poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jechanie w ciemno  (Przeczytany 25685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Domanweb

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Jechanie w ciemno
« dnia: 06 Sie 2015, 08:08:48 »
Witam wszystkich
Mam 20 lat, średnie wykształcenie i od 18 roku życia cały czas pracuję, czyli jak na mój wiek spore doświadczenie mam (m. in. 7 miechów w McDonalds, 6 jako ankieter telefoniczny). Pojawił się w mojej głowie pomysł, aby rzucić wszystko i wyjechać do Danii. Budżetu miałbym z tysiaka, ale to nie problem dla mnie - byle na jedzenie starczyło. Dojechać mogę na stopa, a spać przez miesiąc mogę w hamaku (zaznaczam, że będę się normalnie mył, prał) :) Pytanie tylko czy jest w ogóle szansa znalezienia tam na miejscu jakiejś pracy, co by nie przyjechać do Danii by zostać na zawsze bezdomnym :D Angielski znam bardzo dobrze, powiedziałbym nawet, że lepiej od paru rodowitych anglików których znam. Praca może być byle jaka, byle nie upokarzająca jakaś. Swoją drogą jeszcze pytanie, czy w Danii legalne jest np. granie sobie w rynku na gitarce zbierając pieniądze? A jeśli nawet nie (bo chyba nawet w Polsce nie jest) to czy w ogóle akceptowane?

Pozdrawiam i liczę na rozwikłanie moich wątpliwości :D

Offline stena2011

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sie 2015, 10:10:14 »
Kolego nie polecam takiego wyjscia.W Polsce jest duzo agencji zatrudnienia rekrutujacych do pracy w Danii sprobuj w taki sposob.Sam piszez ze masz doswiadczenie ale nic z tego co do tej pory robiles raczej sie nie przyda.Nastaw sie na ciezka tyre w pracy .

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sie 2015, 15:01:33 »
Podaje przepis
1 puszka sadzy z komina
1 ponton gumowy z wiosłami
1 turban pustynny
1 gwóźdź stalowy nierdzewny
1 afrykańska flaga
 koza opcjonalnie  ;)

Wskakujesz na ponton i odbijasz, dymasz kilka godzin w kierunku Bornholm (pamiętaj wywalić dokumenty za burę !!!) Na widok duńskiej  łodzi patrolowej zakładasz turban i smarujesz się sadzą  (tak żeby nie mieli wątpliwości)  gwoździem robisz dziurę w pontonie i drzesz mordem  help help help. Po prostu pozwól się uratować a resztę odwalą za ciebie ci poprawnie polityczni  ;D ;D ;D

Offline Domanweb

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sie 2015, 16:08:17 »
Dzięki stena za odpowiedź ;)
vordingborg: mimo, że mało pomocne, to dawno się tak nie uśmiałem :) Głównie dlatego chce w tym momencie tam jechać dorobić, bo za 10 lat przez tych poprawnie politycznie już tak kolorowo może nie być.

Jeszcze pytanko co do agencji Duńskich: nasłuchałem się bardzo dużo złego, ale o Holenderskich (nieludzkie warunki pracy, której nie ma, a agent zabiera 2/3 tego, co zarobiłem). W Danii jest podobnie czy może jakoś lepiej traktują ludzi?

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sie 2015, 16:29:20 »
Bylo tutaj wiele pytajacych sie o dunskie realia i bylo tez wiele rozsadnych i wyczerpujacych odpowiedzi doswiadczonych forumowiczow, poszukaj wiec troszeczke :) 20cm w dol
Szukalbym obecnie pracy w rolnictwie czy rozpoczynajcych sie wkrotce ogromnych budowlanych projektow. Ale z twoim cv i tysiacem zlociszy spytal dziadkow czy mozesz liczyc na spadkowa zaliczke, bo rozwazasz miedzynarodowa kariere :)

Offline stena2011

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sie 2015, 04:37:35 »
Nie robcie z chlopaka sobie jaj.Jest kilka agencji w Szczecinie poszukaj w internecie.Co do warunkow to ja przez pierwsze 3 miesiace pobytu w Dani pracowalem za ich posrednictwem.I jak to sie mowi jaj nie urywa ale od czegos musiz zaczac.Nazwy agencji to Rainer.dk. Chyba job suply jesli sie nie myle.Zajzyj jeszcze na Tablica.dk.Pozdrawiam.

Offline kwadrat12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sie 2015, 20:19:04 »
:) 5 lat temu przyjechalem tutaj w ciemno z 2.000pln.,fakt spalem na stacjach Shell pomiedzy Kbh a Koge etc.dozo by opowiadac co sie dzialo.. :) a po 5 latach dorobilem sie wlasnosciowego mieszkania w Kbh (saldo +500.000kr.) i kupilem w Pl. ziemie  ktora jest teraz warta ok.400.000zl. Wniosek! Wszystko sie da,nie sluchaj tych co mowia ze sie nie da,nie bedzie to latwe to napewno ale sie da. A poczucie ze sie wszystko stworzylo samodzielnie bezcenne!:) pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sie 2015, 20:19:04 »

Offline kwadrat12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sie 2015, 20:26:10 »
...aha i pamietam ze na tym forum zadalem pytanie bardzo podobne jak ty zadajesz,w odpowiedzi uslyszalem ze jestem wariat i ze napewno sie nie uda.Wiara i dzialanie oto recepta na sukces! Powtarzaj to jak mantre a napewno sie uda,tylko dzialaj i pamietaj ze 90% ludzi bedzie przeciwko temu co chcesz zrobic ,ale to wlasnie ci ktorzy tego swiata nie tworza.

 

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sie 2015, 10:55:36 »
:) 5 lat temu przyjechalem tutaj w ciemno z 2.000pln.,fakt spalem na stacjach Shell pomiedzy Kbh a Koge etc.dozo by opowiadac co sie dzialo.. :) a po 5 latach dorobilem sie wlasnosciowego mieszkania w Kbh (saldo +500.000kr.) i kupilem w Pl. ziemie  ktora jest teraz warta ok.400.000zl. Wniosek! Wszystko sie da,nie sluchaj tych co mowia ze sie nie da,nie bedzie to latwe to napewno ale sie da. A poczucie ze sie wszystko stworzylo samodzielnie bezcenne!:) pozdrawiam

Jak czytam takie wypociny to ręce opadają , wszystko ok. stary , cieszymy się że ci się udało. Lecz pisząc co i za ile sobie kupiłeś jest takie typowe , nawet nie powiem , że polskie. Albo masz fantazję albo masz kompleksy , wystarczyło tylko wspomnieć o mieszkaniu i ziemi  a nie strzelać cenami. Kiedyś w komisie spotkałem rodaka , w ciągu 20 minut wiedziałem ile ma na koncie w Dk i w Pl i ile jeszcze zarobi zanim zjedzie , więc bez komentarza.  A tobie Domanweb życzę powodzenia gdyż będzie ci potrzebne. Pozdrawiam

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sie 2015, 11:39:28 »
Z duza niechecia dodam cos...

Jaka prace znalezliscie na poczatku? Z jakimi umiejetnosciami, w jakim wieku? Doswiadczeniami pracy na obczyznie? Stena2011 w jednym z twoich poprzednich postow ostrzegasz przed posrednikami, a teraz namawiasz na to autora?
 Chlopca bez zadnych umiejetnosci zawodowych czy doswiadczen? Bylo tutaj na forum pelno postow o przewalkach posrednikow;on jest wymarzonym objektem dla polskich czy wegierskich rekinow, zwlaszcza tylko z hamakiem i 1000zl.

W zeszlym roku podalem tutaj mnostwo linkow na darmowe noclegi w Kopenhadze, darmowe zarcie, gdzie i jak mozna znalezc prace w knajpach, czy tez w rolnictwie. To byla istotna pomoc, a nie pieprzenie o norze za 500tys. kr czy hektarach w Polsce.

Chlopak da sobie tylko rade jak ktos juz "zainstalowany" mu cos zaproponuje. Podejrzewam tez, ze pyta o te same sprawy na wszystkich polskich forach w Zachodniej Europie, wiec moze mu sie uda :)

Offline kwadrat12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sie 2015, 11:40:15 »
...mysle ze Polacy powinni wiecej rozmawiac o pieniadzach kwotach etc.przecierz to nie jest nic zakazanego?fakt nie uczyli nas w szkole kompletnie nic o pieniadzach,szeroko pojetych finansach i mysle ze z tad wzielo sie to kalectwo finansowe,czyt.reakcje jak twoja odnosnie rozmów o pieniadzach.Nie unos sie tak jak slyszysz lub czytasz cos zwiazanego z finansami,to nie zbrodnia o nich otwarcie rozmawiac,ps.ja sie nie chwale,z natury bardzo skromny czlowiek jestem.

Offline kwadrat12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sie 2015, 11:46:34 »
..a ta nora na dzien dzisiejszy jest wyceniona przez bank na 2,1mln.kr. chodzilo mi o to ze do splaty pozostalo 1.5mln. :)  czyt. Brutto 0,6- ca.0,1 =0,5 mln.netto.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sie 2015, 11:47:45 »
ok. to ci przebaczam :)

Offline kwadrat12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sie 2015, 11:52:15 »
Czysio i popatrz na to jaki paradoks:
 Spotkales kogos tam, potrafil rozmawiac o pieniadzach i je mial.Ja potrafie rozmawiac o pieniadzach i je rownierz mam.A ty pewnie jezdzisz droga fura na kredo,saldo - i ciskasz sie na tych ktorzy maja pieniadze.Moge sie zalozyc ze splukany jestes!:)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sie 2015, 14:51:57 »
Prawdziwi dzentelmeni o pieniadzach nie rozmaiwaja.
To, ze sie tak nimi chwali, ze masz je albo w marzeniach, albo bardzo dlugo ich nie miales.

Pieniadze szczescia nie daja, mozna jes zarobic i stracic w jeden dzien. I coz po takim szczesciu?

A wracajac do temu, coz mlodosc ma swoje prawa.
Ale zacznij moze od poczytania innych dyskusji w temacie, o ktorych wsponiaj zpatentem.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sie 2015, 14:51:57 »

 

W ciemno do Danii

Zaczęty przez Kamil.accDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5597
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2008, 23:30:52
wysłana przez Thunder86
Jakie jest obecnie ryzyko wyjazdu w ciemno do pracy?

Zaczęty przez Martaaa_09Dział Odense

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9805
Ostatnia wiadomość 18 Cze 2012, 20:20:41
wysłana przez Pankracy
Wyjazd w ciemno

Zaczęty przez Wyjazd w ciemnoDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7425
Ostatnia wiadomość 11 Lip 2009, 23:20:52
wysłana przez Emma