poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wyjazd tuż tuż...a ja sie zaczynam bać  (Przeczytany 2938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Romka

  • Gość
wyjazd tuż tuż...a ja sie zaczynam bać
« dnia: 09 Sie 2006, 20:11:50 »
Witam.
Niebawem wraz z mężem wyjeżdżamy na dość długi kontrakt do Danii.Mąz ma juz pracę,jest w trakcie kursu Duńskiego i zna angielski.U mnie z angielskim jest średnio,nadal intensywnie sie uczę.Boję się ze moge nie dac rady w Danii,choc zaproponowano mi już na miejscu nauke duńskiego.Ponadto aktualnie kończe najróżniejsze kursy,szkolenia,szkoły związane z fizykoterapią i ratownictwem medycznym.Nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse na znalezienie tam na miejscu pracy,czy się dogadam ale z tego co już zdążyłam doczytac duńczycy to sympatyczni i zyczliwi ludzie więc moze nie będzie tak żle:( Panie Grzegorzu co pan na to?Niech Pan sie wypowie bo umrę z przerażenia zanim wyjadę:ohmy: Pozdrawiam.

PS.Tak poza wątkiem,,strachu i obaw,, chcialam powiedziec że ta stronka jest rewelacyjna i ten kurs duńskiego.gratuluje !!!

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:wyjazd tuż tuż...a ja sie zaczynam bać
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sie 2006, 21:16:16 »
Z dunskim zazwyczaj jest tak, ze przez pierwsze 2 miesiace sluchasz i starasz sie wylapac pojedyncze slowka. Potem zaczynasz je odrozniac i poznawac ich znaczenie. Chodzac na kurs, mysle ze po pol roku bedziesz mogla sie dogadac spokojnie w sklepie. Dunski wchodzi szybko, jesli sie tu mieszka, oglada TV, slucha radia, czyta gazety, osluchuje na codzien na ulicy. Tak wiec o jezyk sie nie martw.

Jesli chodzi o twoja profesje, to masz duze szanse by zalapac sie do opieki nad osobami starszymi. Teraz brakuje im wiele osob, cos w rodzaju pielegniarzy.

W ktoryms watku z praca dla lekarzy byl link do biura posrednictwa dla takich osob jak ty.

Powodzenia w Danii :) glowka do gory :)

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:wyjazd tuż tuż...a ja sie zaczynam bać
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sie 2006, 21:27:24 »
.
To co nas w zyciu blokuje to strach i kompleksy . Powiem przykladowo - wiele osób boi sie duchów . Ale moge z tego wyleczyc w ciagu minuty za pomoca kilku slów .

Czy duch ma zeby ? Nie . Wiec nie moze ugryzc .
Czy ma nogi ? Nie . Wiec nie moze kopnac .
To co wogóle moze zrobic ? Nic .

To czego sie boicie ????

Niech Pani tez powie sobie ze nie ma sie czego bac . Przeciez jedzie Pani na gotowe . Maz ma stala prace i nic nie zmusza Pani aby sama jakas zaraz znalazla . Zreszta ja uwazam ze lepiej poswiecic czas i nauczyc sie porzadnie dunskiego niz zlapac prace tylko mówiac ledwo-ledwo . Wiele osób które za szybko poszly do pracy pozostalo na bardzo niskim poziomie jezykowym . Prosze poswiecic rok na nauke jezyka ale naprawde intensywnie - a potem wziasc o wiele lepsza prace niz dostalaby Pani po pól roku ale z kiepska znajomoscia jezyka . Warto zainwestowac :-)

Romka

  • Gość
Odp:wyjazd tuż tuż...a ja sie zaczynam bać
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sie 2006, 14:25:41 »
:) bradzo,bardzo dziękuję za szybka odpowiedz i tyle miłych słów.Faktycznie skupie się na nauce.w Pl robie dodatkowe kursy i szkolenia by miec lepszy start już na duńskiej ziemi.Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam i do miłego w Danii...

poloniainfo.dk

Odp:wyjazd tuż tuż...a ja sie zaczynam bać
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sie 2006, 14:25:41 »

 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14575
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 21698
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
muah Thai - gdzie mozna sie zapisac?

Zaczęty przez Muay Thai- gdzie znajde?Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 30951
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2014, 13:41:34
wysłana przez czesio
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11705
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Jak się rozliczyć ze skat w 2008

Zaczęty przez kaska114Dział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 21700
Ostatnia wiadomość 07 Gru 2008, 16:41:13
wysłana przez K3