poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ja tez mam stracha  (Przeczytany 2678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiek2k

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Ja tez mam stracha
« dnia: 11 Sie 2006, 14:48:09 »
Witam, pisze pierwszy raz. Jestem aktualnie studentem i mam jeszcze jeden semestr do ukonczenia i bycia mgr. Moja dziewczyna wyjezdza do Dani na doktorat. Ja jade za nia jak tylko skoncze studia. Czyli jakies 6miesiecy po. :) Mam teraz piertra jak cholera. Czytam mase o Danii. Umiem mowic po Ang. Duńskiego nie znam. Moze ktos mnie podbuduje bo mam nieco pytan a nie wiem gdzie znalezc odp. Moja dziewczyna bedzie miala mieszkanie najprawdopodobnie. Mowi tylko po ANG i to b.dobrze. Jedziemy do Kopenhagi, ksztauce sie jako Spedytor Morski. Juz od 9lat, Jak wyglada sprawa w uzedzie pracy w Dani? Czy mozna tam bezproblemowo porozmawiac po ANG? Widzialem strony internetowe z praca ale wszystko jest po Dunsku i szczeze mowiac nie potrafie nawet zrozumiec o co chodzi w danym ogloszeniu :( Troche mnie to przeraza. Kasy tez nie mam za duzo na start ale staram sie jak moge. Czy ktos mial podobne doswiadczenia na start? Od czego zaczas szukanie, co powinienem zrobic na poczatku? Jak jest w Danii jacy sa ludzie? Czy zdobywajac prace prosta, nie w zawodze tez mozna starac sie o pozwolenie o pobyt? Gdzie zlozyc takie podanie, czy w Danii czy w Ambasadzie w Warszawie. Co Radzicie... setki pytan. Czytam forum i powiem ze nieco mi sie rozjasnia. Ale rady ludzi ktorzy przeszli juz taka droge bardzo by mi sie przydaly. Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wszelkie pomocne informacje.

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Ja tez mam stracha
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sie 2006, 21:26:48 »
To normalne ze przed wyjazdem do innego kraju gdzie wszystko wydaje sie byc obce, boimy sie nawet o tym myslec. Sam tak mialem przed wyjazdem. Jak sie pozniej okazalo, moje obawy nie byly sluszne. Dania jest krajem opiekunczym. O prace jest dosc latwo jesli jestes legalnie. W urzedach jest wszystko do zalatwienia. Trzeba tylko poznac troche przepisy, wiedziec co zrobic by nic nie odwlekalo sie w czasie. Na forum zawsze znajdziesz pomoc jesli chodzi o porady. W zyciu musisz radzic sobie sam. Po angielsku sie wszedzie dogadasz. Pracujac na pol etatu w restauracji, wystaczy ci na zycie (bez szalenstw). Studia sa prostrze niz w Polsce i przyjemniejsze (mniej stresu). Bedac w mlodym wieku nie masz sie czego obawiac.

Pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp:Ja tez mam stracha
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sie 2006, 21:26:48 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8522
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
Mialem wypadek i mam zlamany obojczyk...Pomozcie

Zaczęty przez AdamDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12212
Ostatnia wiadomość 19 Lip 2007, 15:02:15
wysłana przez K3
Poszukuję przyszłych mam...

Zaczęty przez ReksioDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5592
Ostatnia wiadomość 10 Lis 2011, 23:56:02
wysłana przez Reksio
mam problem

Zaczęty przez krottDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3447
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2007, 19:23:26
wysłana przez krott
FERIEPENGE czy mam do tego prawo?

Zaczęty przez AzjatSmokDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9216
Ostatnia wiadomość 26 Lip 2014, 17:08:24
wysłana przez roga