, boze w jakich warunkach mieszkaja oni I te dzieci to jak wchodze do domu to oddychac sie nie da, ze te dzieci male leza na podlodze na macie a w oklo przez 2 tygodnie nieodkurzane sterty klakow itp.szok to jest lenistwo, nie mowie o wszystich ale wiekszosc.oni nabusebia nic czekaja az sprzataczka przyjdzie.a jak wykorzystuja polki to po  prostu wyzysk tak jak w budowlance.ja mam to gdzies robie u tych co ja chce I legalnie nie z jednej pani zrezygnowalam I mowie nie jestem robotem mam tylko 2 rece I tyle.wszyscy na czarno chca a mowia ze to polakow wina nie dunczykow bo nie chca legalnie to taki czarny rynek ze szok.dziwie sie ze skat nie wejdzie na ogloszenia dba lub itp.i zapyta sie tym pania czy podatek odprowadzaja.ostatnia babka do mojego meza czy za 60 kr, przyjdziemy to maz do niej chyba pani cyferki sie pomylili, bo polak to za grosze nie nie, potem sicho ja nikomu nic nie powiem.oszukuja swoj wlasny kraj tacy pozadni

poloniainfo.dk

Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrz 2014, 15:11:31 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrz 2014, 16:39:14 »
I na podstawie kilku/nastu rodzin gdzie pracujesz jako sprzataczka oceniasz cale spoleczenstwo?

Ale oburza cie kiedy dunczycy na podstawie swoich oberwacji kilu polaków oceniaja nas jako zlodziji, pijaków i takich co beda pracowac za 60 koron i beda bardzo wdzieczni.

Jak oni oceniaja nas - to bee, zle, nie wolno tak ale jak ty oceniasz ich w ten sam sposób - to ladnie, to pawda, tacy sa wszyscy.

 ;D

Dla mnie to prymitywne, glupkowate i prostackie podejscie do swiata -  z obu ston.

No i jeszcze ten argument: to ty polka przyjechalas do ich kraju i ty pracujesz jako sprzataczka w ich domach a nie na odwrót.
Glupi, brudni ale cos chyba potrafia bo ja dunskich sprzataczek w Polsce jeszcze nie spotkalam.

Milego dnia zycze.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrz 2014, 17:24:45 »
Ja to chyba zaczne opowiadac jako kawal: przychodzi sprzataczka na sprzatanie i dziwi sie, ze nie posprzatane przed jej przyjsciem.

 ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Wrz 2014, 17:34:46 »
Wynajmujac tanie mieszkania musicie zrozumiec powody dlaczego sa latwo dostepne i tanie, a takze dlaczego sami obcokrajowcy ze wschodu sa waszymi sasiadami.Wiele budynkow nie jest wystarczajaco od lat remontowanych dlatego bo wlasciciel to chromoli albo go na to nie stac, wiele tez jest kupionych na tvangsauktion i kupiec chce sie przede wszystkim "odkuc".

Bylem w branzy budowlanej i widzialem popisy polskich specjalistow, nie ma sie czym chwalic prosze panstwa.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrz 2014, 17:48:40 »
pracuje 8 lat w tym zawodzie zarowno przez dunskie firmy jak i sama dla siebie teraz.bo kochane polak to nie len sam sprzata i nie potrzebuje sprzataczki mimo ze ciezko pracuje.jesli was nie rusza fakt jak na podlodze jest mocz psa i kupy a obok tego leza zabawki dziecka a matki to nie rusza to nie chcialabym widziec waszych domow .niewiem dlaczego ale przewaznie osoby ktore atakuja druga strone maja byc moze u siebie w domu tez syf ze tak reaguja.ja nie przecze ze wszyscy ale naogladalam sie i nasluchalam sie co nie co.dzieki takim brudasom ma prace ale dlaczego wy tak reagujecie jesli taka niestety jest prawda.wiekszosc dunczykow mowi sama o swoich rodakach ze sa leniwy ,ani grosza wiezi rodzinnych.ekologia az sie smiac chce wchodze do domu cieplo na dworze a podloga grzeje w nogi ze az ustac sie nie da sa tak leniwi ze nieche im sie na minimum ustawic temperatury i to jest ekologia,na sprzataniu oszczedzaja rezygnuja z legalnej firmy na rzecz oszczedzania a ile traca kasy w ogrzewanie tutaj nie widza ile by zaoszczedzili,ach nie ma co z wami gadac jomir wie najlepiej jacy oni wspaniali.z panem bogiem wielbicielki.ja nic niemowie ze jak mowia polak to pijak i zlodziej tak jest i co tak samo jak oni,nase wlaman mieli moi klienci i co dunczycy nie kradna nie bo przecierz to kraj prawa i porzadku prawda jomir.teraz mozecie sobie po mnie pojezdzic gila mnie to

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrz 2014, 18:04:39 »
Nadusia, jeszcze raz, bo może nie dotało :)

Czy uważasz, że pani domu powinna posprzątać przed twoim przyjsciem?
Czy myślisz, że po to ci płaci (sama piszesz, że nie 60 koron, tylko legalną stawkę), by za ciebie sprzątać?
Czegoś tu nie rozumiem  :P.

