poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Badania na cukrzyce i tarczyce  (Przeczytany 28167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwi 2015, 18:36:13 »
W temacie OCZEKIWANIE na operacje stawu skokowego po złamaniu, to ROK i 7 dni pozdrawiam, czekam na (sarkasmus) i Wesołych Swiąt  Wielkanocnych  :)

Intrygujace, A kto cie o tym poinformowal? Powinienes zadzwonic do:
Sygehusbehandling og
Beredskab
Sundhedsstyrelsen
Islands Brygge 67
2300 København S
Tlf. 72 22 74 00

Ogladajac terminy operacji "sportowcow" byly one maks. 4 tygodniowe. Przy tak niewiarygodnym bo odleglym terminie operacji mozesz pewnie sie operowac za granica na dunskie ubezpieczenie.

Poogladaj to:
https://www.google.dk/#q=ventetider+p%C3%A5+ortop%C3%A6diske+ankel+operationer
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2015, 18:46:19 wysłana przez zpatentem »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwi 2015, 18:46:32 »
Pewnie operacja byla plastyczna, a nie usprawniajaca.
Ja czekalam na operacje stawu barkowego jakies trzy tygodnie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwi 2015, 18:53:02 »
Dumny z ciebie jestem pani moderator; ja juz tez czekam 3 tyg. na wygrana w eurojackpot, a tu nic, niezwykle irytujace.. :)

Na bypass czekalem 4 dni; myslalem, ze chca mnie z premedytacja szybciutko ukatrupic; zglosilem sie po 2 tyg.

Egon

  • Gość
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Kwi 2015, 19:01:36 »
Zpatentem nie chce mi się z tobą gadać nie pomagasz i jesteś niesympatyczny  :P

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Kwi 2015, 19:26:29 »
Egon, zasmuciles mnie okropnie :)

 A o czym chciales ze mna porozmawiac? I dlaczego jestem niesympatyczny podajac ci namiary, ktore moga ci wyjasnic twoje watpliwosci? Dodam zdziwiony, ze ostatnie 2 podziekowania dostalem wlasnie od ciebie  ;D

Egon

  • Gość
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwi 2015, 19:42:42 »
Zpatentem jakie wątpliwości nie rób sobie jaj to było w 2011 a poza tym ja nie jestem sportowcem .Proszę Cię nie odpowiadaj na moje posty. a moje podziękowania potraktuj jako sarkazm   ::)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwi 2015, 20:22:23 »
Warto pamietac, ze operacje dzieli sie na ratujace zycie lub zdrowie i na plastyczne.
Wowczas prioryetuje sie. Nie wszystkie zabiegi wbrew pozorom, trzeba wykonywac natychmiast i nie zawsze my, choc nasz problem dla nas jest najwazniejszy, jestesmy najwazniejsi.

Kolejna rzecza, o ktorej warto pamietac, to to:
https://www.regionh.dk/Sundhed/Patientrettigheder/sygehusvalg/Sider/Udvidet-frit-sygehusvalg.aspx

NIe korzystacie ze swoich praw jako pacjenci, a narzekacie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwi 2015, 20:22:23 »

Egon

  • Gość
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Kwi 2015, 20:37:16 »
Ja Danmark  er land med mange muligheden  ???

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Kwi 2015, 04:04:37 »
Jakoś, dziwnym trafem, wszyscy wieszający psy na dunskiej służbie zdrowia i wynoszący pod niebiosa polską, ZAPOMINAJĄ o jednym, podstawowym fakcie:

w Danii korzystacie z ubezpieczenia i "państwowej " opieki zdrowotnej. W Polsce "paniska z Danii", oczywiście, leczą się prywatnie.

Może spróbujcie odwrócic sytuację, co?  ;)

Spróbujcie skorzystać z państwowej słuzby zdrowia (leczenie u specjalistów)w Polsce , a w Danii spróbujcie prywatnie. Ciekawe, co wtedy powiecie o terminach itp.
Po porównaniu tych dwóch doświadczeń, może pogadamy ?

Ja ani na polską , ani na duńską opiekę zdrowotną zbytnio narzekać nie mogę- oczywiście, mając ŚWIADOMOŚĆ wszystkich ograniczeń, które z korzystania z "bezpłatnego" leczenia wynikają.
A skoro w Polsce jest tak wspaniale ze służbą zdrowia, to ciekawe, dlaczego niektórzy Polacy tak na niej psy wieszają i tak narzekają? Czyżby nie potrafili docenić tych wspaniałości, które polski system opieki zdrowotnej oferuje?
Intrygujące socjologicznie  ;) 8)


" Polak gorszego sortu"

Offline kingar12345

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Kwi 2015, 11:02:24 »
A moze sa w aptece jakies paski na badanie cukru czy cos ??

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Kwi 2015, 13:51:33 »
Masz na mysli zawartosc w moczu?
Tak sa, badaja jednoczesnie bialko, cukier, i ph.

Jezeli w danej chwili nie ma, to mozesz zamowic, sciagna Ci w ciagu dnia-dwoch.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Kwi 2015, 15:57:24 »
1. Jakieś dziwnie krótkie te terminy, "zpatentem" to chyba w szpitalu pracuje. Jak widać każdy ma inne doświadczenia.
2. Zazwyczaj na zwykłego, niedouczonego-rodzinnego czekam ok.2 dni, zdarzyło się nawet 1 tydzień!! A wy tutaj o operacjach w ciągu kilku tygdodni piszecie :( To może JAM jakiejś innej kategorii, albo na innym krańcu Danii?
Dzięki za radę, to w takim razie do Kopenhagii będę dzwonił, szukał innego, "szybszego", będę pisał, apelował, szczególnie w chorobie będę miał to w myślach ;D Takie mam prawa, dzięki wielkie.
3. Nie mieszajmy prywatnej z publiczną służbą zdrowia, mamy tutaj wszyscy na myśli tą drugą.

... to ciekawe, dlaczego niektórzy Polacy tak na niej psy wieszają i tak narzekają?
Też tak miałem, do czasu gdy nie poznałem tej duńskiej :P
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi 2015, 16:07:43 wysłana przez daniaa »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Kwi 2015, 16:37:23 »
Normalnie gdy jest dlugie, oczekiwanie na zabieg w szpitalu do ktorego "nalezysz", szpital przysyla  tel. nr. gdzie mozesz zapytac o rady i mozliwy szybszy zabieg w Danii. Jest tez mozliwosc kontaktu z Sundhedsstyrelsen w sprawie mozliwosci zabiegu za granica.

Na www.sundhed.dk/borger/behandling-og-rettigheder/sygehusvalg/ventetider/  mozna znalezc duzo, najlepiej z dosc dokladnym okresleniem operacji.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Kwi 2015, 19:31:34 »
Ostatnio przyszlo mi czekac na badania az cztery czy piec tygodni. W liscie wyznaczajacym termin badania bylo od razu napisane, ze to samo badanie w innym szpitalu moge miec zrobione za dwa tygodnie.

Co do czekania na wizyte u rodzinnego, nigdy nie zdarzylo mi sie czekac na wizytye w przypadkach naglych Czy dla siebie czy dla dziecka, dostaje termin w tym samym dniu. Ostatnio czekalam na wizyte dwa tygodnie, ale byla to kwestia niepalaca, i taki termin wybralam sobie sama przez internet.

Fajnie brzmi ten "niedouczony" rodzinny...
W Danii by zostac rodzinnym, trzeba miec ukonczona medycyne, jedna specjalizacje i dopabuse medycyne rodzinna robi sie jako druga specjalizacje.
Najpierw pracuje sie rok,na stazu, po ktorym dopabuse jest sie ocenionym i dopabuse ma sie mozliwosc nauki przez dwa nastepne lata.
Ciekawe jakie jest Twoje wyksztalcenie, skoro uwazasz, ze ktos, kto studiowal medycyne 10 lat, jest niedouczony...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Kwi 2015, 03:46:07 »
...Dzięki za radę, to w takim razie do Kopenhagii będę dzwonił, szukał innego, "szybszego", będę pisał, apelował, szczególnie w chorobie będę miał to w myślach ;D Takie mam prawa, dzięki wielkie.
3. Nie mieszajmy prywatnej z publiczną służbą zdrowia, mamy tutaj wszyscy na myśli tą drugą.

Cytat: happybeti w Wczoraj o 05:04:37

    ... to ciekawe, dlaczego niektórzy Polacy tak na niej psy wieszają i tak narzekają?

Też tak miałem, do czasu gdy nie poznałem tej duńskiej :P


ad. 3- to nie wiedziałeś, że tak można? Hm...mi lekarka powiedziała o tej możliwości na pierwszej wizycie. Fakt, troszkę czekałam na termin u specjalisty, ale sprawa paląca nie była, więc nie szukałam po innych szpitalach.
W Polsce czas oczekiwania na analogiczną wizytę u analogicznego specjalisty był taki sam, jak tu, w Danii- nie widzę różnicy- oczywiście, mówimy o PUBLICZNEJ służbie zdrowia.

Co do tego narzekania jeszcze- no, widzisz- widocznie należysz do tych, których szklanaka jest zawsze w połowie pusta.
Ja nie narzekałam w Polsce, nie narzekam i w Danii. Ty narzekałeś z lubością tam i robisz to tu. Ot, natura taka ;).

A co do "niedouczonych" lekarzy pierwszego kontaktu .
Zachorowało mi dziecko . Ponieważ znam swoje dziecko , widziałam, że tym razem to coś poważniejszego, nie zwykłe przeziębienie. Zadzwoniłam na "pogotowie". I właśnie to powiedziałam dyżurującemu przy telefonie. "Możecie być w szpitalu za 15 minut ?" - taka była odpowiedź. W gabinecie bezpośrednio , po osłuchaniu dziecka, lekarkla stwierdziła " Ja tu nic nie słysze, jest czysto, ale to może oznaczać, że to zapalenie płuc. Zrobimy test. "
Test z krwi na miejscu,przy pomocy przenosnego urządzenia- jakieś 5 minut czekania na wynik. No, niestety- podejrzenia lekarki okazały się prawdziwe, test to potwierdził.
Od momentu , gdy zadzwoniłam, do wykupienia recepty- godzina. W niedzielę.
W analogicznej sytuacji w Polsce :
a) lekarz "zdaje się na swoją intuicję" (w najlepszym wypadku, nie chcę już tu nikogo pomawiać o wypisywanie recept na zlecenie koncernów farmaceutycznych, które nęca lekarzy różnymi "szkoleniami" i "gratisami" ) i wypisuje receptę na antybiotyk.
b) lekarz jest sumienny i zleca badania. Na badanie czekamy do nastepnego dnia, w osobnym laboratorium, potem czekamy na wynik, potem usiłujemy znów dostać się do lekarza z owym wynikiem.

Jak myślisz, jaką procedurę wolę?

Tak, jak mówiłam- nie narzekałam na służbę zdrowia w Polsce, pediatrę i rodzinnego miałam świetnego, bardzo było mi żal , że wyjeżdżając, muszę zrezygnowac z jego opieki.
Ale wiele badań itp robiłam prywatnie, by nie czekać.

A tak na koniec- trzeba miec naprawdę tupet, by oceniać poziom wiedzy lekarza.
Tacy mądrzy jesteśmy?
Bo wujek Google tak powiedział?
Jakie masz KOMPETENCJE i WIEDZĘ MEDYCZNĄ , by tak autorytatywnie stwierdzic, że lekarz jest "niedouczony" ?
Zabawne, ale zazwyczaj regułą jest, że im niższy poziom wykształecenia u "pacjenta" , tym bardziej psy wiesza na wykształceniu lekarza ...Ktoś, kto z trudem przebrnął przez "zawodówkę" , jeśli idzie o medycynę, nagle czuje się kompetentny, by oceniać ...
Dlaczego, jeśli ktoś taki "mundry", sam na medycynę nie poszedł?
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Badania na cukrzyce i tarczyce
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Kwi 2015, 03:46:07 »

 

Prośba o przetłumaczenie badania lekarskiego

Zaczęty przez faboDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2738
Ostatnia wiadomość 22 Paź 2011, 14:13:29
wysłana przez fabo
badania techniczne

Zaczęty przez lilianek_ozDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3795
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 17:13:10
wysłana przez vera
Badania krwi prywatnie

Zaczęty przez MIchal123nDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3062
Ostatnia wiadomość 07 Maj 2017, 15:46:02
wysłana przez zpatentem
Szkolenia BHP i badania okresowe

Zaczęty przez _Ania_Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6409
Ostatnia wiadomość 10 Sty 2011, 08:09:03
wysłana przez _Ania_
Platne wolne na badania w czasie ciazy

Zaczęty przez witiawDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2680
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2012, 18:33:50
wysłana przez witiaw