poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: feriepenge dla studenta  (Przeczytany 3122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

evadeloona

  • Gość
feriepenge dla studenta
« dnia: 28 Wrz 2008, 00:21:42 »
Będę wdzięczna jeśli ktoś potrafiłby wyjaśnić mi o co w tym chodzi...
Do końca lipca tego roku studiowałam w Danii. Podjęłam też pracę i w Skacie dostałam freekort 8% do końca ważności karty studenckiej. Skończyłam pracę równo z końcem ważności karty studenckiej, czyli 31 lipca. Chciałam wtedy wręczyć pani w Skacie dodatkowo certyfikat rezydencji w Polsce, ale powiedziano mi, że to nie jest konieczne, jeśli kończę pracę tak samo, jak kończy mi się status studenta w Danii. Gdy wyjeżdżałam w połowie sierpnia, wyrejestrowałam się w Folkregistret, zgłosiłam to też w Skacie. Ostatnią wypłatę otrzymałam na konto z końcem sierpnia. Pani urzędniczka w Skacie powiedziała, że w połowie września otrzymam feriepenge na nem konto. Jestem już w Polsce, zaś pieniędzy wakacyjnych nie otrzymałam do tej pory. W zamian dostałam list z moim rozliczeniem ze Skata oraz list z Danske Bank, że potrzebują ustalić moją tożsamość i proszą o dokument potwierdzający mój polski NIP i że przekażą te informaje do Skata. Wysłałam więc aktualny certyfikat rezydencji.
Jestem zdezorientowana i zastanawiam się czy wszystko jest w porządku. Czy ktoś może mi trochę rozjaśnić tę sytuację? Czy powinnam się gdzieś zwrócić?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: feriepenge dla studenta
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrz 2008, 12:20:48 »
http://www.atp.dk/X5/wps/wcm/connect/atp/atp.dk/Index/Privat/FerieKonto

Po prawej stronie masz : ansøgning om  uhævende ferie penge

Mi sie nie otwiera, mam problem z acrobatem, ale to jest wlasnie podanie o wyplate, ferie penge, nie wiem, moze nawet do wyslania on-line.


[Posted on: 28 Wrzesień  2008, 12:19:59]


No nie, nie on-line. Zalcznik powinien zostac wyslany do:  FerieKonto, Kongens Vænge 8, 3400 Hillerød
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: feriepenge dla studenta
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrz 2008, 19:28:56 »
1. Frikort - kazdy ma 41.000 kr. kwoty wolnej od podatku rocznie i dlatego nie placisz podatku jezeli twoj dochod nie jest wiekszy od tej kwoty. Za 7 miesiecy kwota wolna jest 23.917 kr.

2. Wiekszosc firm wplaca pieniadze wakacyjne na Feriekonto i stamtad otrzymasz wyplate (to nie jest SKAT). Zobacz na dole tej strony http://home25.inet.tele.dk/pl/FerieKonto/index.html

3. Wedlug UE regul, banki musza informowac o kontach zagranicznych, dlatego informacje o twoim koncie otrzyma polski US. Tak samo polskie banki informuja SKAT o kontach Dunczykow w Polsce.

poloniainfo.dk

Odp: feriepenge dla studenta
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrz 2008, 19:28:56 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15316
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19656
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 51045
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16074
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 20739
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior