poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Problem z aplikacją MitID  (Przeczytany 1738 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Karbulot

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z aplikacją MitID
« dnia: 13 Lis 2023, 13:40:19 »
Witam

Jestem już zmęczony cała sytuacją. Trzy lata temu wróciłem do Polski, mieszkałem w Danii ponad 30 lat. Po uzyskaniu emerytury nie było sensu siedzieć w Danii, mam mieszkanie w Polsce. Dopóki było Nem ID było OK. niestety potem weszło MitID. Z początku było nieźle, zmieniłem system, w telefonie wszystko się zainstalowało. Niestety po zmianie telefonu na nowym nie mogłem tego aktywować. Ze starego telefonu usunąłem konto, na nowym aktywować się nie da. Próbowałem z dowodem i paszportem (polskim, nie mam duńskiego). Cały proces przechodzi w porządku, skanuje mój paszport, wpisuję swój duński personnummer, robi mi zdjęcie. Ale na etapie wybierania mojego  loginu wyskakuje error. Dzwoniłem do MitID, oni nie potrafią pomóc, odsyłają mnie do Kommune. Zadzwoniłem do Kommune, tam mi mówią, że mam przyjechać osobiście. Jestem obecnie po operacji, rehabilituję się. Mam tłuc się ponad 1000 kilometrów, aby podpięli mi apke pod telefon, gdzie za dwa lata znowu przy wymianie telefonu bedę musiał się tam tłuc? A jak zgubię telefon, zepsuje się, ktoś mi ukradnie. Mam do końca życia stale jeździć do Danii po głupią aktywację? Pension przychodzi mi na polskie konto bankowe. ale co z resztą. A jak Udbetaling Denmark wyśle mi na e-boks levering atest, albo jakiś dokument ze Skat, to jak odpowiem, jak nie mam tam dostępu? Ta aplikacja jest okropna, ma tylko 2 gwiazdki w pięciu. Wadliwa i niedopracowana, dla ludzi którzy są spoza Danii, a mają tam emeryturę i muszą mieć dostęp, to jakiś koszmar. Nie wiem, co robić, wszędzie się obijam o duński biurokratyczny niedopracowany pochrzaniony system.

Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Problem z aplikacją MitID
« dnia: 13 Lis 2023, 13:40:19 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8526
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12767
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7727
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11554
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6674
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus