poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii  (Przeczytany 16020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syla12345

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« dnia: 12 Gru 2016, 12:56:10 »
Witam wszystkich serdecznie mam wielką prośbę o wyjaśnienie jak w kolejności postąpić i gdzie się udać w celu zamieszkania i edukacji dzieci mąż pracuje w danii na kontrakcie bezterminowo 3 lata chcem dołączyć do męża wraz z 3 dzieci w wieku 8.13.17 lat mam zamiar poszukać pracy i żyć z mężem pobieramy duńskie rodzinne na dzieci ewentualnie jakie druki potrzeba do złożenia i gdzie się udac mąż mieszka w odis z góry dziękuję za jaką kolwie informacje.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Gru 2016, 18:25:59 »
Bede zlosliwa, ale...maz na miejscu, jak rozumiem zarejestrowany, legalnie itd., a Ty pytasz na forum? Zasilki na dzieci to potrafiliscie zalatwic ?
Albo mam zly dzien, albo wkurza mnie ktos, kto nie zada sobie trudu, by przejrzec istniejacych juz sto tysiecy tematow i odpowiedzi na to samo pytanie, tylko po raz kolejny pisze o tym samym, co juz niejednokrotnie bylo wyjasniane na Forum.
Dokumenty do rejestracji takie same, jak wypelnial maz, z zaznaczeniem, ze wy jestescie na jego utrzymaniu. Dzieci zapisujesz do normalnej szkoly , ale przez pierwszy rok beda chodzily do klasy integracyjnej , gdzie beda sie uczyc jezyka. Ta mlodsza dwojka. Bo najstarszego obowiazek szkolny juz nie obejmuje i tu jest problem. Co do mieszkania- coz, zapewne trzeba bedzie wynajac jakies odpowiadajace potrzebom Waszej rodziny , maz powinien sie kolo tego zakrzatnac- w spoldzielni albo od prywatnego wlasciciela.
Do rejestracji bedziesz potrzebowac dokumentow dzieci, zdjec biometrycznych i chyba aktow urodzenia.
http://www.statsforvaltningen.dk/site.aspx?p=8173
" Polak gorszego sortu"

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Gru 2016, 21:03:29 »
...Albo mam zly dzien...

happybeti to był Twój dobry dzień! :)  Jestem pod wrażeniem twej uczynnej odpowiedzi, a "nowa" Syla powinna sie cieszyć, że jej nie zmiażdżyłaś  ;)
Złośliwy to ja mógłbym być, pisząc: "A mąż od 3 lat w DK nie potrafił się dowiedzieć?"  :P

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Gru 2016, 22:00:39 »
A teraz czasem przepisy sie nie zmienily odnosnie laczenia rodzin? i trzeba miec pobyt staly ktory uzyskuje sie w chwili obecnej po osmiu latach plus trzy lata po otrzymaniu tegoz pobytu zeby maz-zona mogla dostac pozwolenie na pobyt nie majac pracy.

Offline Syla12345

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Gru 2016, 22:41:11 »
Dziękuję za odpowiedź czyli jak córka w Polsce chodzi do 2 technikum to tam nie ma szans na dokończenie szkoły.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Gru 2016, 01:07:52 »
A teraz czasem przepisy sie nie zmienily odnosnie laczenia rodzin? i trzeba miec pobyt staly ktory uzyskuje sie w chwili obecnej po osmiu latach plus trzy lata po otrzymaniu tegoz pobytu zeby maz-zona mogla dostac pozwolenie na pobyt nie majac pracy.

Nie mam zbyt duzo czasu na aktualizacje mojej wiedzy odnosnie tego wlasnie przepisu, ale ciekawe to o czym piszesz. Podziel sie z nami i podaj zrodlo tej bardzo waznej informacji. W zeszlym tygodniu pomagalem osobie wlasnie w tej sprawie, skladajacej wniosek OD1 i takiej informacji osoba ta nie otrzymala, a sam blankiet wniosku jest z data jego aktualizacji 18.11.2016. 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Gru 2016, 01:13:15 »
Dziękuję za odpowiedź czyli jak córka w Polsce chodzi do 2 technikum to tam nie ma szans na dokończenie szkoły.

Oczywiscie ze moze sie dalej uczyc, ale moze najpierw nauczy sie jezyka na jako takim poziomie, a potem kontynuowac swoj kierunek nauki.

poloniainfo.dk

Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Gru 2016, 01:13:15 »

Offline Syla12345

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Gru 2016, 07:50:56 »
Mąż niestety podczas pracy w Danii najwiecej  miał kontaktu z Polakami dlatego jest trochę problem na początku życzliwa osoba pomogła Po załatwiać rodzinne i resztę niestety nie mamy już kontaktu z tą osobą dlatego prosiłam o pomoc a jeszcze mam pytanie jak zgłosi nas mąż do siebie dostaniemy potwierdzenie to wtedy muszę się udać do komuny mam to tak rozumieć i jaki czas to może potrwać aż dzieci zaczną szkołę w danii bo na potwierdzenie zgłoszenia czeka się koło 3 tygodni wyczytałam czy lepiej załatwić to będąc w Polsce.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Gru 2016, 15:39:15 »
Nie zapiszesz do szkoly, dopoki nie beda mialy cpr.
I odwortnie - jak dostaniesz cpr, kilka dni pozniej dostaniesz wezwanie do zgloszenia sie z dziecmi do szkoly.
Starsza corka, musi sie zapisac do szkoly jezykowej. Jak bedzie znala jezyk bedzie mogla kontynuowac nauke.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Gru 2016, 20:45:43 »
Nie zapiszesz do szkoly, dopoki nie beda mialy cpr.
I odwortnie - jak dostaniesz cpr, kilka dni pozniej dostaniesz wezwanie do zgloszenia sie z dziecmi do szkoly.
Starsza corka, musi sie zapisac do szkoly jezykowej. Jak bedzie znala jezyk bedzie mogla kontynuowac nauke.
Aczkolwiek mozna czasem trafic na uczynna Pania z Kommune :). Nam corke do dagpleje zapisala mimo braku CPR- "CPR dojdzie, a dziecko juz bedzie w kolejce  " ;). Fakt,  ze meldunek i "bevis for registering", czyli popularny "ophold" juz mielismy, czekalismy tylko na ten nieszczesny CPR.
" Polak gorszego sortu"

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Gru 2016, 21:09:52 »
 Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w przyznawaniu pozwoleń na pobyt stały.
Obcokrajowcy mogą teraz starać się o stały pobyt po ośmiu latach zamieszkiwania w Danii. To wzrost w stosunku do tej pory obowiązujących przepisów mówiących o sześciu latach, które to przepisy zostały wprowadzone jako część większych zmian wcześniej w tym roku.

Jeszcze w styczniu, obcokrajowcom do starania się o stałe zezwolenie wystarczyło tylko 5 lat pobytu w Danii.

Takie przepisy przyjęte dzięki porozumieniu będą miały znaczący wpływ na proces łącznia rodzin. Według prawa osoby ze stałym pozwoleniem mogą wystąpić z wnioskiem o przyjęcie do Danii członków rodziny po trzech latach od uzyskania tego zezwolenia. Oznacza to, że osoby nowoprzybyłe do Danii będą mogły sprowadzić swoje rodziny dopabuse po 11 latach.

Oprócz wydłużonego okresu oczekiwania na możliwość złożenia wniosku o stałe pozwolenie, podniesiono także wymagania, które trzeba spełnić, aby taki wniosek został zaakceptowany. Imigrant musi posiadać stałą pracę lub samemu się zatrudniać przez co najmniej 3,5 roku w ciągu ostatnich 4 lat, wcześniej było to 2,5 roku w ciągu ostatnich 3.

Konieczne jest także, nieprzyjmowanie żadnych zasiłków przez 4 lata przed złożeniem wniosku, zamiast dotychczasowych 3 lat.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Gru 2016, 21:44:55 »
Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w przyznawaniu pozwoleń na pobyt stały.
Obcokrajowcy mogą teraz starać się o stały pobyt po ośmiu latach zamieszkiwania w Danii. To wzrost w stosunku do tej pory obowiązujących przepisów mówiących o sześciu latach, które to przepisy zostały wprowadzone jako część większych zmian wcześniej w tym roku.

Jeszcze w styczniu, obcokrajowcom do starania się o stałe zezwolenie wystarczyło tylko 5 lat pobytu w Danii.

Takie przepisy przyjęte dzięki porozumieniu będą miały znaczący wpływ na proces łącznia rodzin. Według prawa osoby ze stałym pozwoleniem mogą wystąpić z wnioskiem o przyjęcie do Danii członków rodziny po trzech latach od uzyskania tego zezwolenia. Oznacza to, że osoby nowoprzybyłe do Danii będą mogły sprowadzić swoje rodziny dopabuse po 11 latach.

Oprócz wydłużonego okresu oczekiwania na możliwość złożenia wniosku o stałe pozwolenie, podniesiono także wymagania, które trzeba spełnić, aby taki wniosek został zaakceptowany. Imigrant musi posiadać stałą pracę lub samemu się zatrudniać przez co najmniej 3,5 roku w ciągu ostatnich 4 lat, wcześniej było to 2,5 roku w ciągu ostatnich 3.

Konieczne jest także, nieprzyjmowanie żadnych zasiłków przez 4 lata przed złożeniem wniosku, zamiast dotychczasowych 3 lat.

Bardzo ciekawe... tymczasem rzadowe strony mowia:
Spoza unii:

https://www.nyidanmark.dk/da-dk/ophold/permanent-ophold/

Z unii:
http://www.statsforvaltningen.dk/site.aspx?p=9088
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Gru 2016, 22:24:51 »
Ostatnio rozmawialem ze znajomym dunczykiem i mi powiedzial ze rowniez maja zrewidowac przyznawanie roznego rodzaju doplat do mieszkan czy przedszkoli dla przesiedlencow ma to na celu sprawdzenie czy ich stac na zycie tutaj posiadajac rodzine.Mi to wyglada na taki zwyczaj jak np. w szwajcari jesli nie stac cie na samodzielne utrzymanie to niestety ale pa pa z tego pieknego kraju.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Gru 2016, 22:48:08 »
Ostatnio rozmawialem ze znajomym dunczykiem i mi powiedzial

A mnie jeden dunczyk powiedzial, ze beda dawali jeszcze wiecej i na wszystko o co poprosimy. No ale zarty na boki. Czyli wszystko jest po staremu, a ty niestety nie masz na ten temat wiarygodnych  informacji. Dzisiaj rzad dunski otrzymal odpowiedz z Unii odnosnie rodzinnego wyplacanego rodzicom z inych krajow Uni pracujcych w Danii. Unia podtrzymuje swoje stanowisko, ze wysokosc tych wyplat ma byc identyczna ze stawkami wyplacanymi dla dzieci mieszkajacych w Danii. Co bedzie w przyszlosci i czy nastapia jakies zmiany, tego nie wiemy. 

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Gru 2016, 22:57:43 »
Z tym rodzinnym to akurat moj ziomek dostal inna odpowiedz od UD ze dopabuse jak dzieci beda w dk. to moze starac sie o rodzinne i tak tez sie stalo kiedy do niego rodzina dojechala po ok.trzech miesiacach od jego przyjazdu do danii,co gmina czy urzad to inna praktyka i teoria.

poloniainfo.dk

Odp: Pytanie na tematemat wyprowadzi do danii
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Gru 2016, 22:57:43 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251159
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 611
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27030
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33345
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30420
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand