poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: przyczepka - pytanie  (Przeczytany 6207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
przyczepka - pytanie
« dnia: 30 Gru 2014, 14:31:56 »
Witam,
chce kupic nowa przyczepe, moja auto moze ciagnac 900kg, mam upatrzona jedna przyczepke dwuosiowa o wadze calkowitej 2500kg, sprzedawca twierdzi, ze moge moim autem taka ciagnac, pod warunkiem ze nie przekrocze tych 900kg (400kg przyczepy waga plus ladunek 500kg). Dodam, ze prawko na przyczepy posiadam i nie to jest problemem. Czy sprzedawca ma racje? gdzie to sprawdzic, doczytac?
Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Gru 2014, 16:43:19 »
Mysle, ze sprzedawca ma racje. Jedna rzecz to dozwolona calkowita waga (waga twojego samochodu + waga przyczepki), a druga rzecz to dozwolona waga "uciagu" twojego auta, ktora wynosi 900 kg. i tej wagi nie nalezy przekraczac. Zdecydowana wiekszosc osob w Danii posiada dunskie prawo jazdy kat. B. Dozwolona waga calkowita (samochodu i przyczepki) nie moze przekraczac dla tej katgorii prawa jazdy lacznej wagi 3.500 kg. Doczytaj na stronie FDM, albo wpisz w Google "regler for kørsel med påhæng". Oczywiscie mozna uzupelnic prawo jazdy, tak aby moc jezdzic z wiekszym obciazeniem, np. 7.000 kg, ale pod warunkiem, ze twoj samochod ma taki "uciag". O ile pamietam, przepisy te sa nieco inne, jezeli prawo jazdy jest wystawione przed 2009, ale poczytaj o tym w FDM.
 

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: przyczepka - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Gru 2014, 19:01:21 »
Prawko kat. E jest i to nie jest problem, problemem jest za duza ladownosc tej przyczepki w stosunku do naszego auta. W PL nie mozna za slabym autem ciagnac nawet pustej takiej przyczepki, jesli jej masa calkowita przekracza uciag danego auta. Dziekuje za odpowiedz, bede szukac w necie.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: przyczepka - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Gru 2014, 19:05:31 »
Cytuj (zaznaczone)
Du må gerne køre med en anhænger, der har en tilladt totalvægt, der er højere end det, din bil må trække. Det kræver blot, at du ikke laster anhængeren mere, end at den maksimalt vejer det, som din bil må trække. Derudover skal du huske, at tage højde for, hvor meget du må trække med dit kørekort.
Eksempel: Din bil må trække 1000 kg. Du låner en trailer med en tilladt totalvægt på 1100 kg og en egenvægt på 800 kg. Du må derfor kun fylde traileren med 200 kg, så den max vejer 1000 kg.

http://www.fdm.dk/trailer-og-campingvogn/saa-tung-trailer-campingvogn-maa-du-traekke

Sprzedawca mial racje, dziekuje!

Offline sofft

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: +5/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Gru 2014, 10:56:10 »
Sprawdź w swoim registreringsattest ile twoje autko może uciągnąć i masz problem z głowy

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Gru 2014, 13:24:19 »
Sprawdź w swoim registreringsattest ile twoje autko może uciągnąć i masz problem z głowy

Czytaj uwaznie: juz w swoim pierwszym poscie, pytajaca napisala ze jej auto moze ciagnac do 900 kg., ale miala watpliwosci co do opinii sprzedawcy.

Offline Vaclaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przyczepka - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sty 2015, 11:25:52 »
Miałem kiedyś podobny problem. Chciałem przywieźć z Polski kilka rzeczy. Były to rzeczy duże, ale lekkie. Zaopatrzyłem się w przyczepę z hamulcem z Dopuszczalną Masą Całkowitą (DMC) 2500 kg. Moje auto może ciągnąć przyczepę z hamulcem o DMC 1200 kg. No i powstał problem. Duńczyk, od którego miałem pożyczyć przyczepę zapewniał mnie, że mogę ją załadować do 1200 kg masy rzeczywistej (czyli masa towaru na przyczepie+masa przyczepy). No ale ja chciałem przywieźć coś z Polski. No i o ile w Danii mogę sobie ciągać przyczepy o różnej DMC, ale nie przekraczającej masy rzeczywistej 1200 kg, o tyle w Polsce sprawa jest jednoznaczna. W Polsce auto może ciągnąć przyczepę o DMC takiej jaka jest wbita w dowód rejestracyjny. Czyli nawet pustej przyczepy przekraczającej DMC przyczepy z dowody rejestracyjnego nie można ciągnąć.
Jak to wygląda w Niemczech nawet nie próbowałem się dowiedzieć.
Podsumowując: W Danii tak, w Polsce nie :]

poloniainfo.dk

Odp: przyczepka - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sty 2015, 11:25:52 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5309
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13632
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6074
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9409
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6257
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon