poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunskie restauracje swiatowej klasy  (Przeczytany 30491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beatrycza

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sty 2015, 20:19:36 »
 Kochana  daniaa! Nie wiem co oznacza pokolenie "fakebooka" :). Wyrazilam tylko swoje zdanie, co mysle o barach szybkiej obslugi. Bylam tam dwa razy- pierwszy i ostatni. Niestety jedzenie ktore zamowilam bylo nieswieze, reklamacji nieuznano, bo zawracam glowe, gdy tu kolejka, kazano mi przyjsc jak bedzie kabusewniczka czyli gdzies za godz. To co napisalam nie bylo obraza tych barow, napisalam co o tym sadze i nie widze powodu zeby trzeba bylo od razu krzyczec " o rany!" Pozdrawiam :)

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Sty 2015, 10:22:35 »
.. Nie wiem co oznacza pokolenie "fakebooka"..
Bo może w nim po prostu żyjesz ;) Nie było kabusewniczki? To trzeba była zrobić wpis do księgi zażaleń.
Ale, ale, miało być o duńskiej kuchni, a my tu o tureckiej pizzy, francuskich żabach i włoskim tajemnym przepisie, w którym zawarta jest po prosu nie magiczna, lecz, a jakże: włoska mąka.
No więc z takich duńskich przysmaków, które mi szczególnie NIE przypadły do gustu, to smakołyki, szczególnie te czarne lukrecjowe. Straszę tymi cukierkami dzieci w Polsce :D  biedne duńskie dzieci ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Sty 2015, 12:00:14 »
Dunskie dzieci jedza te cukierki od urodzenia, wiec przyzwyczajaja sie do smaku.

Choc przyznam, ze moje dunskie dziecko ma jednak przewage polskich genow,  bo tez nie lubi cukierkow lukrecjowych :)

Ja sie od niektorych przyzwyczailam, na przyklad do rybek, albo kredy szkolnej, ale sa niektore "zapieraja mi dech w piersi" :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sty 2015, 12:49:29 »
Daniaa,

A jaki jest twoj wklad w dyskusji o dunskich restauracjach swiatowej klasy? Byles w jakiejs, nawet nie tak znanej? Zagladales przynajmniej przez okno, czytales menukort? Rugasz nieznanych przez ciebie forumowiczow, zgadujac ich zainteresowania.
Dodam ze, z reguly jestes bardzo negatywny do wszystkiego co dunskie, wiec nie rozumiem powodow do twojego nika.

Roga porownal polskie i dunskie restauracje i jako, ze jest to polskie forum, pare osob opisalo swoje polskie doswiadczenia; czujesz sie oszukany?

Wloskich pizzerni jest wiele ale duzo kupuje holenderska maka bo jest tania, dobra wloska pizzernie trzeba znalezc, dobre ciasto to tez proporcje i timing.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Sty 2015, 13:37:24 »

Ja to rozumiem, czasami człowiek ma ochotę na kolorowe, artystycznie przygotowane danie, zupę z ośmiornicy, ciekłe azoty i inne głupoty.

Jak mozna cos rozumiec, nie wiedzac w ogole o czym mowa ?. Trudno wymieniac poglady z kim, kto niewiele ma do powiedzenia na temat, ale dokonuje oceny, ale nie ma w tym nic nowego. W wiekszosci watkow sytuacja jest podobna, ale takie sa warunki uczestniczenia na forum.   

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Sty 2015, 14:12:02 »
W Noma duzo osob pracuje za darmo traktujac to jako przystanek na zdobycie doswiadczenia i wpisania w cv Noma.Na zmianie jest okolo 30 osob dlatego gotuja na biezaco nie ma dan odgrzewanych itp.jak ktos jest ciekawy nowych smakow to to jest bardzo dobre miejsce lecz niestety drogie...cos za cos. Zpatentem ktore pizzerie wloskie mozesz polecic w Kbh?

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Sty 2015, 14:32:38 »
Andrejos,

Hmm... Jestem rowerzysta wiec smigam do pobliskiej i wielokrotnie sprawdzonej Scamorza na Østerbrogade. Z reguly zamawiam deklamujac: "taka jaka bys przyrzadzal dla siebie" to o dziwo skutecznie dzialajacy zwrot we wloskich pizzerniach :)
Zobacz tez tutaj:

http://www.aok.dk/restaurant-og-cafe/aok-brugernes-bedste-pizzasteder
http://politiken.dk/ibyen/restauranter/?koekkentype=italiensk&sortering=senest-anmeldt
http://politiken.dk/kultur/madogdrikke/restaurantanmeldelser/ECE1852736/kokkehuerne-her-faar-du-byens-bedste-pizzaer/

poloniainfo.dk

Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Sty 2015, 14:32:38 »

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Sty 2015, 15:11:37 »
Nie czujeta ironii, wszystko takie poważne i światowe ze stolyyyycy czytające "menukorty" (a polskiego się zapomina? :P).
Idę na McDanie (ach, znowu ta ironia). Idę do własnej kuchni, a te światowe niech dalej płacą za te gwiazdki, by być "znaną i lubianą".
Co ja wprowadzam? Nieee, raczej odradzam ;D
« Ostatnia zmiana: 19 Sty 2015, 15:37:42 wysłana przez daniaa »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Sty 2015, 16:25:46 »
Wlasna kuchnia - najlepsza, jezeli sie chce zrobic to co dobre, z super surowcow.   

Offline beatrycza

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Sty 2015, 17:13:43 »
Oczywiscie mozna zrobic wpis do ksiazki zazalen i czekac na przeprosiny, a jak niezadowalajace beda mozna tez skrobnac zazalenie do PIHu.Tylko trzeba to lubic, ja wole machnac reka na te kilka zlotych i zapamietac gdzie mam nie chodzic. Wole isc do restauracji, nie mowie ze swiatowej slawy, bo nie stac mnie.....moze kiedys. Ale jest mnostwo restauracji, zajazdow,czy tez kro gdzie naprawde swietnie gotuja i kelner albo tez sam wlasciciel podejdzie zapytac sie czy smakuje. Jezeli w takim miejscu mam problem od razu mowie i jest na miejscu rozwiazywany z usmiechem na ustach. To jedno a co do tego nieszczesnego fakebooka ktory pasuje do tematu jak kwiatek do wolu to naprawde jest duzo ludzi ktorzy nawet nie maja tam konta i potrafia bez tego zyc. Ja jestem z czasow co nawet nie snilo o " pokoleniu fakebooka".  Dzinozaur!  Ale jak sie okazuje inni wiedza lepiej i wiecej od osoby zainteresowanej. To tyle co mam do napisania w temacie barow mlecznych, ksiazek zazalen i pokolen fakebooka!!! Ten watek ma inny temat i fajnie by bylo aby sie tego trzymac i byc moze powymieniac sie adresami dobrych restauracji.Osobiscie uwazam, ze dunskie restauracje sa naprawde na wysokim poziomie.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Sty 2015, 18:35:34 »
Beatrycze,

Dobre restauracje, znajdziesz na stronach internetowych ; jezeli mieszkasz w duzym miescie to gugluj np: Alt om Århus
i tam znajdziesz rodzaje kuchni, recenzje, kategorie (tez cenowe) i wypowiedzi konsumentow.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Sty 2015, 19:03:24 »
Roga -

Hej Roga,nie wiem gdzie byleś,ale ja na przykład w Formel B,Le Sommelier,Famo,MR.Bardzo polecam tez Fiasco na Frederiksberg.No i Salon 39 który nie jest typowa restauracja - ale gdzie robią najlepsze drinki w Kbh.i smaczne kalamary za nie cale 100 kr.miseczka.
Wiesz wydaje mi sie ze cały urok tej skandynawskiej kuchni czy w tym przypadku duńskiej tkwi w prostocie smaku i prostocie wykonania a także stronie wizualnej.Na przykład Formel B to juz przechodzi samych siebie.W Nomie jeszcze nie byłam.Nigdy nie lubiłam francuskiej kuchni i bardziej wole włoską,szynkę parmeńską,ravioli i włoskie ekspresso.Wloska kuchnia jest kuchnia rustykalna ale można wyczarować mnóstwo pyszności także na wysokim poziomie...

Masz taka Michelinowa albo blisko gwiazdy Michelina restauracje do której zawsze byś poszedł i zawsze byś komuś polecił,chodzi mi o te duńskie...
« Ostatnia zmiana: 19 Sty 2015, 19:14:46 wysłana przez frisms »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Sty 2015, 16:41:56 »
frisms,

Mozesz zrobic kulinarny przeglad, pelnego sukcesow, imperium COFOCO zaczynajac od HOST (2 kropki nad O),jak za tanie  :) to polecam Søllerød Kro (Holte), Kong Hans (kolo Magasin de Nord) i Geranium przy stadionie na Østerbro, na Christianshavn  jest tez legendarna wloska Era Ora .

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Sty 2015, 09:07:01 »
 Ciekawy artykul i niestety typowo polskie zjadliwe komentarze, ludzie maja klopoty zaakceptowac cos innego i nowego. Widocznie jest zapotrzebowanie na taka nowatorska kuchnie skoro kucharze z calego staraja sie o praktyki, tez paromiesieczne czekanie na stolik .20 lat temu na pewno tez szydzili z japonskiej kuchni; sushi.. tfuu surowe ryby??!!
« Ostatnia zmiana: 21 Sty 2015, 09:32:45 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: Dunskie restauracje swiatowej klasy
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Sty 2015, 09:07:01 »

 

Duńskie providenty.

Zaczęty przez ThaBossDział Pomoc!

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 25104
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2014, 09:36:02
wysłana przez Avora
Przelew z PKO na dunskie konto

Zaczęty przez DomnikDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8109
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2012, 12:30:14
wysłana przez Artur67
Duńskie tablice a dowód rejestracyjny

Zaczęty przez giuseppe_RandersDział Pomoc!

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 27890
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2009, 15:22:37
wysłana przez Aalborg
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10584
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
Duńskie ciasteczka

Zaczęty przez GregorixDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19307
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2015, 14:17:17
wysłana przez milena84