poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Witam , czy ktoś mógłby mi pomoc i wytłumaczyć o co konkretnie może chodzić  (Przeczytany 4923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arthur2301

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Witam. Może ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi . Jestem na Akasie od 2 tygodni wiec wobec tego załatwiane są wszelkie formalności .
Z przepracowanego poprzedniego roku miałem 1988,5h. Akasse naliczyła mi mniej, i według nich nie zaliczam się do pełnego wymiaru godzin i nie wiem dlaczego.
Ktoś mógłby mi to wyjaśnić ?
Bardzo dziękuje.

Du skal have arbejdet 1.924 timer i din medlemsperiode for at have ret til dagpenge på fuld tid. Du har 1.886,20 timer i din medlemsperiode
13-03-2015 – 31-03-2016. Hvis du har holdt ferie med feriepenge fra eventuelt Feriekonto, kan du bruge disse timer til beskæftigelseskravet.
 
Du skal derfor undersøge om du har holdt ferie ved eventuelt at logge ind på feriekonto.dk og se hvilke perioder du har holdt ferie. Dine
Ferieperioder skal du sende tilbage til os ved at besvare denne mail.
 
Hvis du ikke har holdt ferie med feriepenge, har du mulighed for at søge om dagpenge på deltid. Du kan dog først modtage dagpenge fra den dag hvor anmoder a-kassen om at blive deltidsforsikret. Som deltidsforsikret skal du have 1.258 arbejdstimer.
 
Du mangler kun 37,8 timer for at opnå ret til dagpenge på fuld tid. Hvis du ikke har holdt ferie bagud i tiden, vil vi anbefale at du holder 37,8 timers ferie fra den 01-04-2016, hvis du har nogle feriepenge til gode.

Pozdrawiam
Artur


Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Szybkie tłumaczenie:

Musisz mieć przepracowane 1924 godziny będąc członkim A-kasse aby mieć prawo do 'zasiłku' (dagpenge) w pełnym wymiarze.
MAsz przepracowane 1886,2 godziny w okresie 13-03-2015 – 31-03-2016. Jeśli byłeś na urlopie podczas którego wypłacano Ci feriepenge, możesz użyć tych godzin do naliczenia zatrudnienia. Musisz wtedy sprawdzić czy i kiedy byłeś na urlopie poprzez zalogowanie się do feriekonto.dk Informację o urlopie przeslij do nas odpowiadając na ten email.
Jeśli nie byłeś na urlopie, masz nadal możliwość aby dostać zasiłek w niepełnym wymiarze. Jednak możesz dostać zasiłek dopabuse od dnia w którym powiadomisz a-kase że jesteś ubezpieczony w niepełnym wymiarze (a-kasse). Jako ubezpieczony w niepełnym wymiarze musisz mieć przepracowane 1258 godzin.

Brakuje CI tylko 37,8 godzin aby mieć prawo do pełnego zasiłku. Jeśli nie byłeś na urlopie w ostatnim czasie, zalecamy CI abyś wziął urlop w wymiarze 37,8 godziny od dnia  01-04-2016, jeśli masz jakiś urlop do wykorzystania.


"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Arthur2301

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Dziękuje Willy za odpowiedz.
Czyli reasumując. Oczywiście miedzy tym terminem czyt. 13.03.2015 do 31.03.2016  roku miałem urlop. W kwietniu i w czerwcu . Łącznie na feriekonto do wykorzystania miałem 25 dni .
Czyli oznacza to ze jeśli wyślę im potwierdzenie z feriekonto oni dolicza te godziny /dni do ogólnej liczby 1886,2 godzin co da więcej i wtedy będę się zaliczał do pełnego wymiaru godzin ? Dobrze rozumiem  :) ?

Pozdrawiam
Artur

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Tak dobrze rozumiesz
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

poloniainfo.dk


 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16981
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11292
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26886
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11581
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7807
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir