poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?  (Przeczytany 285905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beenpl20

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #240 dnia: 16 Lis 2015, 19:34:17 »
Dunscy-muzulmanie-coraz-bardziej-ortodoksyjni
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Dunscy-muzulmanie-coraz-bardziej-ortodoksyjni,wid,17907525,wiadomosc.html

Zrodel informacji ani ich wiarygodnosci nie komentuje

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #241 dnia: 16 Lis 2015, 19:35:49 »
Jak mozna nie rozumiec? Wyrazilem sie jasno-caly czas mowimy o nielegalnych emigrantach ekonomicznych.
Zdrowe byki, dobrze ubrane i uchachane w najlepsze robia sobie wycieczke chociaz nikt ich nie zapraszal, podjeli ryzyko...co maja ich w Grecji witac kwiatami? Widzialas co tam sie dzialo? Przerazenie grekow?Te rozpierduchy po drodze?Gardzenie zywnoscia , ktora probowali imdac, wyrzucanie wody , bo ktos sie martwil ze sa spragnieni? Ta arogancje , bute , agresje?
Biedni ludzie ? Zmeczeni? Czym?
Uradowani , ze udalo im sie zrobic UE w BALONA !



Owszem widziałam.
Ale widziałam też ludzi naprawdę potrzebujących, wyczerpanych, szczęśliwych, że uciekli z piekła .
To jak ?
Odpowiedzialność zbiorowa?
Przez to, że część z przybyszów nie jest uchodźcami, tylko imigrantami ekonomicznymi, uchodźców nalezy "zepchnąć z tratwy" razem z tamtymi ? Czy jak?
Chyba szczycimy się jakimiś wyższymi standardami cywilizacyjnymi, nie ?
Chyba uważamy się za wyżej stojących pod względem moralności, praw człowieka, kultury ?
Mamy przyjąć ich poziom- islamistów z ISIS ?
" Polak gorszego sortu"

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #242 dnia: 16 Lis 2015, 19:40:00 »
No comments.
Wybacz, ale przed chwilą pisałeś coś o "przedszkolnych wyzwiskach"

pisałem... Ale o wzajemnych wyzwiskach a nie o darciu łacha z kanalii. Ty mnie zresztą uprzedziłaś i nazwałaś polskich patriotów faszystami... noł koments
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #243 dnia: 16 Lis 2015, 19:48:22 »
Happy Betty


To sie fachowo nazywa "WERYFIKACJA" . ogolnie dostepna dla ludzi tych potrzebujacych.
Nie dotyczy "dziczy"-agresywnej, nie posiadajacej lub niszczacej swoje dokumenty , pretensjonalnej-nie chcacej dac sobie pomoc.
Ile czasu trwa ten proceder? Ktos cos zrobil w tej kwestii? UE zaspala? Mistrzyni z bylej DDR zaprosila -Wllkomenn , dwa razy nie mowic.
Najpierw Wlochy , pozniej Grecja...bojac sie o utozsamienie z rasistami wszyscy sie obchodzili z nimi jak ze "smierdzacymi jajakmi " ktorych to nie wolno urazic -jest agresywny, stawia sie-DO PARTERU ! i Wypad !
Tak Wlasnie Szczycimy sie innymi wartosciami-BRONIMY SIEBIE I WLASNYCH RODZIN I POKOLEN
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #244 dnia: 16 Lis 2015, 19:48:42 »
Owszem widziałam.
Ale widziałam też ludzi naprawdę potrzebujących, wyczerpanych, szczęśliwych, że uciekli z piekła .


A kiedy już dostaną mieszkanie na nasz koszt i całkiem fajną sumkę pieniędzy co miesiąc na konto... też na nasz koszt, to wychodzą na ulicę i "drą ryje" że nas zabiją i że zniszczą naszą cywilizację. I powoli robią z naszej białej, cywilizowanej, chrześcijańskiej Europy taki sam bajzel i piekło , od którego rzekomo uciekli....   Gdzie tu logika ? 
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #245 dnia: 16 Lis 2015, 20:03:26 »
lonewolf- a kiedy mówiłam, że weryfikacja niepotrzebna?
Kiedy mówiłam, że trzeba im dawać "socjal" "skolko ugodno" ?
Niejednokrotnie pisałam o potrzebie mądrej polityki w tej sprawie.
Nie jestem "miłośniczką islamu" , nie uważam go za "religię pokoju", doskonale zdaję sobie sparawę, jak islamscy ekstremiści potrafią swoim wyznawcom wyprać mózgi.
Nie zmienia to faktu, że sa konwencje dotyczące uchodźców, których zwyczajnie musimy przestrzegać.
UCHODŹCÓW, powtarzam.
" Polak gorszego sortu"

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #246 dnia: 16 Lis 2015, 20:13:15 »
kto powiedział że musimy ?
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #246 dnia: 16 Lis 2015, 20:13:15 »

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #247 dnia: 16 Lis 2015, 20:17:51 »
Konwencja- dotyczaca "uchodzcow" mowi, ze jezeli ucieka on z kraju objetego dzialaniami wojennymi na czesciowym jego terytorium lub calym -szuka pomocy , poniewaz jego zycie lub jego rodziny sa zagrozone bezposrednio  w krajach osciennych i tam prosi o azyl - tymczasowy jezeli pragnie wrocic do kraju macierzystego lub staly jezeli pozostaja obawy odnowienia konfliktu. Wtych pierwszych krajach osciennych szuka schronienia - nie wybiera sie na wycieczke kilka tys km bo sobie uroil w glowce kase- narazajac swoje potomstwo ,rodzine na niebezpieczenstwo podrozy (osoby schorowane i starsze ) do krajow daleko odleglych UE typu skandynawia i inne
Malo tego-konfliktem nie jest ogarniete cale terytorium Syrii , moga na poczatek udac sie na obszary nie objete dzialaniami militarnymi
Wiec reasumujac - komus w USA , Izraelu ,Europie -zalezy na tym calym "burdelu" i destabilizacji skoro zgadza sie na te "wedrowke lodow " - uzbrojona finansowo (a podobno tam bieda , ze mrowki jedza ) przez pol kontynentu i nic z tym K..a NIE ROBI
Organizuje sie pomoc w krajach osciennych (sa obozy w Turcji- tez "wedzeni " ta sama mentalnosc ) ,sa inne bogate kraje plw Arabskiego-zgadnij dlaczego deklaruja , ze ich nie przyjma -odp prosta jak "skrzydla bociana w locie " -bo NIE TOLERUJA NabuseBOW! po pierwsze - a po drugie NIE DAJA ZASILKOW ! Ktore to czasami wbrew woli rdzennych mieszkancow krajow europejskich ich rzady pod wplywem naciskow KE tak chetnie rozdaja zabierajac wlasnym rodakom.
Rosna niepokoje spoleczne i ogolna nienawisc-wszystko jest w jednym worze a odpowiedzialnosc zbiorowa-niestety do tego przyczynily sie zamachy i te ostatnie i wczesniejsze
Nacjonalizm odrodzi sie szybciej niz mysle...
A poza tym kazdy narod stanowi o sobie , poniewaz jest "SUWERENNY"-ma konstytucje - czyli ustawowy akt prawny majacy obowiazek przede wszystkim DBAC O OBYWATELA danego kraju-a nastepnie w miare mozliwosci deklarowac pomoc innym krajom dotknietym-dzialaniami wojennymi, kleskami zywiolowymi etc.
O pewnych sprawach-jezeli mowimy o demokracji stanowi NAROD danego panstwa a nie JAKAS UPOSLEDZONA UMYSLOWO przewodniczaca UE narzucajac innym to czego inni nie chca,nie akceptuja , czuja obawy ,dochodzi do straszenia krajow Grupy Wyszechradzkiej -kpina ! Kwoty pobierane z UE -sa do niej najpierw wplacane z czlonkowskich panstw jako dochod przypominam a udokumentowane inwestycje na restrukturyzacje czy to przemyslu, czty urbanistyke sa konsultowane i przyznawane w zaleznosci od potrzeb danego panstwa czlonkowskiego.
Wiec bez laski pieniadze pochodza  z wypracowanego przez spoleczenstwo budzetu panstwa w ten czy inny sposob wiec jakim prawem trwonic je na zasilki dla obcych , ktorzy nie wypracowali sobie tego co przez cale lata zycia spoleczenstwo.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2015, 20:42:31 wysłana przez lonewolf »
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline Tajga75

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #248 dnia: 17 Lis 2015, 17:55:53 »
Cała prawda!!!

Offline beenpl20

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +1/-0

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #250 dnia: 17 Lis 2015, 19:25:29 »
 beenpl20

Juz to widzialem , zostalo usuniete z forum niestety...

A ten koles ......nie dopowiem...
trzech, czterech kozaki...jak ide z pieskiem....to maja problem...cos tam wykrzykuja....
ale zaden nie wystartowal...jeszcze na co licze ...i czekam z utesknieniem... (nie kozak w necie, nie pi...da w swiecie )
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #251 dnia: 17 Lis 2015, 19:55:39 »
Beenpl,
Geniusze z diabelka przetlumaczyli, pomimo , ze  trudno bylo zrozumiec z dunskiego na polski :) :)
Intrygujace nicki  posiadaja tamtejsi megadebilni komentatorzy (pitbul, kiler itp.)Ten klip widzialem w dunskiej gazecie i bylo to wydarzenie z Holandii, o ile pamietam.

Straszna jest nienawisc polakow do muzulmanskich uchodzcow (tych 5 ktorzy, przejazdem chwilowo sie tam  zatrzymali, niewypakujac wcale tobolow).
Nie przepadam za muzulmanami ale robie to w opanowany sposob i to w Danii gdzie jest ich niebezpiecznie za duzo.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis 2015, 20:13:10 wysłana przez zpatentem »

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #252 dnia: 17 Lis 2015, 20:49:38 »
zpatentem, tam jest pomyłka w tym artykule, zgadza się. Ale to nie zmienia faktu że takie rzeczy mają miejsce w Europie i coś z tym trzeba zrobić. I nie mów o jakiejś nienawiści bo tylko powielasz głupotę wszechobecnego, wrzeszczącego lewactwa. To jest najzwyklejsza reakcja na dzicz i przemoc , która nas zalewa. Dobrze że są jeszcze ludzie mający zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy... dzięki nim może uda się przetrwać białej, chrześcijańskiej Europie
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #253 dnia: 17 Lis 2015, 21:21:08 »
Po co sie tam ludzie niezdrowo napalaja, przeciez muzulmanie sie tam nigdy nie osiedla.

Bardzo znamienna i odrazajaca cecha jest ta nagminna polska nienawisc do rosjan, niemcow, zydow, eu czy USA no i w szczgolnosci do troszeczke innych rodakow.

Jaki blad diabelka? Prymitywny belkot!!

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #254 dnia: 17 Lis 2015, 21:27:18 »
Czy według Ciebie prymitywnym bełkotem jest to , że jakiś ciapas okłada dziewczynę na ulicy ?  W dodatku białą, europejską dziewczynę
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #254 dnia: 17 Lis 2015, 21:27:18 »

 

Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez wyspiarzDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5602
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 12:37:54
wysłana przez vera
Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 87128
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2010, 18:30:19
wysłana przez Fachurra
Co sądzicie o Faglige Hus

Zaczęty przez RoxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5503
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2016, 20:33:02
wysłana przez Habanero
A co sądzicie o tym???

Zaczęty przez LiwiaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2858
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2009, 14:25:25
wysłana przez Novy
co sądzicie o Dagplejecenter Rosengård?

Zaczęty przez nympheDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4440
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2010, 21:57:18
wysłana przez Dora76