poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?  (Przeczytany 286191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #105 dnia: 25 Wrz 2015, 19:14:00 »
A ci dalej dyskutują z tym facetem ;)


Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #106 dnia: 25 Wrz 2015, 21:49:24 »
A Duńczycy starej daty się w grobie przewracają ;)



To mój ostatni filmik ;)

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Wrz 2015, 10:05:09 »
 Moze to w G-e

A Tale of Two Cities: Retired Police Chief Talks Malmo
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Wrz 2015, 18:07:55 »

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Wrz 2015, 18:07:55 »

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Wrz 2015, 17:10:53 »
Nie myślałem, że kiedyś to powiem  :-X prezes dobrze gada 

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Paź 2015, 17:00:38 »
Dalej płyną i płyną ale mnie zaniepokoiło coś innego  ???

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #114 dnia: 07 Paź 2015, 16:37:15 »
http://ekstrabladet.dk/nyheder/samfund/brostensregn-unge-smadrede-bibliotek-paa-blaagaards-plads/5769512

Trudno to zrozumiec, to szokujace jak oni gardza i nienawidza wszystkiego co jest dunskie..Dunskie biblioteki to dla mnie i na pewno wiekszosci innych cos niezwykle pozytecznego, nieomalze swietego.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #115 dnia: 07 Paź 2015, 19:35:23 »
Wszelkie biblioteki...
No, ale dla niektorych przeczytac ksiazke, oznacza "obalic flaszke", wiec coz sie dziwic.
I nie ma tu roznic kulturowych, w zasadzie sa, ale typowo kulturowe, a nie rasowe.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #116 dnia: 07 Paź 2015, 20:53:42 »
Jomir - nie obraź się, ale to naprawdę staje się dziwne. Ktoś przytacza jakiś przykład, Ty, albo hb, podajecie przykład ... Polaków, taki kontr-przykład.
Mieszkamy przecież w Danii.

Kiedyś tuż przed gwiazdką mieliśmy jakieś światełka w oknie. Co się stało? - a no rzucili w okno kamieniem, spółdzielnia uznała to jako akt wandalizmu i wymieniła całe okno. Kto rzucił? - dzieci imigrantów z bliskiego wschodu. Wiem, wiem, mieszkałem przez pewien czas w nieciekawej dzielnicy, moja wina, ale człowiek uczy się całe życie, drugi raz bym tam nie zamieszkał, nawet gdyby mieszkania były darmowe.

A o co chodzi z moim przykładem? - tam, gdzie jest skupisko tych osób, jest źle. Czy tam, gdzie jest skupisko Duńczyków, jest źle, zachowują się w taki sposób? - nie.

Czy tam, gdzie jest skupisko Polaków w Danii, jest tak źle? - pewnie nie. Kulturowo jakoś są na podobnym poziomie.

EDIT:
Tak mnie jeszcze naszło, że chyba trochę zapominamy o fanatyzmie religijnym imigrantów bliskowschodnich oraz o jego powiązaniu z terrorystami (oszołomami), i wtedy takie przykłady, jak zpata, tracą trochę "siłę rażenia", bo wiadomo - wszędzie można znaleźć czarną owcę. No, ale tych ludzi łączy jedno - wywodzą się z pewnego rejonu świata, który to nie jest dla nas szczególnie przychylny i różni się w ogromnym stopniu od rejonu europejskiego.
« Ostatnia zmiana: 07 Paź 2015, 21:23:38 wysłana przez spooky »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #117 dnia: 07 Paź 2015, 22:02:01 »
" który to nie jest dla nas szczególnie przychylny i różni się w ogromnym stopniu od rejonu europejskiego"

Patrzac na sytuacje polityczna w regionach z ktorych pochodza to oni dla nikogo nie sa przychylni.

Te ogromne roznice kulturowe sa spowodowane islamem, brakiem wychowania i zrozumienia historii demokratycznej Europy.
Pozary czy wybite szyby w szkolach, przedszkolach, bibliotekekach czy nawet podpalone kubly na smieci to tylko czesciowe dowody ich pogardy do naszej  kultury czy spoleczenstwa.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #118 dnia: 08 Paź 2015, 04:17:37 »
Zpat, spooky - wszystko to racja. I ten fanatyzm religijny, i nieprzystosowanie kulturowe, i odmienny system  wartości.
Ale ... GDZIE w takim razie jest NASZA "cywilizacja", "wartości" i "kultura", jesli zamykamy granice przed uciekającymi przed wojną ludźmi.
Wiem, wiem- nie wszyscy to uchodźcy wojenni. Część z tych ludzi na pewno "korzysta z okazji", by się "załapać" . Nie chcę już po raz kolejny przypominać "emigracji Solidarnościowej", gdy nagle okazywało się, że wszyscy ci Polacy, którzy wtedy wyjechali na Zachód, są "strasznie przesladowani przez komunę", gdy było akurat odwrotnie, bo ci naprawdę prześladowani, zwyczajnie nie mieli takiej możliwości, bo im Bezpieka nie wydawała paszportów (możesz tych czasów nie pamiętać, ale ja pamiętam, z czym wiązało się staranie o paszport w tamtych czasach). I wyjeżdżali zazwyczaj ci, których, co tu gadać, nieźle się w Polsce powodziło i było ich na taki wyjazd stać.Never mind.

Jestem absolutnie przeciwna "rozpuszczaniu" imigrantów przez rządy zachodnich państw, przeciw nieuzasadnionym przywilejom. Uciekacie przed wojną? To ok, zapewnić ośrodek, kieszonkowe- na pozwolenie na pobyt, na normalne zycie w społeczeństwie , trzeba sobie "zasłużyć"- w sensie- nauczyć się języka, znaleźć pracę, nie korzystać z pomocy Państwa. Tak, jak na przykład ludzie z państw UE. Jestem przeciwna "hodowaniu klientów socjalnych", którzy potem "odwdzięczają się" wybijaniem szyb w prywatnych domach i instytucjach publicznych.
Sęk w tym, że najczęściej wybijają szyby nie ci "nowi", tylko potomkowie imigrantów, ci, którzy być może nawet mają już obywatelstwo duńskie. Ci "wyhodowani" przez Państwo "klienci socjalni", z gett.Imigrant starający się o prawo pobytu raczej by sobie na takie ekscesy nie pozwolił.
Nie w tym rzecz.
Rzecz w tym, czy nasze europejskie, cywilizacyjne wartości, na które się tak chętnie powołujemy, rozmawiając o imigrantach z innej kultury, ostaną się w tym "zamieszaniu". I nie, nie chodzi mi o to, że dominacja Islamu może je zniszczyć. Chodzi o to, czy MY SAMI potrafimy je W SOBIE zachować, MIMO niepsrzyjających warunków.
Latwo jest ulitowac się nad losem biednego murzyńskiego dziecka gdzies z Gambii ,wpłacić parę  koron na Czerwony Krzyż i miec poczucie samozadowolenia.
Trudniej jest , gdy ci, którzy przybywaja, "nie daja się lubić". Gdy budzą niechęć i złość przez swoje zachowania. GDZIE wtedy są nasze "wartości" ? Nasza chęć pomocy i zwyczajna , ludzka litość nad nieszczęściem drugiego człowieka?
Czy Europa chce "zachować swoje wartości", zaprzeczając im?
Czy chcemy się chlubić swoim humanitaryzmem i "wyższą kulturą" , odwracając się od dotkniętych kataklizmami ludzi?
Tak sobie myślę, że MUSI być jakiś sposób, by oni CHCIELI się integrować, by CHCIELI te nasze, europejskie wartości uznać za swoje. By tak się stało, muszą nas SZANOWAĆ. A by ten szacunek zyskać, na pewno nie możemy w ich oczach wyglądac na naiwnych głupków.
Znów (hehe, masz mnie, spooky  ;) ), nasuwa mi się skojarzenie z niektórymi naszymi rodakami. Mało to razy na tym forum co niektórzy przechwalali się, jak oszukują SKAT, pracodawców czy Kommune, pisząc , że "Duny są naiwne i głupie, wierzą ci na słowo" ?
TO jest różnica kulturowa,  o której pisała Jomir.
Bo Ty, ja, Jomir, Zpat i wielu, wielu innych, "potrafi się zachować", pracuje, płaci podatki, nie wymysla sobie niestworzonych ulg i nie żebrze o zasiłki i różne dopłaty. Ale są i tacy, którzy uważają, ze tacy, jak my, to naiwniaki i głupki, że "nam się nalezy", że "jak jesteś idiotą, to płac podatki, a ja od Państwa wyciągnę kasę" . I co za różnica, że tamci chodzą do meczetu, a drudzy do kościoła ? Dla mnie żadna.


I...moze warto przeczytac...I zastanowic sie nad swoim podejsciem do tych ludzi

http://wyborcza.pl/magazyn/1,148050,18913619,zaplacimy-za-wyzszy-plot-jak-unia-pomaga-erytrei.html

« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2015, 05:05:02 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #119 dnia: 08 Paź 2015, 08:43:33 »
NIc dodac, nic ujac Betti.

SPooky - nie obrazam sie. dyskusja to dyskusja :)
Jeszcze raz podkresle! Ja nie jestem za!

Ale jestem przeciw wywyzszaniu sie przez narod, ktory jest zupelnie przecietny i ma rownie wiele za uszami.
Kto jest bez winy niech nawala kamieniami! Problem w tym, ze zupelnie "niewinnych" nie ma.
Polski narod sklada sie zarwono ze szlachetnych rasowych owiec, ale wsrod niego pelno tez czarnych, ze o baranach nie wspomniec... wiec co sie czepiac cudzych?

Moje wypowiedzi, maja jedynie na celu napomkniecie, ze zanim sie skrytkuje kogos, warto spojrzec na siebie!
Ot! Tyle!
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2015, 08:58:27 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #119 dnia: 08 Paź 2015, 08:43:33 »

 

Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez wyspiarzDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5605
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 12:37:54
wysłana przez vera
Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 87167
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2010, 18:30:19
wysłana przez Fachurra
Co sądzicie o Faglige Hus

Zaczęty przez RoxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5508
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2016, 20:33:02
wysłana przez Habanero
A co sądzicie o tym???

Zaczęty przez LiwiaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2861
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2009, 14:25:25
wysłana przez Novy
co sądzicie o Dagplejecenter Rosengård?

Zaczęty przez nympheDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4443
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2010, 21:57:18
wysłana przez Dora76