Byłam w kilku duńskich domach- nie jako sprzątaczka. Wiem też, że te osoby sprzątaczek nie zatrudniają. Było czyściutko. Wszędzie- w salonie, kuchni, łazience.

Co do "danish standard" w kwestiach budowlanych - oj, mialam do czynienia z duńskim "wykształconym fachowcem". Tragedia. Po roku sufit popękał , a w futrynie drzwi szpara na centymetr :).


" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Wrz 2014, 18:26:41 »
Oczywiscie jest duza czesc, budowlanych partaczy w dunskich firmach, ale masz mozliwosci skarg, gwarancje, pisania negatywnych opinii, sadow.
Zatrudniajac rodakow pozbywasz sie tych mozliwosci bo nigdy nigdzie ich nie znajdziesz.

Nadusia
Jesli spotykasz zasrany bajzel itp. to mozesz zawsze stwierdzic: to zajmie 2 godziny  dluzej fru Denmark, no i jestes do przodu :)
 Ale o ile znam polska mentalnosc to rezonujesz: nic nie mowie bo sie moze obraza, cholera jasna ale syf;wszystko to tylko i wylacznie by miec material na forumowe popisy o twojej dunskiej gehennie :)

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrz 2014, 18:32:24 »
nie happybeti nie mowie zeby sprzatali przedemna ja mowie o tych domach i jest ich wiekszosc szczochy i kupy wszedzie u tych ludzi juz nabusebia bo na czarno chcieli i za smieszne pieniadze takie rzeczy robic,z polowy klientow zrezygnowalam bo placili smieszne pieniadze i rozliczyc sie jeszcze mialam ponizali i traktowali jak robota naprawde uwiez mi.dlatego zalozylam firme zeby sama wybierac u kogo chce robic i pracuje u ludzi co mnie bardzo szanuja i ja ich tez.ciezko to tak wszystko opowiedziec .robi mi sie tylko nie dobrze jak te dzieciaczki male leza na podlodze wkladaja raczki do buzi a rece i kocyk itp wszystko od sierci itp.na prawde niechcialabys tego ogladac.ale dobra skacze temat bo to nie ma sensu

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2014, 19:06:47 »
Pies jeszcze zadnemu dziecku nie zaszkodzil.

No, i sorry, ale nie uwierze, ze ktos siki i kupy trzy dni trzyma w oczekiwaniu na Ciebie.
A jak pies narobil, pod nieobecnosc, to coz zrobic?
 
No, ale coz, na wsi to pies w budzie na lancuchu mieszka to coz sie dziwic zgorszenia....

CO do ogrzewania podlogowego, to Cie moze oswiece.
Nie da sie tak po prostu skrecic i miec chlodniej. Jesienia i wiosna jest problem, bo nocki zimne i fajnie miec cieplo w nogi o poranku, a w ciagu dnia temperatura wzrasta do 18 stopni, plus slonce przez okno i jest sauna.
I nic tu sie nie da wymyslec, albo wybierasz chlodno w nocy, albo goraco w dzien.

Mowisz, ze sama wybierasz, u kogo pracujesz, szkoda, ze Twoi klienci nie slysza jak im obrabiasz tylki, pewnie tez by woleli wybrac, kto u nich ma sprzatac.

Osobiscie nie widzee nic zlego w zatrudnianiu osob do sprzatania. Mam ekstra 4 godziny w tygodniu na chocby czytanie ksiazek czy polezenie na sofie. I mozesz mnie nazywac leniem, ale to ja dysponuje swoimi pieniedzmi i nie mam nic przeciwko placeniu za 4 godziny lenistwa tygodniowo.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2014, 19:06:47 »

 

Polak potrafi!

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4068
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2009, 14:55:49
wysłana przez jamjurand
Polak zamordowany przez eks-dziewczyne

Zaczęty przez sopociankaDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5875
Ostatnia wiadomość 08 Gru 2013, 18:33:27
wysłana przez myszka0807
Polak Polakowi...

Zaczęty przez dam_praceDział Hydepark

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8576
Ostatnia wiadomość 19 Wrz 2014, 07:32:16
wysłana przez szczurek
zginął Polak

Zaczęty przez maggie23Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3375
Ostatnia wiadomość 20 Sie 2008, 09:06:30
wysłana przez vera
Polak szefem a duńskie realia... (Budowlanka)

Zaczęty przez KoerOneDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5828
Ostatnia wiadomość 16 Paź 2013, 23:51:39
wysłana przez aisak